Azartspēļu atkarība, kā no tās izārstēties?

Vai cilveks kurs vairakus gadus cieš no azartspēļu atkaribas var izarsteties? Ir izgajis programmas, bet ka notiek gimene kads konflikts. .. vins visu aizmirst un turpina. .. nav tas tik biezi ka agrak, tacu zaudejumi paliek ti pasi. Nezinu ka vinam palidzet vairs.

IngaGuna  1 3 Ja būs motivācija, tad izbeigs.
cilvēki, kuri cenšas viņiem palīdzēt, vairāk cieš kā viņi paši.

MaryClaire    1 atkarību (no jebkā) izārstēt nevar. cik to var stāstīt?! var samazināt, var pārvērst par pozitīvo atkarību, bet izārstēt nevar.
ko darīt? - pašai jāizlemj - vai turpināt degradēt sevi (un bērnus, ja ir), vai pamest nafig! es darītu otru

Tinte      Pamet (c)

Kad beidzot cilvēki sapratīs, ka atkarīgos nevar glābt neviens cits, kā tikai viņš pats. Ja joprojām spēlē, tad tā vēlme atmest nemaz nav. Gan jau, ka arī tās programmas izgāja ne jau paša vēlmes vadīts, bet tāpēc, ka Tu viņu tur aizsūtīji/pierunāji/iestāstīji/iekārtoji u.t.t.

Un neaizmirsti, ka Tu pati esi līdzatkarīgā.

Mobb_D      Tev izmisums tāds, ka ielaidies ar atkarīgajiem ?
It kā jau šovakar Tu nevarētu tikties ar 3 cēliem kavalieriem, bez komplikācijām :D

Deisa    1 Nevar otram iedot to, ko viņš nav gatavs saņemt. Ar varu nevar palīdzēt. Ar atkarību var tikt vaļā tikai, ja cilvēks pats sevī ir sajutis pretīgumu pret akarību. Dotajā situācijā izskatās, ka viņam tīri labi tā atkarība patīk, bet programmas utt. ir tikai tāpēc, ka tā skaitās pareizi, ka tā vajag. Gribu un vajag ir atšķirīgas lietas, tāpēc, sorry, ar to, ko uzskati par pareizo, nepietiks, kamēr vien tam atkarīgajam pašam kaut kāds klikšķis nenostrādās. Ar atkarībām ir tā, ka viņas paliek mūža garumā. Ja cilvēks grib no tām atteikties, tad jānogriež ir kā ar nazi, pavisam, uz visiem laikiem. Viņš tāpat paliks atkarīgais, bet neaktīvais.

limonija      Varu tikai ieteikt turēties no viņa pa gabalu.

ingviirbin_de_troll  1 1 "Kotletes&minets"no rīta,pusdienās,vakarā jeb maini vienu atkarību uz citu;)))

Deisa    3 Vispār jau izskatās, ka ģimenes nesaskaņas problēmas grib novelt uz atkarību, bet patiesībā problēmu ir krietni vairāk. Ja jau programmas izgājis, bet konflikti turpinās, loģiski, cilvēks neredz jēgu, kāds labums no tā, ka viņš mazāk spēlē. Tāpat kaut kas nav labi, un atiet kuģīts jūriņā. Kāpēc ir konflikti? Viņš par maz srādā, naudu pelna, ar bērniem ņemas? Kas ir pārmetumu cēlonis? Varbūt sākumā vajag citas problēmas atrisināt un tad ķerties pie atkarības likvidēšanas? Nu neatteiksies viņš no atkarības, ja mājās nebūs harmonija, miera osta, turpināsies skandāli. Ar to negribu teikt, ka pats viņš nav vainojams arī pie tiem strīdiem, taču pagale viena nedeg, arī sieviete ir līdzvainīga, ja piedalās šādās konfliktattiecībās un ļauj ar sevi konfliktēt.

marselis    3 ja ir iziets psi.terapijas kurs...
un raditas noturigas (zinami) nostatnes(nespelet),tad pie noteiktiem apstakliem atkariba palenam atkapsies(iestaigata velmju tacina palenam aizaugs)!
Jasaprot tas ,ka mes visi esam "atkaribnieki"-,atkaribas divu veidu-,kuras ir kaitnieciskas pasai personai, vai videi,soc.kult.,ar kura atkaribnies saskaras.
Atkariba-,var but rakstiba,stilistika,domasana,runasana,cukura,kajijas,konfeksu lietosana ,darit noteiktas fiziskas vai psih.darbibas,ricibas(sablonveidiba) utt.,viss tas radits dabai,ka norise, ka iegut baudama,mieriguma,stabilitates,viegluma utt. sajutu fonu.Tas kaitnieciskums ir aplis,pa kuru nemitigi noris " atkariba",bez radosa elementa,nerv.impulsu parviet.sasaiste pa vienu un to pasu sinapt.celu.,
ta ka atkaribas,ta ir dabas ielikta paradiba,to appiet nav iespejami(ka energijas taupibas likums,iesana pa mazakas pretestibas celu-,neirologiski),to var aizvietot-,ar citu atkaribu,kura mazak kaitnieciska personai!
Ja atgriezoties pie azartspelu atkaribas,to butu jaaizvieto ar ko citu,piem.futbola speli,glezniecibas sekciju vai ko citu..utt.utt.
Tas atkartosanos nosaka dominantes stiprums-,kura atkariba specigaka,ta ari privale,vai pie noteiktiem apstakliem izpauzas(izlec ara).

Mavs      Diezgan bezcerīgi :(
Varbūt kaut kādos īpaši ekskluzīvos apstākļos cilvēks "dabū ar bomi pa galvu" un mainās, bet ticamība diezgan maza.

violinn  1   Viņam patīk spēlēt un kamēr būs sajūta, ka neko jau daudz nezaudē, tikmēr arī to darīs.
Deisa, tur var būt arī cita lieta. Izspēlē konfliktu, lai tiktu uzspēlēt, tā teikt, scenārijs, lai sev attaisnotu spēlēšanu. Bet jā, nezinu kāda atmosfēra mājās.

adamsone      Nekā. Kā būs krīze (bet dzīves bez krīzēm nemēdz būt), tā spēlēs atkal. Tā ka bēdz, kamēr laiks, līdzatkarība ir tikpat pretīga. Tīri praktisku iemeslu dēļ nesanāk aizvietot, nav tā asuma ne gleznošanā, ne futbolā. Spēlēšanā ir. Var jau būtu ka ir varen aizraujoši hobiji, kādas ātrumsacensības ar ferrari/ lambordžīni, kāpieni Monblānā, bet vai tu tos pavilksi....
Praktiskā dzīve piezemē vienkāršo cilvēku vēlmi izkļūt no pašradītajām šaizēm.

velneens16  2   Nedod ēst, nemazgāt viņa veļu utt.....sāks domāt, vai ir vērts visu naudu nospēlēt!

Bellatrixa    2 Ir vērots no malas. Nekas tur nelīdz. Proti, cilvēks pats apgalvo, ka tādu uzrāvienu, kā no tās sajūtas [arī zaudējot], viņam nevar sniegt nekas cits, nekas cits nav tā vērts, lai pārdomātu prioritātes. Kāds tur vēl risinājums, zudis cilvēks. Un, ja kāds ko iebildīs, par stipru raksturu, tad jāsaka, ka ar stipru raksturu neviens tai purvā pat nebūtu nonācis.

inaralaima  1 4 Tā ir tikai izlaidība un nekas vairāk.Vajag strādāt pa 19.stundām diennaktī un aizmirsīsies visas azartspēles.Man ,piemēram,nav laika pat kārtis rokās paņemt,kur nu vēl spēlēt.

White`n`Naughty  1 1 Tikai un vienīgi pats var sevi no tā izvilkt, nekādas programmas un arēji pierunāšanas mēģinājumi nedarbojas. Pie kam lielā daļā gadijumu tas notiek zibenīgi, respektīvi vienā dienā azartspēļu atkarība ir, nākamjā cilvēks ir paārkāpis tam pāri, novilcis svītru, sauciet kā gribiet, bet atkarības vairs nav.
Gribasspēks.

skarbaiskungs  1   Tie, kas grib, var sevi iegrožot. Šajā gadījumā exemplārs prosta ņem uz jūtām. Kam ta nepatīk, ka apčubina.

Duda39      Šaubos vai tas iespējams tas ir kā alkaholisms ārstējams nav diemžēl!

mazinhjais      Vienu no risinājumiem Tu jau pieminēji savā jautājumā - konflikts: izvairies no tiem. Lai gan tas ir vājš mierinājums, jo viņam tās programmas ir pie ..., to vēlaties jūs un nevis viņš. Tāpēc konfliktus viņš izmanto kā iespēju uzspēlēt. Izmaiņas var būt tikai tajā gadījumā, kad viņš pats vēlēsies atbrīvoties (apziņā, nevis vārdos, ko saka jums).
Mans lauciņš ir biznesa psiholoģija un dziedniecība, tomēr, ja vēlies, raksti privāti.

ALCORA      Pati atbildēji- nevar.

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu