Galvassāpes

galvassāpes foto attēls

Galvassāpes - jautājumi un diskusijas

Bērnam regulāri sāp galva, vēders un ir vemšana. (34)
Dēliņam ir 8 gadi. Diezgan bieži viņam pēkšņi sāk sāpēt galva, tad arī vēders.Pēc laiciņa ( ne vienmēr) sākas vemšana. Pārsvarā tas notiek pēc stundām. Tad viņš mājās ielien gultā un aizmieg. Esmu devusi viņam šķidro Nurofenu pret galvas...
.............Somātika..... Visticamāk, bērns ir totālā stresā un pēdējais laiks noskaidrot kāpēc, ja tik tiešām nevēlies sačakarēt viņa veselību. Varbūt tas ir kāds klasē, kas terorizē, varbūt kāds skolotājs, varbūt pārmērīgas mātes prasības un ambīcijas, kuras bērns baidās nepiepildīt......... Varētu nosaukt vismaz 5 kaites ar šādiem simptomiem, turklāt tikai iz dzīves pieredzes - neesmu ārsts. Bet. Iz dzīves pieredzes arī silti iesaku ļoti nopietni izrunāties ar ģimenes ārstu. Ja jūti (vai tas ir citādi saprotams), ka ārstam nav nekādas sajēgas vai intereses par notiekošo, un "kobra" ir vienkārši tāpēc, lai kaut kur nosūtītu, meklē citu ārstu! Bērns 8 gadu vecumā nevar pats risināt ar savu veselību saistītus jautājumus, bet pieaugušais, kam par viņu jāatbild, gan var.
Godīgi - ja tā būtu gadījies ar manu bērnu, es uztrauktos. Man būtu daudz jautājumu ārstam, sev un bērnam.
Alerģija pret skolu un mācībām. Tiesa gan parasti tas tik ekstrēmi neizpaužas.Gribi nopietnu atbildi ved pie dakteriem, nevis nodarbojies ar interneta diagnostiku. Ja tas ir tikai skolā/īsi pēc skolas, tad fiziskais vai psiholoģiskais iemesls jāmeklē tieši tur.
Bērns noteikti ir jāizmeklē. Vairāk gan šķiet, ka bērnam vemšana un galvassāpes varētu būt uz stresa fona, bet tas nenozīmē, ka kobru nevajadzētu taisīt. Pat ja neko neatradīs, uzstājiet ģimenes ārstam, ka jāturpina meklēt! Cik noprotu, te katrs, kuram nav slinkums, drīkst noteikt diagnozi. Ļoti labi! Vienmēr esmu gribējusi būt dakteris.

Es teiktu, epilepsija tuvojas. Migrēnai līdzīgas galvassāpes, tik spēcīgas, ka izraisa vemšanu. Līdzīgs simptoms kā pēc smadzeņu satricinājuma. UN TĀLĀK ATTĪSTĪSIES EPILEPSIJA #^&&*(^%%, JA ^*()&^% MAMMA BĒRNU NEAIZVEDĪS PIE NORMĀLA ĀRSTA!
··· Galvassāpes: Bērnam regulāri sāp galva,... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Problema ar sprandu, kas pariet galvassapēs (22)
Varbut kads var ieteikt labu ( ar pieredzi ) masieri, kurs ir palidzejis atbrivoties no galvassapem, savedot sprandu kartiba.
29223142, e-pasts: laurazitane@inbox.lv profesionāla, ar fizioterapeita izglītību un pieredzi vaivaros, un masējot nerunā par čakrām, un citu figņu, viņa masē:) labs risinājums osteorefleksoterapijas ārstēšana, reizē arī osteoporēzes profilakse. Vispirms labi būtu aiziet pie kāda ķirurga traumās, kurš konkrēti pastāstītu gan par labu masieri, gan par dažādu vingrojumu kompleksu, kuru jāpilda katru dienu. Masieris var savest kārtībā uz īsu brīdi, jāstrādā ir pašam pie pārējā. Veselibas centrs 4, dakteris Vanags - kaulu lauzējs. Viens breciens un liels atvieglojums. BET... pēc laika viss atkal pa vecam :(
Man vins ir savedis kartiba gan sprandu, gan vel visas parejas vietas, ieskaitot aizlauztu asti, kas sapeja ta, ka paiet nevareju
Cik zinu - ar masieri uzmanīgi. Tas laikam saucās osteohondroze, diezgan plaši izplatīta, cik zinu, daļēji pat hroniska kaite. Lai gan uzmanīga pamasēšana palīdz lēkmju gadījumos. Ir arī kaut kādas zāles, vispār nopietna lieta, bet ne nāvējoša. ··· Galvassāpes: Problema ar sprandu, kas pariet... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Migrēnas ārstēšana (14)
vai kāda zin kādu labu paņēmienu kā var ārstēt migrēnu bez zālēm.Varbūt arī kāda zin kādu efektīvu paņēmienu no vecmāmiņu pieredzes.
man vislabāk palīdz vienkārši gulēšana. kad jūti, ka nāk virsū migrēna, jāmet pie malas darbi un jebkuras aktivitātes, jābrauc mājās un jāliekas gultā, tumšā klusā istabā...
bet principā te jau vairāki ieteica, ka galvenais priekšnosacījums, lai migrēna nesāktos - censties nestresot un nepārpūlēties.
Varu pat ieteikt vairaakus (no savas pieredzes, ne vecmaaminjas)
1. Labs sekss (uzlabo asinsriti un nav pamata migreenei).
2. Beigt stresot par lietaam, ko nevari izmainiit (parasti migreenas pamataa ir stress vai paardziivojums)
3. Iedzert stipru kafiju vai nedaudz konjaka(tiiri fisiolodjiski atver asinsvadus un nonjem spiedienu galvaa)
Jaaciinaas ar ceeloni - migreena ir tikai sekas, ne no kaa jau nepiemetaas, taa ka... karts piens ar cukuru vai medu. vispār vecmāmiņu recepte ir vēl arī pienā izvārīts sīpols / nopietni/, bet pati neesmu mēģinājusi, izklausās riebīgi :( samazinaat stresa faktorus un vairaak nodarboties ar sportu - aktivitaates liidz gandriiz visaam kaiteem... ··· Galvassāpes: Migrēnas ārstēšana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Galvassāpes - kā atbrīvoties no galvas sāpēm bez zālēm? (22)
Vai ir kādi ieteikumi galvassāpēm izņemot zāles un dakterīši??? Katru dienu ap pusdienām man sāk sāpēt galva un bez zālem nepāriet.
Viss ir atkarīgs no galvas sāpju iemesliem, taču esmu pārliecinājies (tas arī ir zinātniski apstiprināts), ka vīģēm ir tāda pati iedarbība kā aspirīnam, jo to ķīmiskais sastāvs ir ļoti līdzīgs. Tās vīģes gan ir jāēd vairāk profilaktiski. ap pusdienām? A brokastis ēd? Un pusdienas?
Kā ar acīm? Redzi labi vai ir brilles (vai lēcas)? Varbūt nepiemērotas?
Kāds ir kabinets, kurā sēdi? Vēdini pietiekami? ...utt...
Vispirms iemesls galvassāpēm jāatrod! Un jāmēģina tikt galā ar to!
:)
Ceelonji kaaskata. Zvaigziite neskaadee. Tu varbūt neticēsi, bet tas ir nopietni. Ja ir saglabājušās no padomju laikiem 2 lielās pieckapeiku monētas, tad tās līdz ļoti labi. Katru monētu piespiež savā pusē pie deniņiem un, ja ir galvassāpes, tās burtiski pielīp :). Kad galvassāpes pāriet, parasti tas ir 15-20 min.jautājums, tās pašas no sevis vienkārši atkrīt nost. Šito paņēmienu man savulaik ieteica kāds labs med.profesors.
Bet tomēr Tev vajadzētu noskaidrot, kāpēc ir tik biežas galvassāpes, varbūt zems asinsspiediens? Ieteiktu tad, kad sākas šīs sāpes, izmērīt asinsspiedienu un varbūt atrisinājums būs rokā, lai veicas :)
Gulēt iet pirms divpadsmitiem, dzert šķidrumu daudz pa dienu, vienkārši ūdeni, ap trīs litriem. No rītiem ēst pamatīgi, vakaros neest daudz, ieteicams reizi dienā sacirst kādu stīpu ar malciņu (saprast kā nelielu fizisku slodzi, uzskriet uz 8-o stāvu).
Rūpēties lai ir pieejams daudzmaz svaigs gaiss.
Nestrādāt tumšā telpā, ja darbs pie datora, rūpēties lai nav kontrasts pārāk liels acīm, arī tasl joti labi veicina galvas saapes. Arī kakla muskuļi var veicināt galvas saapes. Ja ir saspringti kakla muskuli kas traucee asinsriti. Pie ne īpaši kustīga darba ir nepieciešamas masaazhas/vingrojumi sad tad. Ja esi sasprindzis pārāk ilgu laiku, skatoties kaut kur - arī problēma.

Zāles ir simptomiem nevis cēloņiem. Vajag padomāt kā dzīvot veselīgāk. Stress, slikta pārtika, pārāk maz miegs, slikts gaiss. Bet ja šāda problēma pastaav ilgu laiku nedriikst aizmirst par varbūtību ka ir kāds bojājums ko var novērt tikai ar ārstēšanu vai ķiruģisku iejaukšanos, ieteiktu konsultēties ar ārstu ja problēma pastaav ilgstoši.
Ja man saap galva, man vienmēr paliidz, izbrauciens ar riteni, kaudze svaiga ūdens un svaigs gaiss.
··· Galvassāpes: Galvassāpes - kā atbrīvoties no... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
migrēna (24)
ja kādam te tāda mēdz būt, kā jūs tiekat ar to galā? man tāda ir ik pa laikam, bet vakar bija pavisam traka. tie , kuriem nekas tāds neatgadās, lūdzu pietaupiet dzēlības.
Dzeru ibuprofēnu. Ja iespējams guļu tumšā istabā. http://veseliba.jautajums.lv/1356459
http://veseliba.jautajums.lv/1340626
http://veseliba.jautajums.lv/1339296
http://veseliba.jautajums.lv/1348397
konkrēti par migrēnu nezinu, bet galvassāpes mitējās, kad sāku daudz un regulāri dzert ūdeni - tikai tīru ūdeni es izdzeru dienā ne mazāk par 2 litriem. kopār ar pāriejiem šķidrumiem tas sastāda jau vairāk par 3, vai pat 4 litri Logi aizvilkti, mājās kapa klusums, pie gultas ūdens. Ibumetīns un tamlīdzīgi neko nelīdz.
Mainīju darbu, migrēnas lēkmes kā ar roku atņemtas.
Īsta migrēna dienas laikā nepāriet.
Paskaties iepriekš rakstīto, te ne reizi vien ir apspriesta šī problēma, un pat ar ļoti sakarīgiem ieteikumiem. Man ļoti, ļoti sen arī bija ar to jāmocās, problēma bija mugurkaula augšējos skriemeļos, kad to atrisināju, arī migrēnas pārgāja. Cēloņi katram savi, tos arī jāmeklē un ar tiem jācīnās, jo pret šo zvēru tabletes ir bezspēcīgas. Elementārās lietas - kā ūdens, svaigs gaiss, fiziska aktivitāte utt. - protams, nāk par labu, bet ne vienmēr spēj tikt galā ar nelaimes sakni. ··· Galvassāpes: migrēna lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Migrēna (31)
Pas. to nebalt. dien. ar to kaiti, lai Jums katram noveicas, nekad ar to nesirgt, . .. lai veselībā, labā noskaņā, ar prieku, dienas savas tiek plānotas! Lūdzu Jūsu personisko pieredzi, kā esat iemācījušies ar migrēnu sadzīvot un cik...
sāpēs ir briesmīgas , bet pretsāpju drabes nelīdzēs, vajag paplašināt asinsvadus, tāpēc tas konjaks, tieši konjaks.
Lucy, ja nezini kas un kā tad turi muti kabatiņā un priecājies, ka Tev tā nav.
Migrēna ir briesmīga sāpe.
Tas ir ārējs sasprindinājums, kas nāk no iekšējā saprindinājuma.
Migrēna ir iekļāuta pirmajā psihosomatisku slimību grupā, ja interesē kas dziļāk. Ar to labi tiek galā psihoterapeiti, ja protams pats klinets ir ieinteresēts un šī metode viņam der. Bet rezultāts nav uzreiz, ar to jārēķinās.

Var vēl paserfot šeit:
http://mnashe.h1.ru/psych/bodymind/bodymind.htm
Pēdējā laikā šī neraža mani retāk piemeklē,bet no 35-45 gadiem 4-6 reizes gadā biju atslēgta no pasaules uz pāris dienām.Pēdējais,ko kaut kur lasīju bija,ka tas ir ģenētisks defekts.Laikam jāpiekrīt,jo arī mamma to piedzīvoja.
Gulēju,vēmu,atkal gulēju...kad jau viss gāja uz beigu pusi palīdzēja auksta colas pudele(citos gadījumos to draņķi nelietoju)Tagad meita no UK ved tādus kā zhelejas atvēsinošos migrēnas plāksterus-īsam laikam palīdz.
man viena daktere ieteica šādu metodi, jāteic, ka strādā ļoti labi- pāris nos -shpas tabletes, lai noņem tās mežonīgās spazmas, 20-50 gr, konjaka vai melno šokolādi, un kādus sirds pilienus vai balderjāņus, un mieru pāris stundas. Man pirmie simptomu ir redzes traucējumi, līdz ko kas tāds parādās, tā ieņemu nos-shpiņu un acis ciet.Tas tiešām palīdz. Gadās ik pa laikam, bet nekā neārstēju un zāles iedzeru tik tad, ja beidzas pacietība gaidīt, kad pāries. Cenšos ar ķīmiju neaizrauties. Dienas ritms netiek mainīts, jo variantu nav. Ja tās ir brīvdienas, tad cita runa: gultā kaut vai divas dienas pēc kārtas un ir ok. ··· Galvassāpes: Migrēna lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Migrēna - kā ar to cīnīties? (33)
varbut kads var pastastit ka lai cinas ar migrenu? nekadas tabletes nepalidz,bendeju ti kungi. Varbut ir kads dziednieks,kas spej so kaiti apkarot?
Kad man sāpēja jau otro nedēļu galva, es sāku atcerēties, ka bija TV reklāma galvas sāpju klīnikai. Meklēju googlē, bet neatradu. Kāds nezin kaut ko par to? Tur nosakot galvassāpju cēloņus.
Un tie kas domā, ka tādas sāpes var izārstēt ar seksu, tiešām laikam nezin kas tas ir. Tad pat pakustēties nevar, kur nu vēl kaut ko darīt.
ka Tev izpauzhas?ar vemshanu? vinjas hau visaada veida? Vai tik tev nav bieži negācijas ikdienā?...Man no tā bieži sāpēja galva, tad arī sapratu, ka tas ir galvenais, varbūt pat vienīgais cēlonis.
Katrā ziņā ir vērts padomāt , ar ko esi kopā.
..a nekā..pati sākas...tā pat ar beidzas...ja nu vienīgi kā karikatūrās...aukstu dvieli ap galvu...reizēm palīdz nevis stipras tabletes...bet pavisam banāls citramons...
edmunds!!!..da kāds seksis...katrs grūdiens kā ar naglu galvā:)))))
man palīdzēja visprastākais citramons.

btw, konkrēti man migrēna ienācās, kad sāku, tā sacīt, veselības nolūkos pa vakariem iestrēbt glāzi sarkanvīna. kā pārstāju to žļurgu lietot, tā arī praktiski pārgāja. tb, jāpaanalizē arī ko ēd/dzer.
··· Galvassāpes: Migrēna - kā ar to cīnīties? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Galvas sāpes. (45)
Pēdējā laikā šad tad sāp galva- deniņu apvidū, it kā nekas traks, iedzeru citramonu un pāriet, kas varētu būt par vainu, varbūt ir kādi viedi viedokļi kā to novērst??, ieteikums doties pie ārsta neder, netaisos finansēt to slaukšanas...
...paēd! badoties ir kaitīgi :)) ja pats iemeslu atrast nevari, nāksies tomēr iet pie ārsta. Jo - galvas sāpēm var būt 100 un viens cēlonis. Idejas pa galvu klejo un smadzenes meklē.. :) Kad atduras kaut kur korpusā, tad sāp... ;)
Ko darīt - nezinu.. :)
vairāk šķidrumu lieto, un nevis viskiju, bet vislabāk tīru ūdeni. nevis aukstu, bet remdenu.
pavēro, ja pāriet galvassāpes, tad TU jau saprati - smadzenēm arī vajag "degvielu".
Tīri psiholiģiskam sirdsmieram,kā inteiģents inteliģentam teikšu, ka vismaz analīzes var sataisīt bez jebkādas tur slaukšanas biznesa finansēšanas.
Un spiedienu pamērīt -aptiekā pa 10-20 santīmiem.
Un redzi pārbaudīt.
Iesākumam.

Un padomāt, ko tu pēdējā laikā dari tādu, ko neesi darījis līdz šim.
··· Galvassāpes: Galvas sāpes. lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Migrēna (17)
Sveika tauta!!!! Visu nakti pa tālruni mierināju kā nu mācēju savu lielo meitu, atkal migrēnas lēkme, bet ļoti stipra, ar vemšanu ik pa 30 min, untt........nu jau ilgsts vairāk kā 20 stundas, visi pretsāpju medikamenti tiek izvemti pirms...
Aatros ebtw! ir pretmigrenas aierosols, vienigi nosaukumu neatceros unnesmu parliecianat vai tagad jau nav par velu... Ja ir vajadziba, uzraksti privati - iedoshu dr. koordinates, kursh ar to stradaa... Migrena gan nav taa lieta, kuri var izarstet, var tikai ``apaarstet`` vai arii jamainit ko ``pa lielam`` dzivee! Shaadas leekmes gadiijumaa OBLIGAATI jaasauc aatraa paliidziiba, kas medikamentus ievada intravenozi.Injekcijas muskulii arii ir maziedarbiigas.Vienkaarshi izsaukts aarsts neko neliidzees.Pateiks, ka jaaiet pie speciaalista. Saus aatros un meitenei peec pusstundas buus labi.
Migreenas slimniekam liels kopeejs darbs ar neirologu, jo paiet labs laicinjsh, lai izzinaatu savu migreenu, to, kas migreenu provocee, kaadi medikamenti paliidz profilaktiski un leekmes laikaa. Jaaraksta dienasgraamata. Biezji vien migreenu izraisa visparastaakie paartikas produkti.
Ar tautas liidzekljiem mirgeenu nevar izaarsteet.Migreenu vispaar nevar izaarsteet.Ar to jaaiemaacaas sadziivot.Protams, kaa jau teicu, ar laba un pastaaviiga neirologa paliidziibu. Katraa zinjaa migreenu var "savaldiit" un padariit leekmes retaakas un ne tik smagas.
Veiksmi.Turaties!
p.s. es negaidu ne stundu, ja saakas leekme.Saucu uzreiz aatros.Jo ilgaak cilveeks cieshas, jo gruutaak leekmi kupeet /nonjemt saapju sindromu/.
Vienreiz aatrie mani pamatiigi sabaara, ka cieshos un nesaucu shos laiciigi.
Aarpraats, 20 stundas un veel ar vemshanu:(....nabaga beerns...
p.p.s. leekmes laikaa no saapeem var celties asinsspiediens.Respektiivi-var draudeet insults.Tieshi taadeelj aatros izsaucot, jaasaka, ka migreenas leekme, un jums neprasiis nekaadus paskaidrojumus un aatrie momentaa buus klaat.
Sarodi ar domu,ka nav tādu tautas līdzekļu.NAV.ja ir tādas lēkmes,tikai ārsts un sistēma.vienīgi,ko vari darīt-rakstīt dienasgrāmatu-ko ēdi,ko darīji pirms lēkmēm.Lai secinātu,kas tās palīdz izraisīt.Es nevaru dzert sarkanvīnu un nevaru turēt dusmas sevī,tās ir jāizraud.citi nevar ēst šokolādi un sieru.nevar panest konkrētas smaržas.Ja kāds vēl atceras,bija tādas vietējās-Lelde un tādas kā ozolzīlīšu pudelītēs.kā sajutu-galvassāpes klāt. ··· Galvassāpes: Migrēna lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Migrēnai līdzīgas galvassāpes pusaudzim. (30)
Varbūt kādam ir līdzīga pieredze, kā tikt ar to galā?
Man personīgi palīdzēja masāžas :) nieru problēma atklājās ka ir..ārstēja nieres,un migrēna pārgāja....(var būt arī aknu probl.)
pati galva no sevis tāpat vien nesāp....
Palasi saakumaa Siņeļņikova grāmatu krievu valodaa par savas slimiibas atpaziishanu. BUusi paarsteikta atklaajot migreenas iemeslu citu pusi un zini es ilgi pati mociijos ar migreenu, bet kad pieveersos taas patiesajiem ceelonjiem un atrisinaaju tos, paargaaja kaa nebijusi... tik pat labi galvassāpes varbūt arī ja problēma ar kuņģi! bet, ja tās galvassapēs biežas, tad labāk griezties pie ārsta...no manis pašas pieredzes pusaudža vecumā! :) PIE AARSTA JAAIET!
Esi par taadu dzirdeejusi? Jaapanjem noriikojums no gjimenes aarsta un jaadodas pie neirologa.
··· Galvassāpes: Migrēnai līdzīgas galvassāpes... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu