Alkoholisms

Alkoholisms - jautājumi un diskusijas

Alkoholisms! (16)
Kas ir alkoholisms traucējoš...pārreiz nedēļā vīna glāze...divas😉,vai līdz nemaņai brīvdienās?
Mani mans alkoholisms netraucē. Ja kādam tas nepatīk, tā ir viņa problēma. Kā kuram. Cits mazliet iedzer visu mūžu, cits kā iesāk ar glāzi 2x nedēļā, tā pēc gada jau Straupē. Itāļi (un ne tikai), piemēram, katru dienu pie vakariņām iedzer vīnu, vai viņi visi būtu alkoholiķi? No Vikipēdijas
"Alkoholisms ir slimīga tieksme, kurai raksturīga bieža un nekontrolējama alkohola lietošana. Alkoholisma gadījumā alkoholiskos dzērienus cilvēks lieto, neskatoties uz veselības problēmām vai arī nepatīkamām sociālajām sekām.
Alkoholismu visbiežāk saista ar atkarības izveidošanos no alkohola vai arī ar nepārvaramu psiholoģisku ieradumu, lietot alkoholu (psiholoģisko atkarību)."
Alkaholisms sākas tad kad Tu sāc dzert vairāk nekā Tavs dakteris.... ··· Alkoholisms: Alkoholisms! lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Alkoholisms var būt iedzimts? (34)
Man saka, tas jau viņam genos - tēvs, māte, vectēvs dzēra. Ko tur cīnīties.....
mums visiem ģenētiski esot kaut kas no mērkaķa, bet, to, par ko mēs kļūstam, nosaka mūsu rīcība, ne gēni. Lasīju ka alkoholisms ir,kā pareizi pateica leopardine 08:03,ģenētiski mantota nosliece uz atkarību. Turklāt,ja alkoholiķis ģimenē bijis tēvs tad pastāv augsts % to pārmantot meitai (un otrādi).
Mans personīgais viedoklis gan ir tāds ka tas ir vairāk katra indivīda psiholoģisko problēmu sekas un personiskā dzīves pieredze apstiprinājusi ka nebūt ne katra dzērāj vīrieša meita (un otrādi) ir alkoholiķe vai pastiprināti lieto grādīgos dzērienus.
iedzimst nosliece uz atkarībām, tas var būt alkohols vai arī kaut kas cits- pārmērīga ēšana, internets, azartspēles, destruktīvas attiecības, šopings, smēķēšana, ezotērika, antidepresanti, kas nu kuram, apārstēti alkoholiķi parasti ar kaut ko citu tik pat azartiski sāk nodarboties, piemēram, sludina savus atklājumus ezotērikā vai kaismīgi brīdina pasauli par ķīmisko trašu kaitīgumu, vārdsakot, atkarību no vielām vai notikumiem izārstēt nevar Protams ka var.Ja vecākiem vai kādam rados ir ar to problēmas,tad pašam nevajadzētu aizrauties.Un nav jau ko cīnīties,var jau vnk nedzert un nebūs problēmu. Muļķības. Alkoholisms ir izlaidība.
Vai diabētiķis var dzīvot neiešļircējot devu? Būs koma un ķirdik. Alkoholiķis nomirs, ja neiedzers? Ņi figa nenomirs. Dzīvos maita tik tālāk un meklēs vainīgos.
··· Alkoholisms: Alkoholisms var būt iedzimts? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Torpēda un iešūtā ampula alkoholisma ārstēšanā (24)
Kādam ir bijusi pieredze ar iešūto ampulu alkoholisma ārstēšanā? Vai tiešām ampulas iešūšana pasargā no alkohola lietošanas? Vai ampula ir vairāk morāls līdzeklis jeb tā tā tiešām var būt ar nāvējošu efektu,ja ...
Nu jau 30 gadus bez pilītes. Pat zāles uz spirta bāzes nelietoju. Principa pēc.
Bet biju alkoholiķis ar stāžu, kopš bērnības. Vairākas reizes ārstējos un bez panākumiem. Līdz sapratu, ja alkohols rada nepatikšanas un problēmas, no tā ir jāatsakās vispār. Citu variantu nav.
Ir psiholoģiski jāsalauž sevi. Neviens un nekas nepalīdzēs izņemot pašu sevi.
Esmu iešuvis ampulu, bet ne jau tāpēc, ka lai nedzertu bet priekš tam, ja atsākšu, lai nosprāgtu. Alkohola tvanā nav dzīves.
Ar tādu pašu paņēmienu atmetu arī smēķēšanu, un ticiet man,- esmu laimīgs.
Ampulas tiešām nešuj jau sen. To darbība bija sekojoša. Apvalks saira pat niecīga alkohola klātbūtnē un asinīs ieplūda šķidrums, kas bija navējošs. Nu šuj tikai Esperal tabletītes. Un tam iepriekš sagatavo, attīrot asinis no alkohola. Tad izcaera nelielu iegriezumu aptuvim 1-2 cm dziļu, atverē ievieto nelielu caurulīti un pa to ieber dazas nitroglicerīna lieluma tabletītes. Tad izvelk caurulīti un uzliek paris šuves. To dara ar vietejo narkozi, nekas īpašs. To iedarbība ir sekojoša. Alkohola ietekmē, kas kaut niecīga daudzuma ir asinīs tabletītes sak strauji sadalīties un asinīs ieplūst nevelamas vielas, kas izsauc problemas ar sirdi un strauji paaugstinas asinsspiediens. Ir liela iespēja ari nomirt. Bet katra gadījuma, ja nejauši iedzerts, ir ievērojami ilgāks laika sprīdis, lai aizcilpotu līdz ārstam, neka tas bija "ampulu" gadījumā. Aptuvim 5 gadu laika šīs tabletītes sairst, jo asinīs ta vai citadi ir ārkārtīgi niecīgs daudzums alkohola sadales vielu.
Torpeda ir Esperal ievadīšana intravenozi, kir tas iekļūst asinsrites sistēma, aknas, nierēs un kadu laiku tur saglabajas. Saskarē ar alkohola sadales produktiem rodas tiesi tāds pat savienojums, kā iešūtam esperalam saskaroties ar alkoholu. Tikai Torpedas nav tik ilgam laikam, bet efekts alkohola lietosanas gadījuma ir straujaks.
Katrā gadījumā ta nav nekada ārstēšanas metode. Tā ir metode, kad cilveks ir apņemies nelietot alkoholu, jo skaidri izprot, ka ir alkoholiķis. Bet kat kas driusku pietrūkst, lai kritiskajos brīzos noturetos un nepastieptu roku pēc pudeles, vai glāzes.
Arstēsana ir gluži kas cits. Vieefektīvaka procentuali tiek uzskatīta grupu terapijas metode, ko piekopj AA, inkas iestrādata arī Minesotas programma.
Cilvēkam ir jamaina paziņu loks, jāveido jaunas intereses, jaiesaistā
vispar jau tas vis palidz..., bet tikai tad, ja cilvekam pasham ir radusies vieleshanas tik no ta visa valaja. jacinas ar celonjiem nevis sekam. kamer celonji paliks - nekas nepalidzes... tikai uz isu bridi. Es pats esmu tam visam izgājis cauri pat vairākkārt,kamēr paši šīs jomas ārsti,Bulduros,ieraugot mani,atklāti pateica,ka nemaz tādas zāles pret alkoholu,no kurām var nomirt viņu praksē netiekot pielietotas. Tā saucamo ampulu,kura ir sešu tablešu izskatā un kuru iešuj vēdera lejā starp ādu un tauku slāni,es jau nākamajā dienā atplēsu vaļā un tabletes izņēmu. Tāpat bez viņām nedzeru jau 10,5gadus.Visi ārsti un zālītes ir tik naudas izkrāpšana likumīgā veidā. Pats negribēsi-nekas nenotiks.Dzērājs nebaidās ka nomirs no alkohola,bet toties paniskas bailes viņam ir no tā,ko draugi teiks ja viņš vairāk nedzers. ...AA, kas iestrādata arī Minesotas programma.
Cilvēkam ir jamaina paziņu loks, jāveido jaunas intereses, jaiesaistās interešu grupas, kas ir uz līdzīga pamata. Tadās, kur netiek lietotas apreibinošās vielas. Pretējā gadījumā ir divi varianti. Cilveks atrod veidu, kā apiet so iešūto un ietorpedēto (ka to gan es še neteikšu) un sāk dzert, ar vēl lielaku sparu ka iepriekš. Otrā gadījuma cilveks kļūst par īgnu, nervu kamolu, parasti arkārtīgi daudz strādā, un gala beigas neiztur šo slodzi un atkal sāk nolapīti dzert, ja vien netastiepjas no Esperala un alkohola sajaukuma.
Ir vesela rinda nianses pie kurām ikdiena nepiedoma, bet kas šādejadi mainot dzīvi, atsakoties pilnīgi no alkohola, kļūst svarīgas. Paradas garīgais tuksums, kuru iepriekš aizpildīja alkohola radītās vīzijas, un pudeles draugi.
Vēl viena nianse. Dēļ tā, ka alkohols nomac endzīmus, kas regulē testasteronu daudzumu, un dzimumtieksme kļūst lielaka (tas gan neatiecas uz dzimumspēju, kura kļūst mazaka). Partraucot lietot alkoholu apmeram divus gadus (protams katram individuali) dzimumtieksme mazinas, lai gan dzimumspeja palielinas. Tas izsauc partnerēs sievietēs nepatiku, jo jūt dzimumdzīves kritumu. Aiz nezināšanas sākas dažadi parmetumi vīrietim, rodas greizsirdīgas aizdomas. Pēc apmēram diviem gadiem vīriesa ķermenis ir nonacis norm. Nav vairs izjūtama fiziska atkarība, arī nervu sistema pielagojas jaunajiem apstakļiem, kad organismam ar stresiem jatiek galā pašam bez alkohola radītā (TIQ)palīdzības. Bet psiholoģiska atkarība saglabajas neatkarīgi. Pec pieciem, pēc desmuit, pēc vel vairak gadiem. Un tiko tiek iedzerts, arī pēc esperal iedarbes izbeigšanās, cilvēks strauji nonak tiesi taja pat stavoklī, kā pirms visa šī pasakuma. Es pat teiktu vel ļaunākā, jo ir vēl lielaka bezcerība, vel liel
··· Alkoholisms: Torpēda un iešūtā ampula ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Alkoholisms kā slimība (49)
Gribu jautāt par alkoholismu kā slimību. Par laimi, tā nav man, bet labam paziņam. Žēl noskatīties, ko cilvēks ar sevi dara. Ir bijis kodēts n-tās reizes, bet ilgāk par 5 mēnešiem nespēj noturēties. Vai ir kāda metode, kas ...
nekas , izņemot paša slimnieka vēlmi izveseļoties un atbrīvoties no atkarības, nestrādā. Diemžēl , bet fakts. Tikai pasha alkoholikja rokaas ir tas, vai vinjsh tieshaam grib izaarsteeties.Pilniigi nekas neiedarbosies, ja vinjsh PATS nopietni neapnjemsies, nopieteni neriikosies.
Taadi paliidzeetaaji,bez pasha alkoholikja piekrrishanas, kljuust par liidzatkariigajiem.
Mans braalis ir alkoholikjis un NEKAS vinjam paliidzeet nevar, jo vinjsh uzskata, ka nav alkoholikjis.Savas gjimenes dziivi vinjsh ir padariijis par elli.Bet arii taa ir to cilveeku probleema.Es esmu pielikusi punktu shii sliiceeja glaabshanai.
Labi, ka meita pilngadiiga un vinjai ir iespeeja dziivot atsevishkji.
Pazīstu dažus ,kas atmetuši un daudzus,kas ir alkoholiķi.Visi kā viens-tie,kas atmetuši-ir teikuši,ka visgrūtāk bija atzīt,ka viņi ir alkoholiķi un apjaust,ko nodarījuši saviem tuvajiem.kamēr cilvēks nenonāk pie šādas atklāsmes,nav vērts dēļ viņa nervus bendēt,žēlot un pašai kļūt līdzatkarīgai.Pašam jāgrib. Kaut ko tādu gaidīju.
Ja kāds lieto alkoholu kaut reizi gadā (desmit gados)viņš ir alkohola lietotājs(alkoholiķis).Kaut kāda klasifikācija šeit ir bezjēdzīga;kurš biežāk ,kurš retāk.Ja kāds lieto uzturā gaļu,tad viņš nav veģetārietis,kaut ēstu gaļu reizi gadā. Kas te nesaprotams.:))
Alkoholisms-taa ir slimiba,,,(jutu un vientulibas),atkariiba kas paliek uz muuzu...to var tikai apaarsteet,...Tas ir tad kad tu vairs nevari kontroleet savu dzivi un vaino tajaa visus paareejos. Arstesana-to nevar izdarit bez pasa velmes,kaut vismazakaas.Istenibaa jau alkoholikim var palidzet tikai alkoholikis kurs vairs nedzer un ir veicis atveselosanaas procesu un daloties savaa pieredzee...Ja ir veeleesanaas tad informacija ir internetaa www.aa.org.lv ··· Alkoholisms: Alkoholisms kā slimība lasīt visu diskusiju (49 atbildes) –»
Kāpēc vieni kļūst par alkoholiķiem,bet citi ne? (34)
Ir kas iedzer,bet apsātajs un neturpina,bet ir kas nevar.Vai tā kāda fizioloģiskā īpatnība??
geni, garšo, vide/ vajsh raksturs. ir cilveki, kuri labi jutas, kuriem nav pagjiru. dzer biezhi, tad vel biezhak, var izdzert daudz, but gandriiz koma, gulet ka nosisti, nakoshaja riita viss ok, ne vemj, neka. un tad tas mers zud, atri var nodzerties, ja nenak pie prata.

gruzija, italija viins ir pusdienu piedeva. vai tur ir daudz alkoholikji? laikam, daudz kas ir atkariigs no kulturas.
mani dara uzmaniigu cilveki, kuri kadreiz lietoja daudz un visu ko, tagad nelieto neko un nosoda tos, kuri noperk shampja pudeli. vot.
divi brāļi, viens alkoholiķis, otrs nedzer nemaz. viņiem jautā - kāpēc? - kāpēc tu esi tāds? alkoholiķis atbild - mans tēvs dzēra. bieži un daudz, tāds gēns, es no tā cietu, esmu tāds pats. otrs brālis arī atbild - mans tēvs dzēra. bieži un daudz, tāds gēns, es no tā cietu, tāpēc es nedzeru nemaz.

tādi tie pīrādziņi. uz gēniem var novelt visu, kam paša gribasspēka nepietiek. bet gēni pamatā ir tikai apmēram 50 % no ietekmes, pārējie apmēram 50 ir cilvēka paša ziņā. un ne ģimene, ne draugi, ne sabiedrība nav pie tā vainīga, tikai cilvēks pats
Gēni, mūsdienās katrs var pabaudīt kādi riski. .....vāja rakstura cilvēks atradīs visur vainu tik ne sevī. nevis es ni ni, bet es nedzeru ar tiem, kuri man nav patiikami. lasi, simpatiski. bet alkoholu lietoju, ne daudz, bet varu pat teikt, ka labprat. bet nu es esmu dzimusi pavisam netalu no Gruzijas, ja kas. un pati taisu viinu no savas Izabella viinogas.
ta ka par ni un ni ir krietni parspiilets.
geni labi, raksturs ne vajš. ta bija piebilde.
··· Alkoholisms: Kāpēc vieni kļūst par ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Alkoholisma ārstēšana - ajūrvēda, citi? (3)
Varbūt ir kādi ajūrvēas ,sēņu, ārstēšanas līdzekļi ar ko ārstēt alkoholismu? Man ģimenē ir atkarīgais dēls , ģimene izjuka ...
alkoholisms nav ārstējams.
ar speciālista - narkologa palīdzību var izdoties atturēties no alkohola lietošanas.
cilvēkam pašam ir jāgrib to izdarīt!

visāda pūšļošana sabeigs nervus un paņems līdzekļus.
Derētu pastimulēt gribu, saprast to cilvēku.
Citādi ir vēl vairākas iespējas, kas šeit nav populāras:
1.Bioķīmiski- no pārtikas piedevu tirgus.
2.Ar elektromedicīnu rada to pašu kaifu- atkrīt vajadzība dzert.
Ja nav agresīvs, var mēģināt.
Ja cilvēks pats nevēlas, nav gatavs kautko mainīt dzīvē nekas no ārpuses nepalīdzēs. Var mēģināt meklēt cēloni kapēc cilvēks dzer un risināt to. ··· Alkoholisms: Alkoholisma ārstēšana - ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ata Silarozes kontaktu informacija? (6)
Kadreiz pie vina vareja nokodeties ar hipnozes palidzibu, bet neatrodu nevienu kontakt info?
Nekam nav 100% garantija, ja vien pats nevēlas no atkarības atbrīvoties! Minesotas programma arī nedod rezultātu, zinu vienu cilvēku, kurš to izgāja un 2 gadus pēc tam atgriezās vecajās sliedēs! http://www.ladza.lv/?l=2 Bioķīmiski iemesli "ko ārsti Tev nestāsta". Šo to var mēģināt citādi. Nokodēties ar hipnozes palīdzību? Tu tam tici? Tas viss ir tikai naudas un laika izsviešana. Vienīgais pareizais ceļš - "Minesotas" programma. Tavas paša /pašas sajūtas , pieredze un apkārtējās " alko-bildes " nav pietiekošs arguments tam , lai liktu grādīgos malā ?
Vai tiešām ieguvumi no apreibinājuma ir tā vērti ?
Vai tu sevi uzskati par stipru un nosvērtu cilvēku vai esi tāds plastilīns , kurš kūst pie mazāko grādu klātbūtnes , ka ne atteikties ?
Dod kaut 1 argumentu , kāpēc alkoholiķim ir būt labāk par skaidru cilvēku .
··· Alkoholisms: Ata Silarozes kontaktu ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Nodzertas aknas (18)
Pēc asins analiizu nodosanas ģimenes ārsts saka ka nav labi, nosūta uz sonoskopiju(nu laikam tā tas saucas) neko neuzrāda, bet asins analīzes nēsot labas. sajaa sakarā iesaka aknu uztura bagātinātāju un lai beidzot alu dzert. ...
Izklausās, kas sieva pirms tevis pie tā daktera pabijuse :D sorry ,oho gļuko !
Mārdadžu eļļa palīdz attīrīt aknas !
Ja ārsts piedāvā uztura bagātinātājus, tad par tādu ārstu ir jāsūdzas. Viņiem tas ir kopīgs bizness ar izplatītāju.
Meklē citu ārstu, vēlreiz analīzes un ja vajag, medikamenti.
Dzer alu ar šņabi. Ātrāk izrubīsies ,nepaspēsi tik daudz alus izdzert. ediens tikai tvaicets vai variits,ne cepts.
mazak tauku-tie ir sviesta,oliivellja, saulespukju ellja. vairak olbaltumvielas, shkjiedrvielas. tatad,kada sauteta vistinja ar grikjiem,piemeram.
smekjet,protams,ne. kafija-nu nezinu. jebshu tu to mochij ka dubulto espresso 16x diena?
rakstiits,ka kjirbju seklas labas,liesas zivis. darzenju zupas.kalteti auglji ziema,saldos ta ka driikst-kjiiselji,pudinji.
liesie piena produkti,svaigi darzenji,arii salati.
nu ta. nekas tads,tikai necept.daudz tejas-kumeliishu,liepziedu,piparmetru.

uztura bagatinatajus es nelietotu.
··· Alkoholisms: Nodzertas aknas lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Gribēji palielīties un nebija kam ?
Uzmanības deficīta sindroms ?
Apkārtesošie tantuki nenovērtē ?

Nu, nu .... :)
Ja tas ir saprata robežās tad kapēc ne,man tā nav atkarība,kad gribu iedzeru un zinu gan mēru,laiku un cik varu izdert. Kāda tur atkarība- dzīves svinēšana. Stulbi pie Pētera noiet pie labas veselības ;-) Neticu, ka pats jautātājs reāli satraucies. Vienīgais kritērijs ir pašsajūta un dzīves kvalitāte. Ja process ir baudai, tad to nevajadzētu izbojāt ar kādiem pašpārmetumiem. Atkarības slimība paliek atkarības slimība. Vienalga pēc cik gadiem atsākot lietot alkaholu (vai citu atkarību izraisošu vielu) tu iesēdies vilcienā, kas iet uz elli. Nav nozīmes vai lieto super labu dzērienu, vai cigaru... rezultāts viens, tikai laika jautājums.... Vairums no tiem, kas sevi pieskaita pie dzērājiem, nemaz nav dzērāji. Lai kļūtu par īstu alkoholiķi, jāpaiet vismaz diviem desmitiem gadu. Es par tādu kļuvu četrdesmit piecu gadu vecumā un vēl ne reizi neesmu to nožēlojis.(C) Čārlzs Bukovskis

http://www.skats.lv/izklaide/10-ciniski-citati-no-geniala-alkoholika-bukovska-stastiem.d?id=46339365
#ixzz3j4qNkUVa

P.S. Pēc dažu kritērijiem iznāk, ka lielākā daļa itāliešu un franču nācijas ir atkarīgie un alkoholiķi? Domāju, ka vismaz puse no viņiem nevar iedomāties savu dienišķo ikdienas maltīti bez glāzes vīna. Tā robeža gan jau ir tāda slidena, bet pospadomju telpā ne vienmēr tiek atšķirts dzēriena baudīšana no dzeršanas (atceros klasisko argumentu šajā sakarā, ka A.Upītis arī esot baudījis melno balzāmu katru vakaru, kamēr bez tā vairs nav spējis), tikai pēdējā desmitgadē "alkoholam- fui!" vietā ieviešas izpratne un izglītošana par dzērienu baudīšanu (viskija klubi, vīna kursi u.tml.)
··· Alkoholisms: Atkarība no laba alko un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Atkarība no vīna - kur meklēt palīdzību? (21)
Esmu sapratusi, ka man ir reāla problēma ar alkohola lietošanu. Visi laiku šķita, ka nekas īpašs, bet nupat esmu apjautusi, ka īsti nezinu, kā lai tiek galā. Lieta tāda, ka vismaz pēdējos piecus gadus, vismaz 4 reizes ...
Glāze laba sarkanvīna pie maltītes tik uzlabo veselību, vīrietim - 2 glāzes. Pēc taviem auguma parametriem un ņemot vērā tavu vecumu, tu bez īpašām problēmām vari izdzert vismaz 50gr. tīra alkohola dienā. Viss pārējais ir attieksme un saprāta esamība, vai gluži otrādi - neesamība! Vienkārši ņem un nedzer. Izlaidusies esi. Nepieciešams kaut kas vietā, cita nodarbe.

Ja jautāji par speciālistiem, tad jāiet pie sava ģimenes ārsta, lai tas nozīmē turpmāko ārstēšanu.
Nedomāju ka Te vajag akcentēt cik Tu iztērē, tas nevienam neinteresē, bet tas ka ir problēmas ar alkoholu ir fakts, attiecīgi arī meklē kur šāda veida atkarības ārstē. Ja dzeršanai meklē iemeslus un attaisnojumus, problēma tiešām pastāv. Ir apsveicami, ja esi sākusi aizdomāties, tas jau ir solītis uz labo pusi. Ieteiktu dienas, kad esi dzērusi kaut glāzi vīna, kalendārā pie sienas pārsvītrot ar melnu krustu, mēneša beigās raibais kalendārs vēl vairāk pamatos nepieciešamību pēc palīdzības. Palīdzību atrast var, arī bez ģimenes ārsta, galvenais - pašai to nopietni vēlēties. ··· Alkoholisms: Atkarība no vīna - kur ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu