žultsakmeņu operācija

žultsakmeņu operācija - jautājumi un diskusijas

Vai var būt žultsvados akmeņi pec žultspūšļa operācijas? (2)
februari bija operacija,viss bija normali. tagad sap sirds un starp lapstinam labaja puse. kas tas varētu būt?
Neviens nekomentē, man žēl palika. Aizej pie ārsta, var viss kas būt, bet diezin vai akmeņi. drīzāk kāds aizmirsts ķirurģiskais instruments... ··· žultsakmeņu operācija: Vai var būt žultsvados ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Tad kad izgudroja lāzeru. Paradoksāli bet ķirurģijā lāzeru pirmie pielietoja PSRS, bet dzīvē ieviesa tie ļaunie kapitālisti. Tāpēc pie mums tāds iespaids ka šī metode pie mums tā nesen ienākusi. PSRS nebija spējīga ieviest dzīvē 9 no 10 pieteiktajiem patentiem. Tad nu ņēma pa lēto tos tirgoja rietumiem un naudas iepirkt iekārtas protams nebija. https://en.wikipedia.org/wiki/Laser_lithotripsy Vai av2 saproti uz ko tu linku iedevi? Laikam angļu valoda nav tava stiprākā puse. Jautājums ir par žultsakmeņiem, jeb precīzāk- žultspūšļa izoperēšanu. Bet tu dod cilvēkam linku uz urīnakmeņu (nierakmeņu) skaldīšanas procedūras aprakstu :D
Pavisam cita opera, jebkurš dakteris tev pateiks ka nierakmeņus var saskaldīt, metode nav noteicošā. Un šie pa urīnceļiem tiek izvadīti tāpēc ka tie virzīti ķermenī uz leju. Tiesa tava linkota lāzermetode jau sev kā novecojusi jo jābāž ķermenī iekšā visi tie gali, šodien tādiem gadījumiem lieto ultraskaņu. Nekāda iekšēja iejaukšanās. Žultsakmeņus tā skaldīt nevar, jo žults ceļi ir vērsti uz augšu, tātad sadrupinātie akmeņi nevar tikt izvadīti dabīgā ceļā. Nākas vien griezt laukā to žultspūsli. Ar lāzeru griež tāpēc ka tas apdedzina un novērš aknu asiņošanu. Mazliet senāk vēl ar plazmu arī grieza. Bet vecos laikos ar skalpeli, tiesa tad vajadzēja spaiņiem donoru asiņu turēt rezervē un vājnīcā nīkt krietnu laiku un bieži vajadzēja atkārtoti griezt iekšēju asiņošanu dēļ.
"Laser lithotripsy was invented at the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in the 1980s"

Krievi lietoja citu metodi: "Electrohydraulic lithotripsy (EHL) is primarily used in the endoscopic fragmentation of difficult bile and pancreatic duct stones. It was originally used in the Soviet Union as an industrial tool for fragmentation of rocks. It was first used to treat bile duct stones in 1975 when it was performed through a T-tube tract using fluoroscopic guidance." (C)
sen jau ··· žultsakmeņu operācija: Kad žultsakmeņus sāka ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ko ēst pēc žultsakmeņu operācijas? (5)
Bija žultsakmeņu operācija ar lakteroskopiju. Pēc operācijas ir nogurums, ēst gribas, putras negaršo.
Vieglas zupas, bio lakto jogurts, biezpiens, tvaiceeti vai vaariiti daarzenni; Ne treknu, ne ceptu, ne ko asu eest nedriikst; 2 nedēļas pēc operācija nu tā sagribējās žāvētu vistiņu. Apēdu un nekas nenotika. Bet vispār skaties pēc izjūtam. No jogurtiņiem dedzina. Tas sākumā, pēc tam lēnām pie visa pierod un nejūt neko sliktu.
Es bez žults jau 24 g dzīvoju, tici man, nav problēmu, ja nepārspīlē ar treknu , asu , skābu ..
Nu katrā ziņā neko asu, piparotu, treknu, ceptu, marinētu, žāvētu, vislabāk vārīta gaļa, tvaicēti dārzeņi, skābpiena produkti. Dakteris nepateica? Un, pat ja te atradīsies kāds kaktu dakteris, kas tev atļaus ēst visu, kas kustas, tu tā arī darīsi?
Būs vien kādu laiciņu jāsamierinās ar putrām.
··· žultsakmeņu operācija: Ko ēst pēc žultsakmeņu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu