Jūsu domas par svaigēšanu, atturēšanos no gaļas, zivīm, piena produktiem, u. t. t. ?

Kāda ir jūsu personīgā pieredze, kādi rezultāti? Mana nostāja ir ļoti skeptiska, bet vienmēr vērts ieklausīties arī citu domās.

Mavs    1 Figurē teorija, ka vīrietim gaļa esot jāēd - doma tāda, ka apēdot citu, vīrietis pārņem kaut kādu enerģiju, kas dod viņam nepieciešamo cīņaskāri, agresiju, "mednieka instinktus" (gan tiešā gan pārnestā nozīmē) u.t.t.
Uz sievietēm tas neattiecas, jo sievietes "pēc definīcijas" nav mednieces.

lasminaxxl      Es nesaprotu ko ēd tie, kuri nelieto gaļu, zivis, piena produktus .
Svaigi salāti tak netraucē nekam.

skabarga  1 2 Gaļa jāēd tad ,kad paliec pārāk liela/s ņuņņa ..tad radīsies drosme un agresijas deva..tie ,kas pārmēru rij gaļu ir pārāk kašķīgi un agresīvi :( Jāēd tas ,ko organisms prasa...ja man šķebina zaļas lapas ar gliemezi piedevās:) ..protams neēdīsu..

riri  2 1 Raw garden kūkas ir vienkārši lieliskas.. :)

fargo  1 5 lai dzīvesveids būtu uzskatāms par normālu, tam ir jābūt vismaz dzīvotspējīgam.

lai noskaidrotu, vai šāds dzīvesveids ir dzīvotspējīgs, ikviens var veikt prāta eksperimentu.

vai svaigēdājs, vai vegāns izdzīvotu dabiskos apstākļos savā klimatiskajā joslā(jebkurā attiecīgā)?

atbilde - nē, izdzīvot nespētu.

nav nevienas cilvēku kultūras, tautas, kura piekoptu tādu diētu. idejas par tādu diētu varēja rasties tikai pilnība no dabas atrautā, ultrapilsētnieciskā vidē, kurā piens ir redzēts tikai pakās un govis bērnu bilžugrāmatās. lai aizdomātos līdz tam, ka medus izmantošana ir neētiska, jo nav labi paverdzināt bites, ir jādzīvo dzelzsbetona džungļos, kuros sastapta bite vai krāsains taurenis pavasarī ir skolas esejas cienīgs notikums.

riri  3 1 Pilnīgs sviests, fargo. Ir cilvēki, kam gluži vienkārši tā garšo bez nekādas citas filozofijas.

fargo    8 riri (2015-05-15 17:43) viedoklis

kā svaigēdājam pēkšņi NEgaršo nekas termiski apstrādāts, vai vegānam pēkšņi negaršo nekas, kas satur dzīvnieku produktus?
šī pēkšņā "negaršošana" nav nekas cits, ka filosofija. ar tādu vielmaiņu neviens cilvēks nepiedzimst, jo pirmais ēdiens ir mātes PIENS, nevis zaļa zāle.

piedavā bērnam izvēlēties siltu otro vai diedzētus graudus. bez filosofijas. paskaties, kas notiks.

pieaugušie, protams, var sevi novest konstanta bada stavoklī(kuru ar laiku pat pārstāj apzinaties) un tad "garšot" var sākt arī pienenes.

Samila  1 6 Svarīgākais, manuprāt, ir tolerance. Man nekad nav paticis, ja kāds ar savu zirgu brauc pa manu pagalmu, t.i., māca dzīvot - ēst vai neēst gaļu.

Pati neēdu gaļu nu jau vairāk nekā 20 gadus, toties mājās gatavoju (ir gribētāji!), runā, ka dažreiz arī garšīgi. Visi pie tā ir pieraduši, nevienam nav lielu problēmu. Svarīgākais, ēdienam ir jābūt laikā gatavam, svaigam, sitam, kaut cik garšīgam un mājai tīrai. Viss. Pārējais ir tukša izrādīšanās vai muldēšana - es te ēdu, es te neēdu, dzīvošu 100 gadus... bla, bla.. nē, nedzīvosi, nomirsi tāpat kā visi pārējie.

janisb    1 Jo tādu (vegāņu) vairāk jo labāk - tās ir manas gaļas rezerves atomkara vai kādas cita kataklizmas gadījumā.
Pats pieturos pie principa "I don´t eat my food food".
Runājot attiecību aspektā - sieviete vegāne mājas principā nav pieņemami, bet ar tādām kuras tikai gaļu neēd var sadzīvot, pie nosacījuma, ka netraucē gaļu ēst man :D
No medicīnas aspekta - lielākā daļa vegānu neuzņem pietiekošā daudzumā organismam nepieciešamās minerālvielas.

av2      ja nevar eest gallu, zivis, piena produktus, tad ko var eest vispar? Taas "3 ndeellu "audzeetaas vistas , un sapllaut zaali ? :( Jaappiekriit par tiem ......vienkarssi nelaimiigajiem cilveecinniem no dzelsbetona kastiiteem..;( Praatinn naac maajas :(
Starp citu, galla nav mans miillaakais eediens, pat taalu no taa.

_Krasula_    1 Kas gan tur ko īpaši domāt?-ir gana daudz cilvēku, kuri nelieto kādu no iepriekšminētajiem produktiem. Bet tādā gadījumā pārtikā jāiekļauj produkti, kuri uzturvērtības ziņā spēj tos aizstāt-pākšaugi, sēnes, olas, rieksti, sēkliņas, zaļumi, dažādas eļļas. Soja nevieš uzticību dēļ tās iespējamās modifikācijas.
Pēc gadiem 40 gaļu iesaka lietot ne biežāk par 1-2 reizes nedēļā. Tas gan neattiecas uz zivīm-treknās ir īpaši labas sirds un asinsvadu profilaksei. Fiziska darba veicējiem no sēkliņām vien gan varētu būt pagrūti pārtikt.
Pie "svaigēšanas" varētu pieskaitīt tikai termiski neapstrādātus produktus.
Ēdu visu, kas nekust, cenšoties ievērot mērenību.:)

Torpedo    1 Nu, tas tak ir pavisam vnk - ja garšo gaļa, tad nav ko rakt cilvēkus kapos, bet vest uz gaļas kombinātu un malt desās

siikaa16      Varu neēst gaļu, kādu laiku. Tomēr, pārs dienas pirms mēnešreizēm, man ļoti organisms pieprasa gaļu. Es nevaru neēst gaļu. Esmu šausmas visiem veģetāriešiem. Reizēm man prasās jēla gaļa. Es tādu arī ēdu, un man garšo.
Pienu nelietoju vairākus gadus. Vienu reizi ar to saindējos. Pēc tam ilgi nevarēju iedzert. Kad atsāku, piefiksēju, ka lietojot piena produktus man ir caureja. Reizēm jau gribējās, kādu jogurtu. Tad ar jogurta paku rokā sēdēju uz poda. Parunājot apkārt neviens neticēja, ka tā pēkšņi var notikt. Tagad tiem cilvēkiem, arī tāda problēma. Sāku lietot bez laktozes piena produktus, nekādu problēmu. Analīzes uz laktozi vēl neesmu uztaisījusi, bet domāju izdarīt. Pašlaik, pieturos pie viena ķīmiķa versijas, ka kombinātos droši vien tīra trubas ar kādu ķīmisku vielu. Kura tomēr nonāk pienā.

DanaL      Es gan par kotletēm vai karbonādi un ceptiem kartupeļiem. Vai frikadeļu zupu un biezpiena klimpām. Kā no kaut kā tāda var atteikties!

Kas attieca uz svaigēšanu, tad augļus labprāt lietoju svaigā veidā!

jozolsen      Tāds akmens laikmeta pirmsākums..Primātisms Šodienā gorillas,šimpanzes..

JurisK    3 Jaaeed tas, kas garsho un nevajaga citam(pieaugusham cilveekam) piespiest eest to, kas tam negarsho. Ar beerniem ir nedaudz savaadaak - pareizi eest ir jaaiemaacaas un jaapierod. Tad viss notiek dabiigaa veidaa. Jaaklausaas sava organisma prasiibaas un taas jaaizpilda. Esmu ieveerojis, ka galja man ar gadiem pamazaam daljeeji aizstaajaas ar daarzenjiem, arii svaigiem - nu apm. pus uz pusi pagaidaam. Svaigu pienu dzert vispaar neprasaas, bet labpraat eedu biezpienu vai dzeru kefiiru. Par eeshanas filozofiju - mana autoritaate austrumu gudriibaas, nezinu vaardu, bet tas nav amerikaanis Osho, ir teicis - ziemelju cilveekiem neeest galju ir muljkjiigi, ne jau kaut kaada produkta noliegshanaa sleepjaas gariigaa pilnveide.

v_s_o_p      Jūsu domas par svaigēšanu, atturēšanos no gaļas, zivīm, piena produktiem, u. t. t. ? foto Es, ka 0+ asins grupas “invalīds” bez gaļas un zivīm neiztieku :).. Proteīnus nepieciešams “kā ĒST”.. Proteīna “nesēji”, saknes un dārzeņi, skābpiena produkti atslēgas vārdi.. Kā arī sēnes

sakuri      Novērojumi dzīvē rāda ,ka cilvēki pie svaigēšanas ķeras ,tad ,kad veselība ir sašķobījusies...tad tā svaigēšana ir kā pēdējais posms,diemžēl :(

jurks      viss atduraas pret jautaajumu-- kaads meerkis? ilgdziivoshana? dziives kvalitaate? humaana aspekta? galvenais lai tes nepaliek par pashmeerki! pamociit sevi nenaak par sliktu! sanaak kaa taads stingrais gaveens! 2016-02-28

padoms      ...jāēd viss, kas garšo un kad gribās .Organisms pats visu saliek pa vietām. Ja naktī iegribas ēst - eju pie l/skapja, nogriežu kārtīgu speķa šķēli, uzdzeru kolu un guļu nost. Zināšanai: novērojumi liecina, ka "tīrie" veģetārieši dzīvo vidēji par 5 - 7 g īsāku mūžu...Labu apetīti un jautrus sapnīšus! 2016-03-07

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu