Vai tuvāko desmit gadu laikā izzudīs ģimenes ārstu profesija?
Regulāri sekoju līdzi informācijai ,dažādos starptautiskajos forumos un publikācijām sociālajos medijos un nonācu pie slēdziena,ka straujā zinātnes attīstība elektronikas laukā ir stipri skārusiarī medicīnu. Pierādās ,ka elektroniskās ierīces spēj daudz precīzāk diagnoscēt slimības un to cēloņus. Elona Maska fenomens ir radījis pat ķirurgu-robotu ,kurš spēj daudz efektīvāk veikt ķirurģiskās operācijas.Vaukskis ..Nē!
Paula6
Ne zinātnes attīstība, ne elektroniskās ierīces vai kas cits nekad neaizstās ne ģimenes ārstu (profesionāļus) tiešo saskarsmi un sarunu ar cilvēku, izmeklējumus, izprast un konstatēt slimības iemeslus, jo mūsdienās veselības stāvokli lielā mērā nosaka cilvēku psihoemocionālā situācija.
Viens piemērs vai daži vēl nenozīmē ģimenes ārsta profesijas izzzušanu, bet zinātne un elektronikas sasniegumi gan palīdz un palīdzēs ārstiem. Sabiedrības attīstība ir stipri polarizēta pasaulē un nebūs izslēgta tieša kontaktēšana ārstam ar pacientu lai izprastu slimības cēloņus un ārstēšanu.
JOHAIDI21
Paula...priekš psihoanalīzes eksistē reāli testi. Kas attiecas uz ģimenes ārstiem "profesionāļiem",tad tur jau ir tā kļūda,ka neeksistē kvalifikācijas gradāciju sistēma un par ģimenes arstiem,bieži vien kļūst tie,kuri nav spējīgi kvalificēties augstākam līmenim un viņu kvalifikācija ir PSRS laiku feldšera līmenī vai arī zemāka.
Elektroniskās medicīniskās ierīces un programmas jau ir sastopamas daudzos mobilajos telefonos,rokas pulksteņos u.t.t. Un reti kura sirds slimnieka aptieciņā nebūs asinsspiediena mērītāja un elektroniskā termometra. Nesen izgudrotais "mākslīgais deguns" spēj perfekti un daudz kvalitatīvāk diagnoscēt barības vada slimības. Diemžēl ģimenes ārsti to nav spējīgi diagnoscēt bez norīkojuma pie "speciālista"
Esmu pārliecināts,ka tuvākajā nākotnē tiks radīti arī skaneri priekš diabētiķiem.
Neaizstājami būs ķirurgi,traumatologi,stomatologi´. Pat izstrādāti ir sāpju līmeņa indikatori.
Un kas novisa tā pieder Latvijas zinātniekiem??? Kur ir tie "ģeniaļie " programmisti,datoriķi un pārējie zinātņu akadēmijas členi???? Viss mūsu valstī balstās uz atsevišķu indivīdu,augstas klases mediķu pleciem kurus valdība pat nav spējīga pienācīgi atalgot.
Elektronika lieliem soļiem un milzīgā ātrumā ielaužas mūsu sadzīvē ,un būtu naivi cerēt,ka tas neskars arī mūsu naudas kāsēju armiju medicinā. Paldies tiem mediķiem,kuri savā profesijas izvēlē ir vadĪjušies pēc pārliecības nevis alkatības un godkāres,slavas.
neratni_stasti 1 Elektronika pamatā ir ievērojami dārgāka, līdz ar to ārsta aizstāšana ar datoru atduras pret maksātspēju. Tāpēc drīzāk iespējama pasaules polarizācija atkarībā no tā, cik lielā mērā datori aizvieto cilvēku kā ārstu, bet neba tādā mazā valstī kā Latvijā būs tik daudz naudas, lai aizvietotu cilvēku-ārstu. Mēs jau varam te plātīties, ka Vācijā diska trūču operācijās ārstam asistē dators (A.Gulbis sajūsmā sēc par šo), bet realitāte ir tāda, ka mums TOSā ir daži uz vienas rokas saskaitāmi ārsti mugurkaula ķirurgi, kas veic šīs operācijas par valsts budžeta līdzekļiem. Pārējie iet operēties privāti, kur arī joprojām strādā tikai ārsts bez datora. Attiecīgi - vēl ilgi būs tā, jo, piemēram, mugurkaula operācijas lielākā mērā/ biežāk nepieciešamas ļaudīm 50+. Un vienmēr atcerēsimies, ka - pazuda elektrība un pazuda arī dators-ārsts. Bet cilvēks ārsts spēj strādāt arī tumsā.
GameOver
2
Visas profesijas nākotnē izzudīs.
Domāju, paliks tikai sētnieki, jo jebkurš sevi cienošs robots atteiksies strādāt par tik zemu stundas likmi, bez izaugsmes iespējām.
AivarsN 1 Jā, uz to jau virza, lai pēc iespējas vairāk profesiju pārņemtu roboti. Bet ko tādā gadījumā darīs cilvēki, kā nopelnīs sev iztiku? Tūlīt prātā nāk uzmācīgā vakcinēšana ar eksperimentālajiem serumiem pret slimību, kuru neviens tā īsti pat nav apstiprinājis. Arī par vakcinēšanas sekām neviens atbildību nenes. Nav cilvēku, nav problēmu. Pagaidām vienīgi Teksasā, rūpīgi salīdzinot faktus, atcēla obligāto vakcināciju un jebkuras represijas pret nevakcinētajiem. Par Izraēlas fenomenu arī tā kā sāk rasties skaidrība. Ierindas ebreji savu melno darbu ir paveikuši un viņu pakalpojumi pēc Lielā restarta vairs nebūs vajadzīgi. Tāpēc arī viņus nolemts utilizēt pirmos. Paliks tikai sociālo parazītu augstākā kasta un nedaudz cilvēku, kā resurss un apkalpojošais personāls. Bet šoreiz vecie reptiļi smagi aplauzīsies.
JOHAIDI21
AivarsN, Tu lieliski izprati jautājuma būtību. Tieši par to bija arī pārrunāts starptautiskajā konferencē Dubajā. Tika izteikta versija,ka robotizācias un MI attīstības gadījumā cilvēkiem pietiks ar trīs darba dienām lai sev nopelnītu iztiku,izveidotu uzkrājumus un vēl pabarotu darba devēju.
Uz doto brīdi aktuāls jautājums ir banku privātsektora likvidācija,kas iznīcinātu cilvēku kreditēšanu,jeb paverdzināšanu. Tiek meklēti finansu sistēmas pārvaldes alternatīvi varianti.
Un ja jau vairāki oponenti nav izlasījuši jautājumu ,bet metušies aktīvā diskusijā kur viens runā par meitu,bet otrs par kleitu.
ketija64 Es domāju ģimenes ārstu prakses vietas laika gaitā tiks papildinātas ar sonogrāfijas kabinetiem un vēl kādām labām lietam ,kas cilvēkam saīsinātu rindas un paildzinātu mūžu.
JOHAIDI21
Ketija,iespējams,ka Jūsu variants būtu pieņemams,bet tad būs tiem ārstiem jāpārkvalificējas uz jaunām IT programmām. Neticu,ka visi ģimenes ārsti to spētu un būtu nepeciešami "tehniskie darbinieki"kuri spētu apkalpot šīs iekārtas.
Mans viedoklis- elementāra elektroniska ierīce,kura būtu apgādāta ar vairākiem sensoriem un informācija tiktu nosūtīta uz centrālo kompjūteru ,kurš tad arī dos norīkojumus pie vajadzīgā speciālista.
Un jau uz doto brīdi ,mobilie telefoni ir aprīkoti ar ļoti moderniem sensoriem ,pat ar termālām kamerām,par termometriem un pārējiem sīkumiem nemaz nerunājot.Uz doto brīdi jebkurš mobilais tālrunis ir pildīts ar lietotājam neredzamiem failiem,kuru funkcijas ir lietotāja izspiegošana. Ja šos failus aizstātu ar medicīniska rakstura informāciju,tad telefons tiešām kļūtu par neaizstājamu ierīci mūsu ikdienā.
Bet tas ir tikai mans ,subjektīvais viedokli.
AivarsN
Telefoni jau tuvākajā laikā, vismaz pagaidām aizstās mikročipus, kuri pieslēgs smadzenes centrālajam mākslīgajam intelektam. Ja pagaidām tikai neuzkrītoši, tad turpmāk telefons kalpos kā totālās kontroles ierīce. Elektroniskais fašisms.
https://youtu.be/GvRbqolVevM
aktiva56 Kas Jūs pats esat pēc profesijas?
JOHAIDI21
Tieši šī iemesla dēļ ir radušās problēmas Maskam ar ķīnas valdību. Bet ,mans viedoklis ,ka veselais saprāts ņems virsroku un tiks iznīcināti šie spiegošanas portāli kā facebook un latvijas elektroniskie masu mēdiji,kuri regulāri uzbāžas lai mēs piereģistrējamies,jo tā esot tikai tāda nevainīga formalitāte.
Mjā.. es te nedaudz aizrāvos un serveri nosaucu par kmpjūteri,bet principā jau atšķirība ir neliela.
Teorētiski...izmantojot peldošā skripta sistēmu,globālajiem serveriem vair snebūs jaudas apstrādāt datus. Kā arī ir pacelts jautājums par globālo serveru monopol politiku,kura nedrīkst eksistēt interneta vidē.
Felde Tiem pārdesmit miljardieriem,kuri paliks.....😅 ....kam tie simti dakterīšu??? Viens robotiņš,un lieta darīta.
av2
Hmm, nezinu. Man personiigi , tas gan ASV , jau gadus 10 nav taads. Lai gan ciitiigi daudzi to veeljoprojaam prasa. Tipa....´ko atvilkies pie deguna aarsta ar savam iesnaam´ :))
Ja nopietnaak , taapat tak zinaams taapat pie kaada speciaalista iet.
rebeka
Daudzos gadījumos google var atrast skaidrojumu kādām savām problēmām. Ģimenes ārsts ir starpnieks, tas arī viss. Starpnieks, lai iedotu nosūtījumu, starpnieks, lai izrakstītu zāles.
Mēs taču arī neesam muļķi paši, vai ne.
Bellatrixa vo, es jau gribēju teikt, kādi roboti - pašdakterēšanās zels un plauks :D
debra1 Pieliks didenu pie telefona un vereesi iet uz aptieku peec receptes.....
Chris1986 Es tieši patreiz lasu grāmatu par to, kāda pasaule izskatīties 2050. gadā Juvāls Noa Harari "21 lekcija 21. gadsimtam". Tur rakstīts, ka mākslīgais intelekts drīz vien aizstās ļoti daudzas profesijas. Pirmās beigs pastāvēt šoferu un ģimenes ārstu profesijas. Jo mākslīgais intelekts ar visaptverošu un visjaunāko datu bāzi uzstādīs diaganozes bez kļūdām no viena bāzes punkta pasaulē visiem cilvēkiem. Šoferu lomā savukārt mākslīgais intelekts brauks bez avārijām. Un vispār vairums cilvēku ap 2050. gadu paliks bez darba un nezinās, kā savu laiku nosist
puuuka Noteikti izzudīs,jo pa lielam jau tagad ģimenes ārsti ir vecāka,gada gājuma,Padomijas laiku speciālisti,viņi pamazām nomirs un vietā ,vari man ticēt nebūs kas nāk,jaunie,pirmkārt, pa tādām naudām nestrādās un otrkārt,ja kādreiz par ārstiem mācījās tie,kas to tiešām gribēja un varēja,tad tagad par ārstiem mācās tie,kas to var atļauties,kurus vecāki aiztriec studēt(kuru vecāki nomaksā mācības un arī eksāmenus)un reizēm gudri un apdāvināti cilvēki nav spējīgi to izdarīt.Un ir tā,kad atverot vēdera dobumu,lai veiktu apendicīta izņemšanu nabaga,jaunais ´´dakterītis´´ pat nezin kas tas ir un kā tas izskatās(protams gadās arī kāds izņēmums)LV labus ārstus var uz pirkstiem saskaitīt.
puuuka Chris,daudz kur jau tagad driveri nav vajadzīgi, fūras pārvietojās bez driveriem,un 2050 gadā nemaz to cilvēku vairs nebūs tik daudz:),bet ir lietas un vietas,kur bez cilvēkiem neiztikt :)Tā kā tas mazumiņš,kas būs palicis lielajā pasaulē,būs nodarbināts:)
ube Pūka drusku pārspīlē. Dakterīši ļoti daudz mācās, daudzi izbirst, jo nespēj. Ja esi motivēts, tad tiec budžetā un nav jāmaksā nauda. Tik jāmācās un jānoturās. nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 74) | nākamās >> |