Šizofrēnija

Šizofrēnija - jautājumi un diskusijas

šizofrēnija (23)
smagi,kad šī slimība piemeklē kādu no ģimenes locekļiem:( slimais savu slimību neapzinas,smagi cieš pats un sagādā ciešanas pārējiem. pie ārsta iet kategoriski atsakās..... ko darīt,kā palīdzēt? lūdzu padomus tikai tiem,kam pašiem ir...
A tas pirmais neiet pie ārsta vai otrais? Ir jādabū zāles, tās regulāri lietojot, psihozes jeb akūtie stāvokļi virsū nenāk, cilvēks jūtas gandrīz kā normāls, pamazām varbūt arī varēs pierunāt aizvest pie daktera...Smags darbs ar šādu slimnieku, varat rakstīt man personīgi. Pienākas arī 2. invaliditātes grupa, tas ir jānokārto psihiatru komisijā. bella_ (2013-06-04 08:05) viedoklis
psihiatrijas stacionārs neārstē...(c) Beidz, pat ļoti labi apārstē(pavisam izārstējama šī slimība nav), tur jāpavada vismaz mēnesis, ne jau dažas dienas vai nedēļa. Pavisam cits cilvēks no turienes iznāk, tikai nedrīkst pārtraukt lietot zāles(ko viņi nereti dara), tad ir atkal vecie "putni" atpakaļ...Jābūt savam psihiatram, kuram var uzticēties, tas visu atlikušo dzīvi izrakstīs zāles(piemeklēt atbilstošāko preparātu nav viegli, tāpēc arī vajadzīga uzturēšanās stacinārā zināmu laiku). Zāles ir bezmaksas, bet ar kādu "aploksnīti" jārēķinās. Piekrītu Lucy - ar ļoti lielu sapratni jāuzņem šī cilvēka problēmas, jo viņi jūtas briesmīgi savos murgos un nav vainīgi, ka saslimuši, tās ir gēnu kombinācijas, kas nostrādā. Viegli jau paņirgāties par visu, ko nesaprotam, bet tā nevajag darīt.
Ja pie ārsta neiet, kā tad ir zināms, ka cilvēkam ir šizofrēnija? Kur tad tā diagnoze ir grābta?
Un kā izpaužas tās smagās ciešanas? Principā no tā jau ir atkarīga tālākā rīcība. Ja paliek ļoti agresīvs pret apkārtējiem, tad rīcība kā jebkurā citā gadījumā - sauc policiju.
Sizofreniju amatieri uzstada pie visam iespejamam divainibam, neertibam, saslimshanam, bet isto diagnozi var uzstadit tikai un vienigi arsts psihiatrs. Un ari ne pie viena apmeklejuma, bet vislabak pacientam esot slimnicaa noveroshanaa.
Pie agresijas sauc policiju, pie psihozas agresijas sauc abus, policiju un atros.
··· Šizofrēnija: šizofrēnija lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Kā izārstēt šizofrēniju? (16)
Kā izārstēt šizofrēniju?
man vienreiz šizofrēniķe uzbruka. labi, ka apsardze laicīgi piesteidzās.
šeit tiešām risinājumu neatradīsi. tikai pie ārsta.
To nevar izārstēt...Jāiet pie ārsta un regulāri jādzer zāles...tad ie diezgan labi...Valsts arī kaut ko apmaksā... izsaku līdzjūtību..nekā!! copy>paste no medicine.lv:
Šizofrēnija ir samērā bieži sastopama slimība.Saslimt var jebkurā laikā, taču visbiežāk tas notiek 15-30 gadu vecumā.Vīrieši un sievietes slimo vienlīdz bieži. Šizofrēnijas pamatā ir nopietni smadzeņu darbības traucējumi.Smadzenes satāv no miljardiem nervu šūnu, šūnas saņem informāciju cita no citas, tas notiek pateicoties neirotransmiteriem - ķīmiskām vielām, ar kuras palīdzību impulss pāriet no vienas šūnas līdz otrai. Saslimstot ar šizofrēniju, šī kārtība izjūk.
Šizofrēniju nevar izarstē, tā ir hroniska slimība, taču var atvieglot slimības izpausmes. Pacientam ar šizofrenijas diagnozi, arī periodos, kad sūdzības mazinājas, jāatrodas novērošanā pie sava psihiatra, un ja psihiatrs nozīmējis medikamentus, obligāti jaizpilda ārsta norādījumi. Pretejā gadījumā ātri var attīstīties nevēlamas šizofrēnijas izpausmes, kuru dēļ cilvēks nevarēs pilnvērtīgi dzīvot un strādāt. Tas savukārt var novest pie invaliditātes.
Ar cieņu, dr. L. Stoligvo - psihiatre
Iekāpju taksī. Sejas ir dažādas. Bet jautājums viens. - Kur aizvest! Priekš kam viņiem tas!? Viņi ir visur, visur ...

Es vienu keksu pazīstu ... Man nebija ne jausmas, ka viņam tāda diagnoze. Ja nu vienīgi tāds neliels emocionāls trulums, manāma apātija. Pārējais viss normā. Viņš teica, ka viņa gadījums esot viegls, ka viņš dzer kaut kādas ripas un slimība gandrīz nemaz neizpaužas, netraucē viņam pielāgoties dzīvei. T.i., atliek tikai normalizēt "čajņika" vielu maiņu un viss ir kārtībā. Bet ... slimības izpausmes ir dažādas, etioloģija nav skaidra, mediķi paši tolkam nezin, kas lācītim iekšā un ko viņš ziemā ēd.
Ieteiktu intensīvāk pasēdēt specializētos resursos tīklā, gan ārstiem , gan pacientiem. Tur var pa nopietnam pasmelties info, piedalīties dažādos pacientu forumos, kur šie dalās pieredzē, utml. Tā arī raksti, piemēram, yandex.ru > forum pacientov šizofreņii utml. Protams, krievu meklētājā - kreiviski.
··· Šizofrēnija: Kā izārstēt šizofrēniju? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu