Invaliditāte

invaliditāte foto attēls

Invaliditāte - jautājumi un diskusijas

aizejiet uz valsts ārrstu komisiju...sēž pidarstiskas vecenes ...grupu nedos pat ja nav kaju vai roku.. Brohiālā astma nav slimība ar kuru var dabūt grupu. ja tā ietekmē darbspējas, tad laikam pēc jaunā likuma var gan. MK noteikumi nr. 805 no 23.12.2014. http://likumi.lv/doc.php?id=271253 jap Var. ··· Invaliditāte: Vai ar bronhiālo astmu var... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Invaliditāte vēža slimniekam pēdējā stadijā. (16)
Labdien. Man šogad atklāja vēzi jau 4. stadijā ar metastāzēm pa visu ķermeni.Ģimenes ārsts iesniedza pieteikumu invaliditātes grupai.Uz kādu invaliditātes grupu es varu cerēt?
Nekavē laiku šeit, ātrāk dodies uz DEĀK...uz priekšu!!!Visas adreses ir atrodamas internetā...Jāņem no VALSTS visu kas pienākas. To protams nosaka ārstu komisija.
Vai pirmā grupa vai otrā grupa.
Viss atkarīgs no tā ,ko ģimenes ārsts un speciālists nieru jautājumos sarakstīja dokumentos,no analīžu un citu uzskatāmu izmeklējumu rezultāta.Viss būs kārtībā,dabūsiet gan grupu ,gan uzlabojošas terapijas. VDEĀVK ir saprotoši ārsti un smagos gadījumos nav jāgaida ilgi ,apm 1 mēn.,protams ,ja ir iesniegti visi vajadzīgie dokumenti. Noteikti 1 grupa.....tur citu variantu nav.
..
vai tad dakteris to vissu nepasaka...taada situaacijaa? Ja ssitais nav...."jocinnss" te....:( ··· Invaliditāte: Invaliditāte vēža slimniekam... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kādu vēl invaliditāti !!!??? Konstantīns Čerņenko ar visu šito vainu bija kodollielvalsts vadītājs!!! Tiesa gan, ne ilgi..... Jā, ja šis sindroms ir izteikts. ··· Invaliditāte: Vai pie plaušu emfizēmas var... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kāda invaliditātes grupa? (23)
Man bija 3.grupa uz gadu ar muguras problēmām.Tagad pa gadu veselība pasliktinājās nāca klāt vēl vienas gūžas koksartroze,Tātad divas diagnozes M47.2 un M 16.1 un iedeva 3.grupu,kaut tanī funkcionālo spēju tabulā visu uzrādīju kā lielas...
Protams, ka ir jāraksta pretenzija. Bet tas visticamāk, neko nedos... VDEaK ir tā iestāde, kas vairāk cenšas kaut ko atņemt, nepiešķirt ut.t. Un ja kāds jau ir devis slēdzienu par 3.grupu, Tu vari kaut vai rāpot, lēmumu viņi nemainīs... Pretenzijuas sūtīšana e-pakalpojumos ir bezmaksas. ja tas nelīdz, tad var tiesāties, bet tā ir ņirgāšanās par slimiem cilvēkiem... Tagad ar tām grupām ir ļoti neizprotami un sarežģīti- pateicoties treknajiem gadiem, kad tās varēja nopirkt pa naudu un uz mūžu, bet cilvēks bija vesels! Tagad, tie, kam tā vajadzīga, maksā par to. Grupā vesela ārstu plejāde izpēta katru Tavu rtg, kompjūteru, ārstējams, darba spējīgs....utt. Vari mēģināt, bet neticu, ka uzvarēsi šai kaujā! Atbildot uz konkrēto pēdējo jautājumu: nepamēģināsi- neuzzināsi.
Pilnīgi neko par procesa nezinu, bet, ja Tev ir laiks un enerģija, un domā, ka Tev ir taisnība, un ir paredzēta tāda iespēja kā pārsūdzēšana, tad kāpēc to nedarīt? Manam tēvam bija 2.grupa- tur bija diezgan daudz sīku, viņam būtisku prioritāšu kādas nekad nav 3.grupai.
Divas trešās grupas nesummējas.Koksartroze vispār ir operējama. Ģimenes ārstu var mainīt, ja nepatīk. ··· Invaliditāte: Kāda invaliditātes grupa? lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Vai par izoperētu nieri piešķir invalidāti? (4)
2000.gadā skara ar audzēju tika izoperēta labā niere
Invaliditāte ir darba spēju zudums procentos. Ja izoperētas nieres dēļ zaudētas darba spējas, tad attiecīga komisija lemj par grupas piešķiršanu. 2002.g. manam bijušajam vīram izoperēja kreiso nieri- vēža 3. stadija. Laicīgi -tāpēc tika glābta dzīvība. Pus-gadu ārstējamies un kopāmies. Tad viņu paņēma atpakaļ darbā kā pilnvērtīgu darbinieku. Nedod invaliditāti. Dzīvo cilvēki gan ar vienu nieri, gan ar vienu plaušu. Atlaides darbiniekam - šai ziņā viņam - GTO normas ierobežotas, darbs apsardzē. Ja darbs ofisā -tad jo vairāk -n e k ā d u atlaižu. Ik pus gadu -ārstu komisija , rekomendācijas. Manam māsīcas vīram izoperēta niere un 2.invalitātes grupa.Strādā savā auto servisā,cik spēki atļauj.Ir dienas,kad paliek pilnīgi uz gultas režīma. Drīzāk ir cerība dabūt grupu var onkoloģiju kā tādu, tiesa nezinu kuros gadījumos, bet zinu, ka var. Bet, ja līdz šim vēl grupa nav piešķirta, maz ticams... ··· Invaliditāte: Vai par izoperētu nieri piešķir... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Bernu invaliditate (4)
Labdien manam puikam 13 gadi vinam no 1.5 gadiem ir brilles vienai acij +6 atrai +2, bai ir iespeja vinam nokartot invaliditati, vai jega prasit dakterim, vina nesā ari brilles
Ļoti nesakarīgi sarakstīts ... īpaši beigas galīgi nesapratu ...

Sapratu ,ka puikam ir brilles ...
Bet kas tur beigās domāts , dakteris(viņa) ,kurai ar ir brilles ?!???
Ģimenes ārsts vai okulists uz šo jautājumu atbildēs autoritatīvāk. Jāpiekrīt, ka minētie + nav TIK dramatiski. Domāju, ka diez vai. Nekas traks tas nav, manuprāt, invaliditāti dod, ja šie cipari aiziet padsmitos. /neesmu ārsts, spriežu pēc apkaŗtējo pieredzes/ ··· Invaliditāte: Bernu invaliditate lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
ārstējošais ārsts noteikti zinās paskaidrot Invaliditāti parasti sāk formēt, kad beigām tuvojas maksimālie slimības lapu termiņi. Jautā savam ārstam, tā ir viņa kompetence. man liekās, ka seši mēneši pēc Tā ir ģimenes ārsta un neirologa kompetence... Vispār jau slimības lapu var vilkt līdz gadam.Nu tiem kas nodokļus nav maksājuši skumji jebkurā veidā:( ··· Invaliditāte: Pēc cik ilga laika var... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Invaliditātes grupas piešķiršana - cik ilgi jāgaida atbilde? (1)
Cik ilgi jūs gaidījāt atbildi no komisju?
Piezvaniet un atgādiniet par sevi savam inspektoram soc.nodaļas , var būt gaidīšana līdz 2 mēnešiem. ··· Invaliditāte: Invaliditātes grupas... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Invaliditātes grupas apstrīdēšana (11)
Vai kāds varētu pateikt vai ir kāda iestāde kur varētu apstridēt invaliditātes grupu…Man te kaimiņš ar divām galvas trepanācijām,epilepsiju,kreisā puse nedaudz atrofēta,vīrietim nav ne garšas,ne smaržu sajūtas bet iedeva tik 3.grupu uz...
Invalidates Likums 9.pants. Administratīvo aktu apstrīdēšana un pārsūdzēšana
Valsts komisijas amatpersonu izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību var apstrīdēt Valsts komisijas vadītājam. Valsts komisijas vadītāja lēmumu var pārsūdzēt tiesā. Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Latviski sakot Aarstu Komisijas Vadiitajam...tad taalaak Tiesaa...
No 2015. gada 1. janvāra personām no 18 gadu vecuma līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanas nepieciešamajam vecumam izvērtē funkcionālos ierobežojumus un tā pakāpi, nosaka darbspēju zaudējumu procentos un:
-ļoti smagā invaliditātē, nosakot I invaliditātes grupu-darbspēju zudums 80-100 procenti;
- smagā invaliditātē, nosakot II invaliditātes grup –darbspēju zudums 60-79 procenti;
-mēreni izteiktā invaliditātē, nosakot III invaliditātes grupu –darbspēju zudums 25-59 procenti.

Neesmu specialiste shai jautaajuma..bet visu izsaka darba speeju zaudeejums...man liekas, ka garshas, smarzhas zaudeejums iipashi darba speejas neietekmee....ja cilvis veel iet un kustas, ir abas rokas , abas kaajas, tad laikam augstaakaa grupa nespiid....
Vispirms nomainīt ģimenes ārstu. Neviens nav piesiets pie viņiem Lai noteiktu invaliditātes grupai atbilstošus darba spēju zudumus ir jāaizpilda vairāki dokumenti. Viens no tiem ir jāaizpilda pašam invalīdam. Varbūt tajos dokuments nebija veselības problēmas aprakstītas pietiekoši smagi, lai pareizi to novērtētu. Labāk izvērtēt kritiski, bet ne uzkrītoši pārspīlēt, kad pats raksta savus veselības traucējumus. Bet apstrīdēšanas kārtību jau pareizi uzrakstīja Lele. "Vispirms nomainīt ģimenes ārstu. "
Cik vienkārši. Tikai pamēģiniet ar tādu slimību buķeti atrast ārstu, kurš ņems. Visiem tak pilns ar pacientiem.
··· Invaliditāte: Invaliditātes grupas... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kādai ir jābūt diagnozei, lai piešķirtu invaliditātes 2 grupu uz 5 gadiem jau pirmajā reizē? (7)
Zinu dažus cilvēkus,kuriem ir 2 inv.grupa uz 5 gadiem un to noteica jau pirmajā reizē vispārējā komisijā. Kāpēc tāds termiņš,ja varbūt pēc gada vai pāris gadiem veselība ir uzlabojusies un var piešķirt 3 inv.grupu. Viņi arī šobrīd visi...
Ja liek mīnusus par to, ka nezina, ka 1.cukura diabēta slimniekiem ir grupa, tad žēl......un vizuāli viņiem nav nekādu trūkumu, var strādāt kaut piecos darbos.Un Jūs apskaudiet tos citus, ka viņiem ir grupa? Nevēlētos būt viņu vietā, ja kādam žēl, ka saņem kāds kolēģis pabalstu un strādā. Bet latvietis jau nenovīdīgs, tas ir fakts. Blats, sakari, nauda.... Cilvēkam ar amputāciju (kāju) piešķir pirmo invaliditāti uz diviem gadiem.... varētu domāt, ka uzlabosies veselība!?... Kā ķirzakai, pieaugs amputētais loceklis....
Varbūt piešķir tiem, kuriem nav kaut kas kārtībā ar galvu?... ar cerību, ka pēc 5 gadiem kaut kas mainīsies...
Man liekas, ka 1.cukura diabēts nav ārstējams..., tad varbūt arī tādiem dod 2.grupas invaliditāti uz 5 gadiem jau pirmajā komisijā. Katrā ziņā zinu, ka tiem, kuriem konstatēts vēzis dod pirmreizējo invaliditāti uz 2 gadiem!... un tad jau skatās - vai dzīvs, vai varbūt palicis labāk?.... Komisija katru gadījumu izvērtē individuàli. Atkārtotà komisija var lemt-1.noteikt 3.grupu;2.-var iedot 2.grupu bez atkàrtotas komisijas(tas ir uz mūžu), ja nav uzlabojuma. Viss atkarīgs no ģim.ātsta un citu speciàlistu slēdzieniem. ··· Invaliditāte: Kādai ir jābūt diagnozei, lai... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu