Saules bateriju ietekme uz cilvēka organismu.

Dzīvoju divstāvīgas mājas, kurai uz jumta ir saules baterijas, otrajā stāvā. Tāda sajūta, ka dzīvotu zem augsprieguma līnijas.Kā tas var ietekmēt manu organismu........psiholoģiski zinu, bet tīri veselības ziņā?

trafs      Ja pieiet no fizikas puses, tad nekā veselībai kaitīga tur nav.

edmunds      pilniigi nekaadi. driizaak var darboties kaa ekraans un kaa noeenotaajs - buus vasaraa veesaak :)

xpress      kaa var buut sajuuta, ka dziivo zem austspriegumu liinijas, ja shiis baterijas nerada nekaadu troksni. ja nebuutu redzeejusi, ka uz jumta staav baterijas, nemaz neko nezinaatu... ja nu gadiijumaa jaadzeesh maaja, tad gan taa pashvakaak :)

Just_    2 Es intereses pēc pameklēju google - izrādās, tā tomēr ir problēma! Lielākais veselības apdraudējums, ko tās baterijas rada, ir toksīni. Jumta plākšņu ražošanā lieto ap 50 ķīmisku vielu, tajā skaitā arsēnu un kadmiju, un izdaloties tie var būt ļoti bīstami. Turklāt Amerikā jau ir problēmas ar šo plākšņu likvidēšanu, jo tās skaitās bīstamie atkritumi, un to kalpošanas laiks ir 15 - 25 gadi, tad tās jānomaina. Vispār interesanti.

cilveex  1   Gandrīz nekāda. Dzīvo vien nost.

cilveex      Ir jau gan tur kaitīgi elementi, bet kā viņa tā vācieša mājā tiks pie kadmija? Ar āmurīti naktī smalcinās to paneli un tad uzlaizīs drupačas? Nestādos priekšā kā var tikt pie kadmija no paneļiem, kuri atrodas uz jumta...
Tad jau graužot mikroshēmas vai plates var tikt pie vēl kaitīgākiem elementiem...
Bet tas tā, "k slovu".

trafs      Just_, vēlies teikt, ka tie toksīni izdalās ekspluatācijas laikā ?!
Tā ņemot, arī ekonomiskās spuldzes (kādas vien drīz būs) ir ļoti bīstamas .

geyser      Vari būt pilnīgi mierīga - Tavu veselību tās baterijas neietekmē vispār.

muterite      Nekā neietekmē.

teo_dora      Puse Vācijas ar saules baterijām uz jumta.Diez vai viņi tādi idioti,ka apzināti masveidā kaitētu sev.Tā ir fobija,ka var kas kaitēt.Un pie mūsu darba specifikas gadiem ilgi vienā vietā neuzturēsimies.

JurisK      Daudz spēcīgāk tevi ietekmē televizors, mobīlais, elektriskā plīts, mikroviļņu krāsns, pat vadi sienās - tas viss rada elektromagnētisko starojumu, no kura mūsdienās var paslēpties tikai dziļos laukos. Vienīgā iespēja sevi pasargāt esot selēna tabletes.

MMW      Jurim K šoreiz taisnība, viss augstāk uzskaitītais rada spēcīgākus EM starojumus, izņemot viņš nav uzskaitījis pašu spēcīgāko, kas ir simtiem un tūkstošiem jaudīgāks par visiem pārējiem kopā un tā ir Saule. Pie tam tās EM starojums ir spektra augstākaja daļā (ar lielākām frekvencēm un lielākām enerģijām)!
Attiecībā uz toksiskajām vielām paneļos - tās tur ir ļoti mazos daudzumos, salīdzināmos ar tiem, kādā tās pašas vielas ir gandrīz jebkurā elektrotehnikā, kur ir mikroshēmas.
Tā kā beigu beigās visa vaina ir galvā - jāpārstāj baidīties, jāizglītojas un jāpriecājas par dzīvi!

bacter      Tā ir psiholoģiskas dabas iedoma... ko saproti ar vārdu saules baterija, kas uzsilda ūdeni, vai ar kuras palīdzibu iegūst strāvu... un tāir līdzstrāva, gluži kā auto akumulators.

riks      nav augstsprieguma. zemsprieguma.

Ingaxx      Psiholoģiski arī ir tīri veselības ziņā, tā kā sāc šķirstīt galvas dakteru katalogus

0000      Vapross...tās batarejas ko ražo - elektrību (saules batarejas) vai siltumu karstā ūdens izskatā (saules kolektori)?

Un vispār problēmu nav.

gacca      Ja tās ir saules baterijas, kas ražo elektrību, tad tur nekada augstsprieguma nav. Iespējamo dzinkstoņu var radīt barošanas bloks, kas līdzstrāvu pārveido par maiņstrāvu.
Ja tas ir saules siltuma kolektors ūdens sildīšanai, tad džinkstoņu var radīt cirkulacijas sūknis.
Vienīgais iespējamais kaitējums ir skaņas piesārņojums. Psihi tas var ietekmēt. Var rasties nervozitāte.
2013-02-20

Noodles      Runā, ka pret visiem kaitīgajiem starojumiem (un marsiešu uzbrukumiem) ļoooti palidzot alumīnija folijas cepurīte. Var lietot 3-5 kārtās salocītu cepamo foliju, tomēr brīdinu - ieliekot galvu mikrovellē, tas nelīdzēs! :)) 2013-11-08

Līdzīgi jautājumi
Saules baterijas apkurei un ūdens sildīšanai (18 atbildes)Saules dūriena pazīmes (9 atbildes)Saules dūriens (11 atbildes)Baterijas fotoaparātam (9 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu