Saules dūriens

Saules dūriens ir dzīvībai bīstams stāvoklis!
saules dūriensPirms saules dūriena cilvēks jūtas no karstuma noguris, vārgs un stipri svīst, var būt  galvas sāpes un reibums, ausīs var parādīties trokšņi, slikta dūša, paātrināta elpošana, paātrināts un vājš pulss. Ķermeņa temperatūra paaugstinās virs 37 grādiem. Kad noticis saules dūriens, cilvēks vairs nesvīst, kaut arī āda būs karsta, sausa un piesārtusi. Ja steidzami nesāk ārstēšanu, cilvēks jūt reiboni, un smagos gadījumos var iestāties bezsamaņa un nāve.

Palīdzība saules dūriena gadījumā:
- izsaukt ātro palīdzību!
- nogādāt cietušo ēnā, pie galvas pielikt ledu vai aukstā ūdenī samitrinātu drānu;
- iedot padzerties vāju sāls ūdens šķīdumu (1/4 tējkarote sāls uz ½ litra ūdens), parastu ūdeni vai augļu sulu, lai atjaunotu ar sviedriem zaudēto šķidrumu.
Ja cilvēks noģībst, noguldīt viņu stabilā sānu guļā (labā plauksta zem kreisā vaiga, kreisā kāja taisna, labā saliekta celī). 

Saules dūriens - jautājumi un diskusijas

Saules dūriena pazīmes (9)
Vai kāds varētu pateikt kadas ir saules dūriena pazīmes?
Kaut kad sen atpakaļ reiz aizmigu pludmalē un šķiet to dabūju. Bija auksti,lai gan ārā ap 30´,galvu plēsa pušu un bija nelaba dūša. Zvani 112 Nelaba dūša,vemšana,paaugstināta temperatūra,galvassāpes,bet fokapirmais pareizu padomu deva. nē. tu esi viens no sliktākajaiem piemēriem, kas attiecas uz cilvēkiem. tu daudzas reizes lūdz pec palīdzības. bet tev to nevajag.
nezinu, cik tev gadu. tas vienreiz beigsies slikti. priekš tevis. nav tev ne saules dūriena nekā. neiesakiet neko, cilvēki. jūs izmato slims prāts.
o jā, naktsbrauceej, man arī tā divreiz gadījās, strunts par dūrienu, bet tā nieze pēc apdegšanas, neviena spīdzināšana pasaulē nav tik traka kā tā, tāpēc vienmēr jābrauc sauļoties ar možu, spriganu līdzbraucēju, kas laikus uzmodinās... :-D ··· Saules dūriens: Saules dūriena pazīmes lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Saules dūriens (11)
kā izpaužās saules dūriens? man laikam ir. un ko tālāk?
Sāksies baisa noguruma fāze, ar bezmaz aizmigšanu kājās stāvot, reiboņi, var gadīties pat migrēna un temperatūra.
Ņemot vērā, ko tu dari, mēģini ielīst remdenā vannā un atvēsināties.
Ja pāries nogurums un nebūs temperatūra vakarā, uzskati,ka iri vienkārši pārkarsusi.
var būt tas ir tikai karstuma dūriens, jācer, ja auksti un krata drebuļi, tad saģērbies silti un zem segas gulēt, tēju siltu vajag sadzerties, ja temperatūra sāk kāpt, tad ātrajiem jāzvana slikta dūša, reibonis, drebulis. Gulēt mierīgi, daudz dzert, auksti apliekamie uz pieres. Pie saules dūriena tiešām šeit oho nesēdētu. bye_bye (2011-05-10 18:06)
nju, peec taa,ko tu turj apraksti, vareetu buut arii duureklis. un paarsauljojumi saak drebeet kaut kurj ap pusnakti un peec. zinu jo 2 dienas peec kaartas, naktii chamdos peec siltaa dekjiisha. :D

aber parj aatrajiem nejoko, no shitaa surda var arii kedas atmest.
··· Saules dūriens: Saules dūriens lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu