Kādēļ medicīnā tik negodīgi rīkojas grupu piešķiršanā?

Ir cilvēki, kuriem patiešām tā ir nepieciešama, bet tiek visādi vilcinās, bet atrodas maksāt spējīgi, kuriem tā tiek piešķirta, pirms tam izskaidrojot sīki, kā to panākt un pēc tam attiecīgi dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina, tieši tāpat kā to dara mūsu valdība! Kur taisnība?

DanaL    3 Ir kādi konkrēti piemēri? 2021-07-25 12:25

CoCoSan    8 Pričom te atkal valdība?! Tas jūsu stulbais ģimenes ārsts nespēj dokumentus kārtīgi sakartot un sarakstīt visu ko un kā vajag. Nav ko te gaudot, meklē citu ģimenes ārstu, kas to spēj izdarīt. 2021-07-25 12:40

siikaa16  1 6 Nestrādā tikai pirmā grupa. Otrā un trešā strādā, un maksā nodokļus pēc pilnas programmas. Zinu vairākus ar invaliditāti, visi strādā. Invaliditāti nevar nopirkt. Nopirkt var invalīda apliecību (viltotu), lai braukāt varētu pa velti. 2021-07-25 13:29

ketija64    4 Viss ir atkarīgs no konkrēta speciālista,pie kura ārstējaties. Arī pašam cilvēkam aktīvi jāizrāda iniciatīva,jāiet uz izmeklējumiem kā arī jālūdz ,lai ģimenes ārsts sagatavo dokumentus iesniegšanai VDEĀVK. Ja cilvēks pats nespēj tad radiniekiem jāpieslēdzas. Katra ziņā pirms dokumentu iesniegšanas jāpārskata,vai ir atzīmēta asistenta nepieciešamība utt.
siikaa16
nebūs taisnība,strādāt drīkst visu grupu cilvēki ar invaliditāti ,ja vien ir spējīgi strādāt un atrast sev piemērotu darbiņu.
2021-07-25 13:37

Forsha_Rupucene    3 virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks... E.Veidenbaums 2021-07-25 13:55

siikaa16  2 1 13:37
Strādāt var, bet pārsvarā tie ir apkopjamie cilvēki.
2021-07-25 14:16

rebeka    4 Droši vien, ka . grupu varētu dabūt jebkurš, kam ir 50+, kaites var atrast, bet jā, vajadzīga paša caursišanas spējas un ārsts, kas pareizi visu noformē. Bet priecāties jau īsti tad nav par ko, katru gadu turpinās izmeklējumi, lai grupu pagarinātu. Tas reāli arī ir darbs.
Es labāk izvēlos būt vesela.
2021-07-25 16:11

rebeka  5 2 Ja cilvēks izvēlas nemitīgi izmeklēties, viņa prāta stāvoklis ir : Es esmu slims. 2021-07-25 16:21

Sassy14    1 Nu, Latvijā, cik skatos, vēl pa vecam kā padomju laikos – grupas. :) Un tās invaliditātes pensijas arī tik maziņas, ka tur jau pat ratiņkrēslā, šķiet, jāstrādā…
Pie mums Igaunijā līdz 2017. gadam bija „darba nespējas procenti“. Jo vairāk procentu, jo lielāka darba nespējas pensija. Pie tam šos darba nespējas pensionārus neviens uz darbu nedzina.
Sākot ar 2017. gadu notika „darbaspējas reforma“. :D :D Visus procentus likvidēja. Pensionārus arī. Un darbaspēju vai nespēju vairs nenosaka Pensiju dienests, bet Bezdarba kase, Un, ja Pensiju dienests balstījās tikai uz vietējā ģimenes ārsta slēdziena, tad Darba kase pati nolemj, kurš spēj strādāt, kurš ne (ģimenes ārsta slēdzienu sūta kaut kur uz Tallinu izskatīšanai, neatkarīgi no cilvēka dzīvesvietas).
Un tagad ir tikai divs kategorijas – „daļēja darbaspēja“ un „neesoša darbaspēja“. Pie tam „daļēja darbaspēja“ ir gan tiem, kam pirms tam bija 25% darba nespējas, gan tiem, kam pirms tam bija 90%. No turienes rodas daudz pārpratumu un netaisnības, jo – tos, kam darbaspēja ir „neesoša“, gan liek mierā apm. uz 5 gadiem līdz atkārtotai izskatīšanai, bet tiem, kam ir „daļēja“ darbaspēja, lai dabūtu „darbaspējas pabalstu“ (pa vecam pensiju), ir jābūt Bezdarba kasē uzskaitē kā bezdarbniekiem, vai jāstrādā kaut kur savu iespēju robežās, vai jāmācās kādā valstiskā iestādē, vai jābūt uzņēmējiem. Tiem, kas ir vienkārši bezdarbnieku statusā, lai dabūtu darbaspējas pabalstu, ir katru mēnesi jāatskaitas Bezdarba kasei – ko viņi ir darījuši, lai atrastu darbu utt, Tiesa, no otras puses – uz Darba kases rēķina ir iespējami visādi pārkvalificēšanās kursi, intensīvās kompleksās terapijas uz ilgstošāku laiku utt, (turpmāk vēl)
2021-07-25 21:21

Sassy14  1 1 (turpinājums).. Nu, labi, it kā jau viss dikti skaisti, BET – ir taču cilvēki, kuri bijuši tie 80, 90 vai 95% darba nespējas pensionāri kopš bērnu dienām, kamdēļ varbūt nekad nekur nav pat mēģinājuši strādāt.. un tagad, 30+ vai 40+ gadu vecumā, viņiem pēkšņi jāsāk rāpties pa „karjeras redeli“.. pofig, ka ar kruķiem, ratiņkrēslu, ar psihes traucējumiem, akliem vai kurliem utt..
Diemžēl esmu redzējusi šos „darbaspējas reformas upurus“ šur-tur strādājam.. Jauneklis, tāds gauži šķībs un greizs laikam no dzimšanas, kurš lielveikalā krauj iepirkumu groziņus tornī – bet tikai 7. mēģinājumā tas izdodas, vai nu atkal neizdodas – un tad groziņu „tornis“ ielido rindā stāvētājos, un pats t.s. strādnieks arī augšpēdu… Meitene ar zili-lillā apdegušu sejas ādu un milzīgu runas defektu par veikala kasieri – neviens nesaprot, kad viņa cenu saka, pati arī nelaimīga.. Veikala apsargs ar psihiskām īpatnībām, kurš runā pats ar sevi un var nekontrolētās dusmās kādu konfekšu zagli nožņaugt.. Kāpēc šādu „darbaspēku“ pieņem un tur? Jo Bezdarba kase maksā darba devējiem lielus pabalstus par to, ka viņi „aktīvi atbalsta darbaspējas reformu, iesaistot darba dzīvē cilvēkus ar daļēju darbaspēju“… ;D ;D :D
..bet pa tam laikam: ja cilvēkiem ar patiesi hroniskām kaitēm bieži iedod „daļējo darbaspēju“, tad dzērājiem (nu tādiem, kam abas rokas un kājas strādā un galva arī, kad skaidrā, un ir profesija un viss, kas pienākas) – ļoti viegli dod „neesošo darbaspēju“ – un tad viņi saņem apm. 500 eiro pabalstu, un dzer katru dienu cepuri kuldami.. – nu laikam Bezdarba kase to dara, cerot, ka viņi dzers, kamēr apsprāgs.. :D – bet ne jau vienmēr tas tik ātri notiek.
Manuprāt mistiska sistēma – nu tas Jums pārdomām un salīdzinājumam ar Jūsu valsti.. :)
2021-07-25 21:50

Frita      Nedod Dievs autore,ja nonāksi līdz situācijai,ko pati apraksti.
Tumsonības kalngals.

>12:40 invaliditātes piešķiršanu lemj ārstu-speciālistu konsilijs,nevis ģimenes ārsts.

Psihisko vai fizisko traucējumu klasifikācijai ir uzskaitījums.
Labāk tad tomēr otrais,ja apelējat šeit tādas tēmas.
2021-07-25 22:54

CoCoSan      Nopietni? Un kā ta tie slimnieciņi nonāk līdz konsīlijam? Jebšu ārsti experti skraida pa ielām un tvarsta cilvēciņus aiz piedurknēm, prasot vai šamējie invaliditāti negrib?
Īpaši apdāvinātajiem- Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija lemj par invaliditātes piešķiršanu balstoties tikai uz Invaliditātes likumā un MK 23.12.2014.noteikumos Nr.805 noteikto kārtību. Kur cita starpā norādīts, kurš un kādā kārtībā sagatavo VDEĀK nepieciešamo dokumentu kopumu.
2021-07-25 23:16

LaskovijMerzavec      Nerunā ar ģimenes ārstu, tie jau tik pa virsu ņemās un maz ko ārstē, bet ar ārstējošo ārstu. 2021-07-25 23:53

CoCoSan    1 Pamuļķais, pēdējo parakstu liek ģimenes ārsts, runā ar ko runādams, kaut ar Vangu, vieglas viņai smiltis. 2021-07-26 00:46

Kaskaade      Nutak formulē jautājumu saprotami, ko gribi uzzināt. Tā arodslimība tavam cilvēkam vai ierindas prognozējamā/esošā invaliditāte? 2021-07-26 01:09

LaskovijMerzavec      Protams … 20gadi tēmā ir uvažuha…!! Skan, jau kā po4otnijs tituls - dura v zakonje :)

Tik tais pašos MK noteikumos ir rakstits pamatojoties uz gimenes vai ārstējošā ārsta.

/… labak atbildi uz savas tēmas komentētāju jautajumiem…vinji kaa reiz grib parunaties…/
2021-07-26 08:52

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu