Darba nespējas lapa (slimības lapa)

Darba nespējas lapa (slimības lapa) - jautājumi un diskusijas

Nē, jo no vakcinācijas blaknes neeksistē. 3 dienas var dabūt, bet jāzvana ģimenes ārstam, par laimi, oho spečuki nevar te nevienam lapu atvērt :D Paklau, ir jānošķir vieglas, ātri pārejošas blaknes (temperatūra, sāpes rokā, galvassāpes,nogurums u.c.) no būtiskām, kuras rada cilvēkam ilgstošas veselības problēmas vai invaliditāti. Par pirmajām neviens neko nekompensēs, kas ir tikai normāli. Protams, ka vari dabūt darbanespējas lapu. Un nav nekur noteikts, cik ilgi tā var būt. Nu kāda kompensācija! Nevajag cilvēkam stāstīt muļķības. Temperatūra noteikti nebūtu tā blakne, par kuru var cerēt uz kompensāciju. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Pec vakcinas temperatura, vai... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Nē viens no vecākiem griežās pie ārsta un saņem slimības lapu B par bērna kopšanu slimības laikā.Neatkarīgi viens vai divi.Slimības lapu saņem viens vecāks,kurš dodās ar bērniem pie ārsta un piesaka slimības vēsturi. Kur problēma, katrs paņem pa bērnam un iet pie ārsta un kārtot lapu. Vai tad kāds ies pārbaudīt, ka abi vecāki tup mājās uz lapas.

Jo īpaši kovidafēras laikā, kad uzstādījums visus sasēdināt mājās, lai varētu apturēt valsts ekonomiku, piebeigt mazos un vidējos biznesus, atņemt īpašumus utt...
Galvoju, saeimas prezidents Levitāns pat par šādu varoņdarbu ordeni iedos.
Var viens vecāks, ne divi uzreiz, nē. Tikai viens no vecakiem ! ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Ja saslimuši divi bērni uzreiz,... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kad izdevīgāk noslēgt B darba nespējas (slimības) lapu? (3)
Abi mazākie bērni saslima vienlaicīgi - svētdienā. Ar pirmdienu paņēmu B slimības lapu. Kurā nedēļas dienā izdevīgāk noslēgt lapu, ņemot vērā, ka strādāju par skolotāju skolā, kur darba nedēļa skaitās sešas dienas un alga uz rokas ir 560 E.
Varbūt tomēr noslēdz to lapu tad, kad pēdējais izveseļojies. Vispār jau dabnespējas lapas noslēdz ārsts, par iemeslu ņemot cilvēka veselības stāvokli.
Pie tam - B lapu valsts apmaksā visas kalendārās dienas, neskatoties ir brīvdiena, vai nav.
Skat. www.vsaa.lv
Nabaga skolnieki,krksis taču nemaz negrib strādāt:(( ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Kad izdevīgāk noslēgt B darba... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kas un kā pagarina slimības lapu pēc speciālista konsultācijas atzinuma? (4)
Noslimoju mēnesi ar radikulītu. Tālāk ģim.ārsts nosūtīja pie neirologa. Tas deva atzinumu, ka drīkstu slimot vēl mēnesi, sarakstīja n-tās procedūras. Mēnesis ir pagājis, ar procedūrām esmu tikusi līdz pusei. Tagad atkal vizīte pie ģimenes...
Pamatojoties uz neirologa izrakstu, ka slimošana turpinās, pagarina ģimenes ārsts. Var tālāk garināt dnl ģimenes ārsts. ĢIM.ārsts ,bez speciālistiem dod darba nespējas lapu 3mēn.,ar speciālista atzinumu līdz 6mēn.,lja nepiec.vēl ilgāk ,tad jāiet uz konsīliju ,kur pieņem lēmumu ,ka drīkst lapu izmantot vēl 6mēn,tikai pastāv varbūtība ,ka no darba būs jāaiziet ,d.d.atsūtīs atlaišanas vēstuli un izmaksās kompensāciju atkarībā no darba stāža 1-3 mēn.algu apmērā. Pēc visām procedūrām, ja veselības stāvoklis vēl nav apmierinošs ģimenes ārsts vēl pagarina slimības lapu nozīmējot iespējams vēl papildus injekcijas (B grupas vitamīnus + vēl pēc ārsta ieskata). ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Kas un kā pagarina slimības... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Muguras problēmas (23)
Ja cilvēkam sāp mugura katru dienu, mājās sēžot pie datora, darbā strādājot, vai viņam pienākas slimības lapa? Ārsts sūta tikai uz fizioterapiju, bet darba grafika dēļ, tas nav iespējams. Vai var prasīt slimības lapu, ja mugura tiešām sāp,...
Ja jau aarsts suuta uz fizioterapiju, tad tam ir savs pamats. Slimiibas lapa veel nevienu nav izaarsteejusi, vajag arii pasham savas veseliibas labaa papuuleeties. Pareiza staaja, muskulju stiprinaashana, lokaniibas palielinaashana utt.... tabletes, sprices, akupunktuura nonjem tikai daljeeji saapes, bet neaarstee. Iznjemot protams, ja tie ir kaadi nervu iekaisumi, jeb mugurkaula probleemas, kuras tikai operatiivi var uzlabot. Bet visaa visumaa seedosh darbs atrofee muskuljus un noved pie iespiestiem nerviem... Īstenībā, jau tam ārstam pašam vajadzēja piedāvāt to slimības lapu. Jo nav jēgas dzert zāles un vilkties uz fizioth., ja pēc tam iet uz darbu. Otrs- ja tas ir ģimenes ārsts, tad vajadzēja jau gan aizsūtīt pie neirologa, lai izvērtē, kāpēc mugura sāp. Ne jau pie visām muguras sāpēm der visas fizioth. Nu, ja tas ārsts tik aizņemts, ka nav laiks piedomāt, tad prasi pats to DNL. man piedavaja gan gjimenes arste,kura patiesham ir ljoti iejutiiga,gan neirologs.shprices izgaju darba vieta,tad palika labak un uz fizioterapiju neaizgaju.tapec neredzu jegu njemt slimiibas lapu.ja atkal turpinasies,proveshu apvienot fizioterapiju ar darbu,jo kabinets arii ir darba vieta.
ja tiesham ir slikti,nezinu,kapec tev nepiedava slimiibas lapu.
Man domāt, ka fizioth. nevar iedot DNL. Vienīgā iespēja- ņem zobos tās RTG. bildes un aprakstu un ej pie neirologa. Tas gan dod DNL. darbnespējas lapa problēmas neatrisinās, to iedos uz 10 dienām. un ko? pavaļosies 10 dienas un mugura pārstās sāpēt???
ja vēlies uzlabot veselību, pašam ir arī kas jādara lietas labā - ārstnieciskā vingrošana, pareiza kustēšanās, masāža utt.
neticu, ka darbs ir 24h diennaktī un nav iespējas strādājot izstaigāt nozīmētās fizioprocedūras.
tad jau laikam nemaz tik ļoti nesāp, ja netiek ņemti vērā ārsta nozīmējumi...
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Muguras problēmas lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Vai var dabūt slimības lapu psiholoģisku iemeslu dēļ? (20)
Tādās reizēs, kad priekšnieks ir novedis līdz asarām, vai citādi emocionāli noriebies darbs? Vai iespējams paņemt pāris dienu atpūtu, ja tik un tā normāli pastrādāt nevar? Pie kādiem ārstiem jāiet - ģimenes vai uzreiz pie psihiatra? ai...
Latvijaa tas laikam nebus iespejams, jo prieksnieki ir gandriz vai dievu vietaa...., bet citaas valstiis butu gan biletens, gan pamatigs sods prieksniecibai par darbinieka novesanu lidz psihologiskam problemam.... ir iespējams. nosūtīs tevi uz neirožu klīniku vai tamlīdzīgi, varēsi ārstēties. tā var būt ļoti ilgstoša slimošana... zinu no personīgas pieredzes - mana kolēģe 4 mēnešus nebija darbā - izdegšanas sindroms.
Saudzē savi!
Varianti divi-
1.kamēr ļausi sevi ietekmēt,tik ilgi viņš parazitēs uz Tavām emocijām;
2.-aizej no darba ar glanci,kam Tev tas,ja viss riebj..(vai varbūt tās ir tikai sakāpinātas emocijas?)Un tici man,katrs ir pelnījis novērtējumu.
@ApartamentiEspana
Nezinu kā Spanijā, bet Vācija var dabūt uz pāris dienām jeb nedēļu slimības lapu, ja ir psiholoģiskas problēmas (burn out, mobbings, stress) Ja atpūta nelīdz, tad ķerās pie nopietnākiem līdzekļiem (zālēm, špricēm, sanatorijiem, sarunām).
ja gribi dabut lapu (jebkura valstii) psihologisku iemelsu del, Jums´´ dargaa mebele´´, ir vajadziga dr. komisijas lemums - dala no tiem bus psihiatri, dazi psihologi. Viens pats psihiatrs var tikai ierosinat sho komisiju(ja vinam ir labi sakari, var pamatojoties uz Jusu veleshanos, ievietot Jus pats) un ievietot Jus psihiskas veselibas uzlaboshanas iestade - slimnicaa/rehabilitacijas centraa (nav ne jausmas vai LV tadi vairs ir), ja tiesham busit slima. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Vai var dabūt slimības lapu... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Slimības lapas gudra izvēle (23)
Saslimis mazais bēbis un arī viņa vecāks. Kā būtu gudrāk izvēlēties slimības lapu (atvērt uzreiz abas? vispirms - bērna kopšanai, tad - vecākam, tad - atkal bērna kopšanai?), ja zināms, ka darba devējs ir liels intrigants un pretenzijas no...
Gribas vaicāt - kurš te tagad ir intrigants? Ka tik kādu apšmaukt :D Lumpenizācija kvadrātā. M_R,kadēļ apšmaukt.Pie mūsu algām cilvēki grozās kā var.Vai mēs mazus nodokļus maksājam,cik un ko dabūjam atpakaļ?Ceļi slikti,par medicinas pakalpojumiem jāmaksā/vai gadiem ilgi jāgaida/komunālie procentuāli no aldziņām pasakaini,kur pagriezies,visur maksā,maksā un maksā.Drīz sēdēsim pie skalu uguns un malkas plītīm. erucanob - nesūdzies par to, ka maz maksā, domā, kā vairāk nopelnīt. Grozies, bet ne jau uz citu rēķina, jo kādam tā slimības lapas nauda ir jānopelna, un ja te ir šaha dēlis - pats slims, bērns slims, pats slims vai otrādi, ir redzams, ka ne jau patiesa slimība te pie vainas, bet gan vēlme parazitēt. Es ņemtu slimības lapu A un piezvanītu darba devējam, lai izstāstītu, ka esmu apslimusi un bērns arī. Lai rēķinās, ka ilgāku laiku nebūšu darbā. Ja A lapa beidzas esmu vesela, bet bērns vēl slimo, tad ņemtu B lapu vai palūgtu omi, opi bērnu pieskatīt un ietu uz darbu. Man darba devējs intrigas dēļ, darba nespējas nevērpj, Izsaka līidzjūtību, novēl veseļoties ātrāk un atgriezties darbā. Darba devējam bieži slimojoši darbinieki ir ekonomiski neizdevīgi varbūt tavējie tapēc cepas. Vispārzināma patiesība cik viegli ir saņemt Darba nespējas lapu!!! ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Slimības lapas gudra izvēle lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Formālas darba nespējas lapas (22)
Kaimiņiene skaitās ka sēž mājās ar slimu bērnu, ir darba nespējas lapa, bet vienlaicīgi neoficiāli arī strādā pie privātā uzņēmēja. bērnu pieskata vecs, nestrādājošs pensionārs. Un, šī nav pirmā reize, tā notiek regulāri. Pie kā vērsties,...
Šajā gadījumā vajag vērsties pie plastiskā ķirurga - kādam ir manāmi pārāk garš deguns. ;) Un kā tu zini ka kaimiņiene skaitās mājās ar slimības lapu? Un kā zini ka strādā un kādā statusā? (Ar viņa vīru guli vai?)
Ja jau visur šņukurs ir iebāzts, arī šo jautājumu varētu ar viņu pašu izrunāt.
Nemaz nav viegli mazu bērnu noturēt gultā, kad nokrītas temperatūra. Tiklīdz viņiem paliek labāk uzreiz ir aktīvi. Var būt viņam tikai klepus vai iesnas. Labāk, lai skraida pa māju nekā sēž pie tv vai datora. Ir bērni, kuri bieži slimo.
Slimības lapa nemaz nav tik atmaksāta, lai varētu ar to spekulēt. Lai cilvēks piestrādā, ja ir izdevība.
Turi muti ciet un veseļojies.
Rokon, aizej Rīgas Domi papurini. Tur miljoni pazūd un nekas, nepiesienies nabaga sievišķim, kurš par grašiem raujas 2 darbavietās. Bērna mamma viena pati apgādā sevi, savu bērnu un vēl nestrādājošu pensionāru...
Tikai pļāpa, tādu informāciju izpļāpājusi... nenovīdība no kaimiņienes puses...
··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Formālas darba nespējas lapas lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Cik ilgi var būt uz slimības lapas pēc infarkta? (5)
Man 8 aprili bija smaga veida infarkts. Ielika stentu. Cik ilgi varu but uz slimibas lapas?
Ja slimojat:

nepārtraukti, tad pabalstu izmaksā ne ilgāk par 26 nedēļām, pamatojoties uz VDEĀVK atzinumu, slimības pabalsta izmaksu var pagarināt, bet ne ilgāk par 52 nedēļām;
ar pārtraukumiem, tad pabalstu izmaksā ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā.

(no VSAA mājas lapas)
Ja atmiņa neviļ, tad kopējais slimības lapas garums nedrīkst pārsniegt 6x30 dienas, pēcāk ir jāiet uz medicīnisko komisiju un jākārto invalidiāte Svarīgi vai esi darbinieks vai ierēdnis, ierēdņiem vien četri mēneši, darbiniekam seši mēneši (Darba likums 101. pants 11.daļa). Nezinu Pec savas pieredzes varu pateikt ka slimibas lapa ir 6 menesi, pec tam vdeāvk nosaka vai pieskir tev grupu un kadu. Bet ir bijusi gadijumi ka ir 12 menesi slimibas lapa. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Cik ilgi var būt uz slimības... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Slimibas lapa pus gadu un vai darbadevejs var atlaist no darba (3)
Mans draugs atrodas uz slimibas lapas vinam ir iegurnja luzums negadijums darba vieta un drosi vien pus gadu bus uz slimibas lapas.Ka var rikoties darba devejs atlaizot vai atlaujot stradat talak.Paldies.
Pēc likuma nevar, tikai Latvijā likumi uz privāto sektoru, kā izrādās, neattiecas. Ja negadījums darba vietā, bija jāsastāda attiecīgs protokols. Tas tika izdarīts? Ja tas ir bijis negadījums darbā un tas tā arī ir fiksēts un noformēts arī pie darba devēja, tad droši veseļojies, pēc likumdošanas, darba devējs atlaist nedrīkst (darba likuma 101. panta vienpadsmitais apakšpunkts). Strādāt, tajā pašā amatā, varēsi, ja veselības pārbaudē konstatēs, ka trauma nav atstājusi paliekošas sekas un netraucē veikt tiešos darba pienākumus, ja nevarēsi, tad vienojoties ar darba devēju, tevi pārcels uz citu amatu (te gan ir darba devēja goda prāts saglabājot iepriekšējo izpeļņu vai nē).. Pēc 3 vai 4 mēnešiem var atlaist.Mierīgi. ··· Darba nespējas lapa (slimības lapa): Slimibas lapa pus gadu un vai... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu