Atkarība no kofeīna

Vai varbūt kāds mediķis var ieteikt, kā lai tieku vaļā no kofeīna atkarības. Agrā jaunībā sāku dzert kafiju milzu kvantumos, jo bija pazemināts asinsspiediens un arī parasti jūtos ļoti depresīvi bez šī dzēriena. Bet nupat ir tā, ka kafija pat vairs neuzmundrina, drīzāk otrādi. Ko lai daru?

art_deco      Man arī šis interesē. Kafiju izdzeru vismaz kādus 2 litrus dienā - ļoti garšo, patīk smarža.

ko_nu_vairs      Ja neuzmundrina,tad vienkārši nedzer.

Miss_Murr      Saka,ka stiprai melnajai teejai esot veel lielaaks efekts nekaa kafijai. Pati gan neesmu meegjinaajusi,jo man teeja negarsho...

kiwibbc9      Vai tad kofeina atkariba ir tas sliktakais,kas var but?

slieks      Es arī daudz dzeru kafiju. Pēdējo tasi pirms gulētiešanas. Vienīgi, kad esmu saaukstējusies, tad negribas nemaz. Organisms pats regulē, kad ko vajag. Un kas tad vainas kafijai? Kāpēc būtu sev jāaizliedz? Ja nu vienīgi augsts asinsspiediens vai kāda cita veselības problēma.

bezdeliiga      mēģini to aizstāt ar ko citu..

bezdeliiga      Jā, mēs neesam mediķi. Ja vēlies mediķu ieteikumu, ej pie mediķiem:))

Bet par vienu gan es esmu droša, neko nevar izdarīt ātri, lai būtu bez sāpēm. Ja gribi, lai šī Tava kofeīna atkarība beigtos, tad pārstāj to lietot pamazām.. soli pa solim, dienu no dienas.. tad arī nebūs tik liels šoks Tavam organismam. To es tāpat zinu bez visa medicīnas grāda:)
Ar ko aizvietot - tas jāizdomā Tev pašam.

Muukene      sac lietot labas tejas

Kuminjsh      Pilnīgi mierīgi - aizstāt ar zaļo tēju. Pazīstu daudzus cilvēkus, kas to ir izdarījuši, es tajā skaitā. Bez sāpēm un lomkām.

neratni_stasti      Oi, kad man homeopāte pateica, ka kafiju ni-ni, tad kopš tās dienas kafiju arī ni-ni. Lai gan dzēru pirms tam vismaz 3-4 krūzes dienā. Un tā jau ilgu laiku kafiju nedzeru. Nesen pagaršoju, un sapratu, ka man nepatīk - nekā tur nav. Un atradināšanās motivācija bija tieši - nedrīkst. Un nekādi blakus parādību, nekādu pārejas periodu u.tml. vienkārši vairs nedzert.

feerbiite7      Nezinu kā atbrīvoties no atkarības,bet aizstāt kafijā uzņemto kofeīnu var mēģināt ar zaļo tēju- tajā kofeīna vairāk kā kafijā.Varbūt ar laiku izdodas arī bremzēt Tavu "netikumu".

Just_      Izskatās, ka autoram bez kofeīna atkarības ir vēl vismaz divas smagas problēmas: 1) nespēja saskatīt atšķirību starp "pieredzes apmaiņu" un "speciālista konsultāciju", 2) derdzīga uzpūtība. Pret šīm kaitēm parasti palīdz polkas uzdejošana un iešņaukšana (c).
Par tēmu - Kūmiņam taisnība, zaļajā tējā ir tikpat daudz kofeīna nekā kafijā, bet matē tējā tā ir vēl vairāk. Abi dzērieni veselīgāki par kafiju. Īpaša piebilde dāmām: pirms nedēļas žurnāla Marie Claire mājaslapā izlasīju vienkāršus padomus skaistuma saglabāšanai. Nu lūk, un tur bija sirsnīgi likts pie sirds pēcpusdienas un vakara kafijas aizstāt ar zaļo tēju. Rezultāts būšot redzams "na ļico" 30 dienu laikā.

Ingaxx      Ir bezkofeīna kafijas. Stokmanī vien ir kādi 6 veidi. Pārējos veikalos neesmu manījusi.

saulete      Man arī homopāte ieteica aizstāt kafiju ar zaļo tēju ,nu gadus piecus dzeru un kafiju pa retam.

Musica      Es kā improvizēts (topošs) mediķis (:D) tikko aizrakos savā farmakoloģijas mācību materiālā līdz sadaļai "koefeīns". Tur stāv rakstīts: "Pārmērīgas lietošanas gadījumā var rasties ne tikai CNS uzmundrinājums, bet arī tolerance ar psiholoģisku atkarību". Tālāk skan apmēram šādi - kofeīna (t.sk. arī kafijas) lietošanas strauja pārtraukšana parasti rada t.s. pārtraukšanas sindromu, kas izpaužas ar aizkaitināmību un miega traucējumiem. Parasti pārtraukšanas sindroms ilgst 4-5 dienas.
Tas ir tīri no fizioloģijas. Ja plusā vēl ir psiholoģiska atkarība, šādi un dažādi citi traucējumi, kā piemēram, galvassāpes, asinsspiediena svārstības u.c., var vilkties nedaudz ilgāk.

Tev, uliss15, visticamāk, ir šī fāze: "Pēc (pastāvīgas) šo preparātu lietošanas parasti iestājas ilgstoša astēnija (jeb nespēks, var izpausties arī kā nogurums)."

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu