Lūzums

lūzums foto attēls

Lūzums - jautājumi un diskusijas

Plaukstas tūska ģipsī, cik ilgi? (9)
Mēnesi nepāriet tūska, dakters nedaudz atbrīvoja. Vingrinot tūska pastiprinās. Delnas lūzums 89 gadi. Vai tas ir normāli?
Normāli pēc slodzes.
Katru vakaru pirms gulēt iešanas, paturi aukstu kompresi tad tūska mazināsies un būs vieglāk naktī.
Tas ir normāli,un kamēr saaugs paies diezgan ilgs laiks. Vajadzīga būs pacietība. Ja lūzums bija pirms mēneša tad jau ģipsis ir noņemts. Tagad siltā vanniņā vingriniet roku. Kustiniet pirkstus. Viegli izmasējiet no pirkstu galiem uz augšu. Neaizmirstiet arī plecu izkustināt.
cienījama vecuma visi procesi notiek lēnāk tāpēc vajadzēs lielu devu pacietības. veseļojaties!
Konsultāciju pie citu dakteri. Man ir lauzta kājas potīte, pirms 30 gadiem, tā sāp un pietūkusi ir nepārtraukti. Diemžēl neko iepriecinošu nevaru pateikt, jo ievērības cienīgs ir vecums. Man toreiz bija 31. ··· Lūzums: Plaukstas tūska ģipsī, cik ilgi? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Atslegas kauls lauzts, operacija jeb pats sadzis? (9)
Tetis lauza atslegas kaulu un 4 ribas. Ribam neko darit nevar, skaidrs. Ka ir ar atlegas kaulu? Arsts iedeva opciju operet Jeb pats sadzisot. (Luzis 2 vietas) ko darit? ( sadzisot ne taisni bet tas netraucesot dzivei)
Steidzīgi meklēt citu ārstu! Normāls ķirurgs uzsies pareizi astotnieku (pašā nabadzīgākajā gadījumā) vai uzliks ortozi, un sadzīs. Kādas vēl operācijas atslēgas kaulam? Dakteri par naudu ir gatavi operēt visu - ko vajag un nevajag. Aizej pie vismaz 3 ārstiem un tad lem Nezinu kā pieaugušajiem, bet mazuļiem dzimstot šad tad gadās salauzt atslēgas kaulu. Sadzīst ar fiksētu pārsējus. Veseļojies. Nu ja-sadzīt sadzīs,ja ļausi "saķerties". Ja kustinās-dabūs lieku locītavu. Sagatavots cilvēks pareizi nofiksēs ar pieejamiem līdzekļiem-tas jau tik īsam brīdim. Tur jau pat ārstu nevajag...
Bet ribas arī jānofiksē-kaut ar palaga stērbeli-lai neļurkājas! Ja nu krietni pāri simtam un nepacietīgs,tad jāpadodas... Bet kārtējo reizi-bez izsmeļošas informācijas tā ir tukša runa.Divi lūzumi nav gluži ikdienišķi.
Atslēgas kaulu īsti nofiksēt nav iespējams. Operē. ··· Lūzums: Atslegas kauls lauzts, ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik ilgi dzīst delnas kaula lūzums? (5)
Kreisas delnas pirmais kreisais kauls, kāpēc arsti UK neuzlika ģipsi?
Brīžiem liekas,ka UK ārsti neko nav skolā mācījušies par imobilizāciju. Šis nav vienīgais tāds gadījums. Paziņa atsūtīja mazbērna rtg bildi rokai,kur rādījās nesmuks šķembains lūzums ar disklokāciju. Tika ieteikts roku siet lakatiņā. Teicu,lai ved šurp. Salika plāksnes un puiksvesels. Nezinu,cik ilgi un kā sadzītu 8 gadīgam puikam lūzums viņa aktīvajā vecumā.
Tam vājiniekam jābrauc šurp!
Varbūt lūzums sīks, pārējie kauli notur visu vietā. Varbūt ārsti stulbi. Man UK ģ.ā. vienreiz pie iesnām eritromicīnu ieteica, ko kontinentā nelieto jau kopš 60-ajiem. Džekus ar neapstrādātām netīrām brūcēm atteicās slimnīcas uzņemšanā apskatīt, jo apdrošināšanas nebija. Divi no trim UK ārstiem izglītību ieguvuši ārpus UK, tā ka paveicas ar to vien, ja tavs doks nav kaku krāsā. Delnas lūzums dzist apmēram mēnesi...bet ir jāzin cik gadi ir cilvēkam... Es sadu rakstu neesmu seit iebietojusi kurs mana varda liek sadus jautajumus.Arprats kas seit notiek! Man salūza pēda. Arī tad ģipsi nelika. ··· Lūzums: Cik ilgi dzīst delnas kaula ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ribas luuzums liks maniit sevi sad tad veel daudzus gadus,nekas nepaliek bez sekaam. Tas ir sāpīgi un ilgst aptuveni 1.mēn.,tad problēma pazudīs! Tas ir tad ja pa ribām nedabū atkārtoti:(( ari kalnos kritu, un neveiksmiigi..ieksskabataa bija focciks, un tiessi uz to atsitos . Nu ribas bija paaris iespraagussas. Kaadu nedeellu bija pzd, nevareju no riitiem jo guultas iztikt. Es teiktu, meenesis ir tas , kad saap. Bet, tagad jau ntie gadi pagaajussi, bet veel juutu ko tur reizeem ..:( Ja neuzmanības dēļ nepilnīgi sadzijušais lūzums atdalās,tad sāp ievērojami stiprāk. To es saku no savas pieredzes. ··· Lūzums: Cik ilgi dzīst ribas lūzums? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vai kādam ir gadījies salauzt atslēgas kaulu? (8)
Cik ilgā laikā tas sadzija? Kā tikāt galā ar ikdienas darbiem?
Manam deelam [ sportistam] shitie kauli reizes dchetras lauzti.Katraa zinjaa vinjsh tika vienmeer ljoti aatri ticis uz striipas un turpinaajis aktiivi sportot.Jaapiebilst, ka labi medikji un aarsteeshana ir daudz no svara.
Vieniigi abi atsleegas kauli taadi jociigi izskataas-itkaa spaarni augtu:) Kauli nepareizi saaugushi, jo deels aatri atsaaka sportot.Bet vinjam tas netraucee.
Paaris nedeeljas-un atpakalj ekstreemajos sporta veidos:)
ir gadījies salauzt, jāaiziet pie ķirugu viņš visu saliek pareizi un tad 1.5-2 mēnešu laikā atkal kūleņus varēsi mest! ir bijis, sen, sen atpakall. Nekaa ssausminossa nav atceroties, saauga diezgan aatri. Ar to roku daudz nepadariisi. Viss buus labi, varbuut tas noziimee, lai bikinn atpuuties no ikdienas steigas. :) vesellojies! :) Bij tāda lieta. Nekas, pirmās četras dienas tā smagāk, apģērbties utt. Pēc tam jau iemanies.
Pēc mēneša jau varēju fiziski strādāt, nedaudz brīžm pasāpēja. Tādēļ nepareizi saauga ar nobīdi :(
Vispār tas atkarīgs no lūzuma pakāpes.
Juri, tad jau sanāk, ka.... dažši svētie mums te ar nāves grēku svēti palikuši :D
Par atslēgas kauliem ziņu nav, vienīgasi - jebkurš lūzums bez komplikācijām dzīst apmēram 2 mēnešus.
Un cilvēks kā žurka - zdzīvos jebkurā situācijā :)
··· Lūzums: Vai kādam ir gadījies salauzt ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Maz informācijas. 1. Cimdi!!! Pat ja liekas, ka nesalst. 2. Baseins. Vēl labāk veļas mazgāšana, vai vismaz trauku. Ar rokām, protams. 3. Smērējam visu, kas smērējas, izņemot analģētiķus un pretiekaisuma, sildošās smēres. No man zināmajiem tad paliek tikai cūku tauki. Nejaukt ar seskiem, zirgiem, tīģeriem u.c. zvēriem. : tie ir nosaukumi. 4. Par konkrētiem vingrinājumiem varam runāt tikai pec konkrētas diagnozes un slimibas vestures ··· Lūzums: Kā vingrināt roku pēc delnas ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Lauzts vai tikai sasists pirksts? (25)
Vakar uzmetu mēbeli uz basas kājas. Rezultāts viens pirksts kājai zili lillā un pietūcis. Liekās jau ka lauzts nav, bet tā kā līdz šim dzīvē neviens kauls nav bijis lauzts, ir grūti saprast līdz galam. Pampums neļauj pakustināt pirkstu. ...
te palīdzēs tikai rengena uzņemums pateik ir vai nav lauzts. Labāk tomēr aizej uz poliklīniku, ja ir lūzums un nepareizi saaugs, būs problēmas. tad kapec jautaa? tikai rtg pateiks, ir vai nav lauzts/ielauzts. Ja iešanai netraucē un vari kurpē arī iedabūt, ne tikai mīkstā čībā, var jau būt, ka lauzts nav.
Bet reizēm sasitums sāp vairāk nekā lūzums! Tomēr labāk drošibas pēc rentgenu uztaisīt, jo kā teica dakteris, saaugs jau, bet varbūt šķībs nedaudz būs.
jo ilgāk novilcināsi, jo sliktāk saaugs. - kauli berōties viens gar otru zaudē savu spēju ātri un kvalitatīvi saaugt ··· Lūzums: Lauzts vai tikai sasists ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kā palīdzēt vārnai ar salauztu spārnu? (8)
Šorīt dārzā ieraudzīju vārnu ar salauztu spārnu.Man ir divi suņi, domāju ka tie neaiztiks, bet par kaķi šaubos. Kā lai es tam putnam palīdzu, žēl kaut kā, nevaru taču spundēt šķūnī, lai kaķis netiek klāt.
Vārnai palīdzēt? Vārnas speciāli medī, lai tās nesavairotos. Dabā īpaši nevajadzētu iejaukties - tas tā racionāli spriežot. Visādiem dabas sanitāriem arī gribās ēst. Ārstēšana būs ilga un sarežģīta, visdrīzāk. Veterinārs noteikti vajadzīgs, pie tam nav garantijas, ka tas putns tā pat nenobeigsies. jaanokker puns, un jaaizved pie vetaarsta, ja pati nemaaki uzlikt ssinu. A ko dariit citu, ja reiz gribi paliidzeet. Spaarns pats no sevis pareizi nesaaugs. Man vārnas patīk, viņas esot gudras.
Gan jau ka pie vetārsta jānes, kā citādi.
uzpurnīti kaķim? ··· Lūzums: Kā palīdzēt vārnai ar salauztu ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Solārija apmeklējums ar lūzumu (4)
Vai drīkst apmeklēt solāriju laikā, kad ārstē spieķa kaula lūzumu?
tak nepaļaujies uz to,kas vienkārši pateikts,labāk terapeitam pajautā,cik siltuma ietekme traucēs vai līdzēs..un ne jau administratore solārijā ir kompetenta šajā lietā vai nebūtu vnk pajautāt savam ķirurgam vai ģim,ārstam ko
cik saprotu,tad nē
solārijs pat veselam cilvēkam ir kaitīgs. Kur nu vēl salauztam cik zinu, pat ar iesnām nedrīkst.. tā kā.. sildīt potenciāli iekaisīgas vietas.. nax tā riskēt? ··· Lūzums: Solārija apmeklējums ar lūzumu lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu