Tēja un kafija dienas garumā

Ārkārtīgi garšo melna tēja, varu izdzert trīs vai četras lielas krūzes pa dienu. Taču visu prieku bojā lasītais, ka melnā tēja visvairāk skalo kalciju ārā no organisma, tātad ir kaitīga. Kad dzēru kafiju, bija tāpat - vairākas krūzes dienā. Padalaties ar pieredzi, cik daudz tējas/ kafijas dzerat dienas laikā un vai jūsu paradumus ietekmē dakteru brīdinājumi par pareizajām devām?

riks086 (2017-04-13 13:24)    1 Kafiju dzeru ārkārtīgi reti - pēc 20 gadu vecuma varbūt reizi piecos gados. Tas tāpēc, ka ap to laiku sapratu, ka uz mani kafija patiesi iedarbojas kā spēcīgs stimulators. Dažas reizes biju neuzmanīgi piekritis piedāvājumam dienas otrajā pusē iedzert kafiju - tad nu negulēta nakts bija garantēta un aizmigt varēju tikai nākamās dienas vakarā :)))))) Pēc maniem novērojumiem darba kolektīvos, liela daļa cilvēku ir no kafijas atkarīgi - ja viņiem kādu nedēļu neļautu no rītiem dzert kafiju, viņi tur klīstu pa darbu kā miegaini zombiji :)))))) Par to, ko kafija vai tēja skalo laukā vai kāds no tām labums īsti nezinu - tik vien kā masu informācijas līdzekļos lasītas neskaitāmas "plaša patēriņa" publikācijas, kuras nereti ir savstarpēji pretrunīgas.

neko (2017-04-13 13:29)  1 1 Nu man parasti sanāk vairāki litri dienā. Ja organisms pretī ņem, tātad viss ir labi. Ja sajūtas saka laiks pamanīt - pamainu. 1/2 no izdzertā ir vairāk "pieklājības pēc", vienkārši tiekoties ar cilvēkiem. Nekas sakarības starp kaulu izturību un tējas dzeršanu novērojis neesmu. Trauslāki nav palikuši.

Cemodans (2017-04-13 13:39)  1   Tējai viens pluss to var dzert bez cukura, kafija atkal bez cukura ne pēc kā negaršo. Kaļķi skalo ārā grūtniecība, par to ka to dara ūdens pirmo reizi dzirdu

Lele (2017-04-13 13:41)    1 Esmu nopietna kafijatkariigaa..
Neizeju no maajas, neizdzeerusi 0.5l kafija....tad 0.5 - 1l seko darba vietaa...

Nevajag lasiit veseliibas raxtus un iecikloties uz shausmaam...jo galu galaa katrs no mums var atstiept kaajas jau riit (tinksh..un kjiegelis uz galvas)...a Tu atsakies no teejas, domaadama, ka dzeivosi garu muuzhu :-)

Kaa teica neko..ieklausies sevii un viss. Ja organisms prasa, tad dzer...ja juuti, ka sirc klapee vai bezmiegs, tad ir jaaiebremzee..

AivarsN (2017-04-13 13:44)      Es dzeru 3-4 kafijas dienā. Melno tēju mans organisms necieš. Laikam tanīns,vai kā viņu tur sauc,rada tādu kā alerģiju. No zaļās tējas neko tādu neesmu ievērojis. Paša lasītās ogu un zāļu tējas tikai droši var lietot vairumā.

fargo (2017-04-13 13:46)      90% šķidruma uzņemu ar tēju un kafiju. katru dienu. gadus 15. nomirt tāpat nāksies, ar pilnu vai daļēju kalcija devu aiz ādas. un mani neietekmē dakteru brīdinājumi gandrīz nemaz un nekad. bet tas arī nav kaut kas ar ko baisi lielīties un citiem ietekt, bet jautāts ir, atbilde tāda.

edding (2017-04-13 13:48)  2 1 Tējas negaršo, nekādas un vispār nesaprotu, kā var dzert tēju. Tikai zāļu tējas, tās medikamentu vietā. Tās jā.
Kafija gan garšo, gan man to vajag, jo zems asinsspiediens. Dienā 2-3 tases.

Bazhix (2017-04-13 13:55)      Es, laikam, kaut ko līdz galam nesaprotu. Kāpēc lai kafija, kuras sastāvā ir vairāk ūdens nekā alū vai arbūzā, skalotu kalciju laikā :)
Ja tiešām par to tik ļoti liels uztraukums, var pieliet klāt pienu, lai šo hipotētisko zudumu kompensētu :)

Darba dienā 2 krūzītes (~0.5l), brīvdienās 1, bet 2x stiprāka un neuzskatu, ka kafijas ir par daudz :)

shining (2017-04-13 14:16)    3 tam nav saistības ar ūdeni, bet gan ar skābju-sārmu līdzsvaru ķermenī.. aktīvā viela - kofeīns.. kafija ir pH skāba, lai to neitralizētu vajadzīgs sārms - visvairāk organismā sastopamais ir kalcijs.. tur arī tā mantība aiziet. piena pievienošana neko nelīdzēs, jo arī piens veido skābu vidi, un, tās neitralizēšanai tas pats piena kalcijs arī pazūd. komplektam vēl var pievienot cukuru, kurš arī ir viegli skābs. visprātīgāk būtu dzert kafiju un piekost veļas ziepes :D
ar melno un zaļo tēju storijs līdzīgs.
kopumā, mazāk būtiski cik izdzeram tēju/kafiju, vairāk tas, kādā veidā papildinām iztērētos ķermeņa resursus - šajā gadījumā kalciju.

DanaL (2017-04-13 14:18)      Aptuveni 300 g stipras kafijas brokastīs, lai kārtīgi pamostos, dažreiz kāda tase pa dienu. 1-2 krūzītes tējas, gan zaļā, gan melnā, gan ar citronu, gan ingveru, gan bez tiem. Ir OK.

Torpedo (2017-04-13 14:22)      zin, kā ir - es regulāri taisu analīzes uz visām minerālvielām. Un Ca man ir par daudz, lai arī darbā dzeru kafiju ik pa stundai. Jo katru dienu ēdu vismaz kādus 200 gr biezpiena. (Galvenokārt dēļ olbaltumvielām, bet kā blakus efekts nāk klāt arī Ca)
Nesen bija kkāds norvēģu pētījums, ka tie kas izdzer vismaz 4 kafijas tasītes dienā dzīvo vismaz 4 reiz ilgāk par tiem, kas to nedara :D Nu, kkā tā - precīzi neatceros :D
Vienīgais, ko tēja un kafija dara sliktu - bremzē dzelzs uzsūkšanos. Tāpēc pēc dzelzs preperātu ieņemšanas (ko jādara katram apzinīgam veģetārietim), pāris stundas tomēr nevajadzētu dzert

Harigens (2017-04-13 14:38)  2   Melnā tēja drīzāk saucama par "melno pagātnes indi"...
Kāpēc tā, vai tad tēja var būt indīga, nē, viņa tāda nav protams.
Tas nozīmē to, ka ja dzer viņu daudz un daudzus gadus, tad negatīvās sekas parādīsies tikai pēc gadiem..
Tēja ar savu tanīnu sastāvā ietekmē nervu sistēmu un visu pārējo organismu.
Sākumā liekas baigā labā enerģija tēju padzerot.
Bet kas būs pēc gadiem, par to jau neviens nedomā..
Un tad ir nelāgas asinsanalīzes, izmeklējumi utt

Par kafiju.
Labāk ņem šķīstošo nekā malto.
Maltā ar saviem taukiem sastāvā uzaudzēs holesterīnu asinīs.
Kas arī nav nekas labs un patīkams.

av2 (2017-04-13 14:55)  1   laba kafija iedarbojaas veel 6 stundas. Labaak peec pusdienslaika to nedzert, ja gribaas guleet vakaraa.

Torpedo (2017-04-13 15:01)  4 1 Kafijai nav pilnīgi nekādas iedarbības uz miegu! Viss ir tikai cilvēku galvās!! Tas ir tāpatās kā blakus tēmā par anālo seksi - kura iedomājas, ka sāpēs, tai sāp - kura iedomājas, ka kaifos, tā gūst orgasmu. Apkārt nekā nav - viss ir tikai mūsu iedomās !

_Krasula_ (2017-04-13 15:52)    3 Skalo jau laikam gan. Saka, ka arī zaļā tēja. Es esmu kofemāne, tomēr vairāk par 3 krūzītēm dienā cenšos nelietot.
"piena pievienošana neko nelīdzēs, jo arī piens veido skābu vidi, un, tās neitralizēšanai tas pats piena kalcijs arī pazūd"/c/ Par šo viedokļi dalās un zinātnisku pierādījumu šādam apgalvojumam īsti nav. Iesaka tomēr pievienot pie kafijas/arī melnās tējas/ pienu jeb saldo krējumu un lietot piena/skābpiena produktus kā Ca uzņemšanas avotu Nr.1. Var, protams, to vietā patērēt lielos daudzumos, piemēram, mandeles un sezama sēklas.
Ca papildus uzņemu tablešu veidā+D vitamīna pilienus, jo bez otrā pirmo organisms nespēj uzņemt. Lietoju piena produktus.
"Labāk ņem šķīstošo nekā malto.
Maltā ar saviem taukiem sastāvā uzaudzēs holesterīnu asinīs"./c/
Vai tad šķīstošā kafija ir kafija?? Par to holesterīnu laikam būs taisnība, tādēļ dabīgo kafiju iesaka gatavot automātā caur filtru jeb pievienot dzērienam kanēli un/vai kardamonu. Ar kanēli man personīgi negaršo, bet kardamonu šad tad pieberu. Dabīgā kafija satur antioksidantus, kas labvēlīgi ietekmē organismu,- šķīstošajā tos pagrūti atrast.

Bellatrixa (2017-04-13 21:02)      Es pārgāju no kārtīgas lielas krūzes uz tasītēm. Protams, mānu sevi, bet strādā. Divas tases dienā, labi trīs reizēm, tā kopā apmēram viena agrākā krūze, bet agrāk trīs tādas lielās vajadzēja. Pārējā laikā ir tēja, bet ne zaļā un ne melnā, vairs negaršo.

Paula6 (2017-04-13 22:03)      Priekšroku dodu dabīgajai kafijai..no rīta pirmais darbs ir uzlikt gatavoties kafiju un neliels malciņš stipras melnas kafijas bez cukura. Pēc vingrošanas un vēsas dušas pārējā kafijas tases daļa pie brokastīm. Labu kafiju iemācījos dzert dienvidu zemēs.
Tā kā dzeru stipru melnu kafiju, tad pie pusdienām vēl otru tasi, šad un tad pieliekot klāt kanēli. Ja vakarpusē paredzams pasākums, tad tase kafijas ar pienu...vakar pēc pirmizrādes sagrēkoju un liela puse nakts negulēta sanāca. Tējas, melno vai zaļo, dzeru reti, jo negaršo, ja dzeru, tad zāļu tējas, bet man no viņām nāk miegs...tāpēc dzeru tikai vakarā pirms gulētiešanas. Devas, stiprumu un biežumu nosaka mans organisms, bet to, ka skalo ārā kalciju, nav dzirdēts, tik tas, ka šķīstošā kafija organismam nav laba..atstāj ietekmi uz sirdi, bet ne holesterīnu...pie tā ir vainīgi citi faktori. Cukuru pie kafijas nelietoju, bet pie tējas tikai medu. Kaulu veselību labāk pārbaudīt jau savlaicīgi..lai vēlāk nav pārsteigumu. Jaunākie pētījumi- kafija ir veselīga, tik samērīgās devās.

inito4ka (2017-04-13 22:56)      ...nedzeru kafiju-gadus padsmit jau,,,pat neatceros kāpēc :D
No rīta viena krūzīte zaļās tējas-obligāti! Cenšos pieturēties pie senčas.
un viss. Vairāk neprasās!
ja slāpst vairāk,tad labāk vīnu :D :D

janisb (2017-04-14 00:25)      Kafija skalojot kalciju par kārtu vairāk, izdzeru 6..10 espresso dienā, pēdējos 20 gadus, neko tā arī salauzis neesu, kaut arī ir krists slēpojot ar 70+km/h...

Geisha (2017-04-14 08:36)      Te ik pa brīdim uzpeld visādas gudrības par produktiem, šķidrumiem. Neviens produkts nav kaitīgs. Veselībai labākie ir pasu mājas produkti. Ja nepatīk maltā vai šķīstošā kafija vari to aizvietot ar ozola zīļu, miežu vai cigoriņu kafiju (mūsu seņči lietoja ozola zīļu kafiju). Ja bail par kalciju tad uztaisi osteoporozes analīzes un varbūt Tavā gadījumā bailēm vienkārši ir lielas acis. No paša rīta dzeru tēju (lai kuņģis nededzinātu), bet dienas laikā kafiju vismaz krūzes 4 - 5. Ca normā.

likky666 (2017-04-15 10:44)      Ja ir bail, tad to var kompensēt papildus lietojot kalciju un D vitamīnu.

Līdzīgi jautājumi
Tejas pagatavosana (19 atbildes)Tejas sene (13 atbildes)Cerinu ziedu teja (6 atbildes)Tejas sene (6 atbildes)
Līdzīgi jautājumi:

Tejas pagatavosana (19)

Tejas sene (13)

Cerinu ziedu teja (6)

Tejas sene (6)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu