Svaigēšana
Svaigēšana - jautājumi un diskusijas
Jūsu domas par svaigēšanu, atturēšanos no gaļas, zivīm, piena produktiem, u. t. t. ? (21)
Kāda ir jūsu personīgā pieredze, kādi rezultāti? Mana nostāja ir ļoti skeptiska, bet vienmēr vērts ieklausīties arī citu domās.
Kāda ir jūsu personīgā pieredze, kādi rezultāti? Mana nostāja ir ļoti skeptiska, bet vienmēr vērts ieklausīties arī citu domās.
kā svaigēdājam pēkšņi NEgaršo nekas termiski apstrādāts, vai vegānam pēkšņi negaršo nekas, kas satur dzīvnieku produktus?
šī pēkšņā "negaršošana" nav nekas cits, ka filosofija. ar tādu vielmaiņu neviens cilvēks nepiedzimst, jo pirmais ēdiens ir mātes PIENS, nevis zaļa zāle.
piedavā bērnam izvēlēties siltu otro vai diedzētus graudus. bez filosofijas. paskaties, kas notiks.
pieaugušie, protams, var sevi novest konstanta bada stavoklī(kuru ar laiku pat pārstāj apzinaties) un tad "garšot" var sākt arī pienenes. Svarīgākais, manuprāt, ir tolerance. Man nekad nav paticis, ja kāds ar savu zirgu brauc pa manu pagalmu, t.i., māca dzīvot - ēst vai neēst gaļu.
Pati neēdu gaļu nu jau vairāk nekā 20 gadus, toties mājās gatavoju (ir gribētāji!), runā, ka dažreiz arī garšīgi. Visi pie tā ir pieraduši, nevienam nav lielu problēmu. Svarīgākais, ēdienam ir jābūt laikā gatavam, svaigam, sitam, kaut cik garšīgam un mājai tīrai. Viss. Pārējais ir tukša izrādīšanās vai muldēšana - es te ēdu, es te neēdu, dzīvošu 100 gadus... bla, bla.. nē, nedzīvosi, nomirsi tāpat kā visi pārējie. lai dzīvesveids būtu uzskatāms par normālu, tam ir jābūt vismaz dzīvotspējīgam.
lai noskaidrotu, vai šāds dzīvesveids ir dzīvotspējīgs, ikviens var veikt prāta eksperimentu.
vai svaigēdājs, vai vegāns izdzīvotu dabiskos apstākļos savā klimatiskajā joslā(jebkurā attiecīgā)?
atbilde - nē, izdzīvot nespētu.
nav nevienas cilvēku kultūras, tautas, kura piekoptu tādu diētu. idejas par tādu diētu varēja rasties tikai pilnība no dabas atrautā, ultrapilsētnieciskā vidē, kurā piens ir redzēts tikai pakās un govis bērnu bilžugrāmatās. lai aizdomātos līdz tam, ka medus izmantošana ir neētiska, jo nav labi paverdzināt bites, ir jādzīvo dzelzsbetona džungļos, kuros sastapta bite vai krāsains taurenis pavasarī ir skolas esejas cienīgs notikums. Jaaeed tas, kas garsho un nevajaga citam(pieaugusham cilveekam) piespiest eest to, kas tam negarsho. Ar beerniem ir nedaudz savaadaak - pareizi eest ir jaaiemaacaas un jaapierod. Tad viss notiek dabiigaa veidaa. Jaaklausaas sava organisma prasiibaas un taas jaaizpilda. Esmu ieveerojis, ka galja man ar gadiem pamazaam daljeeji aizstaajaas ar daarzenjiem, arii svaigiem - nu apm. pus uz pusi pagaidaam. Svaigu pienu dzert vispaar neprasaas, bet labpraat eedu biezpienu vai dzeru kefiiru. Par eeshanas filozofiju - mana autoritaate austrumu gudriibaas, nezinu vaardu, bet tas nav amerikaanis Osho, ir teicis - ziemelju cilveekiem neeest galju ir muljkjiigi, ne jau kaut kaada produkta noliegshanaa sleepjaas gariigaa pilnveide. Gaļa jāēd tad ,kad paliec pārāk liela/s ņuņņa ..tad radīsies drosme un agresijas deva..tie ,kas pārmēru rij gaļu ir pārāk kašķīgi un agresīvi :( Jāēd tas ,ko organisms prasa...ja man šķebina zaļas lapas ar gliemezi piedevās:) ..protams neēdīsu.. ··· Svaigēšana: Jūsu domas par svaigēšanu, ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) »