Alkoholisms

alkoholisms foto attēls

Alkoholisms - jautājumi un diskusijas

Alkoholisms! (15)
Kas ir alkoholisms traucējoš...pārreiz nedēļā vīna glāze...divas😉,vai līdz nemaņai brīvdienās?
Mani mans alkoholisms netraucē. Ja kādam tas nepatīk, tā ir viņa problēma. Kā kuram. Cits mazliet iedzer visu mūžu, cits kā iesāk ar glāzi 2x nedēļā, tā pēc gada jau Straupē. Itāļi (un ne tikai), piemēram, katru dienu pie vakariņām iedzer vīnu, vai viņi visi būtu alkoholiķi? No Vikipēdijas
"Alkoholisms ir slimīga tieksme, kurai raksturīga bieža un nekontrolējama alkohola lietošana. Alkoholisma gadījumā alkoholiskos dzērienus cilvēks lieto, neskatoties uz veselības problēmām vai arī nepatīkamām sociālajām sekām.
Alkoholismu visbiežāk saista ar atkarības izveidošanos no alkohola vai arī ar nepārvaramu psiholoģisku ieradumu, lietot alkoholu (psiholoģisko atkarību)."
Alkaholisms sākas tad kad Tu sāc dzert vairāk nekā Tavs dakteris.... ··· Alkoholisms: Alkoholisms! lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Alkoholisma ārstēšana - ajūrvēda, citi? (3)
Varbūt ir kādi ajūrvēas ,sēņu, ārstēšanas līdzekļi ar ko ārstēt alkoholismu? Man ģimenē ir atkarīgais dēls , ģimene izjuka ...
alkoholisms nav ārstējams.
ar speciālista - narkologa palīdzību var izdoties atturēties no alkohola lietošanas.
cilvēkam pašam ir jāgrib to izdarīt!

visāda pūšļošana sabeigs nervus un paņems līdzekļus.
Derētu pastimulēt gribu, saprast to cilvēku.
Citādi ir vēl vairākas iespējas, kas šeit nav populāras:
1.Bioķīmiski- no pārtikas piedevu tirgus.
2.Ar elektromedicīnu rada to pašu kaifu- atkrīt vajadzība dzert.
Ja nav agresīvs, var mēģināt.
Ja cilvēks pats nevēlas, nav gatavs kautko mainīt dzīvē nekas no ārpuses nepalīdzēs. Var mēģināt meklēt cēloni kapēc cilvēks dzer un risināt to. ··· Alkoholisms: Alkoholisma ārstēšana -... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ata Silarozes kontaktu informacija? (6)
Kadreiz pie vina vareja nokodeties ar hipnozes palidzibu, bet neatrodu nevienu kontakt info?
Nekam nav 100% garantija, ja vien pats nevēlas no atkarības atbrīvoties! Minesotas programma arī nedod rezultātu, zinu vienu cilvēku, kurš to izgāja un 2 gadus pēc tam atgriezās vecajās sliedēs! http://www.ladza.lv/?l=2 ja veel aktuaali - http://www.sapforums.lv/index.php?t=63946

sevishkji veikli savulaik "kodeeja" puisiishus...
Bioķīmiski iemesli "ko ārsti Tev nestāsta". Šo to var mēģināt citādi. Nokodēties ar hipnozes palīdzību? Tu tam tici? Tas viss ir tikai naudas un laika izsviešana. Vienīgais pareizais ceļš - "Minesotas" programma. ··· Alkoholisms: Ata Silarozes kontaktu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Nodzertas aknas (18)
Pēc asins analiizu nodosanas ģimenes ārsts saka ka nav labi, nosūta uz sonoskopiju(nu laikam tā tas saucas) neko neuzrāda, bet asins analīzes nēsot labas. sajaa sakarā iesaka aknu uztura bagātinātāju un lai beidzot alu dzert. tiek darīts....
Izklausās, kas sieva pirms tevis pie tā daktera pabijuse :D Dzer alu ar šņabi. Ātrāk izrubīsies ,nepaspēsi tik daudz alus izdzert. ediens tikai tvaicets vai variits,ne cepts.
mazak tauku-tie ir sviesta,oliivellja, saulespukju ellja. vairak olbaltumvielas, shkjiedrvielas. tatad,kada sauteta vistinja ar grikjiem,piemeram.
smekjet,protams,ne. kafija-nu nezinu. jebshu tu to mochij ka dubulto espresso 16x diena?
rakstiits,ka kjirbju seklas labas,liesas zivis. darzenju zupas.kalteti auglji ziema,saldos ta ka driikst-kjiiselji,pudinji.
liesie piena produkti,svaigi darzenji,arii salati.
nu ta. nekas tads,tikai necept.daudz tejas-kumeliishu,liepziedu,piparmetru.

uztura bagatinatajus es nelietotu.
ja tev butu aknu cirroze,tad daudz ko nedriikstetu,ne pat cieti variitas olas, skabas ogas un senes,kafiju arii ne.
bet ja neko neatrada,vienkarshi pasaudze iekshas ar veseliigaku partiku.
sorry ,oho gļuko !
Mārdadžu eļļa palīdz attīrīt aknas !
··· Alkoholisms: Nodzertas aknas lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Torpēda un iešūtā ampula alkoholisma ārstēšanā (22)
Kādam ir bijusi pieredze ar iešūto ampulu alkoholisma ārstēšanā? Vai tiešām ampulas iešūšana pasargā no alkohola lietošanas? Vai ampula ir vairāk morāls līdzeklis jeb tā tā tiešām var būt ar nāvējošu efektu,ja iedzer alkoholu?
Nu jau 30 gadus bez pilītes. Pat zāles uz spirta bāzes nelietoju. Principa pēc.
Bet biju alkoholiķis ar stāžu, kopš bērnības. Vairākas reizes ārstējos un bez panākumiem. Līdz sapratu, ja alkohols rada nepatikšanas un problēmas, no tā ir jāatsakās vispār. Citu variantu nav.
Ir psiholoģiski jāsalauž sevi. Neviens un nekas nepalīdzēs izņemot pašu sevi.
Esmu iešuvis ampulu, bet ne jau tāpēc, ka lai nedzertu bet priekš tam, ja atsākšu, lai nosprāgtu. Alkohola tvanā nav dzīves.
Ar tādu pašu paņēmienu atmetu arī smēķēšanu, un ticiet man,- esmu laimīgs.
...AA, kas iestrādata arī Minesotas programma.
Cilvēkam ir jamaina paziņu loks, jāveido jaunas intereses, jaiesaistās interešu grupas, kas ir uz līdzīga pamata. Tadās, kur netiek lietotas apreibinošās vielas. Pretējā gadījumā ir divi varianti. Cilveks atrod veidu, kā apiet so iešūto un ietorpedēto (ka to gan es še neteikšu) un sāk dzert, ar vēl lielaku sparu ka iepriekš. Otrā gadījuma cilveks kļūst par īgnu, nervu kamolu, parasti arkārtīgi daudz strādā, un gala beigas neiztur šo slodzi un atkal sāk nolapīti dzert, ja vien netastiepjas no Esperala un alkohola sajaukuma.
Ir vesela rinda nianses pie kurām ikdiena nepiedoma, bet kas šādejadi mainot dzīvi, atsakoties pilnīgi no alkohola, kļūst svarīgas. Paradas garīgais tuksums, kuru iepriekš aizpildīja alkohola radītās vīzijas, un pudeles draugi.
Vēl viena nianse. Dēļ tā, ka alkohols nomac endzīmus, kas regulē testasteronu daudzumu, un dzimumtieksme kļūst lielaka (tas gan neatiecas uz dzimumspēju, kura kļūst mazaka). Partraucot lietot alkoholu apmeram divus gadus (protams katram individuali) dzimumtieksme mazinas, lai gan dzimumspeja palielinas. Tas izsauc partnerēs sievietēs nepatiku, jo jūt dzimumdzīves kritumu. Aiz nezināšanas sākas dažadi parmetumi vīrietim, rodas greizsirdīgas aizdomas. Pēc apmēram diviem gadiem vīriesa ķermenis ir nonacis norm. Nav vairs izjūtama fiziska atkarība, arī nervu sistema pielagojas jaunajiem apstakļiem, kad organismam ar stresiem jatiek galā pašam bez alkohola radītā (TIQ)palīdzības. Bet psiholoģiska atkarība saglabajas neatkarīgi. Pec pieciem, pēc desmuit, pēc vel vairak gadiem. Un tiko tiek iedzerts, arī pēc esperal iedarbes izbeigšanās, cilvēks strauji nonak tiesi taja pat stavoklī, kā pirms visa šī pasakuma. Es pat teiktu vel ļaunākā, jo ir vēl lielaka bezcerība, vel liel
Ampulas tiešām nešuj jau sen. To darbība bija sekojoša. Apvalks saira pat niecīga alkohola klātbūtnē un asinīs ieplūda šķidrums, kas bija navējošs. Nu šuj tikai Esperal tabletītes. Un tam iepriekš sagatavo, attīrot asinis no alkohola. Tad izcaera nelielu iegriezumu aptuvim 1-2 cm dziļu, atverē ievieto nelielu caurulīti un pa to ieber dazas nitroglicerīna lieluma tabletītes. Tad izvelk caurulīti un uzliek paris šuves. To dara ar vietejo narkozi, nekas īpašs. To iedarbība ir sekojoša. Alkohola ietekmē, kas kaut niecīga daudzuma ir asinīs tabletītes sak strauji sadalīties un asinīs ieplūst nevelamas vielas, kas izsauc problemas ar sirdi un strauji paaugstinas asinsspiediens. Ir liela iespēja ari nomirt. Bet katra gadījuma, ja nejauši iedzerts, ir ievērojami ilgāks laika sprīdis, lai aizcilpotu līdz ārstam, neka tas bija "ampulu" gadījumā. Aptuvim 5 gadu laika šīs tabletītes sairst, jo asinīs ta vai citadi ir ārkārtīgi niecīgs daudzums alkohola sadales vielu.
Torpeda ir Esperal ievadīšana intravenozi, kir tas iekļūst asinsrites sistēma, aknas, nierēs un kadu laiku tur saglabajas. Saskarē ar alkohola sadales produktiem rodas tiesi tāds pat savienojums, kā iešūtam esperalam saskaroties ar alkoholu. Tikai Torpedas nav tik ilgam laikam, bet efekts alkohola lietosanas gadījuma ir straujaks.
Katrā gadījumā ta nav nekada ārstēšanas metode. Tā ir metode, kad cilveks ir apņemies nelietot alkoholu, jo skaidri izprot, ka ir alkoholiķis. Bet kat kas driusku pietrūkst, lai kritiskajos brīzos noturetos un nepastieptu roku pēc pudeles, vai glāzes.
Arstēsana ir gluži kas cits. Vieefektīvaka procentuali tiek uzskatīta grupu terapijas metode, ko piekopj AA, inkas iestrādata arī Minesotas programma.
Cilvēkam ir jamaina paziņu loks, jāveido jaunas intereses, jaiesaistā
...vēl lielaka neuzticība jebkurai iespejamai palīdzībai. Tandēļ atturība no alkohola, tam jabūt uz mūžu. Tāpat jaņem verā, ka kādi 10% tik neatsak lietot atkartoti. Tā, ka japacensas iekļauties šajos 10%, kur piemerm ir tādi omulīgi ļautiņi ka Gerkens un vel viens otrs ;)
Nu aptuvim tā.
Ampula nav tas labākais risinājums, jo nelikvidē tās problēmas, kas alkoholiķim ir galvā. Anonīmie alkoholiķi plus psihologs ar specializāciju atkarības problēmās ir pats labākais risinājums pie nosacījuma, ka alkoholiķis pats ir nobriedis tikt ar šo problēmu galā. Man personiski nav problēmu ar alkoholu, bet esmu to visu redzējusi tuvplānā, tāpēc zinu par to pietiekami daudz. ··· Alkoholisms: Torpēda un iešūtā ampula... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Alkoholisms kā slimība (48)
Gribu jautāt par alkoholismu kā slimību. Par laimi, tā nav man, bet labam paziņam. Žēl noskatīties, ko cilvēks ar sevi dara. Ir bijis kodēts n-tās reizes, bet ilgāk par 5 mēnešiem nespēj noturēties. Vai ir kāda metode, kas reāli nostrādā...
Tikai pasha alkoholikja rokaas ir tas, vai vinjsh tieshaam grib izaarsteeties.Pilniigi nekas neiedarbosies, ja vinjsh PATS nopietni neapnjemsies, nopieteni neriikosies.
Taadi paliidzeetaaji,bez pasha alkoholikja piekrrishanas, kljuust par liidzatkariigajiem.
Mans braalis ir alkoholikjis un NEKAS vinjam paliidzeet nevar, jo vinjsh uzskata, ka nav alkoholikjis.Savas gjimenes dziivi vinjsh ir padariijis par elli.Bet arii taa ir to cilveeku probleema.Es esmu pielikusi punktu shii sliiceeja glaabshanai.
Labi, ka meita pilngadiiga un vinjai ir iespeeja dziivot atsevishkji.
Alkoholisms-taa ir slimiba,,,(jutu un vientulibas),atkariiba kas paliek uz muuzu...to var tikai apaarsteet,...Tas ir tad kad tu vairs nevari kontroleet savu dzivi un vaino tajaa visus paareejos. Arstesana-to nevar izdarit bez pasa velmes,kaut vismazakaas.Istenibaa jau alkoholikim var palidzet tikai alkoholikis kurs vairs nedzer un ir veicis atveselosanaas procesu un daloties savaa pieredzee...Ja ir veeleesanaas tad informacija ir internetaa www.aa.org.lv Slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās...diemžēl... Noder Latgales kreisā dzeltenā krutka! Cik zināms, neviens no tās lietotājiem nav sācis dzert atkal....

Bet ja nopietni... Nevajag mocīt cilvēku! Kas grib aiziet, tam jāļauj aiziet....

Varbūt šis dzer tikai tāpēc, ka viņam potē?
Var pamegjinaat radikaali vidi mainiit - izbraukt uz citu valsti prom via kontinentu. Vai kaut ko tamliidziigu ... ··· Alkoholisms: Alkoholisms kā slimība lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Gribēji palielīties un nebija kam ?
Uzmanības deficīta sindroms ?
Apkārtesošie tantuki nenovērtē ?

Nu, nu .... :)
Ja tas ir saprata robežās tad kapēc ne,man tā nav atkarība,kad gribu iedzeru un zinu gan mēru,laiku un cik varu izdert. Kāda tur atkarība- dzīves svinēšana. Stulbi pie Pētera noiet pie labas veselības ;-) Neticu, ka pats jautātājs reāli satraucies. Vienīgais kritērijs ir pašsajūta un dzīves kvalitāte. Ja process ir baudai, tad to nevajadzētu izbojāt ar kādiem pašpārmetumiem. Atkarības slimība paliek atkarības slimība. Vienalga pēc cik gadiem atsākot lietot alkaholu (vai citu atkarību izraisošu vielu) tu iesēdies vilcienā, kas iet uz elli. Nav nozīmes vai lieto super labu dzērienu, vai cigaru... rezultāts viens, tikai laika jautājums.... Vairums no tiem, kas sevi pieskaita pie dzērājiem, nemaz nav dzērāji. Lai kļūtu par īstu alkoholiķi, jāpaiet vismaz diviem desmitiem gadu. Es par tādu kļuvu četrdesmit piecu gadu vecumā un vēl ne reizi neesmu to nožēlojis.(C) Čārlzs Bukovskis

http://www.skats.lv/izklaide/10-ciniski-citati-no-geniala-alkoholika-bukovska-stastiem.d?id=46339365
#ixzz3j4qNkUVa

P.S. Pēc dažu kritērijiem iznāk, ka lielākā daļa itāliešu un franču nācijas ir atkarīgie un alkoholiķi? Domāju, ka vismaz puse no viņiem nevar iedomāties savu dienišķo ikdienas maltīti bez glāzes vīna. Tā robeža gan jau ir tāda slidena, bet pospadomju telpā ne vienmēr tiek atšķirts dzēriena baudīšana no dzeršanas (atceros klasisko argumentu šajā sakarā, ka A.Upītis arī esot baudījis melno balzāmu katru vakaru, kamēr bez tā vairs nav spējis), tikai pēdējā desmitgadē "alkoholam- fui!" vietā ieviešas izpratne un izglītošana par dzērienu baudīšanu (viskija klubi, vīna kursi u.tml.)
··· Alkoholisms: Atkarība no laba alko un... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Atkarība no vīna - kur meklēt palīdzību? (21)
Esmu sapratusi, ka man ir reāla problēma ar alkohola lietošanu. Visi laiku šķita, ka nekas īpašs, bet nupat esmu apjautusi, ka īsti nezinu, kā lai tiek galā. Lieta tāda, ka vismaz pēdējos piecus gadus, vismaz 4 reizes nedēļā, bet gadās, ka...
Glāze laba sarkanvīna pie maltītes tik uzlabo veselību, vīrietim - 2 glāzes. Pēc taviem auguma parametriem un ņemot vērā tavu vecumu, tu bez īpašām problēmām vari izdzert vismaz 50gr. tīra alkohola dienā. Viss pārējais ir attieksme un saprāta esamība, vai gluži otrādi - neesamība! Vienkārši ņem un nedzer. Izlaidusies esi. Nepieciešams kaut kas vietā, cita nodarbe.

Ja jautāji par speciālistiem, tad jāiet pie sava ģimenes ārsta, lai tas nozīmē turpmāko ārstēšanu.
Nedomāju ka Te vajag akcentēt cik Tu iztērē, tas nevienam neinteresē, bet tas ka ir problēmas ar alkoholu ir fakts, attiecīgi arī meklē kur šāda veida atkarības ārstē. Ja dzeršanai meklē iemeslus un attaisnojumus, problēma tiešām pastāv. Ir apsveicami, ja esi sākusi aizdomāties, tas jau ir solītis uz labo pusi. Ieteiktu dienas, kad esi dzērusi kaut glāzi vīna, kalendārā pie sienas pārsvītrot ar melnu krustu, mēneša beigās raibais kalendārs vēl vairāk pamatos nepieciešamību pēc palīdzības. Palīdzību atrast var, arī bez ģimenes ārsta, galvenais - pašai to nopietni vēlēties. ··· Alkoholisms: Atkarība no vīna - kur meklēt... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Ārstēšana ar Dovženko metodi (5)
Alkohola arstesana pec Dovzenko metodes. Kas tas ir?
Principā tā ir kodēšana ar hipnozes metodi.Pacients tiek nokodēts,ka alkohola lietošanas gadījumā,viņu piemeklēs piem.infarkts. Man zināmi 2, kuri domāja kā turkmens, un nomira. Pie tam viens esot ciemos Amerikā. nekaadas muļļkības gan tās nav. Zemapziņa ir visuspēcīga. Tās visas ir blēņas priekš lētticīgajiem....tikmēr būs aitas tikmēr būs arī cirpēji.Viss ir galvā....ja Tu tam tici tad var arī nostrādāt....ja ne - vari droši kodēties un uzreiz mest pa lampu un nekas tev nebūs....vienīgi būsi iztērējis naudu.Tā ka saņemies pats...un uz priekšu pretī nedzeršanai uz mūžu! Tās ir muļķības un naudas izmešana. ··· Alkoholisms: Ārstēšana ar Dovženko metodi lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Sieviete un alkoholisms (57)
Situācija ir tāda, ka es dzeru. Nē,nē, nav tā, ka pielejos kā mārks un nākamā dienā nezinu vairs ne rīta, ne vakara. Bet pa bišķiņam katru vakaru ko nebūt "iemetu". Kādu vīniņu (parasti vai nu puspudeli, vai arī visu pudeli; balto), vai...
Sievieshu alkaholisms ir daudz smagaks ka virieshu!!! Nemotivēta alkohola lietošana, ja jūti, ka nevari bez tā iztikt, ir alkoholisms. Muļķīgi un nodevīgi ir šeit pieminet frančus vai itāļus, kuri ik dienas mērenās devās lieto alkoholu kā papildinājumu ēdienkartei.
Iespēja notestēt savu atkarību no alkohola - nozīmēt sev pārbaudes laiku, piem., uz vienu mēnesi un pārbaudīt, vai šo laiku spēsi izturēt jebkādu iespējamu kārdinājumu lietot stipros dzērienus.
Šejienes pārgudriniekiem varu teikt tā, ka cilvēks var dzīvē tā arī nenodzerties līdz baltajām pelītēm un aknu cirozei, bet ja alkohola lietošana kļūst par neapturamu un nepārvaramu ieradumu, cieš gan privātā dzīve, gan karjera, gan attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, gan dzīves kvalitāte kopumā.
Visbeidzot, jebkuram cilvēkam, kurš uztraucas par savu alkohola patēriņu un spējām sevi kontrolēt (vai kuram tuvie cilvēki nopietni par to atgādina), iesaku pilnīgi nešaubīgi pierakstīties pie kvalificēta ārsta-narkologa vai psihoterapeita un pārrunāt savu problēmu.
P.S. Neuzskatu, ka šī būtu tēma, kur var izvērsties ar cinismu un apjokošanu.
peec taa,ko lasu un velkot paraleeles ar laiku,kad pati biju alkaans, saku ar pilniigu atbildiibas sajuutu -tu JAU esi alkoholikje. man ciinja par tiesiibaam dziivot skaidraa, prasiija nezeeliibu pret sevi 2 gadu garumaa un aushvices cieniigu discipliinu. un kopsh tiem taalajiem gadiem, man nav taadas hernjas galvaa kaa kaare, gribaas, atsaaku, neskatos. NEE un PUNKTS! un nekaadi stresi mani nepiespiediis atsaakt, jo es atceros katru dienu,kaadas elles mokas un fizisku darbu no manis prasiija atmeshana tos 2 gadus...

un ,starpcitu, visas taas atsmeeres, legendaaro "es tikai biki""es neko", "es tik alu" "man stress" "mantas man shitas", es zinu no galvas un varu vien teikt, ka tas viss ir fuflagons! zinaam, ir buuts. :)

droberts komentaa, tu atradiisi dazas atbildes http://meeting5.oho.lv/meeting.php?cmd=dienasgr_pub&did=824205&kid=542919#komentari
Pazīstu vairākus vīriešus, kas ir izšķīrušies ar sievām tikai tapēc, ka viņas bija alkoholiķes.
Atļaušos minēt... Tu noteikti šādā veidā gūsti pozitīvās emocijas, jo viņas Tev pietrūkst reālajā dzīvē. Iesaku ar kautko aizrauties, lai nebūtu brīvais laiks un garlaicība.
sen nebiju tā smējies, ja stāsts tiešām ir nopietns, tad atbrauc ciemos, parādīšu Tev dzīvu piemēru no kura pirms daudziem gadiem izšķīros.
gan dozas gan lietošanas režīms sakrīt...sāk pat likties, ka esi mana bijusī...nu jā...un vēl šaubas - vai es drīz nodzeršos ?
Tu jau esi nodzērusies !
Paskaties kādi tev jauni forši paziņas radušies, bet stulbie vecie draugi no tevis sāk novērsties.
··· Alkoholisms: Sieviete un alkoholisms lasīt visu diskusiju (57 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu