Invaliditātes grupas

Invaliditātes grupas - jautājumi un diskusijas

Vai varu pretendet uz 2 invaliditates grupu? (11)
Darba traumas del sakusies abu pedu deformacija.
Viss atkarīgs pie kādiem ārstiem ārstējies ,ja gudrs dakteris uzrakstīs normālu slēdzienu priekš komisijas,tad var pretendēt droši:) nē,iespējams nedos pat trešo Tas, cik maksās par invaliditāti, atkarīgs ne tikai no grupas, bet arī no tā, kada bijusi darba alga pēdējos 5 gados un kādas bijušas sociālas iemaksas. es ar par šīm 2. un 3. grupām īsti nesaprotu. Par 3. maksā ļoti maz, par 2. jau pieklājīgi. Vai tad cilvēkam ir ļoti, ļoti slimam jāpaliek, lai saņemtu normāli? Un ar jebkuru grupu tak var strādāt - teiksim, par grāmatvedi no mājām. Par ko tad vispār valsts maksā arī strādājošiem invalīdiem? Un kāpēc vieniem maz, citiem daudz? Var pretendēt, ja labs ģimenes ārsts un neirologs! Pie, kam- labāk uz arod slimībām, jo tas viss iegūts darbā, jo tad lielāka kompensācija! Ko zinu- nervi un pacietība ir ļooooooti vajadzīga! ··· Invaliditātes grupas: Vai varu pretendet uz 2 ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai par epilepsiju dod invalitati un kadu grupu? Vai es varu but savam bernam ,ka kopeja ? (9)
Labdien,kad meitina piedzima dzemdibu nama daktre teica,ka manam bernam galva ir vezis. Aizgajam pie daktera neko neatrada. Kad berninam bija 7 menesi vina man pati sevi nevareja noturet,kad rapoja labo kaju nevareja pievilkt klat. Saka ...
JUms jāatņem mātes tiesības,jo tā vietā, lai grieztos pie ģimenes ārsta,jūs ģenerējat tēmas oho. Ak, Jēzus māte!!! Citēju:"..un katru dienu mes mainam biksites,jo no vinas nak tada specifiska smaka." Izrādās, ka ir arī tādas, kuras katru dienu biksītes nemaina! 8 (astoņus!!!) gadus no mutes nāk smaka...Kuda mir katitsja! Pirmkārt ir dīvaini dot bērnam jebkādas zāles uz savu galvu.
Otrkārt ģimenes ārsti neizklausās arī diezko normāli.. ja jau nevar konketizēt neko..
Pie speciālistiem ģimenes ārsti nav sūtījuši?
Ja ir aizdomas par epilepsiju tad jādodas pie neirologa- bet vajag ģimenes ārsta nosūtījumu.
Iesaku vērsties pie dakteres Vizmas Meikšānes- viņa ir gan pediatrs, gan neirologs- ļoti atsaucīga, zinoša un ar lielu pieredzi.
Tiesa, neliekas ticami un negribētos ticēt, ka jūs 8 gadu laikā neesat izstaigājusi vairākus ārstus ar tādiem simptomiem..
Nemociet bērnu un sevi, bet rīkojieties..
Izskatās, ka jautātāja jau pagaisusi tālēs zilajās un diezin vai atbildes ieraudzīs, ja nu vien ar citu niku te atrodoties. Ļoti žēl, bet izskatās, ka pa šiem astoņiem gadiem bērna labā darīts praktiski nav nekas- secinu no rakstītā! Uz savu galvu dot zāles??? Kur prāts! Fiksi sameklēt labu pediatru, nepieciešama kārtīga izmeklēšana! Ja nevar citādi - brauciet, zvaniet, bērnu slimnīcā taču jābūt poliklīnikai - tur speciālisti ir! Nabaga bērns! Dariet taču kaut ko! Jūs taču esiet māte! Meklējiet citus ārstus, neliecieties mierā, kamēr nav skaidrs, ar ko meitiņa slimo un kā to ārstēt! ··· Invaliditātes grupas: Vai par epilepsiju dod ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Invaliditātes grupas piešķiršana - cik ilgi jāgaida atbilde? (2)
Cik ilgi jūs gaidījāt atbildi no komisju?
Piezvaniet un atgādiniet par sevi savam inspektoram soc.nodaļas , var būt gaidīšana līdz 2 mēnešiem. Es gaidīju vairāk par mēnesi,bet tā arī neko nepiešķīra. Izrādās,vajag pus gadu intensīvi ārstēties,apmeklēt vēl vairāk speciālistu un tad tikai var cerēt uz grupu. Varbūt kādam bija jādod kukulis? ··· Invaliditātes grupas: Invaliditātes grupas ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
aizejiet uz valsts ārrstu komisiju...sēž pidarstiskas vecenes ...grupu nedos pat ja nav kaju vai roku.. ja tā ietekmē darbspējas, tad laikam pēc jaunā likuma var gan. MK noteikumi nr. 805 no 23.12.2014. http://likumi.lv/doc.php?id=271253 jap Var. Brohiālā astma nav slimība ar kuru var dabūt grupu. ··· Invaliditātes grupas: Vai ar bronhiālo astmu var ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Invaliditāte vēža slimniekam pēdējā stadijā. (16)
Labdien. Man šogad atklāja vēzi jau 4. stadijā ar metastāzēm pa visu ķermeni.Ģimenes ārsts iesniedza pieteikumu invaliditātes grupai.Uz kādu invaliditātes grupu es varu cerēt?
Nekavē laiku šeit, ātrāk dodies uz DEĀK...uz priekšu!!!Visas adreses ir atrodamas internetā...Jāņem no VALSTS visu kas pienākas. To protams nosaka ārstu komisija.
Vai pirmā grupa vai otrā grupa.
Viss atkarīgs no tā ,ko ģimenes ārsts un speciālists nieru jautājumos sarakstīja dokumentos,no analīžu un citu uzskatāmu izmeklējumu rezultāta.Viss būs kārtībā,dabūsiet gan grupu ,gan uzlabojošas terapijas. VDEĀVK ir saprotoši ārsti un smagos gadījumos nav jāgaida ilgi ,apm 1 mēn.,protams ,ja ir iesniegti visi vajadzīgie dokumenti. Aija, Tev ar metastaazeem invaliditaates grupu driiz vairs nevajadzees, nepaspeesi nokaartot, kad jau chau buus. Labaak buutu ruupeejusies ne par pabalstiem, bet kaa dziivot, jo tas kas sevi padara veel slimaaku nekaa patiesiibaa ir, tas to arii sanjem, veezis cilveekaa rodas deelj destruktiivas dabas, tavas smadzenes dod komandu tavam kjermenim nomirt, jo Tu pati jau sen vairs nedziivo, ja gribi dziivot, tad neskraidi pabalstus mekleejot netaisi slimaaku nekaa Tu esi, bet saac dziivot. Jo kurs normaals cilveeks, pie metastaazeem veel par stulbiem pabalstiem domaatu Noteikti 1 grupa.....tur citu variantu nav.
..
··· Invaliditātes grupas: Invaliditāte vēža slimniekam ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kādu vēl invaliditāti !!!??? Konstantīns Čerņenko ar visu šito vainu bija kodollielvalsts vadītājs!!! Tiesa gan, ne ilgi..... Jā, ja šis sindroms ir izteikts. ··· Invaliditātes grupas: Vai pie plaušu emfizēmas var ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kāda invaliditātes grupa? (23)
Man bija 3.grupa uz gadu ar muguras problēmām.Tagad pa gadu veselība pasliktinājās nāca klāt vēl vienas gūžas koksartroze,Tātad divas diagnozes M47.2 un M 16.1 un iedeva 3.grupu,kaut tanī funkcionālo spēju tabulā visu ...
Protams, ka ir jāraksta pretenzija. Bet tas visticamāk, neko nedos... VDEaK ir tā iestāde, kas vairāk cenšas kaut ko atņemt, nepiešķirt ut.t. Un ja kāds jau ir devis slēdzienu par 3.grupu, Tu vari kaut vai rāpot, lēmumu viņi nemainīs... Pretenzijuas sūtīšana e-pakalpojumos ir bezmaksas. ja tas nelīdz, tad var tiesāties, bet tā ir ņirgāšanās par slimiem cilvēkiem... Tagad ar tām grupām ir ļoti neizprotami un sarežģīti- pateicoties treknajiem gadiem, kad tās varēja nopirkt pa naudu un uz mūžu, bet cilvēks bija vesels! Tagad, tie, kam tā vajadzīga, maksā par to. Grupā vesela ārstu plejāde izpēta katru Tavu rtg, kompjūteru, ārstējams, darba spējīgs....utt. Vari mēģināt, bet neticu, ka uzvarēsi šai kaujā! Atbildot uz konkrēto pēdējo jautājumu: nepamēģināsi- neuzzināsi.
Pilnīgi neko par procesa nezinu, bet, ja Tev ir laiks un enerģija, un domā, ka Tev ir taisnība, un ir paredzēta tāda iespēja kā pārsūdzēšana, tad kāpēc to nedarīt? Manam tēvam bija 2.grupa- tur bija diezgan daudz sīku, viņam būtisku prioritāšu kādas nekad nav 3.grupai.
Divas trešās grupas nesummējas.Koksartroze vispār ir operējama. Ģimenes ārstu var mainīt, ja nepatīk. ··· Invaliditātes grupas: Kāda invaliditātes grupa? lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Invaliditātes grupas apstrīdēšana (11)
Vai kāds varētu pateikt vai ir kāda iestāde kur varētu apstridēt invaliditātes grupu…Man te kaimiņš ar divām galvas trepanācijām,epilepsiju,kreisā puse nedaudz atrofēta,vīrietim nav ne garšas,ne smaržu sajūtas bet ...
Invalidates Likums 9.pants. Administratīvo aktu apstrīdēšana un pārsūdzēšana
Valsts komisijas amatpersonu izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību var apstrīdēt Valsts komisijas vadītājam. Valsts komisijas vadītāja lēmumu var pārsūdzēt tiesā. Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Latviski sakot Aarstu Komisijas Vadiitajam...tad taalaak Tiesaa...
No 2015. gada 1. janvāra personām no 18 gadu vecuma līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanas nepieciešamajam vecumam izvērtē funkcionālos ierobežojumus un tā pakāpi, nosaka darbspēju zaudējumu procentos un:
-ļoti smagā invaliditātē, nosakot I invaliditātes grupu-darbspēju zudums 80-100 procenti;
- smagā invaliditātē, nosakot II invaliditātes grup –darbspēju zudums 60-79 procenti;
-mēreni izteiktā invaliditātē, nosakot III invaliditātes grupu –darbspēju zudums 25-59 procenti.

Neesmu specialiste shai jautaajuma..bet visu izsaka darba speeju zaudeejums...man liekas, ka garshas, smarzhas zaudeejums iipashi darba speejas neietekmee....ja cilvis veel iet un kustas, ir abas rokas , abas kaajas, tad laikam augstaakaa grupa nespiid....
Vispirms nomainīt ģimenes ārstu. Neviens nav piesiets pie viņiem Lai noteiktu invaliditātes grupai atbilstošus darba spēju zudumus ir jāaizpilda vairāki dokumenti. Viens no tiem ir jāaizpilda pašam invalīdam. Varbūt tajos dokuments nebija veselības problēmas aprakstītas pietiekoši smagi, lai pareizi to novērtētu. Labāk izvērtēt kritiski, bet ne uzkrītoši pārspīlēt, kad pats raksta savus veselības traucējumus. Bet apstrīdēšanas kārtību jau pareizi uzrakstīja Lele. "Vispirms nomainīt ģimenes ārstu. "
Cik vienkārši. Tikai pamēģiniet ar tādu slimību buķeti atrast ārstu, kurš ņems. Visiem tak pilns ar pacientiem.
··· Invaliditātes grupas: Invaliditātes grupas ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kādai ir jābūt diagnozei, lai piešķirtu invaliditātes 2 grupu uz 5 gadiem jau pirmajā reizē? (7)
Zinu dažus cilvēkus,kuriem ir 2 inv.grupa uz 5 gadiem un to noteica jau pirmajā reizē vispārējā komisijā. Kāpēc tāds termiņš,ja varbūt pēc gada vai pāris gadiem veselība ir uzlabojusies un var piešķirt 3 inv.grupu. Viņi ...
Ja liek mīnusus par to, ka nezina, ka 1.cukura diabēta slimniekiem ir grupa, tad žēl......un vizuāli viņiem nav nekādu trūkumu, var strādāt kaut piecos darbos.Un Jūs apskaudiet tos citus, ka viņiem ir grupa? Nevēlētos būt viņu vietā, ja kādam žēl, ka saņem kāds kolēģis pabalstu un strādā. Bet latvietis jau nenovīdīgs, tas ir fakts. Blats, sakari, nauda.... Cilvēkam ar amputāciju (kāju) piešķir pirmo invaliditāti uz diviem gadiem.... varētu domāt, ka uzlabosies veselība!?... Kā ķirzakai, pieaugs amputētais loceklis....
Varbūt piešķir tiem, kuriem nav kaut kas kārtībā ar galvu?... ar cerību, ka pēc 5 gadiem kaut kas mainīsies...
Komisija katru gadījumu izvērtē individuàli. Atkārtotà komisija var lemt-1.noteikt 3.grupu;2.-var iedot 2.grupu bez atkàrtotas komisijas(tas ir uz mūžu), ja nav uzlabojuma. Viss atkarīgs no ģim.ātsta un citu speciàlistu slēdzieniem. Man liekas, ka 1.cukura diabēts nav ārstējams..., tad varbūt arī tādiem dod 2.grupas invaliditāti uz 5 gadiem jau pirmajā komisijā. Katrā ziņā zinu, ka tiem, kuriem konstatēts vēzis dod pirmreizējo invaliditāti uz 2 gadiem!... un tad jau skatās - vai dzīvs, vai varbūt palicis labāk?.... ··· Invaliditātes grupas: Kādai ir jābūt diagnozei, ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kādu invaliditātes grupu piešķir pēc sirds vārstuļa protēzes ievietošanas? (5)
tika veikta sirds vārstuļa (AV) protezēšana. vai pēc šādas operācijas ir paredzēta invaliditāte, jo darba spējas (īpaši fiziskas) ierobežotas ir uz mūžu.
piešķir vai nepiešķir grupu ir atkarīgs ne no diagnozes, bet gan no līdzekļiem, ko jūs variet piešķirt savam ģimenes ārstam, ieskaitot viņa personīgajā kontā - tīrākā korupcija.. 3 Tiešām piešķir 3. grupu? Man likās, ka neko nepiešķir. Vecmammai tādu gribēja ievietot 1998.g., sak, ja neievietos, mirs 2-3 mēnešu laikā. Teju 18 gadi pagājuši, vārstulis oriģinālais, tīri žiperīga. Jāsaka,kā kuram tās darba spējas pēc tādas operācijas.Mans radinieks,kuram šāda operācija bija janvārī,jau meties kūts darbos-pašam pieder 150 slaucamas govis. vispar piešķir 3 grupu. Jā meties kūts darbos, tad pēc pusgada 2 grupa, tad 1, un tad vainags vīrs zemes un līdzjutība ģimenei. Ar vīru nodzivoju 15 gadus, tad sirds vārstuļu protezešana, lauku darbi, fiziska pārslodze , nieka gripa, komplikācijas uz sirds nepietiekamībās izturībās, kaps, vainagi, līdzjutības no apkārtsabiedrības ...
Fenilins-katru dienu jādzēr 3 reizes dienā neskaitot citas zāles. "Krievu laikos "maksāja 3 kapeikas par tafeli. Tagad zem cita nosaukumā tas pats fenilins n-tos eiro, jādzēr tapat 3 reizes dienā...Valsts neapmaksā....Jā stradā tikai sieva plus skolojāmi bērni....
··· Invaliditātes grupas: Kādu invaliditātes grupu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu