Kaulu lūzumi

Kaulu lūzumi - jautājumi un diskusijas

Pleca lūzums (19)
Cik ilgi dzīs pleca lūzums un cik ilgi jānēsā fiksēta saite? Man 72 gadi.
Tik ilgi , cik rekomendē ārstējošais ārsts. Kārtīgs liellopa kāju buljons vismaz litru dienā nedēļu. Pat ārsts brīnījās, ka pēc tik sarežģītas kaulu operācijas, viss labi saauga. Tagad gan nevaru uz to buljonu pat paskatīties :) Galvenais neiegulties gultā un nesākt slinkot, tā var pieaugt pie gultas, viena zināmā šādi jau pusgadu slinko uz muguras gulēdama cauru diennakti, pēc tam brīnās, ka mugura sāp un kājas pampst utt! Vienkārši starā, ka visi appuišo, kāra uz komandēšanu un izrīkošanu, slinkums un egoisms pievarē, tā arī saka, ka nevis nevaru, bet negribu! Problēma ar roku, bet uzvedas tā, it kā mugura vai kāja būtu lauzta, dēļ rokas atsakās staigāt!
Nedaudz vecāka par autori!
Jauniem cilvēkiem kauli ātri dzīst, veciem cilvēkiem ilgi. Es pirms pusgada salauzu plecu. Vēl tagad ir grūti aiztaisīt āķīšus. klausi savu ārstu.
Jā, norma būtu X nedēļas. Bet - nekas dzīvē nav tik vienkārši. Kāds lūzums, kur, kas ar viņu darīts, kā padodas ārstēšana, kādas blakusslimības.
Var gadīties arī, ka gadu vai vairāk nesaaug
··· Kaulu lūzumi: Pleca lūzums lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Varbūt tomēr labāk to pajautāt traumatologam? Nez vai pie lūzuma oho poliklīnika varēs ko palīdzēt..... Ja Tu esi vijolnieks/-ce, tad ļoti nopietni. ja var paklabināt klavu, tad arī bez pirksta neviens nav nomiris. nu koroč tev ir tikai viens variants - ... Var jautāt arī dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošinātājiem. ··· Kaulu lūzumi: 5. pirksta proksimālas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Cik ilgā laikā jāizņem metāla plāksne pēc lūzuma? (7)
Labās rokas elkoņa kaula lūzums trīs gadus atpakaļ, tika veikta operācija, kauls saskrūvēts ar metāla plāksni un 6 skrūvēm. Pēc trim mēnešiem izrādījās, kauls nepareizi salikts, rokai nav rotācijas. Ārsts negarantēja, ...
Ja jau sāp, varbūt tomēr iet pie ārsta, saņemt profesionālu konsultāciju, nevis ārstēties internātā. to Tev var pateikt tikai ārsts,katram tas ir individuāli,citam izņem to plāksni,cits visu mūžu ar viņu nostaigā,ej pie ārsta,vislabāk pie tā paša,kuršs taisīja operāciju Apmēram pus stundā, ieteicams vietējā narkozē Sen butu domājis ar galvu un gājis pie ārsta,,Doma ka interneta attālinati izņems metala plāksni?
Citam to iznem pec 3 citam pec 6 meneši,,
Tad jau nemaz nesap tik daudz,ja jau gaidi komentarus un nedoma ar savu galvu!,
Metāla daļas parasti ir jāizņem pusgada laikā. Ja neizņem - jāstaigā visu atlikušo dzīvi. Jo metāls apaug ar kaulaudiem un tad to ir sarežģīti izņemt. Diemžēl, tagad daļēji pats atbildīgs par savu lēmumu - neko nedarīt lietas labā, kad uzzināji par neveiksmīgo operācijas rezultātu. Tajā brīdī viss vēl bija labojams. ··· Kaulu lūzumi: Cik ilgā laikā jāizņem ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā lai noskaidroju, kāds metāls man tika ievietots kad lauzu kaulu? (9)
Nepieciešams iziet magnētisko rezonansi, Taču nesaprotu kads metāls man ir iekšā rokā. Vai drīkstu ar saviem metāliem tuvoties tam aparātam
Diez vai tagad liek metālu. Ja skrūvēts uz palikšanu - tas titāns. Ja uz izņemšanu - tērauds. Titāns uz magnētisko lauku nereaģē, bet sakausējumos var uzkarst, arī traucēt bildes ieguvi ar mīkstajiem audiem.
Jājautā tiem, kas operēja, un tiem, kāpēc tieši MR nepieciešama.
Man plāksne ari rokā un skrūves.Plāksne netraucēs magn.rezonasei.Par skrūvēm nezinu. Atkarīgs, ko jāskata. Skrūves uz palikšanu arī ir titāna, indukcijas nebūs, ēnas var būt no abiem Man arī ir skrūves un stieņi un visai daudz mugurā... īsti nezinukas tieši ir... vai tikai titāns vai kāds titāna sakausējums, kas uz palikšanu, bet magnētiskajai rezonansei man tas netraucē, galvenais ir informēt, kur vēlies taisīt, ka Tev tāda lieta ir. Tad viņi pateiks var vai nevar. Un ja akurāti gribi zināt, kas par materiālu, tad jāvēršas slimnīcā un vari pieprasīt izrakstu no Tavas kartītes. ··· Kaulu lūzumi: Kā lai noskaidroju, kāds ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Plaukstas tūska ģipsī, cik ilgi? (9)
Mēnesi nepāriet tūska, dakters nedaudz atbrīvoja. Vingrinot tūska pastiprinās. Delnas lūzums 89 gadi. Vai tas ir normāli?
Normāli pēc slodzes.
Katru vakaru pirms gulēt iešanas, paturi aukstu kompresi tad tūska mazināsies un būs vieglāk naktī.
Tas ir normāli,un kamēr saaugs paies diezgan ilgs laiks. Vajadzīga būs pacietība. Ja lūzums bija pirms mēneša tad jau ģipsis ir noņemts. Tagad siltā vanniņā vingriniet roku. Kustiniet pirkstus. Viegli izmasējiet no pirkstu galiem uz augšu. Neaizmirstiet arī plecu izkustināt.
cienījama vecuma visi procesi notiek lēnāk tāpēc vajadzēs lielu devu pacietības. veseļojaties!
Konsultāciju pie citu dakteri. Man ir lauzta kājas potīte, pirms 30 gadiem, tā sāp un pietūkusi ir nepārtraukti. Diemžēl neko iepriecinošu nevaru pateikt, jo ievērības cienīgs ir vecums. Man toreiz bija 31. ··· Kaulu lūzumi: Plaukstas tūska ģipsī, cik ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai "dzelži" pēc kaulu lūzumiem jāņem ārā? (9)
Vai "dzelži" pēc kaulu lūzumiem jāņem ārā? Varbūt kāds var palīdzēt ar padomu?
Pec laika pasi prasisies. Bet ja neprasas, tad nav ko kustinat. Ja lidostās laiž cauri-lai tik stāv:)) Vairaak kaa desmit gadus ar taadiem staigaaju, man netrucee. Parasti jau ārsti pasaka, kas jādara.. Ir /shkjiet joprojaam/ taadi, kuri jaanjem aaraa un ir taadi, kuri nav. Znakoms neiznjeema tos, kuri jaanjem aaraa - veel dziivs, kaut gan dzer kaa lops. ··· Kaulu lūzumi: Vai "dzelži" pēc kaulu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik ilgi dzīst delnas kaula lūzums? (5)
Kreisas delnas pirmais kreisais kauls, kāpēc arsti UK neuzlika ģipsi?
Brīžiem liekas,ka UK ārsti neko nav skolā mācījušies par imobilizāciju. Šis nav vienīgais tāds gadījums. Paziņa atsūtīja mazbērna rtg bildi rokai,kur rādījās nesmuks šķembains lūzums ar disklokāciju. Tika ieteikts roku siet lakatiņā. Teicu,lai ved šurp. Salika plāksnes un puiksvesels. Nezinu,cik ilgi un kā sadzītu 8 gadīgam puikam lūzums viņa aktīvajā vecumā.
Tam vājiniekam jābrauc šurp!
Varbūt lūzums sīks, pārējie kauli notur visu vietā. Varbūt ārsti stulbi. Man UK ģ.ā. vienreiz pie iesnām eritromicīnu ieteica, ko kontinentā nelieto jau kopš 60-ajiem. Džekus ar neapstrādātām netīrām brūcēm atteicās slimnīcas uzņemšanā apskatīt, jo apdrošināšanas nebija. Divi no trim UK ārstiem izglītību ieguvuši ārpus UK, tā ka paveicas ar to vien, ja tavs doks nav kaku krāsā. Delnas lūzums dzist apmēram mēnesi...bet ir jāzin cik gadi ir cilvēkam... Es sadu rakstu neesmu seit iebietojusi kurs mana varda liek sadus jautajumus.Arprats kas seit notiek! Man salūza pēda. Arī tad ģipsi nelika. ··· Kaulu lūzumi: Cik ilgi dzīst delnas kaula ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ribas luuzums liks maniit sevi sad tad veel daudzus gadus,nekas nepaliek bez sekaam. Tas ir sāpīgi un ilgst aptuveni 1.mēn.,tad problēma pazudīs! Tas ir tad ja pa ribām nedabū atkārtoti:(( Ja neuzmanības dēļ nepilnīgi sadzijušais lūzums atdalās,tad sāp ievērojami stiprāk. To es saku no savas pieredzes. Kritu uz kalna, 2 mēnēši sāka jau pāriet kritu lielā ātrumā vēlreiz salauzu atkal, pēc 3 mēnešiem bija ok... ··· Kaulu lūzumi: Cik ilgi dzīst ribas lūzums? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Cik ilgi saaug iegurņa kauls? (5)
Esmu pusaudze, jau 2 nedēļas man ir gultas režīms. Nezinu vai ar to pietiek.
Jebkurš lūzums, pamatā, saaug 6 nedēļās. Bet vajadzīga pakāpeniska noslodze. Bet bez ārsta jau nekādi - jāpārliecinās vai kaula fragmenti vai kaulu gali ir pareizās vietās. Tava lūzuma gadījumā gultas režīms ir primārais. Nepārkāp to, jo Tev vēl bērnus kaut kad iznēsāt un dzemdēt vajadzēs... Man liekas iegurņa kauls saaug vairākus mēnešus. Vismaz 2-3 nedēļas,ja esi pusaudze,tad visa dzīve tev priekšā, un atceries,ka jauniem/ bērniem/ kauli stiprāki,kā cilvēkiem gados.Kas tev ar ´´d´´ vitamīnu,un ultraviolēto starojumu-saulīti? Tāda pusaudze 13-14 tak nebūtu te reģistrējusies... Bet jaunietei jau tāpat kā pieaugušajiem. Palīdzēs pulsējošā lauka terapija. Ne tikai zirgiem, sportistiem un kosmonautiem. Paskati googlē PEMF bone growth ··· Kaulu lūzumi: Cik ilgi saaug iegurņa kauls? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Lauzta potīte - pulsē un sāp staigājot (7)
Salauzu potīti,tagad ar ģipsi staigāju. Nedēļu biju uz gultas režīmu un tad aizgāju vienu dienu uz skolu,sāka baigi sāpēt. Guļot turot taisni kāju,tā nesāp,bet kad pieceļos un ar kruķiem gribu staigāt,ta sāk baigi ...
Pulsācija ir normāla parādība,tas ir danisks bojāto audu atjaunošanās process,tas vienkātši ir jāpacieš,kas attircās uz šāpēm,ar fiziskām aktivitātēm piebremzē,iespējams tev ir pārāk liels ķermeņa svars. Iespējams, ka ģipsis ir par ciešu uzlikts, pulsācijai nevajadzētu būt.Jāiet pie traumatologa, lai apskata kāju, notekti, jo var zaudēt kāju. Varbūt nepareizi ģipsis ir uzlikts,ejiet ,lai uztaisa rentgenu,varbūt kaut ,kas ir nepareizi salikts. Jātur gaisā, nepulsēs. Spiediens. Tik nopietnas problēmas jārisina pie ārsta! ··· Kaulu lūzumi: Lauzta potīte - pulsē un sāp ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu