Kam ziedot naudu - labdarība, aprūpe un pētniecība

Ir izlemts, ka pamazām sākšu ziedo naudu, bet kādu organizāciju izvēlēties? Ideālā organizācija būtu tāda, kas nodarbojas ar medicīnu, sociālo aprūpi, humanitārām lietām, bet tai noteikti vajadzētu darīt aŗī high-end lietas - būs saviem hospitāļiem un nodarboties arī ar medicīnas zinātni. Pēdējais punkts ir obligāti, jo daudzas lietas medicīna prasa ne tikai labu sirdi, bet arī pēc iespējas ātrāku tehnoloģiju, zāļu un visa pārējā attīstību. Un privātie uzņēmumi ir ne vienmēr labi un godīgi. Bez tam medicīnā ļoti nepieciešama arī e-medicīnas un robotikas ieviešana un ir bažas, ka daudzi non-profit ne vienmēr to saprot un novērtē.

Apskatīju populārākos vārdus - Sarkanais Krusts, Maltas ordenis, u.c., bet viņiem zinātnes un tehnoloģiju daļa ir maz attīstīta, vismaz neizdodas atrast informāciju par to ne Latvijā, ne ārzemēs. Varbūt ir vēl kāda cita, moderna labdarības organizācija?

edmunds (2014-12-04 22:07)      varbuut labaak muusu pasu jaunatnes tehniskajiem pulcinjiem?

Samila (2014-12-04 22:08)  1   Tev labāk neziedot... iztērē savām vajadzībām ;) ka nesajūtamies vēl Tev parādā...

irgo (2014-12-04 22:15)      Ja vēlies ziedot tad paskaties apkārt , gan jau radu , draugu vai paziņu lokā būs kāds dzīves pabērns kuram nepieciešama palīdzība.... uzdāvini (ziedo) tam un vari būt par 100 punktiem drošs ka Tavs ziedojums(i) tiek tam kam vēlējies ziedot. Pārējos gadījumos iespējamas visādas shēmas.

Drole (2014-12-04 22:15)      http://www.charitychoice.co.uk/charities/health/medical-research?onlinedonations=0
http://www.amrc.org.uk/our-members/member-directory UK

http://www.charitywire.com/medical-research.html US

planerdelta (2014-12-04 22:44)      Esmu ziedojis tikai atsevishkjiem fondiem, kuri man ir labi zinaami un kuru politiku es atbalstu.

Paula6 (2014-12-04 23:24)      Ir jāizvēlas...vai domā ziedot privāti vai uzņēmuma vārdā. Ja otrajā gadījumā, tad to vislabāk fiksēt kā ziedojumu un uzņēmumam tas nāks bonusā. Ja privāti..es labāk izvēlētos (uzzinot vajadzības labdarības org-jā) kāda noteikta cilvēka vajadzībām, jo tad tiešām zināsi kādiem mērķiem ir izlietota tava nauda un gandarījums ir lielāks!

Parama (2014-12-05 00:10)      man vari ziedot droši, nekur tava naudiņa nepazudīs , LV86HABA00050077688521

mieru_tikai_mieru (2014-12-05 05:48)      pievienojos irgo (2014-12-04 22:15) viedoklim.
Ziedojot lielām organizācijām, tu daļu savas naudas novirzi viņu birokrātijas uzturēšanai. Tāpat tu nespēj ietekmēt līdzekļu izlietojumu. Gribi ziedot medicīnai? Takš aizej uz slimnīcu, da vienalga kādu, un pajautā - kas šiem visvairāk trūkst. Galu galā saņemsi tādu sarakstu, ka te visiem pietiks, kam noziedot. Lai gan mans personīgais uzskats, pie radiem pa slimnīcām dauzoties, ka slimam cilvēkam vairāk par visu trūkst cilvēciska kontakta. Komunikācija ar veselu, enerģisku, optimisma pilnu, izdomas bagātu personu. Ar tādu, kurš dod iedvesmu pašam savākties un dzīvot tālāk.

av2 (2014-12-05 07:29)      kautkam vienkaarssi iedot $ ir galiigi garaam. Domaaju, ka reaali labums buutu tiessam domaat par to, lai muusu beerniem , jauniessiem buutu kur darboties, puulcinni visaadi, kaadi kaadreiz bija , lai apguust iemannas, un veelaak var reaali izveeleeties profesiju.Pats uztaisi taadu jaunrades skolu, pats darbojies taja vissaa, ja reiz ir taa lieka naudinna. Ja tik daudz nav, lai to vissu pavilktu, varbuut tiessaam apskaties, kur jau kas ir izveidots, bet pietruukst matreaalu , izejvielu , , instrumentu, darbagaldu, datoru, viss tas ar ko darbojas tur berni, nu nem un nopeers taadu kravu, aizved tur. Redzeesi, cik vinni buus prieciigi.

staadinjsh (2014-12-05 10:05)      Piekrītu AV. Taču ne jau tikai bērniem, arī pieaugušajiem trūkst pulciņu ar labu tehnisku aprīkojumu. Piemēram galdniecības jomā.

staadinjsh (2014-12-05 10:12)      Piemēram ASV ir tādas community college
Tur var pieteikties da jebkādos kursos par zemu cenu. Piemēram, mēbeļu restaurēšana, mēbeļu izgatavošana, metināšana utt. Un visur ir labs aprīkojums. Esmu redzējusi sieviešu izgatavotas mēbeles, durvis. Neticami skaistas.

Lucy (2014-12-05 10:45)      Ziedo pa taisno vecoļaužu-mājām,bērnu namiem,vai vnk cilvēkiem kuri nonākusi grūtībās.
Vakar pat pa TV rādijā,ģimenei izdega mājoklis,vīrietis valdija asaras runājot,tādiem lūk vajag palīdzību,bet šitamējiem krustiem,ziedot LV ,man rauj viņi uz augšu!!!

fargo (2014-12-05 10:46)      nevienam no tevis nosauktajiem.
tā ir tava roka, kura lai dod, nevis citu roka. ja tu jūtu, ka vari un tevī ir aicinājums dot, tad tie, kam vajag, ir tev blakus. tuvumā. bet, redzi, ja tu nesaskati apkārt vajadzības, tad tu tās neredzi noteikta iemesla dēļ - pagaidām, tu esi akls pret viņu vajadzībām. tie, kuriem vajag, tie nav tālu, āfrikā, dienvidāzija. tie, kuriem vajag, tie ir tepat. atver acis un mēģini saskatīt. un atceries, ka palīdzīga ir atbildīga roka. ka tava palīdzība negrūž otru postā, bet lai tava palīdzība ļautu otram izķepuroties. nepieradini pie drupačām nevienu, bet ja vari, radi iespēju izejai. varbūt kādam vienam. nevis drupačas visiem, bet kādam vienam un pa īstam. tā, lai tava darba augļi nav otram par iemeslu slinkumam, lai tiktu ārā no sava stāvokļa, bet ir par palīdzību tikt ārā no bedres. izvelc no bedres, nevis pamet maizi bedrē.

p_p (2014-12-05 16:20)      Medicīnā - zāļu, tehnoloģiju, iekārtu pētniecībā un izstrādē naudas pietiek, jo no galaprodukta farm-kompānijas & Co sarausīs tādus ienākumus, ka jebkurš narko-kartelis "atpūšas".
Tādēļ pievienojos Fargo - paskaties sev apkārt.

Formula (2014-12-05 17:20)      Varbūt apmaksāt pusdienas bērniem kādā lauku skoliņā... vai iegādājies kādu tehniku un viņiem uzdāvini!

dailjava (2014-12-05 17:24)      Bērnu slimnīcas fonds? Viņi raksta, ka atbalsta arī personāla izaugsmi: http://www.bsf.lv/lv/kam-japalidz/personala-izaugsme

Austrumu slimnīcas atbalsta fonds?
https://www.aslimnica.lv/lv/content/atbalsta-fonds

Tepat Latvijā, vari aiziet - piezvanīt - uzrakstīt, noskaidrot interesējošās lietas.

Lai gan - šo visu jau pats noteikti zini, šis izskatās pēc tāda skaļa paziņojuma - klau, es gatavojos ziedot. Malacis, protams.

limonija (2014-12-05 17:46)      Fargo labi pateica - izvelc kādu no bedres, nevis pamet maizi bedrē(c)...Un Dievs pateicību parādā nepaliks. Piekrītu, ka lielie fondi apauguši ar lielu birokrātiju,- uzmanīgi ar ziedošanu tādiem.

SaintSin (2014-12-05 23:52)      Piekrītu tiem, kas piedāvā investēt nākotnē. Piemēram, interesējošas nozarē stipendiju fondu (vai tml.) uzbliezt.
Arī minētais piemērs par jauniešu tehniskajiem pulciņiem būtu ļoti labs variants.
Īpaši vienā situācijā - ja iespējamais pasniedzējs nav pasniedzējs pēc papīriem, bet ar skolotāja dvēseli. Ne katrs ar skolotāja diplomu tāds ir, ne katrs tikai ar tehnikuma izglītību tāds nav. Žēl, ka entuziasti izmirst :( (Tad ideja - investēt entuziasmā)
Labdarības organizācijas? Kas viņas kontrolē - tur nauda aiziet arī neceļos. Diemžēl ne katra ārēji svēta avs nav vilks ādā :( Padomājiet, cik procenti no ziedotās naudas aizgāja pat Dāvim, cik Lattelecom un citiem administratīvajiem izdevumiem...)

miglainaa_plava (2014-12-06 02:25)      Es būtu nenormāli priecīga, ja Tu ziedotu naudu manas blakusmājas kaķu sterilizācijai. Tur ir jau 12 kaki, kas dzīvo 1 mazā pagrabiņā un pavasarī gatavojas sareizināties 12x6. Vai nav biedējoši? Pavisam nopietni.

Vēl es Tev piedāvātu nosponsorēt kādas grāmatas nodrukāšanu. Ideju daudz, saturu piemeklēsim.

walmets (2014-12-08 12:11)      ....un cik no ziedotajiem līdzekliem aiziet patiesajiem mērķiem?
Kas to organizē, reklamē un t.t. vai domājat ka visi šie darbinieki strādā pa velti vai pa min. algu?
Tad kas viņus sponsorē???

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu