Risks izmēģinot eksperimentālus medikamentus

Kāda mana darba biedrene /vesela sieviete ap 50/, paziņoja, ka pieteikusies vienā vietējā farmācijas firmā izmēģinājumiem uz jaunajiem medikamentiem. Cik jūsuprāt, liels ir šāds risks? Paralēli puslīdz normālam atalgojumam, viņa uzsver, ka sniedz pakalpojumu cilvēkiem, kam vajadzēs tos jaunos medikamentus. Katram sava izvēle un es to respektēju, gribētu dzirdēt jūsu viedokli.

Deisa (2013-03-18 14:54)      Neredzu jēgu uz medikamentiem parakstīties veselai sievietei. Vai tad novērojumi nebūtu efektīvāki, ja medikamentus izmēģinātu uz attiecīgās slimības sirgstošā? Ja medikamenti ir kaut kādi vispārīgi reģeneratīvie, tad var arī uz vesela, tomēr tā loģika kaut kā nepievelkas klāt. Mēģināt vajadzētu tiem, kam tas ir aktuāli, ne veselam cilvēkam.

riks086 (2013-03-18 15:01)      Kaut kas te ir neloģisks. Kārtējais fufelis, vai? Medikamentus taču uz veseliem cilvēkiem neizmēģina !!!! Uztura bagātinātājus, vitamīnu kompleksus - jā, bet ne jau medikamentus....

muscle (2013-03-18 15:04)      Mūsdienu sabiedrība savā ziņā jau ar parastu pārtiku gana daudz eksperimentē uz savu veselību un organismu... labi ja 5% sabiedrības vispār zin kas ir veselīgs un pareizs uzturs ..

Deisa (2013-03-18 15:12)      Nu, ja dikti vajadzētu naudu, varbūt i parakstītos, bet tā teikt "cilvēces labā" ar savu veselibu riskēt un pakļaut sevi nezināmām medikamentu blakusparādībām... Nu tur diezgan vieglprātīgam cilvēkam laikam jābūt.

Bibine (2013-03-18 15:12)      ko tādu var uzdrīkstēties riskēt tikai tāds, kurš slimo ar kādu konkrēto slimību un zāles ir domātas šai konkrētai slimībai. Citādāk jau labprātīgi parakstās indēties. Man te viena paziņa arī bija parakstījusies Vācu eksperimentam par psoriozes ārstēšanu. Kamēr zāles dzēra, uzlabojumi bija baigi labie. Pagāja eksperiments un tad ja vēlējās pa naudu varēja zāles pirkt. Cena bija nenormāla ! Kad parunājās ar vācu cilvēkiem, viņi teica, ka kaut kādiem tādiem eksperimentiem nekad nepiekristu.

slieks (2013-03-18 15:14)      Nu nēēēē..... Saprastu, ja to darītu slims cilvēks, kuram tā ir varbūtība izārstēties, bet ne savādāk.

dogville (2013-03-18 15:16)      Ir redzeets pat filmaas,ka var pieteikties par briivpraatiigo zaalju testeeshanai.Katraa zinja,ja dziive piespiezh,cilveeki pat nieres ziedo.Galvenais,lai ar dziivniekiem neveic izmeegjinaajumus-vinji nav vainiigi pie muusu probleemaam.

arnisb (2013-03-18 15:23)      bija sižet mūsu TV par zāļu izmēģinātājiem, diezgan daudz to trusīšu bija, apmaksāti med pakalpojumi un vēl visādi citādi labumi, cilvēkam kam nav darba gana izdevīgi.
Pēcāk uz tām zālēm būs rakstīts: veseliem cilvēkiem blaknes nav novērotas.:))))

LucyPA (2013-03-18 15:27)      Tiešam mūsu laikos to neveic labaratorijās?
Pirmo x ko tik stulbu dzirdu.
Es nu gan pat par lielu naudu nerītu tabļetkas.Slima būdama cenšos ar dabas līdzekļiem iztikt,kur nu veselai rīt kaut kādas tabletes/murgs/

ucibucis29 (2013-03-18 15:38)      Biezā, viss normāli, vispirms par volontieriem meklē veselos, tikai pēc tam piedāvā slimniekiem. Var darīt, ja ļoti vajag naudu.

ucibucis29 (2013-03-18 15:55)      Tieši tā, Biezā. Ja būs kādas blaknes, tad, pārtraucot lietot zāles, tās pazudīs.

jozolsen (2013-03-18 16:05)      Visinteresantākais būs ,kā Tev noteiks medikamentu blakusparādības ,blaknes grūtniecības laikā.

jozolsen (2013-03-18 16:47)      Neķer kreņķi,slēdz tik līgumu par naudu un ievērtē blakņu novēršanas ārstēšanas izmaksas.Mierinājums -vismaz uz Tavu nākamo paaudzi neatsauksies.

elsa (2013-03-18 16:49)      Nez kādus medikamentus varētu uz sevi izmēģināt vesels cilvēks? Uztura bagātinātājus?
Nošaujiet mani, bet es nekad mūžā neparakstītos uz tādiem eksperimentiem, ja nu vienīgi tad, kad ūdens jau smeļas mutē. Tbi, pē´dejā stunda klāt un nekas to vairs mainīt nevar.

p_p (2013-03-18 18:08)      Nu, viņai taisnība par pakalpojumu cilvēkiem, kuriem šīs zāles būs vajadzīgas. Visu cieņu.
Pati gan neko tādu nedarītu.

Edg (2013-03-18 19:42)      Nu vaselam cilvēkam neko nevajag uz sevi izmēģināt, aknas var sabeigt ātrāk nekā nolemts.
Bet kas attiecas uz jauno preparātu izmēģinājumiem, tādas programmas pastāv un ne mazums šodien cilvēku tādās piedalās. Problēma parasti ir slimībās kuras ir retas, vai tiek izstrrādāti jauni preparāti. Nu tad ir iespēja pieteikties izmēģināšanai. Parasti risks šādos gadījumos ir, bet tomēr minimāls, jo uz cilvekiem parasti notiek zāļu izmēģinājuma pēdējā fāze. Un ir pietiekoši daudz slimību kuras nav izplatītas, tāpēc klīnikās izmēģināt ir pagrūti, maz vai nemaz nav piemērotu pacientu. Otrs kāpēc cilveki parakstās, tas ir naudas trūkums, jo šito lietu apmaksā farmācijas kompānijas. Personīgi pazīstu vienu sievieti manos laukos kura piedalās programmā, nezinu kāda kaite, bet par zālēm viņai nav jāizdod ne simti, ne tūkstoši. Tie būs jāizdot nākamajiem kam nepaveiksies, tāda nu reiz tā dzīve.
Savulaiku mātes brālis armijā bij dabūjis asins saindēšanos. Tad nu viņam zāles kautkādas programmas ietvaros sūtīja no štatiem. Lieki piebilst ka ne par ko nemaksāja, toreiz jau arī medicīna bij cilvēkiem draudzīgāka. Nu cilvēks pēc tam vel 30 gadus nodzīvoja un tīri pieklājīgi kaut skaitījās invalīds. Tomēr strādāt varēja un vel pensiju saņēma. A no dzīves aizgāja pavisam prozaiski - noslīka :( Nebūtu šī iespēja bijusi, būtu jau apglabājuši 25 gadu vecumā.

meklejumos (2013-03-19 06:21)      Nekā traka tur nav, veseliem izmēģina pēdējiem. Sakumā laboratorijā, tad dzīvnieki, nākamie ir neglābjami slimie, tad slimiem ar dažādu orgānu patoloģijām. Veselie ir pēdējais posms un to stingri kontrolē, risks mazāks kā kūpinot cigaretes vai rijot internetā pirktus uztura bagātinātājus vai brīnumzāles kaut vai tai pašai svara samazināšanai.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu