Migrēna

Pas. to nebalt. dien. ar to kaiti, lai Jums katram noveicas, nekad ar to nesirgt, . .. lai veselībā, labā noskaņā, ar prieku, dienas savas tiek plānotas! Lūdzu Jūsu personisko pieredzi, kā esat iemācījušies ar migrēnu sadzīvot un cik veiksmīgi protat ar to cīnīties? p. s. Ceru, ka šīs sāpes, Jums ir līkumu metušas, esat iemācījušies tās valdīt un apmānīt.

Milestiba (2013-02-27 12:15)      Migrēna ir briesmīga sāpe.
Tas ir ārējs sasprindinājums, kas nāk no iekšējā saprindinājuma.
Migrēna ir iekļāuta pirmajā psihosomatisku slimību grupā, ja interesē kas dziļāk. Ar to labi tiek galā psihoterapeiti, ja protams pats klinets ir ieinteresēts un šī metode viņam der. Bet rezultāts nav uzreiz, ar to jārēķinās.

Var vēl paserfot šeit:
http://mnashe.h1.ru/psych/bodymind/bodymind.htm

dogville (2013-02-27 12:16)      Pēdējā laikā šī neraža mani retāk piemeklē,bet no 35-45 gadiem 4-6 reizes gadā biju atslēgta no pasaules uz pāris dienām.Pēdējais,ko kaut kur lasīju bija,ka tas ir ģenētisks defekts.Laikam jāpiekrīt,jo arī mamma to piedzīvoja.
Gulēju,vēmu,atkal gulēju...kad jau viss gāja uz beigu pusi palīdzēja auksta colas pudele(citos gadījumos to draņķi nelietoju)Tagad meita no UK ved tādus kā zhelejas atvēsinošos migrēnas plāksterus-īsam laikam palīdz.

kudala (2013-02-27 12:37)      man viena daktere ieteica šādu metodi, jāteic, ka strādā ļoti labi- pāris nos -shpas tabletes, lai noņem tās mežonīgās spazmas, 20-50 gr, konjaka vai melno šokolādi, un kādus sirds pilienus vai balderjāņus, un mieru pāris stundas. Man pirmie simptomu ir redzes traucējumi, līdz ko kas tāds parādās, tā ieņemu nos-shpiņu un acis ciet.Tas tiešām palīdz.

selnija_ (2013-02-27 12:38)      Gadās ik pa laikam, bet nekā neārstēju un zāles iedzeru tik tad, ja beidzas pacietība gaidīt, kad pāries. Cenšos ar ķīmiju neaizrauties. Dienas ritms netiek mainīts, jo variantu nav. Ja tās ir brīvdienas, tad cita runa: gultā kaut vai divas dienas pēc kārtas un ir ok.

annija005 (2013-02-27 12:39)      ir aarsteejam...nav jaacieš.

Agata_ (2013-02-27 12:44)      Iedzeru Ibumetīnu, mēģinu palīst zem segas un palūgt, lai neviens netraucē, jo sāpes ir pretīgas, līdz vemšanai.

dogville (2013-02-27 12:44)      Mani tā"maita"par ierašanos nebrīdina.Cik esmu mēģinājusi saprast,kur tam draņķim kājas aug-ne stresoju pirms tam,ne īpaši tusiņi bijuši....(piesit pie koka,lai atkal mani nepiemeklē)vienreiz dabūju kaut kādas mega dārgas Kanādas tabletes,paldies,pietika ar vienu,jo bija sajūta,ka zeme pazūd zem kājām un vannasistabā flīzes pa sienām viļņojās...tagad pārciešu bez zālēm,jo tāpat jēga maza un bail no atkarības.

selnija_ (2013-02-27 12:59)      Vispār jau regulāras it kā beziemeslagalvassāpes ir zīme tam, ka organismā kaut kas nav kārtībā. Es neeesmu mediķis, bet liekas, ka tomēr cēlonis jāpameklē. Ja kaut kur sāp, tātad signāls pievērst uzmanību.

Lucy (2013-02-27 13:01)  1   nezinu kas tā tāda,galva sāp reti.
kustēties vajag vairāk i visas zāles

kudala (2013-02-27 13:10)    1 sāpēs ir briesmīgas , bet pretsāpju drabes nelīdzēs, vajag paplašināt asinsvadus, tāpēc tas konjaks, tieši konjaks.
Lucy, ja nezini kas un kā tad turi muti kabatiņā un priecājies, ka Tev tā nav.

bitite27 (2013-02-27 13:26)      http://www.palidzusev.lv.

Eneile (2013-02-27 13:54)      Migrēnai ir tikai viena laba īpašība - pēc 60 gadu sasniegšanas lielai daļai viņa pazūd.

Deisa (2013-02-27 13:58)      Šitā kaite nejauka. Mēdza mani piemeklēt jau no skolas laikiem, arī sākās ar bildes šilierēšanos un tad pamazām pāriet galvassāpēs, kas pieaugot izraisa arī vemšanu. Vēl salīdzinoši nesen reizi menesī jutu - migrēna klauvē jau pie deniņiem, tad fiksi jāpaspēj analgīns iedzert, citramons jau sen vairs nepalīdz. Kaut kā analgīns nav vēl nekad pievīlis, ja vien netiek iedzerts par vēlu un izvemts. Iemesls? Manuprāt mazasinība un pazemināts asinsspiediens. Migrēna garantēta, ja neizdzeru krūzīti kafijas no rīta un mazliet nepaceļu spiedienu augšā. Arī alkoholu tādēļ tikpat kā nelietoju, jo alkohols paplašina asinsvadus, līdz ar ko spiediens krītās. Vēl palīdz kkā silta pielikšana pie galvas. Dīvaini un nevaru izskaidrot, taču, kad kaut kas silts uz pieres, jūto labāk. Parasti jau gan cilvji ledus maisiņus uz galvas stūķē.
Nu un regulāra seskuālā dzīve tomēr būtiski ietekmē veselības stāvokli. Seksuāli apmierināta sieviete jūtas krietni labāk un šādas kaites atkāpjas.

Vucis (2013-02-27 14:29)      īsti nezinu, kas ir migrēna, taču stipras galvassāpes mocīja tajā dzīves periodā, kad lietoju hormonālos kontraceptīvus. Respektīvi, kad tika ieturēta pauze. Apmēram 30 stundas pēc pēdējās tabletes sapratu, ka galvu labāk no spilvena augšā necelt. Tā gadiem, kamēr tās draņķa tabletes izmetu. Vairāk nekad tas nav atkārtojies. Asinsspiediens man po-žizņi zems, hemoglobīns arī. Kafiju jau kādu laiku nedzeru.

Man secinājums, ka tas ir kaut kāds hormonālais disbalanss. Ja kādam galvassāpes atkārtojas reizi mēnesī, vai tas nav kaut kādā mērā noraxtāms uz PMS un hormonu svārstībām?

Adamsone (2013-02-27 14:43)      Ja tu sāpes atdali no sevis un priekšmetisko ("....līkumu metušas, esat iemācījušies tās valdīt un apmānīt"), tad tu mūžā nesapratīsi, no kā tās ir un ko ar tām darīt.
Migrēna bez pēdām pazuda pirms ašpadsmit vai cik tur gadiem, bija pilns komplekts prieku, par kuriem te tik iejūtīgi tiek rakstīts.;) Un man tad ne tuvu nebija 60...
Vienmēr esmu par kombinētām metodēm, lai kāda problēma arī nebūtu jārisina, vai tā būtu migrēna vai slavenās kokletes...:))
Vispirms noskaidrot, kad, no kā un kā sākas, izmēģināt gan zāles, gan nezāles :)), izpētīt sevi, vispirms.
Bet ja tu nesaproti, ko nozīmē pirmais teikums, tad priecīgu mocīšanos, citu neko te teikt nevar.
Ak jā, vispār ir arī ārsti, ja kas. Un, kas ir pārsteidzošākais, viņi māk ārstēt.
/iesaka piepei precēt jozoli un rīkot komjauniešu kāzas/

Polus (2013-02-27 15:31)      Migrēnu atceros tik ilgi, kopš atceros pats sevi. Pirmās mežonīgās sāpes sākās ~7-8 gadu vecumā, pēc tam intensitāte pieauga, pamatskolā nereti 2 dienas nedēļā mocījos nežēlīgās galvassāpēs. Tolaik izbraukāju pilnīgi visus iespējamos un neiespējamos ārstus, pieejamos dārgos un lētos aparātus, diagnostikas iekārtas un vēl sazin ko. Un ko pateica "ārstēt mākošie ārsti"? "Būs jāsadzīvo".

Traki bija līdz brīdim, kad uzgāju tabletes, kuras pa ceļam uz kuņģi izšķīst, jo līdz tam visas nāca ārā pa to pašu vietu, kur iegājušas. Irfen - pa kādai tabletei visos apģērba gabalos. Tagad lietoju Ibumetin.

Laba draudzene pa jokam vien sāka lietot tautā iecienīto bebru dziedzeru uzlējumu - viņai migrēna nav bijusi 1,5 gadus, lai gan pirms tam vismaz reizi 2 nedēļās. Nezinu, vai tiešām palīdz, bet šis ir fakts.

visums99 (2013-02-27 17:20)      Protams, ka ātrākais un vieglākais ceļš ir iedzert tableti! 10 gadus, ik pārdienu lietoju dažādas pretsāpju tabletes. Nu jau gadu, kā man mājās tādu nav! Atradu laiku priekš sevis, kļuvu laimīga. Meditācija, joga!
Bet protams, vieglāk paņemt tableti un izkliegt,.... man nav laika tādām muļķībām!:)))

Līdzīgi jautājumi
Migrēnas ārstēšana (14 atbildes)Migrēna (17 atbildes)Galvassāpes deniņos (22 atbildes)Galvassāpes - kā atbrīvoties no galvas sāpēm bez zālēm? (22 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu