Bailes no lidošanas - aerofobija

Vai kādam nav pieredzes ar šādas fobijas ārstēšanu - psihoterapeits, psihiatrs, hipnoze? Gadījums nopietns, nederēs ieteikums pārvarēt bailes. Dēla draugam tiešām ir nopietnas problēmas ar bailēm no augstuma un bailēm no lidošanas, bet puiši gatavojas maijā doties uz Šveici, un tagad visiem nāksies braukt ar automašīnu, jo divas reizes, kad šis puisis mēģinaja lidot, viņš tika no lidmašīnas izsēdināts, jo sākās panikas lēkme vēl pirms pacelšanās.

rrrrrr (2012-03-31 21:45)      Katrā ziņā vajadzīgs prasmīgs speciālists psihoterapeits, psihiatrs un hipnozes lietpratējs vienā personā. Ko vēl mēs varam ieteikt?

piparbecinja (2012-03-31 21:48)      prasmīgs psihoterapeits. aiz tādām bailēm ir šis tas, kas nogrūsts zemapziņā un lidmašīnās liek sevi manīt. var mēģināt psihoanalītisko vai kognitīvo. tāpat smilšu.

LaskovijMerzavec (2012-03-31 21:54)      Nu piedzirdiet taču viņu pirms lidošanas... pēc pāris reizēm būs jau mierīgāks..

Mēneša laikā diezvai kāds paspēs apārstēt...

Mezhavecis (2012-03-31 22:12)      Lai sāk nodarboties ar izpletņu lēkšanu.Pēc tam lidošana tāda spička vien būs.

artzanardi (2012-03-31 22:18)      sodien bijam uz adazu lidlauka ar mazo Cesna lideni ,brali pirmo reizi lidoja,bija stresa,man nekada stresa ,man azarts,vini izdizvoja jo bija kopa visi tris,varbut ar barinu ir vieglak

leone (2012-03-31 22:24)      Šveice nav Brazīlija vai Japāna-var aizbraukt,ja jau lidošana sagādā tādas problēmas.Un mēneša laikā pat nav ko cerēt kaut kā palīdzēt,vismaz ne tādā mērā,lai puisis būtu gatavs lidot.

Muktiana (2012-03-31 22:42)    1 Es atkal no reliģijas viedokļa pastāstīšu. Šādas bailes 100% liecina, ka puisis ir guvis emocionālu traumu saistībā ar kritienu no augstuma.
Šādas bailes patiešām ārstē psihoterapeiti. Ja puisis atcerēsies, kad tas bijis, būs pavisam viegli. Bet visdrīzāk neatcerēsies. Ja tā būs bijusi agrā bērnībā, tad vienkāršs hipnozes seanss palīdzēs to atklāt. Parasti šādas fobijas izzūd, tikko izdodas atklāt tā cēloni.
Atsevišķos gadījumos (un visdrīzāk arī šajā) - trauma mēdz būt gūta iepriekšējā dzīvē (parasti tie ir nāves apstākļi). Tad šeit noder regresīvā hipnozes terapija. Pacients atceras, kad viņš ir kritis no augstuma un ar to pašu arī fobija pazūd.
Bez hipnozes palīdzības bailes iesaka pārvarēt - reāli darot to, ko bailes darīt, tas ir, tiešām lidot. Taču diez vai tas līdzēs šajā gadījumā.
Aprakstītā situācija ļoti liecina, ka viņš ir guvis ļoti smagu emocionālu traumu kādā no iepriekšējām Zemes dzīvēm, iespējams, lidmašīnai bojā ejot. Un smagas fobijas pārsvarā vispār liecina par traumām iepriekšējā dzīvē.
P.S. Kur Latvijā tādu ārstu atrast, nezinu.

piparbecinja (2012-03-31 23:25)      Muktiana, nav obligāti jābūt neveiksmīgam kritienam, lai baidītos no augstuma. tā ir sarežģitāka psiholoģiska problema, kuru var veiksmīgi ārstēt.

puuchux (2012-03-31 23:40)      Domaaju, ka var paliidzet psihiatrs.

bilesutirgotaja (2012-04-01 00:49)      aatri paliidz trankvilizatori,..... ,ja grib noturiigu efektu-paroksetiins (zem dazaadiem nosaukumiem)-tieshi panikas leekmeem ...,bet-receptiiti vajadzees:P

jozolsen (2012-04-01 01:42)      Pamēģini ar narkozi,kādreiz izmantoja āmuru:)Kamēr atlūzis,pielej ar visīti.Lai kad pamostas ,neko nefiksē.Iluminātorā ieliec bildīti ar puķēm.

White`n`Naughty (2012-04-01 02:19)      A ko bēnībā kokos nekāpa un tagad pari tiltiem arī nebrauc, tie tak sazin cik metrus virs ūdens.
Pa mēnesi toč neko neizdarīsi, bet jāmēģina cilvēks virzīt uz lielākiem augstumiem.
Un šitā regresīvā hipnoze vai arī psihoterapija ar hipnozes palīdzibu var būt ļoti iedarbīga

Naktsbrauceejs (2012-04-01 02:20)      Vai esi dzirdējusi par Emocionālās Brīvības Tehniku? Šitā tehnika reāli palīdz tikt vaļā no fobijām.Pats reiz iemācijos šo tehniku personīgās lietošanas līmenī. Lai palīdzētu citiem ar to nepietiek. Var ieguglēt EFT,man par šo ir laba filma.Vēl gadu atpakaļ,vienīgā sertificētā EFT trennere austrumeiropā,bija no Rīgas.Ja ļoti vajag,varu dabūt viņas koordinātes.Pats pie viņas mācijos.

violinn (2012-04-01 08:51)      Ārzemju presē ir apraksti kā cilvēki tiek no fobijām vaļā. Jā..lēnām, pamazām darot tieši to, kas izsauc šīs bailes. Vai Rīgā kāds ar to nodarbojas? To gan nezinu teikt.

joens (2012-04-01 14:22)    1 Ja reiz bailes tiešām kāpt augstāk par 2.stāvu, tad kāpēc nekas nav darīts lietas labā līdz šim - regulāra kāpšana pa atklātām kāpnēm (iekšējām un ārējām) vairāku stāvu augstumā, vizināšanās panorāmas liftā (viesnīca Latvija) utt.? Neesmu pārliecināts, ka solidarizēšanās šajā jomā ir labi (vispār jau domāju, ka tas bailīgajam nodara vēl lielāku ļaunumu), tas neliek cilvēkam pašam censties ar savu fobiju cīnīties, jo apkārt visi uķi-puķi. Konkrētajā gadījumā visi lido, bet puisis brauc ar autobusu. Dažreiz tādas radikālas metodes mēdz būt ļoti iedarbīgas, pat, ja ne uzreiz, bet lēnām pamazām.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu