Mugura

Mugura - jautājumi un diskusijas

Sāpes muguras krustu rajonā. (17)
Man ir 59.gadi, darbs laukos, gaterī, fiziski smags. Patreiz esmu uz darba nespējas lapas, jo ir neciešamas sāpes krustos. Ģim. ārsts saka, ka tā ir deformācija, saka, ka jāatpūšas, vai jāmeklē cits darbs. Tajā pašā laikā ...
Uz fizioterapiju vingrot. Trūce ir akūtais brīdis,kas jāpārlaiž. Mani pašu "sastutēja" fizioterapeite... No sākuma ar skepsi,bet cītīgi izpildot dīvainos norādījumus,vingrinājumus,tiku uz strīpas. Nu jau krietnus gadus kā tikai reizēm pavingrinos-vienkārši piemirstas,ja nekas neatgādina.
Saudzēšana vien maz palīdz-pārņem tik vispārējs tizlums.
Tā problēma ir katram otrajam fiziska darba strādniekam šajā vecumā. Nekādi izmeklējumi nekā nepalīdzēs, kamēr līdz izmeklējumiem rindu izstāvēsi, būsi pats no sevis apārstējies, un nekā neatradīs. Zāles gan būtu jāizraksta, tās bez receptes nevar nopirkt.
Vienīgā izeja ir meklēt citu darbu ar plašāku un daudzveidīgāku kustību diapazonu, tad šī slimība traucē retāk.
Šodienas medicīna ļauj relatīvi vienkārši diagnosticēt vainu mugurkaulā. nekāda pūšļošana vaipagaidu risinājumi neko nedos.
Vienīgā izeja - vertebrologa konsultācija, un tam sekojošie kompjutertomogrājias ( vismaz ) izmeklējumi.
To vajag paprasīt ģimenes ārstam, lai uzraksta nosūtījumu, bet labāk, ja var maksas konsultāciju atļauties. Gan ātrāk, gan vienkāršāk.
Maini ārstu. Ieteikt var daudzko - sevišķi internetā neredzot cilvēku.
Tad jau ārsti nemācītos tik ilgi.
··· Mugura: Sāpes muguras krustu rajonā. lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Pēc muguras operācijas tirpst, sāp plauksta (12)
Tirpst,sāp plauksta .Ir skaidrs, ka ar ar muguras problēmām sāpes aizies uz vsām 4rām debes pusēm ,organismā.Ar zālēm jau indēju sevi ,varbūt ir kāds dabas medicinas variants, kā atvieglot sāpes ?
Palidz vizite pie arsta..pēc tam, ja nelidz vari versties pec ieteikumiem.. Iespējams, ka ar vingrinājumiem būs jāstiepj mugurkauls, lai skriemeļi nespiestu uz nerviem, bet tas jādara pēc vizītes pie speciālista. vingrinajumi, masazhas Obligāti vispirms pie ārsta. Operācijai vajadzēja novērst, nevis radīt šādu problēmu. Tālāk- kā jau tika minēts, atbilstoši vingrinājumi, bet tikai speciālista noteikti, jo pašdarbība situāciju var pasliktināt. Dzirdeeti dazhaadi ne paaraak gaishi liidziigi staastinji.
varu liidzeet ar paarneesaajamu elektromediciinas ieriici- ne tikai simptomaatiski, bet arii aarsteejoshi. Dereetu preciizaak zinaat ceeloni.
··· Mugura: Pēc muguras operācijas ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Spondiloze un spondilartroze, foramināla stenoze un starpskriemeļu locītavas cista (10)
Spondiloze un spondilartroze, L5-S1 izteikta kreisas puses foramināla stenoze ar ietekmi uz izejošo nervu saknīti. L5-S1 labas puses starpskriemeļu locītavas cista. Tas rakstīts magnētiskās rezonanses slēdzienā. Pie kāda ...
Pie ģimenes ārsta pēc nosūtījumiem pie neirologa un neiroķirurga. Nokopējiet izmeklējumu rezultātus, un, kad iesiet pie ārstiem, dodiet tikai kopijas, oriģinālu paturiet sev. No katra speciālista saņemsiet izrakstu ar diagnozi un rekomendācijām. Ļoti vēlams būtu arī nokopēt ārsta ierakstus kartiņā. Tiek pamanīts, ka dažas lietas plašā tiek aprakstītas tieši kartiņā, nevis izrakstā. Ja prasīs, priekš kam, teikt, ka savam arhīvam :) klausīt Skaidrīti. domājams pie neiroķirurga. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu uz konsultāciju pie neiroķirurga - ortopēda. Iesaku Stradiņu klīnikas neiroķirurgus; viņiem ir arī privātprakses. Iesaku painteresēties arī klīnikā "Diamed". Uz konsultāciju vajadzētu paņemt līdz arī disku ar MR bildēm. ja tev nav būtiskas sūdzības (baigās sāpes mugurā vai problēmas ar kājām) tad nav jēgas iet pie neiroķirurga vai vertebrologa

droši vien tevi nosūtīs pie neirologa kurš izrakstīs kaut kādas tabletes simptomu noņemšanai un fizioterapeita
··· Mugura: Spondiloze un spondilartroze, ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Apsaldetas nieres jeb tomer mugura. (14)
Nesen pabradaju pa aukstu udeni un pamatigi apsaldeju nieres un urinpusli.Arsts izrakstija antibiotikas,dzeru jau nedelu,bet labak nepaliek.Ir nenormalas sapes mugura,krustu dala pa vidu un virs dibena,kas aiziet uz kaju.Saku domat,ja ...
uz kāju izstarojošas sāpes raksturīgas sēžas nerva iekaisumam. Tam par cēloni savukārt visbiežāk ir mazkustīga dzīvesveida vai monotona darba neērtā pozā izraisīta mugurkaula deformācija vai citas mugurkaula skriemeļu problēmas. Lai izslēgtu šo diagnozi, obligāti jāapmeklē neirologs, kurš ar specifisku testu palīdzību noteiks, kuri nervi skarti. Kā papildizmeklējums vajadzīga kompjūtertomogrāfija-palīdzēs izslēgt deformācijas vai trūces.
Ja sāpes parādījušās īsi pēc peldes aukstā ūdenī, iespējams iekaisums jebkurā zemjostas orgāna (urīnpūslī, nierēs, olnīcās), pie tam šis iekaisums var būt hronisks, un aukstā pelde tikai provocēja saasinājumu.
Vispirms jāveic asins analīzes. Visticamāk, iekaisuma marķieri būs paaugstināti. Tad jāveic urīna analīzes, ja iekaisums būs urīnceļos, tad šajās analīzēs obligāti kaut kas parādīsies, jo situācija akūta.
Tātad saprati-urologs, ginekologs, neirologs. Ģimenes ārsts derēs, ja tas ir labs. Es gan tādu nezinu.
Fitolizīna pasta ir poļu ražojuma augu maisījums kuru lieto pie nieru un urīnceļu iekaisuma. Labs. Tikai iedzert nevar. Pēc simptomiem vairāk izskatās, ka tā ir neiroloģija. Dēļ tādiem ienākumiem kā norādīti, sūti darba devēju bekot. Veselība svarīgaka, lai gan - tā tak arī naudu maksā. Nieres pašas par sevi nesāp. Apsaldētam urīnpūslim raksturīgas dedzinošas sāpes un bieža vēlēšanās čurāt. Antibiotikas der, bet ne vairāk ka 5 dienas. Gan jau Tev ir deformējošā spondiloze ar sāpju sindromu (tas ir normāli). Ja sāpe izstaro uz kāju tad ir vai nu apasinajusies spondiloze vai diska trūce. Diska trūci sliktākajā gadījumā operē, bet no bradāšanas ūdenī tā nerodas. Tātad atliek išiass jeb sēžās nerva iekaisums. Ideāli ir uzlikt manītiņa sistēmu kādas 2 - 3 reizes. Sistēmu uzliks ģimenes ārsta māsiņa. Pacienta nodeva+ sistēmas uzlikšana 5 eiriķi + zāļu cena ap 3 eiriķiem. Protams vari doties pie neirolga. Uztaisīs blokādi un vismaz strādāt varēsi. Konsultācija pie neirologa ir apm. 25 eiriķi + maksa par blokādi. Veseļojies. Riktīgi labi un ātri palīdzēja Tereško nieru tēja + FITOLIZĪNS - tāda zaļa tūbiņa ar ārstniecības augu ķēpu. Garšo pēc kaut kādiem kuņģa pilieniem. Citi nevarot iedzert, bet nav tik traki. Temperatūra un sāpes pārgāja neticami ātri. Galvenais ir tas fitolizīns, palīdz arī bez tējas. ··· Mugura: Apsaldetas nieres jeb tomer ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Asinspiediena izmainas pec mugurkaula operacijas. (4)
Divarpus menesus veica mugurkaula jostas 1.skriemela nostiprinasanu ar skruvem, jo bija kritot ieplisis. Asinspiediens visu muzu bija 110/80, bet jau pec operacijas tas kluva 150/90, bet nu jau divus menesus tas ir no ritiem un ari pa ...
Diezgan grūti saprast rakstīto.
Lai samazinātu asinsspiedienu ir jāsakārto asinsvadi un aknas.Mārdadzis un ķiploki ļoti labi palīdzēs.
UN...tāds asinsspiediens tādam vecumam nemaz nav tik traki...norma būtu ap 130-140.Tā ka nav traģēdija.
ESI piesārņots + vēl zāles pirms/pēc operācijas visu piebeidz.
Turpināsi sevi pieķēzīt ar ķīmiju negaidi nekā laba.
vsp. jau air tal lietot 2,5mēnešus nav prātīgi
lai doks pamaina terapiju
Organisms ir pārcietis lielu stresu, tas ir radījis vispārējas izmaiņas, iespējams tā tagd arī būs.... Ar gadiem lielākai daļai cilvēku palielinās asinsspiediens , jo asinsvadi zaudē savu elastību, holestarīns dara savu, rezultātā asinsspiediediens ceļas. Griežaties pie ģimenes ārsta ar šo problēmu, kurš arī droši vien zin par operāciju, kura bija un kāda terapija tiek peilietota pēc tās. To, ko ieteiks asinssppiediena mazināšanai (kaut arī tas nav traģiski augsts) to arī lietosiet. ··· Mugura: Asinspiediena izmainas pec ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Mugurkaula pirmais skriemelis ieplīsis, operācija. (11)
Vai kadam ir zinama kada pieredze saja joma, vai ilgi draud atveselosanas, lidz var sakt staigat? Ko vini liek vieta, maklsligu skriemeli, vai lapa ieplisuso? No Rigas bus specialists kas veiks operaciju. Kadreiz 90.gados kad mainija ...
Novēlu visu to labāko un drīzu veseļošanos, un lai viss izdodas un nav nekādu komplikāciju.! :) Jāatcerās viena lieta, ka jebkura operatīva iejaukšanās kaut ko sagroza organismā un tādēļ jārēķinās ar kustības grūtībām iesākumā, pēcoperācijas periodā, tā ir vienmēr,ja runa par mugurkaulu, pēc tam rehabilitācija un fizioterapija noliek pa vietām, bet tas process arī ir sāpīgs,bet,ja cilvēks grib atgūt iepriekšējo (kaut vai daļēji)fizisko spēku, tad atgūs, galvenais ir atbalsts no ģimenes un draugiem. Kurš pirmais skriemelis? Kakla, krūšu vai jostas - krustu daļā - ir liela atšķirība. nu man disku mugurkaulam vairs nav, tie ir totāli sadragāti, staigāju tik tapēc, ka mugurkauls uz muskuļiem turas, ko varu ieteikt - nelieto korseti vislaik, gulēt ejot jā, ko smagu darot jā sākumā, centies no viņas atkratīties, nu un kačā muguras musīšus, jutīsies labi, i mugura nesāpēs :) Jautaa to savam aarsteejosham vai gimenes aarstam! :) ··· Mugura: Mugurkaula pirmais skriemelis ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā iemācīties gulēt uz muguras? (21)
Kā zināms tas ir labāk mugurkaulam un arī palīdz novērst grumbu veidošanos.
Vajag kaķi ieviest (bet tādu mīļu. Parasts nederēs :D)
Kad šis tā mīlīgi guļ uz krūtīm, tad nav iespējas pagrozīties - gribi negribi būs jāguļ uz muguras :)
Ja gulēšana uz muguras būtu tā labākā,tad suņi,kaķi,mežazvēri un citi lopi visi,kā viens gulētu uz muguras!Nav tādas dzīvas būtnes,kuras vēkšpēdus gulētu,bet atrodas pa retam,kāds padullāks ļautiņš,kurš pa varītēm grib iemācīties kautko ačgārnu!! Man jau šķiet,ka spārni traucēs.Ja nopietni,tad tā nu gan nav vienīgā un labākā poza mugurkaulam. Štrunts par krākšanu, toties seja nesaburzās. Guļam taču vieni. Vispār jau vislabākā poza ir gulēt uz sāniem. Visādos rakstos teikts tā. :D ··· Mugura: Kā iemācīties gulēt uz ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Es nokritu uz dibena un tagad man sāp astes kauls. (45)
jā, tikai bez jokiem-es pamatīgi sasitos-nokritu uz slidenām flīzēm un tagad nevaru pat apsēsties ne mašīnā braucot, ne vienkārši uz krēsla. saprotu, ka dakters tur tāpat neko daudz nevar līdzēt, tāpēc neeju pie viņa un ...
noteikti ej pie ārsta- astes kauls nav joka lieta.. zinu gadījumus, kad cilvēkiem pie astes kaula traumas arī ļoti temperatūra cēlās... un bija citi sarežģījumi nu... es zinu vienu ļoti konkrētu gadījumu, kad cilvēks pēc kritiena uz astes kaula pamocījās, tad pārgāja, tad ik pa laikam sajuta sāpes pie kādām noteiktām aktivitātēm līdz cilvēks saprata, ka problēma ir traucējoša. Aizgāja uz Stradiņiem - tur sataisīja rentgenus un konstatēja, ka astes kaulam kaut kas tur atlūzis (neesmu mediķis precīzi neuzrakstīšu). Un nebija tā, ka neko nevar darīt. darīja gan. Bija operācija un to astes galu noņēma nost. (mēs smējāmies, ka kupēja) Un Stradiņos doks bija teicis, ka šādas traumas un operācijas nav nekāds retums. Tā ka... Es jau nu neieteiktu nekādus olfēna plāksterus, sālsūdens vannas, nez kādas šprices un vēl nez kādu pašdarbību. Vajag iet pie ārsta un pārbaudīt, kas par lietu. Nu tad tā, vajag pārbaudīt - aiziet pie ārsta un nofotogrāfēt (nu rentgenu uztaisīt) ja lauzts: iesaku nesēdēt, nelocīties. Stāvoklis, kādā vajadzētu uzturēties - stāvus vai guļus. apmēram 3-4 nedēļas sāpēs. Jutīs vēl sekas ilgi.
Patīkami tas nav, izsaku līdzjūtību:) Turies:)
....sliktāk jau nebūs - vari uzlīmēt olfen plāksteri vai arī ar rullīti ik pa brīdim iesmērēt...ja tas ir svaigs sasitums un kājas kustās un noliekties vari...nu nezinu neeemu mediķe...jebkurš sasitums kādas pāris dienas sāp, bet, ja ilgāk un nemazinās sāpes, tad gan tikai dakteris... jaaseez uz rinka - tad nesaapees!
tev un tavam dupsim labu veelot.............!
··· Mugura: Es nokritu uz dibena un tagad ... lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Ko nozīmē mugurkaula skriemeļa cementēšana? (5)
Ir kompresijas lūzums mugurkaula skriemelim. Vai kāds ir saskāries ar skriemeļa cementēšanu? Kā tas notiek, cena?
Adminam tomēr reiz vajadzētu dzēst tematus, kuri skar specifiskus jautājumus ārstniecības jomā (kuri, atšķirībā no citiem, nez kāpēc ir PILNĪGI anonīmi), jo diletantisks padoms var radīt smagas sekas. Nnav runa par dažādām ikdienas vainām - par tām var pļāpāt cik uziet... Nepiekrītu Riks086 ! Paskaties googlē- Vertebroplastija Man 10 gadus atpakaļ cementēja .esmu apmierināta,nekādu komplikāciju,Operēja dr,Štrauss. T.i svešķermena ievadīša porotiska skriemeļa audos.... diemžēl ne visos gadījumo dod labu rezultātu. ··· Mugura: Ko nozīmē mugurkaula ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Muguras sāpes labajā pusē (6)
Sāpes īpaši pēc slodzes atguļoties. Asas sāpes pie mazākās kustības (nevar pagriezties)nedaudz virs vidukļa,reizēm atstaro arī zemāk. nereti kā krampji, kā elektriskā strāva. Kas tas varētu būt?
Varētu būt arī iekaisis nervs. Dakteris precīzāk pateiks. Varētu būt nierakmeņi, žultsakmeņi - tad sāpes neciešamas. Izsauc ātros, lai aizved - nofotografē, analīzes uztaisīs, negaidi, kad paliek sliktāk un nesamoki organismu. Diagnozes internetā uzstādīt nav prāta darbs. Būt var i vienkārši iespiedies nervs, i diska trūce, i sastiepts muguras muskulis u.c. varianti. Pie daktera marš! ...Varbūt arī nieres,ja labajā pusē...arī kāds žultspūslis...Vai arī savilkts kāds iliopsas (jostas un zarnkaula)muskulis... Es arī iedomājos par nierēm.. ··· Mugura: Muguras sāpes labajā pusē lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu