Vai tuvāko desmit gadu laikā izzudīs ģimenes ārstu profesija?
Regulāri sekoju līdzi informācijai ,dažādos starptautiskajos forumos un publikācijām sociālajos medijos un nonācu pie slēdziena,ka straujā zinātnes attīstība elektronikas laukā ir stipri skārusiarī medicīnu. Pierādās ,ka elektroniskās ierīces spēj daudz precīzāk diagnoscēt slimības un to cēloņus. Elona Maska fenomens ir radījis pat ķirurgu-robotu ,kurš spēj daudz efektīvāk veikt ķirurģiskās operācijas.saulite34 Tēmas autors laipni aicināts atpakaļ Latvijā,ir visas iespējas sevi šeit pierādīt un parādīt ,kā mums šeit gadiem dzīvojošiem vajag pareizi šeit dzīvot.
AivarsN 1 1 Pārāk daudz to neārstējamo slimību saradies. Ko līdz arvien sarežģītāka un dārgāka diagnostika, ja izārstēt to vainu tāpat nevar. Vai varbūt vienkārši nav izdevīgi? Ja medicīna saņemtu atalgojumu tikai par izārstētiem pacientiem, tad arī attieksme un rezultāti kardināli atšķirtos. Tagad, jo ilgāks un sarežģītāks ārstēšanas process, jo lielāka peļņa. Veseli cilvēki lielajai farmas mafijai ir tik pat neinteresanti, kā frizieriem plikpauri. Ja nav slimību, tās var izraisīt ar saindētu pārtiku, starojumu, piesārņojumu. Bet var arī organizēti biedēt visus ar neeksistējošu slimību, lai pelnītu miljardus uz vakcīnu tirdzniecību. Arvien vairāk cilvēku pasaulē sāk pievērsties dabas dziedniecībai, sekmīgi izdziedējot slimības, pret kurām medicīna ir bezspēcīga un nekaitējot savam ķermenim. Cilvēki ir dabas sastāvdaļa, nevis laboratorijas produkti. Tāpēc arī zāles savām kaitēm var atrast dabā, bet vēl labāk, neslimot vispār. Arī pret vīrusiem un imunitātes stiprināšanai, dabā ir simtiem līdzekļu. Un nav ko sarežģīt vienkāršas lietas.
Leta
Zāļu tējas ir labākā alternatīva uzņemtajam šķidrumam. Labāk nekā kafija un alus un energy drink draņķi. Katrai zāļu tējai piemīt vismaz viens, bet bieži vairāki ārstnieciski efekti (sviedrējošs, nomierinošs, urīndzenošs etc), kuri MĪKSTINA SLIMĪBU SIMPTOMUS. Nevis novērš slimību cēloņus. Par laimi, daudzas vieglākas slimības var uzvarēt ar simptomātisku terapiju (vīrusa infekcija, kuru nepavada komplikācijas etc), tāpēc Aivars var teikt, ka tējiņas ir brīnumlīdzeklis. Bieži gan ir nepieciešama cēloniska terapija, teiksim, antibiotikas, un nevis kaut kādas uz dullo, bet tās, uz kurām ir jūtīga infekciju izraisījusī bakteriālā flora. Es esmu par moderno medicīnu, un ar tējiņām niekojos reti. Izvēlos Dallmayr no Stockmann.
covid vakcīnu piekritēja gan neesmu. Saukli "trust science" vajadzētu nomainīt ar "understand science".
rokons
4
Medicīna ir grūta, ilgā laikā apgūstama profesija, Te daudz muļķību sarakstīts. Kas nav ikdienā ar to saskāries ne no pacienta puses, domā un zin mazliet citādāk.
Šodienas tehnika ir liels ārsta palīgs, bet tikai PALĪGS.
Var būt, ka smadzeņu operācijas laikā patiesi robots var precīzāk noliģēt kādu aneirismu, jo roka ir un paliek roka, tā reizēm notrīc, bet lēmumu tomēr pieņem cilvēks, balstoties uz plašu datu bāzi, kas net pieietama.
JOHAIDI21
AivarsN...nedrīkst pieļaut ,a ārstu atalgojums būtu atkarīgs no izārstēto pacientu skaita,jo tad tas viss aiziet otrā galējībā- sākās krāpniecības ar viltus pacientiem un fiktīviem rezultātiem.
Tad slimnīcās tiks ieviests konveijera princips un ārsti rūpēsies par kvantitāti nevis kvalitāti. Šādu praksi es papētīju Anglijā. Uz doto brīdi daudz kas mainās uz labo pusi,Anglijā,bet atstāja smagas sekas sistēmā,uras tagad ir grūti labot.
Nedrīkst nevienā nozarē ieviest represīvas metodes,birokrātiju.Vajag cienīt ārstus,kuri tiešām ir šī vārda vērti,nodrošināt ar kārtīgu atalgojumu. Un vēl muļķīgāk ir ja audstākās kvalifikācijas ārsti ir spiesti nodarboties ar politiku,lai aizstāvētu savas un savu kolēģu intereses.
Un vēl viens interesants fakts kas ir redzams komentāros...ir kritika(diplomātiskā formā) bet neviens no medicīnas darbiniekiem,šeit ,oho,neuzdrošinājās oponēt vai atbalstīt ideju par ārstu
kvalifikācijas gradāciju ieviesšanu. Gļēvums? Bailes? Nedošiba? Zems pašnovērtējums?
Kur problēmas? Un es zinu,ka šeit atrodas vairāki mediķi ar ļoti augstu kvalifikāciju ,ieskaitot farmokoloģiju,virusuloģiju ,profesionāli laboranti u.t.t. Tad,johaidi,kas tad jūs esiet par tādiem augstdzimušiem mietpilsoņiem ,ka esat piezīdušies ar cinismu un nespējat komunicēt ar vienkāršo tautu. Runa jau vairs nav par medicīnu ,bet gan par medicīnas sistēmu kopumā! Un vienīgais ,ko Jūs spējāt publiski pateikt- "Mums pietrūkst naudas!!!! "
Un es nejūtos vainīgs,ka neaizgāju studēt medicīnu,bet pievērsos inženier tehniskām lietām bez kurām Jūs nespējat pat dienu nodzīvot. Un ja mana profesija ir pazemojoša ,tad labāk mainiet profesiju jau savlaicīgi. Jūs neesiet iekāpis pareizajās kurpēs!
Un rokon...tas Jums tā liekas,ka medicīna ir grūta lieta. Jā varu piekrist,bet mūsu profesijas ir līdzvērtīgas ,jo abos gadījumos jāstudē bija seši gadi pēc tam pieci gadi jāpraktizējas lai iegūtu augstāko kvalifikāciju un pēc tam
Leta 2 1 visi mediķi, kas varētu iet politikā, jau publiski sašpricējušies ar nepārbaudītu vakcīnu.
LaskovijMerzavec
Pētijis, vajadzētu… tīra nekā nedarīšanas attaisnošana.
Viegli inetā klaigāk, vajag katrā podjezda dežūrārstu… bet ludzu tikai parekjini cik maksasi arstam, cik masinjai, cik nodokli, vik iekartas, cik kvalikacijas paaugstinashana …
Ka kas arsti nav slikti apmaksati Latvijā, ja papeeta …
rokons
1
Medicīnā apmaksas sistēmas ir dažādas.
ASV austrumdaļā, piemēram, par katru operāciju ķirurgam, asistentam, anesteziolgam un operāciju māsai maksā noteiktu summu.
Tātad, gabaldarbs :)
Latvijā tak arī zobārsts par katru veikto darbu saņem maksu.
Par ārstu kvalifikācijas gradāciju var daudz spriest, bet nez vai ir kādi kritēriji kā izvērtēt kvalifikāciju.
Latvijā tak ik pēc laika ir jāiziet resertifikācija, kas vismaz nozīmē, ka esi piedalījies profesionālā apmācībā.
Šodienas apmācības sistēma Latvijā medicīnā ir tāda, ka pēc 6 studiju gadiem vēl 3 gadi rezidentūrā un tikai tad vari sākt praksi.
Inženieriem 3 (bakalaurs) + 2 ( maģistrs vai inženieris). Dažās profesijās vēl sertifikāts jādabū.
Tas laikam šo to paskaidro :D
JOHAIDI21
1
rokon...es saprotu,ka Tu vēlies justies pārāks un būt VIP persona,ar īpašu statusu. Bet ... lai kļūtu par inženieri man bija jāstudē 6 gadi un +5 gadi praksei savā profesijā un + visu mūžu,katru dienu jāpapildina zināšanas. Ja mediķi visu mūžu strādā ar vienu modeli,tad mūsu profesijas pārstāvjiem ir jāstrādā ar tūkstošiem dažādu modeļu un katram sava diagnostikas specifika.
Arī uz doto brīdi man ir darba piedāvājumi atgriezties pie medicīnas iekārtām,es tomēr atteicos,jo es vairs nestrādaju uz onkuli. Bet ja tas būs nepieciešams,es savas Dzimtenes kalps būšu līdz mūža galam un palīdzēšu cik spēšu.
p.s. jūnija mēnesī man ir tikšanās ar pāris ārstiem Anglijā. Noteikti būs jauna informācija par viņu darba un apmaksas pieredzi.
Par to ārstu kvalifikāciju...hmm...tik ļoti negrībās aizskart kāda personīgās un profesionālās jūtas,bet ja ja kvalificēts ārsts ,slimnīcā strādājošs cenšas iestāstīt ,ka viņš ar savu 2,5 metrus garo zondi ir izmeklējis visu pacienta zarnu traktu !!!!!! Par kādu gan pārkvalifikāciju vai kvalifikāciju vispār var būt runa. (tas bija konkrēts ,pārbaudīts fakts) ,tad nākamais negatīvais piemērs,kur pacients sadzīvojot ar neciešamām sāpēm labajā sānā ,griezās pie doktora un saņēma atbildi,ka pacientam esot problēmas ar galvu un sāpes esot tikai iedoma. Finālā pacients bija griezies pie cita speciālista un pacientam tika izoperēts žultspūslis ar visiem akmeņiem. Tas arī ir konkrēts fakts un neapzinīgais ārsts ,uz doto brīdi ir izolēts no sabiedrības ar 10 gadu cietumsodu.
Protams ,ka tie ir izņēmumi ,ļoti reti gadījumi,bet jautājuma būtība... vai Latvijā eksistē kaut minimāli soda mēri kas liegtu šiem ārstiem turpināt praksi,un vai ir kaut viena institūcija kas spētu anulēt ārsta diplomu ?
Uz doto brīdi situāciju glābj tikai sabiedrības zemais zināšanu līmenis. Bet cik ilgi?
AivarsN 2 1 Leta, slimību simptomus mīkstina tieši aptiekās nopērkamie karstie dzērieni, temperatūru, asinsspiedienu pazeminošās tabletes un daudzas citas zāles. Antibiotikas nogalina ne tikai parazitējošās, bet arī derīgās baktērijas, bez kurām organisms nemaz nevar dzīvot. Vīrusus ar antibiotikām nevar iznīcināt. Taču ar tiem lieliski tiek galā pati imūnsistēma, pirmkārt tieši paaugstinot ķermeņa temperatūru, kuru medicīna ar zālēm nodzen un visu tikai sačakarē. Tādos gadījumos lieliski palīdz sviedrējošās tējas. Tur ir arī bioloģiski aktīvās vielas, kuras stiprina imūnsistēmu. Propoliss, super līdzeklis pret saaukstēšanos un arī lielisks mutes higiēnas līdzeklis. Kur tad vēl fitoncīdi, vitamīni, kas atrodas svaigos augos, to sulās! Cilvēki, kuri ikdienā lieto šādu svaigu, veselīgu pārtiku, neslimo vispār, ne ar ko. Un pat ja saķer kādu vīrusu, ļoti viegli to pieveic. Man jau kur tie gadi, kā nav mājās nekādas aptiekas zāles, bet katrai vainai es zinu pat vairākus dabas līdzekļus.
Vaukskis
2
JOHAIDI21, domājams, ka Tavam mūžam pietiks ar mūsējās sabiedrības zemo zināšanu līmeni. Sekmju līmenis skolās neliecina, ka gaidāms "brīnumbērnu" pieplūdums, gluži otrādi- šogad strauji pieaudzis nesekmīgo skaits. Dzimteni šajā ziņā līdz ar to vari aizmirst!
Prakses ārsta licenci Latvijā var anulēt tiesību aktos noteiktās valsts un vietējās pašvaldības institūcijas.
Leta 1 Ārsti ir mūsu sabiedrības gaišākā, izglītotākā daļa. Viņi saraksta grāmatas un ja vajag, vada valsti.
rokons
1
Ref 22;17 šoreiz kļūdaina diagnoze, jo es rakstu par ārstu darbu kādu to pazīstu nekā pacients.
Man nav nekādas vajadzības kaut kā justies, jo savu personīgo darbu un nedarbu listi nekur neesmu izkarinājis, un labākie rezultāti jau krietni aiz muguras.
Kļūdās visi cilvēki, to rezultāts var būt apkārtējiem ļoti negatīvs, bet no tā visa izbēgt gan laikam nevar.
inaralaima Savu ģimenes ārstu esmu redzējusi tikai dažas reizes,garlaicības māktu snaužam pie galda.Ja būtu nopietnas veselības problēmas -tāds neko nepalīdzētu.Man ģimenes ārsts nav vajadzīgs,tad jau samaksāt un griezties pie speciālista,ja būtu tāda nepieciešamība. 2022-05-26 10:47
<< iepriekšējās | Atbildes 61 līdz 74 (kopā 74) |