Ja izoperēts žultspūslis vai dzert žultsdzenošus līdzekļus?

Nav skaidrs vai ja ir izoperēts žultspūslis, un tamdēļ ir gremošanas traucējumi vai vajadzētu dzert žultsdzenošus līdzekļus (tējas u.c) vai tieši no tiem jāizvairās vai arī bezjebkādas nozīmes? Žults taču tāpat veidojas, tikai nav kur uzkrāties - vai žultsdzinēji iedarbojas uz žultspūšļa darbību vai pašu žults radīšanas procesu kā tādu? Nekādi mezumfortes un pangroli situācijā neko nemaina, tāpēc domāju ko darīt... Ārsti tik murmina, ka jādzīvo kā ir.. bet es negribu dzīvot kā ir, bet kaut ko mainīt, ja to var izdarīt!

ponytail    1 Divšm ļoti tuvām radiniecēm ir veikta šī operācija. Viena ir sevi sazombējusi līdz bezgalam, noteikusi pati sev visādus ierobežojumus (pamatojoties uz "viena tante teica" un "es kaut kur lasīju") un dzīvo par godu sen viņsaulē aizgājušajam žultspūslim. Otra dzīvo vienkārši tālāk. Ar nelieliem, saprātīgiem ierobežojumiem - piemēram, ir jāatturas no medus. Var trīs reizes minēt, kurai dzīve ir kvalitatīvāka.:)
Kā zāļu tēju vācēja un mīļotāja varu ieteikt - par katru konkrēto drogu un tās iedarbību var sīki un smalki izlasīt arī internetā. Bet, kaut vai loģiski padomājot - ja tavam ķermenim kaut kas ir noņemts nost, tad vai būs labāk, ja mākslīgi kaut ko dzīsi vai mazināsi? Vispirms paskaties, ko ķermenis pats par to visu saka.

ucibucis29      zirgastei taisnība.

Žults ir nepieciešama tauku gremošanai. Pēc šīs operācijas iesaka ierobežot uzturā taukus. Neviena fermenta žultī nav. Mezym satur aizkuņģa dziedzera fermentus.

Gremošanas traucējumi var būt dažādi.

wolands      Man ir izoperēts. 99.9% gadījumu nav atšķirības ar to, kā bija. Tīri sajūtu līmenī pašam ir aizdomas, ka drusku ilgāk ir "smaguma" sajūta, ja iznāk saēsties, ko rīktīgi treknu un daudz( īpaši tas attiecas uz gaļu). Bet tās varētu būt arī iedomas.
Esi pārliecināta, ka tie "gremošanas traucējumi" ir no tā? Ja nu tiešām tā ir, domāju, ka ar saprātīgu diētu (nepārrīties, neēst treknu, utt) vajadzētu pietikt. Bez tam - neredzu ko Tu īsti ar tām tējām ietekmētu? Kā pareizi norādīji - pūšļa, kur uzkrāties, nav vienalga - dzen vai nedzen. Līdz ar to standarta funkciju - strauji iešpricēt gremošanas siztēmā lielu daudzumu žults tāpat neatjaunosi

adalaide  1   Apmeklē dietologu.

wolands      Neesmu dzēris nekādus līdzekļus. Nekas nav palicis ne labāk, ne sliktāk. Viss strādā OK ;)
Kādu laiku ēdu visu pēc kārtas - arī nebija nekādu simptomu. Tagad drusku ieturos bez treknumiem un saldumiem, lai drusku ar lieko svaru pacīnītos. Bet jūtos labāk kā jebkad ... (tfu, tfu, tfu) ;)
Nekur neesmu lasījis, ka problēmas sāktos ilgi pēc operācijas. Parasti esot uzreiz un pārejot pēc pāris gadiem. Ir kāda nopietna medicīniska atsauksme šajā sakarā, jeb tas ir no sērijas manos laukos ģimenes ārsts teica, ka noteikti būs tikai sliktāk? ;)

mieru_tikai_mieru    1 man arī nav tā pūšļa, nu jau 7 gadus, neko no zālēm neesmu dzērusi. Ierobežojumi uz pārtiku bija tikai pirmo mēnesi, tad pamazām sāku ēst no visa, ko līdz šim. Reizi gadā uznāk veģetārais periods, kad vienkārši negribas neko no gaļas, varbūt Tev ir vērts pamēģināt? Ja ne citādāk, vismaz atklāsi jaunus ēdamus dārzeņus.

7_sandra_7      Neko nedzeru un īpaši neko nelietoju.dzivoju normāli.´žultspūslis ir izoperēts jau gadus 9 atpakaļ.

kikumura    1 Es ik pa laikam padzeru mārdadža eļļas kapsuliņas,lai aknam vieglāk strādāt,jo bez žultspūšļa viss smagums jāpārņem aknām...

karnagi      man izoperēts 21 gadu atpakaļ , arī pilnigi nekadus medikamentus vai tējas neesmu lietojusi..........

labriit      Nomaini ārstu!Dzīvot ka ir nevajag, jo var rasties kuņģa čūlas.Tā lieta ir jaregulē kamēr organisms pats spec pārkārtoties.

lasminaxxl    1 Man izoperēts pirms 20 gadiem , dzīvoju nost un jūtos labi .. Jāpiekrīt VOLANDAM - jāskatās līdz savai ēdienkartei un nebūs problēmu !

linara      Man ar mezimfortes un pangroli nepalīdz, palīdz Kreons )arī no fermentu sērijas, bet atšķiras forma, kādā veidā iekapsulētas aktīvās vielas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010