Autisms.

Ar mazmeitiņu 5.g.v. braucām vilcienā,kad pie mums piesēdās milzīgs puisis redzams,ka slims ar autismu.Viņš apēda mazās gardumus un izdzēra sulu,sāka aiztikt mums matus un grābstīties.Teicu pavadonei,ka izsaukšu policiju.Viņu aizvilka uz citu vagonu ,tur bija dzirdami kliedzieni un raudas līdz pašai Rīgai.Vai Jūs esiet saskārušies ar šādiem cilvēkiem ?

neratni_stasti  2 5 Nesapratu, kāpēc nospriedi, ka uzreiz autists? Varbūt vienkārši garīgi atpalicis? Esmu saskārusies ar šādiem cilvēkiem (diagnozes nezinu, taču teiksim ar atpalicībām) - neviens man pāri nav darījis, drīzāk otrādi - viņi vēlējās vienkārši kontaktēties. Viena sieviete baseinā apjuka un nevarēja saprast, kā atrast savu skapīti, kamēr pavadone bija kaut kur aizķērusies, kolektīvi palīdzējām atrast skapīti. Cits puisis gribēja vienkārši runāties, parunāju, bet tad pateicu, ka vispār esmu atnākusi ciemos pie xy un vairāk ar viņu runāt nevarēšu.

Bellatrixa  2 7 Patiesībā jau autisms nozīmē, ka ir problēmas ar komunikāciju, socializēšanos. Pie kam ir n-tās formas, autiskās sfēras traucējumi, Aspergera sindroms un kas vēl ne. Bet viens ir visam kopējs, tādi cilvēki nav atpalikuši. Tā kā nevajag te bubuļus radīt.

anis    9 Manuprāt, tas ir kas cits. Autisma skartie parasti vairās kontakta...bet noskaitušies ir neprognozējami.

riebekle    7 Parasti tādiem cilvēkiem līdzi ir pavadonis, kas to cilvēku pieskata.
Bet ja nu gadās šāda situācija, iesaku reaģēt mierīgi un necelt lielu brēku, meklēt atbalstu pie vilcieņa pavadoņa vai pie kāda adekvāta pasažiera.

Lele  9 6 Par ko ir teema? Jauuzstaada diagnoze?

Vai probleema ir taa, ka Vinhs Tevi un Tavu mazmeitu paarbiedeeja, jo Tu nekad neko taadu savaa muuzhaa nebiji sastapusi. Jaa, LV cilveeki ar vajadziibaam neeeksistee. Vinji ir nobaazti pansionaatos, kaut kur taalaak no cilveeku aciim. Un, ja taads cilveeks izlien kaut kur araa, tad sabiedriiba sabiistas...

Ja Tu buutu dziivojusi attistiitaa Eiropas valstii, tas cilveekus ar vajadziibaam (aklus, kurlus, bez rokaam, bez kaajaam, ar elposhanas trubaam kaklaa, autistus, ar Dauna sindromu utt) buutu sastapusi ik uz solja...skolaa, pagalmaa, restoranos, veikalos...vinji ir dalja no sabiedriibas, pilniibaa integreeti un neviens nebiistaas, izmisumaa “ko dariit”, kaadas shausmas, panikaa nekriit...cerams, ka Tev gabals nenokritiis, ja Vinhs needa Tavus cepumus un sulu...

marmorakaraliene  3 1 Interesanti zināt, kādus "šādus" cilvēkus turēja slēgtās iestādēs? Ar autismu slimos? Šis nav autisma gadījums, drīzāk kāds salietojies narkomāns.

Geisha  1 2 Parunāt nemēģināji ar šo cilvēku? Citreiz mierīgi parunā nevis uzreiz krīti izmisumā.

riks086    5 Pirms dažiem gadiem draudzējos ar vienu sievieti, kura kā pedagogs strādāja ar autisma skartajiem bērniem. Skumji stāsti. Visvairāk žēl vecāku.
Par Tavu gadījumu. Cik esmu dzirdējis, autisti drīzāk baidās un vairās no kontakta - vai tiešām zini viņa diagnozi? "Apēda mazās gardumus un izdzēra sulu" - kā viņš tika tiem klāt? Izrāva no rokām? Tā jau ir laupīšana! Ko darīji Tu pati - vai lūdzi citu pasažieru palīdzību, vai nekavējoties zvanīji policijai? Ja viņš nebija pieskaitāms un šai gadījumā izdarīja pārkāpumu, viņam ceļš uz slēgto iestādi (ja viņš patiesi ir pacients) pēc Tava zvana policijai atkal būtu atvērts.
Un par "slēgta tipa iestādēm" - tur joprojām ir dzīvs represīvās padomju psihiatrijas gars, tur joprojām strādā tie paši ārsti, kuri pēc VDK pavēlēm taisīja viltotas diagnozes režīma pretiniekiem un bendēja viņu veselību ar medikamentiem. Un nav pat saņēmuši sodu vai aizliegumu strādāt profesijā. Nākas aizdomāties, ar ko viņi atšķiras no tādiem noziedzniekiem kā Mairanovskis vai Mengele?

Liga2  5 6 pirms lietot kadu terminu neesi meginajusi noskaidrot kas isti ir autisms? tev ir tipiska post sovietiska domasana visus kas ir savadaki turet slegtas iestades zem atslegam, neradit sabiedribai invalidus jo nedod dievs tev lidzigie tos ieraudzis. valstij nekad nav ipasi rupejusi teiksim ta cilveki ar ipasam vajadzibam, valsts nedod atbalstu nekadu un nevajag runat mulkibas par loti augstam pensijam siem cilvekiem. viss ir atkarigs tikkai no vecaku iespejas maksat specialistiem par vizitem. to es varu tev drosi apgalvot jo manam vecakajam delam ir autisms.

newgame  2 3 Padomju laika daudzi tika uzskatīti par sabiedrībai nederīgiem(dauna sindroms, autisms.....)un vēlams lai tie būtu atdalīti no tas, pat cilvēki ar stipru ticību Dievam, līdz ar to daudzi to tagad iemāca arī saviem bērniem, tā vieta, lai iemācītu kontaktēties ar šādiem ļaudīm, saprast, izpalīdzēt kad šie nokļuvusi sev nevēlama situācija.

Tessa  1 2 tu vispar zini, kas ir autisms?

kosrem  2 3 Autists tā nedarīs, tas visdrīzāk bija garīgi neadekvātais. Tādas slimības ir ārstējamas netradicionāli.
Reiz cietumā patrāpījās kleptomāns. Tak viņu kamerā izārstēja piecās minūtēs. Tik ilgi viņu sita. Ja paliek dzīvs, tad esi izārstēts. Nabadziņš pat baidījās pastiept roku uz priekšu, lai paņemtu savu dienišķo maizīti.
Un vēl gadījums. Civilsievas, brāļa dēls ciemodamies vienmēr kaut ko vērtīgu paķēra līdz prom iedams. Biežāk naudu. Visā nopietnībā izstāstīju šo gadījumu, un ar to pietika. Vairs nekas nezūd. Un pat nauda tika atmaksāta.

Epifanija  2 4 jo tālāk, jo trakāk, kādam vēl būtu jājūtas vainīgam, ja slimais izēd no turzas cepumus un izdzer sulu bērnam, tas ir vairāk, kā sīkais huligānisms, slimais apdraud līdzcilvēkus un nodara tiem kaitējumu, ņemt ciet aiz kapuces un prom uz izolatoru, kur iemācīs kā uzvesties, man vienalga kāda diagnoze!

Kristine_78      Man pastāvīgi tā neveicas , tapēc ir bailes no sabiedriskajiem :)))) šodien veicī vecis apgramstīja ,ko vajadzēja darīt?

Magda555      Problēma ir tajā,ka mēs nezinam,kā tikt galā ar šādu cilvēku.Mēs neesam dakteri,lai spētu kontaktēties ar šādu cilvēku,turklāt publiskā vietā.Un galu galā,tas nav iespējams,jo viņi mūs nesaprot.Protams,ka viņš nav vainīgs,un saprotam arī to,ka nav ļauns,vai kāds tur vēl,lai arī apēda mazā bērna produktus,jo savā prātā viņš nespēj analizēt neko.
Es aizietu uz citu vagonu.
Pavadonei ir jārisina šādi jautājumi,jo par kārtību un mieru vagonā,atbild viņa.
2020-04-24 13:01

Līdzīgi jautājumi
Bērns mani ignorē (16 atbildes)Bērnam galvā cistas, ko darīt? (8 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu