Vai mēģināt semaglutīdus (Rybelsis) un kas izraksta? Kā iet?

Nu jau kādu kadu no dāņu Novo Nordisk ir pieejamas semaglutīdu zāles, kas mazina ēstgribu. Pirmo reizi vēsturē tām nav visu veco zāļu blaknes un esot arī reāli efekti. Arī amerikāņiem viena firma sākusi ražot.

Mēnesī tās maksā ap 120 euro. Bet es jūtu, ka man laikam ir vajadzīgas.

Sportoju, sekoju ēdienkartei. Sekoju prātam, lai nav binge eating. To var menedžēt. Bet kad atkal un atkal pilnīgi ne no kā uznāk izsalkuma sajūtas, tad ir slikti.

Gribēju pajautāt. Vai kāds no šejieniešiem lieto? Kāda pieredze? Un kurš var izrakstīt? Mans plāns ir paņemt uz savu galvu vizīi pie kāda privātā endokrinologa un tad vismaz uz 3 mēnešiem izrakstīt. Bet kādas analīzes sagatavot?

Man ir liekā svara riski, bet diabēts, paldies Dievam, vēl laikam nav. Bet vai tiešām jāgaida līdz tam?

dance    3 Vai esat taisījis insulīna rezistences HAMO analīzi? 2023-09-14 08:25

elsa  2 6 Pa lielam semaglutīds paredzēts tikai un vienīgi cukura diabēta ārstēšanai. Te izlasās, ka autoram vaina ir galvā, jāsāk ar to. 2023-09-14 09:01

Eneile  1 6 Varbūt tomēr labāk sākt ar kādu dietologu vai uztura speciālistu? 2023-09-14 09:03

TikaiTu    5 Viņu var izrakstīt tikai endokrinologs un, kā jau te iepriekš minēja,tikai diabēta slimniekiem un arī tad... ne visiem,jo ir blaknes. Protams,vari mēģināt "sarunāt" ar kādu bezatbildīgu ārstu vai fitnesa treneri,bet tad tas būs Tavs risks un atbildība. Lietot šādus nopietnus preparātus tāpēc,ka pašam šķiet,ka palīdzēs....nu nez...tur jābūt lielai drosmei un lielam pofigismam uz savu veselību. Man arī ir diabēts,bet es neriskeju viņu lietot dēļ blaknēm.Paklausi ko Dance iesaka! Jebkurā gadījumā sāc ar to,ka nopietni izmeklē veselību. 2023-09-14 09:10

Reds  2 5 "Sportoju, sekoju ēdienkartei." "Man ir liekā svara riski" - ko tu tur ņemies - sporto vairāk un seko ēdienkartei mazāk. Ēstgribas mākslīga samazināšana jau nemaina to ka ķermenim vajag to ko vajag.

Lielākā problēma ēdienkartei sekotājiem ir tā ka ir iedzītas bailes no ogļhidrātiem, kurus ēd par maz un līdz ar to organisms visu laiku prasa, bet šie ēd visu ko citu, tikai ne ogļhidrātus. Tas arī parasti ir lielākais liekā svara risks.
2023-09-14 12:15

Drole      Ja sportoshana sastaav no svarcelshanas un sprinta, bet eedienkarte - no labi cauraugushas ruminantu galjas, bet kilogrami tomeer vairojas, jaameklee funkcionaalaas mediciinas eksperti; diemzheel Latvijaa tas diez vai izdosies.

https://youtu.be/EvKiRewyYJg
https://youtu.be/mQP00YWDfoE
https://youtu.be/_eB3z1mhlBw
2023-09-14 12:46

fargo  1 6 uzklausi mani nopietni.
grūti savaldāma ēstgriba rodas no (strauja)cukura līmeņa krituma asinīs.
tas nozīmē, tu ēd kaut ko, kas cukura līmeni tev uzsit kosmosā, tie ir ogļhidratus saturošā barība un jebkādi cukuri - "veselīgās" sulas, bulkas, maize, kartupeļi, jebkādi miltu izstrādājumi. tie tev "uzsit" cukuru. un tu zibenīgi jūties spēka pilns un paēdis. BET! ja vien tu neesi ogļracis vai spēkavīrs, kam čempionāts "uz deguna", tev tas tikai kaitē.

jaēd ir produkti, kas cukura līmeni ietekmē minimāli, bet baro šūnas(proteīns) un dod enerģiju(tauki) ļoti, ļoti ilgi. pat sešas un astoņas stundas. tie ir gandrīz visi "tīri" dzīvnieku valsts produkti - zivis, gaļa, olas, sviests, trekns siers, speķis, biezpiens utt.
viens - cilvēka vielmaiņai nav nepieciešamas papildu bioķīmiskas reakcijas, lai šos produktus apēstus parveidotu ķermenim derīgā izejvielā;
otrs - pretēji tam, par ko joprojām ļoti daudzi cilvēki maldas, šie produkti "neresnina". tie neizraisa cukura līmeņa "spaikus" asinīs. bet šie spaiki ir obligāts priekšnosacījums, lai vielmaiņa sāktu veidot "rezerves", noslāņotu taukus.

ja vien tu kusties, kā cilvēkam pienākas - 10k soļi dienā, citas kustības, svaigs gaiss(pa pilnam skābekļa), tu nevari noresnēt no tiem produktiem, ja vien neizej no saprāta robežām.

resnē no cukuriem un miltiem. pat fruktoze nav nekas labs, ja vien nav ieveroti vairāki nosacījumi - dabisks(ne-veikala āboli; citroni utt), sula tikai spiesta no paša augļa un tikai nedaudz. bet milti un to izstradājumi, kas ir pieejami ordināram cilvēkam ir tik slikti, ka nav pat vienas pozitīvas īpašības, kuru nodrošinatu piemēram maize vai bulka. to NAV.

kopsavelkot: 0 vai pilnīgi minimāli milti un cukurs, 9/10 naturāli dzīvnieku valsts produkti.
pēkšņi nebūs nepieciešami nekādi uztura bagātinatāji, izzudīs kā uz mājienu vitamīnu un elementu trūkums, pēc diviem, trim gadalaikiem asinsaina būs kā sportiskam tīneidžerim.
2023-09-14 12:56

fargo  1 3 svarīgs ir piemērs.
dienā es noeju aptuveni 8-15/16 km. katru dienu. atkarība no dienas noslogojuma, tas nav konstants skaitlis. kad ir brīvākas nedēļas, ir meža nometne/pārgājieni, ziemošanas nometnes, medības. salīdzinoši aktīvi.
es esmu virs vidējā visos parametros. dzīvojot uz paleodiētas, kuru minēju, man pietiek ar 150g speķa un 150g gaļas dienā, olu vai divas(svaigu vai vārītu), plus svaigi sīpoli, ķiploki, kāds abols, sāls un garšvielas.

kāpēc dodu šos ciparus? jo zinu cilvēkus, kas apēd diena kilogramu partikas un ir badā.
paskaties:https://www.youtube.com/watch?v=e56gVwMFVPw

lai sekotu, kas ar tevi notiek, katrus(!) trīs mēnešu pilna asinsaina. jā, tas maksā. tas parāda, kas ar tevi notiek. gribas hroniskās kaitēs dzīvot vecumā? vari likt mīksto. es un daudzi citi negrib.

nekādas e-vielas, nekādus cukurus, neko no t.s. "ražotās pārtikas". "grass-feed beef"(zāles barots liellops) IR dārga gaļa. un paiet laiks, kamēr to atrod sev un tuvajiem. bet nenožēlo.
2023-09-14 13:15

saulite34  1 2 Bet kad atkal un atkal pilnīgi ne no kā uznāk izsalkuma sajūtas, tad ir slikti.[c]

Ja jau tev ir liekā svara riski un tu dzīvo bailēs,un no tā tev arī ir tas izsalkums,mācies atbrīvoties no bailēm ,no stresa un ēst to,ko tavam ķermenim vajag un par zāļu naudu vari sev atļauties kaut ko citu nopirkt un sagādāt sev vai citiem kādu prieku.
2023-09-14 16:45

eel86  1 2 Cik tev Sergij gadu,ja līdz 40,vairāk un intensīvāk sporto nebūs jādomā par papildus ēšanu,gribās nu ko man gribās daudz ko,bet ja esi normāli pabrokastojis un papusdienojis tad atrodi nodarbošanos ,skrien,brauc ar velo,slide slēpo,Norwich skate ir ļoti labs fiziskai aktivitātei ,es regilāri trenējos! 2023-09-14 20:46

daris  1 1 Kā saka = katram savi putni .200 gadu atpakaļ cilvēki arī bija slaidi un bez ķīmijas. Secinājumus izdaram paši ! 2023-09-14 21:33

Any      Te jau palielam viss pateikts.. autor, vispirms formulējiet sev, kādas ir Jūsu vajadzības, iespējas un nolūki! 2023-09-14 23:12

Nellija_ar_brilleem  1   Jāiet pie endokrinologa, viņš arī nosūtīs uz vajadzīgajā analīzēm. Ja analīzēs parādīsies insulīna rezistence ( kas vēl nav diabēts) - izrakstīs recepti. Minētās zāles tiešām palīdz - lietojot ir nedaudz slikta dūša un nav apetītes, nekas nešķiet garšīgs, līdz ar to svars krīt. Ja insulīna rezistences nav, tad ārsts šīs zāles neizrakstīs, jo tās nepalīdzēs. 2023-09-15 08:03

Ljekainiitis  1 2 Rubensa laikā būt apaļīgam bija turīguma pazīme ... :) 2023-09-15 11:46

av2    3 Muusdienaas VISA sabiedriibai razzotaa paartika ir taada, kas liek tev eest arvien vairaak. Tas taa, prasti sakot.Bet, arii tagad nu var samekleet veseliigaakus produktus, atteikties no visa, kas nu nav labs, vai eest to lloti minimaali. Paartika, ko lietojam , izsaka visu. Pat "neaarsteejams" slimiibas atkaapjas....no veseliigas paartikas uzturaa.
A taa, man ssito nesaprast, kaa var ....riit nejeega, non stopaa. Kameer gals klaat.
Zaales , kautkaadi briinumi?? Tiessaam....nu , nu.
2023-09-15 11:54

VivianaBush  1 1 Klausi fargo :) Tiešām palīdz. Iesāc ar 3-4 dienu tikai citronūdens atslodzi, kuņgis sarausies, cukura līmeņi izlīdzināsies, insulīns ar nomierināsies, un pēc tam absolūti neprasās ne miltus, ne cukuru. Nu es gan speķa vietā lietoju zivis, ābolu vietā tomātus un gurķus, bet princips jau tas pats. 2023-09-15 12:57

fargo  1 4 par olām gribu pateikt.
saimniecībās, kurās ir 20+ vistu, olu parasti ir krietni vairāk kā pašiem vajag. šīm saimniecībām iziet uz tirgu vai veikalu ir gandrīz neiespējami.
un jo olas prasa noteiktu uzglabāšanu, tas nav medījums, kuru saimnieks iegrūdīs saldētavā līdz tu atbrauksi.
atkarībā kur tu dzīvo, uzzini, kur var regulari tikt pie maksimali dabiskām olām.
kad mēs taisam omletes, pie olam vēl siens ir pielipis, japatīra nost.
garša IR savādāka ka masveidā audzētu vistu olām.
cena. 2x dārgāk. tas pašam jāizlemj kur ieekonomēt, kur tomēr ne. ja mēs uzmanamies kadu zupu lejam bāka, vai vēl uzmanīgākam nevajadzētu būt par to, ko dot savam ķermenim?
nezinu par rīgas apkārtni, bet visumā, saimniecību no kurām var sarunāt olu iegādi... ir jāpamēģina atrast. aptauja vietējos. parasti zina.
2023-09-15 13:42

Maskava13  1 1 Izklausās pēc ieilgušas depresijas!!Kuru nevēlamies atzīt!!Pirmais gājiens pie ğimenes ārsta!Izstāstīt visu!!Ir medikamenti kas palīdz! 2023-09-15 20:25

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu