Vai antidepresanti ir kaitīgi?

Ārsti, protams, saka, ka nemaz nav kaitīgi. Tai pat laikā saka, ka no depresijas izārstēties nevar un ir jādzer līdz mūža galam katru dienu. Tā esot tāda pat slimība kā diabēts - uz visiem laikiem. Tas izklausās ļoti nepatīkami un bezcerīgi. Esmu arī dzirdējusi, ka cilvēkiem, kas pārtrauc lietot paliek pat sliktāk nekā bija pirms tam. Diemžēl ārstiem jau nav jēgas prasīt, viņi uz katru skatās kā neglābjami slimu, kam nav tiesību uzzināt patiesību.

sandra111    4 mana ārste ieteica iztikt, tas neesot risinajums.

3teevadeels    5 Kādreiz dakteri garīgās kaites visā nopietnībā centās apkarot ar elektrošoka palīdzību. Vēl senāk terapija bija pavisam drakoniska. Tagad paši dakteri atzīst, ka pirmā antidepresantu paaudze bijusi ar pārāk lielām blaknēm. Modernie gan esot gana labi. Bet ko par šo moderno terapiju stāstīs pēc gadiem 30-50, mēs varam tikai zīlēt.

Helena    2 Sakumā var mēģināt psihoterapiju,ja vieglā formā,kur ārstniecība līdzeklis ir ārsta balss,ja nelīdz,tad
pievieno medikamentus.

peetniece  1 4 Depresijai,ja tā var sacīt,ir ļoti daudzas sejas,katrs gadījums ir izvērtējams individuāli. ja ir ļoti slikti,tabletes jālieto un jāsāk viss pārējais mēģināt,cik vien var pakustēt,mūzikas terapija,kaut kas,kas ir pirms depresijas paticis utt.tad pamazām var no tabletēm atiet.Bet vajag ārstu,kuram bar uzticēties.

Helga_13    5 Viss atakrīgs cik smaga ir saslimšana. Diemžēl ir gadījumi, kuros bez zālēm iztikt nevar- (īpaši, ja ir doma par pašnāvību...... tik liels bezpēks, ka nevar piecelties no gultas, nedēļām neiziet no mājas). Bet, ja gadījums nav tik smags, labāk pietiek ar vingrošanu, staigāšanu svaigā gaisā, nopierinošām tējām, veselīgu pirti...... jo pie antidepresantiem pierod.

janisb  3   Antidepresanti tādas vieglas narkotikas vien ir, ja jumtiņš permanenti aizbraucis, tad tāpatās jālieto, nav izvēles, bet ja lietoti bez īpašas vajadzības, tad vēlāk var but problēmas partraukt lietošanu.

non_grata  1 1 depresiju, mazvērtību, negribēšanu būt laimīgam es izārstēju kādā kristiešu draudzē. tā sadziedāšanās, jēgpilnie sprediķi un apkārtesošo starojošā enerģija dod spēku būt laimīgam visu nedēļu. kā sak stulbumu jau ar zalēm neizārstēs..

riks086  1 3 "Dzīvot ir kaitīgi - no dzīves mirst".
(Kozma Prutkovs)

chatte      Bija reiz man kāds, kas nevarēja iztikt bez viņiem-antidepresantiņiem, bet laba psihoterapeite plus noteikts zāļu kurss un cilvēkam bija Ok, bet kā diagnoze bija tā veģetatīvā... Kā tagad ir, nezinu -no negatīvi noskaņotajiem turos ar labu un pa gabalu.

limonija  1 4 Galu galā ir jāatrod ārsts, kuram Tu vari uzticēties un kurš Tev precīzi izskaidros šīs slimības dabu - tā ir patiešām viltīga "tūkstošveide"(Raiņa vārdiem), un mazāk klausies, kas bija vienai vai otrai paziņai, bet gan ieklausies sevī un savās sajūtās, pierodi jau laikus uzmanīties un saskatīt nomāktības pazīmes, lai varētu tikt cauri ar "vieglāku terapiju" - sportu, hobijiem utt., bet zāles lai paliek kā galējais līdzeklis. Un izvairies no "visziņiem", kas paši nav nevienā acī šo kaiti redzējuši, bet toties "zina visu" par to:)

Marija_Anna    1 "... ārstiem jau nav jēgas prasīt, viņi uz katru skatās kā neglābjami slimu, kam nav tiesību uzzināt patiesību.."C
Un tu domā , ka Oho publika ir pārāki par ārstiem , profesionālāki savā redzējumā un uz ādas izbaudījuši gan blaknes , gan brīnumaino izveseļošanos ? Un tādā veidā dos vienīgo un pareizo ieteikumu ?
Šaubies par vienu ārstu , aizej pie cita.
Tas nav kā slikti laika apstākļi , paši no sevis nepāries. Lieto vien zāles kuras tev ir pa kabatai , ar maksimāli mazākām blaknēm, tikai IZRUNĀJIES AR ĀRSTU, plus ko vēl var darīt lietas labā .

IzlozeLOZE    1 antidepresanti jādzer kādas pāris--līdz četras nedēļas- nevajag te blēņas izgudrot!
Un nekas nav kaitīgs! Tikai jāsamekle sakarīgu dakteri- kas piemeklē īstos preperātus. Labu psihiatru vajag!
Nevajag pļāpdakterus! Fizioloģija ir tā, ko jāārstē.

IzlozeLOZE      non gratai jaatek vel uz kādu božņeicu--turpini ārstēties!

Maribella15      Nav taisnība, ka pēc antidepresantu lietošanas paliek sliktāk. Ja nu kādam - tas ir iespējams, jo nav divu vienādu cilvēku. Jaunākās paaudzes medikamenti daudzi vairs neizraisa negatīvas blaknes. Kas būs ilgtermiņā - to nezin neviens. Daudzreiz bez medikamentiem vienkārši nevar iztikt. Ja cilvēks prāto - dzert vai nedzert zāles - varbūt nemaz nav situācija tik smaga un var mēģināt citu bezmedikamentu terapiju. Iepriekš jau labas idejas bija daudz.
Un ārsta viedoklis noteikti būs vērtīgāks par OHO pieredzi.
Ja tomēr izvēlies zāles- tad ieteiktu izvēlēties ārsta izrakstītās, ne aptiekā ieteiktās līdzīgās. Tam pamatojums ir oriģinālo zāļu pamatīgi pētījumi, bet līdzīgajām ir tikai oriģinālu pamatsastāvs. Un neviens neatklās 100% no oriģinālā sastāva, jo ir ieguldīti miljoni pētījumos...

eriks100      Nav taisnība, ka pēc antidepresantu lietošanas paliek sliktāk, dzive iet uz priekšu ir laiks pārdomām, ko apliecina pats jautājums. Ārstus aprakt?, ir daudz un dažādi veidi, kā uzlabot garastāvokli, no visa pa mazumiņam un būs rezultāts.

romija_  5 2 Vājprātīgi un neizglītoti ļaudis, var, tikai, ieteikt lietot antidepresantus.

saulite43  2 2 ANTIDEPRESANTI ir pilnīgi noteikti kaitīgi....

Maribella15    2 Romija_ Kas Tev ir viedokļa pamatā tik klaji apvainojošā komentārā. Milzum daudz speciālistus ar vairākām augstākajām izglītībām Tu atļāvies nodēvēt par "vājprātīgiem un neizglītotiem". Tajā pašā laikā Tu savā anketā slēp pati savu izglītību... Visticamāk, ka no medicīnas pati nesaproti gandrīz neko un pamatot nevari savu viedokli. Jautājums bija viedokli izteikt par medikamentiem, ne kādu aizvainot.

jadore    2 Piemēram, vai antibiotikas ir kaitīgas, ja ir plaušu karsonis? Ja cilvēks ir vesels tad jā, kaitīgas, ja cilvēks ir slims, tad zāles palīdz izveseļoties. Antidepresanti sakārto bioķīmiskos procesus smadzenēs. No vieglas depresijas var atbrīvoties arī ar terapijas palīdzību, piemēram ar psihoanalīzi, bet tas varētu būt ļoti laikietilpīgi un dārgi. Esmu dzirdējusi, ka arī ticība palīdz sakārtot dzīvi, kā non grata minēja. Ceļi ir vairāki. Bet dzīvot ar depresiju, nedarot neko, varētu nebūt tas labākais dzīvošanas veids.

romija_  3   Mirabella15, kur teikts, ka vājprātīgos nedrīkst apvainot? :)) tos pat ir jānoniecina. Ne velti pašnāvības iztaisa cilvēki, kuriem ārsts ir izrakstījis antidepresantus.

Līdzīgi jautājumi
Antidepresants Seroxat (Paroxetin) (18 atbildes)Antidepresanti (48 atbildes)Antidepresanti (27 atbildes)Antidepresanti - plusi un mīnusi (18 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu