Kā var izkontrolēt zobārstniecības izmaksas?

Interesanti!Pirms ej pie zobārsta,vai ir iespējams apmēram saprast,cik tas izmaksās.It kā skan vienkārši...nomainīt veco plombi pret jaunu,bet tagad ir moderni likt kautkādas zāles vairākas reizes.
Arī tad,ja jānomaina nedzīvam zobam veco plombi uz jauno,ir jāstaigā vairākas reizes,maina zāles un maksā tik bezgalīgi.
Stomatologs pats nevar atbildēt uz šo jautājumu,tapēc ka nezina iepriekš kā šis zobs uzvedīsies.Bet kā to lai izkontrolē?Varbūt tā ir vazāšana aiz deguna un labs ienākuma avots!

banditta (2014-08-08 07:31)      Pirmo reizi lasu ko tādu, kad teju bez vajadzības liek zobā zāles. Protams, ja ir darīšana ar kanāliem tad liek zāles un nākas iet vairākas reizes, bet tā aiz nav ko darīt tomēr nedara. Vismaz mana daktere tā nav darījusi. Pirmkārt zobārsts pastāsta, kas tev tur darās ar konkrēto zobu. Varbūt tev sen ir plombas izbirušas un tad tiešām nākas ārstēt nevis tikai labot!

bziks (2014-08-08 08:03)      Esmu gan dzirdējis šādu biznesa piedāvājumu no stomataloga kurš strādāja stomatoloģijas institūtā. Pateica, ka jāmaina visas vecās plombes. Summu nosauca ap 1000Ls. Mans zubņiks izdarīja visu ko man vajadzeja par 40Ls un jūtos labi jau vairakus gadus. Kā viņš teica stomatoloģijā arī strādā mārketings.

kokote (2014-08-08 09:19)      Nedzīvam zobam var kārtīgāk tīrīt kanālu, pārpildīt ar jaunu pildījumu, ja pirmajā reizē kas nav līdz galam izdarīts vai arī sen tas darīts, bet tad Tev tas zobs sāpētu un jautājums par cenu nebūtu, bet tikai par sakārtošanu.
Kāpēc mainīt, ja nav nekāda diskomforta? Ja sāpīgs, jutīgs- cita lieta.
Tiko paziņai bija līdzīgi: Dzirciema ielā pateica, ka tuvu nervam un jāārstē kaut kas, bet nervs nebūs jāizņem- tas arī vilka uz ciparu (nezinu kādu, bet viņa nav no trūcīgā gala), kādu viņa apšaubīja, aizgāja pie cita ieteikta zobīša un viss ir sataisīts par adekvātu cenu un tā...protams, kā tas zobs uzvedīsies 10 gadu griezienā, to neviens iepriekš nevar paredzēt.
Kārtīgs profesionāls zobārsts parasti pasaka vairākus variantus, ar iespējām, cenām un sekām (vismaz man tā ir, jo es pati jautāju un saku, ka svarīga cenas/kvalitātes/estētikas kopsakarība pirms sāk procesu)

Torpedo (2014-08-08 09:33)    1 Nu, tas ir tas pats, kas autoskolā ar braukšanas apmācību reizēm - instruktors var likt braukt 20 un var likt arī 40 reizes, līdz pielaiž pie eksāmena. Skatoties no tā, cik naudīgs un cik pakļāvīgs tu esi. Domājums, ka tāda pati čakarēšana ir arī daudzās jomās, kur pats nerubī fišku - autoservisos, datorulabošanā, pie zobārstiem utt

erucanob (2014-08-08 09:42)      Tā ir sfēra, kurā nekad neko iepriekš nezināsi. Tādēļ šo profesiju izvēlas galvenokārt ēbreji.

adamsone (2014-08-08 10:41)      Nedzīvam zobam nekādas zāles nav jāliek. Problēma, kas ir pieriebusies vairāk kā iepazīšanās skemeri. Bez iepazīšanās var iztikt, bet bez zobiem ne.
Mana zobārste liek izvēlēties, kuru variantu darīt. Pēdējo reizi pilnīgi apskaitos un tā arī teicu, ka neesmu zobārsts, nevaru zināt, kā labāk. Ja izvēlos lētāko variantu, jo man tiešām vienalga, ar kādiem zobiem zārkā gulēt, tad savukārt viņa ir neapmierināta.
Zinu cilvēkus, kas no Rīgas brauc uz, piemēram, Iecavu, jo kvalitāte neatšķiras, bet cenas gan, vairākas reizes. Tā ka varbūt ir vērts meklēt kādā tādā virzienā. Savējo neiesaku tieši viņas neizlēmīguma dēļ, visādi citādi nekas.

Torpedo (2014-08-08 12:56)  1 1 nu zobārsti, līdzīgi kā juristi u.c. taisa naudu no gaisa. Diez vai materiāli un citas izmaksas uz vienu zobu sastāda pat 1 eiro, bet paprasa, acis nemirkšķinot, kādus 30 eiro. Superpuperpeļņa! A kur cilvēks liksies, ja zobs sāp! ļoti negodīgi, neceļas viņus par par mediķiem saukt :(

Eleste (2014-08-08 14:13)      Vienīgais iemesls ko varu iedomāties kāpēc nedzīvam zobam jātaisa kanālu tīrīšana ir ja zobs tomēr nav nemaz tik "nedzīvs" un tajā joprojām ir vēl aktīvas saknes, kas var radīt iekaisumu un sāpes.
Par modi to nevar saukt, to vairāk sauc par zoba saglabāšanu - jo izraušana ķermenim ir traumatiskāka un var rasties problēmas ar blakus zobiem, ja caurums netiek aizklāts ar kautko - tilti vai implanti. Diemžēl medicīna vēl nav attīstījusies līdz jaunajai metodei, kur zobs ataug pats - mutē.

uma (2014-08-08 22:14)      Torpedo,vai Tu esi sapīpējies?:)) Lai dakterīts iedegtu gaismu kab.,ieslēgtu lielo ,,prožektoru,, Tev sejā un smuki ar māsiņu sapucējušies ,cimdos ,maskās ,smukās formās - pievērstos Tev - būs stipri pāri vienam eiro. Un un ja pēc tā visa, Tu gribēsi parunāt par savu sāpi un vēl pie visa tā arī gaidi,lai Tev ko izdara (labu protams un ievērojot sterilitāti).... nu pats saproti - Tu esi vienkārši alojies!:)))
Jā, un Rīga - tā nav pārējā Latvija,cenu ziņā un ne tikai zobārstniecībā! Ar to ir jārēķinās!:))

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu