Sēnes

Sēnes fotogrāfijas

Rudens, baravika
sēnes Rāznas krastā ;)
sēnes!!
sēnes

Sēnes - jautājumi un diskusijas

Mušmiru uzlējums (izvilkums) (13)
Vai kādam ir pieredze organisma attīrīšanai lietot mušmiru izvilkumu? Japāņi piedāvā veselu klāstu dažādu sēņu preparātus attārpošanai, pret audzējiem, imunitātes uzlabošanai utt. Latvieši (arī čukčas) lietojuši tam pašam mušmires. Kā...
Ja gribi iedzīvoties vēl papildus slimībās, tad uz priekšu. Pirms lieto, paskraidi pa internetu. Sveiks.
Mušmires tāpat kā bērza čagu lieto audzēju ārstēšanai.
Vajag 6 mušmires sarkanās.Viņas uzmanīgi ir jāizgriež no zemes ar saknēm.Jāievieto stikla traukā un trauks jāietin melnā plēvē vai audumā un jāierok zemē uz noteiktu laiku.Pēc tam izrok un izkāŗšs caur marli.Laikam jālieto bija pa tējas karotei.
Ja ir vajadzīgs varu pameklēt recepti.
Pagaidām sēnes nav,bet var dzert bērza čagas tēju.Tēja iznīcina vēžu šūnas.Blakus efekts.
Pie ilgstošas lietošanas cilvēks sāk pieņemties svarā.
inde.....grauj nieres , aknas. Neprāts ko tādu lietot. Labāk tomēr ar tārpiem dzīvam, nekā... Zinu gan, ka kāds vīrs apstādinājis kuņģa vēzi, dzerdams sarkano mušmiru šņabja uzlējumu. Un lielie aļņi ēd sarkanās mušmires, tik nezinu, vai attārpošanai vai kā narkotikas. Vikingiem bijuši narkomāni-karotāji berserkeri, kuri savu dullumu dabūjuši, ēdot sarkanās mušmires. Baltās un zaļās gan tikai ienaidniekiem lietojamas. Jaunībslaikos veca radiniece stātījusi tikai par mušmiru lietošanu mušu mērdēšanai:) Pie čukčiem(čukšām?) mušmires neaug, vismaz neesmu redzējis:)) Mušmires nav gadījies lietot, bet citas indīgas sēnes ar līdzīgu iedarbību - gan. Tiesa gan - ne ārstēšanās nolūkos :D
Efekts pietiekams, lai gribētos pamēģināt vēl.
Principā, ar brīvdabā augošām sēnēm (no bioloģijas viedokļa) vajadzētu būt tā, ka aktīvo vielu koncentrācija visu laiku mainās atkarībā no augšanas apstākļiem. Nu - ķipa - uzlija lietutiņš - sula atšķaidījās... Pēc pāris stundām sēne atskārta, ka barības vielas augsnē izšķida - sāk aktīvi augt, ģenerēt aktīvās vielas, lai stirnas un humikuti neēstu... Tā ka es personīgi neriskētu, vai - ja riskētu - pāris reizes pamēģinātu ar 4, 2x vājākiem preparātiem, nekā receptē minēts (ja vispār atrodas recepte).

Un, ja pašam būtu recepte - citiem nedotu (tāpat, kā pielādētu ieroci - arī ne).
··· Sēnes: Mušmiru uzlējums (izvilkums) lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzejoļi par sēnēm (12)
Lūdzu, vai kāds varētu atsūtīt dažus īsus dzejolīšus par sēnēm - sešgadīgam puikam jāiemācās uz pirmdienu:) Būšu ļoti pateicīga!!
Bekas, bekas, baravikas,
Mežā, lietū, slapjas, plikas,
Es tur biju, man tur tika
viena līka baravika :)
Kaut kā tā :D
Pēterīts ar Miķelīti
Abi gāja bekas lauzt:
Abi divi piekusuši,
Nevar beku kustināt.
Bekotāji, bekotāji,
rītos ilgi neguliet!
Vāverīte čakla sieva,
visas bekas nolasīs!
Pēterīts ar Miķelīti
Abi gāja beku lauzt.
Abi divi piekusuši
Nevar beku kustināt.
Ja ar draugiem mežā koši
šodien sēņojas,
vari tu man ticēt droši –
rūķi blēņojas.

Viņiem ir šis darbiņš, tici,
spēle gatavā:
iesprauž kātu, uzliek mici –
sēne gatava.

Uzliek brūnu, iznāk beka,
un ir vienmēr tā –
strādā, kamēr visa teka
sēņu piebērta.

Dažai sārtai uzmet traipus,
un tev pašam lemt –
vai var blēņu darbus raibos
savā grozā ņemt.

Ojārs Vācietis
··· Sēnes: Dzejoļi par sēnēm lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kā sauc un vai ēdamas šīs sēnes, internetā neatradu? (25)
Varētu būt piepe, auga uz celma
Varētu padomāt, ka tādā badā, ka nav ko ēst. Lasīt un mēğinât vēl apēst nezināmas sēnes!
Izskatãs, ka daži ar prâtu nedraudzējas.
Tā ir garšīga ēdama sēne ,krieviski viņu sauc kuročka ,viņas ir nedaudz violetas Kā mani palaboja kompetenti cilvēki un pēc tam sameklēju sēņu grāmatā, tad tā ir kailā mietene jeb Govene vai Brūnā cūcene. Agrāk mēs viņu novārījām etīķūdenī un gatavojām, bet tagad to uzskata par nevēlamu ēšanai, jo, ilgstoši lietojot, var sākties sarkano asinsķermenīšu sabrukšana. Labāk nelikt grozā, jo daudziem cilvēkiem vairs tāda laba veselība...vai tad citu sēņu trūkst tagad.
Celmenes ir citādas...
Vienreiz ēdamā, un tad visas problēmas atrisinātas:) neriskē...kurš zin.. ··· Sēnes: Kā sauc un vai ēdamas šīs... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Saldētas gailenes (14)
Vai taisnība, ka atsaldētas gailenes būšot rūgtas?
Es apcepu un tad saldēju, viss bija labi. Svaigas nevar saldēt.-Tieši tā-jāapcep. nesaldē. būs rūgtas Es vispirms sasaldēju un pēc tam apcepu.Sāls pēc garšas! Es vienmēr sacepu un tad sasaldēju. Tad nav rūgtas. Izņem no trauciņa un pa taisno uz pannas. Labu apetīti! ··· Sēnes: Saldētas gailenes lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Krimildes (6)
Padalies, lūdzu, ar pieredzi kā pareizi salīt krimildes. Vai ir nepieciešama termiskā apstrāde?
visas sēnes pirms sālišanas izvāra Cik zinu - krimildes ir 2 veidu. Vienas purvos - galīgie sūdi, otras vienas no labākajam sēnēm, sit pušu baravikas. Pamaz viņu un tās pašas tārpainas 80% vismaz. Bet tā - kā Lucy saka. Otra līdzvērtīga sēne sālīšanai - rudmieses. Šur tur viņas ir ļoti daudz! Žēl, ka šogad sēņu prieki paiet garām:( cik zinu,tad tāpat,kā citas sēnes,novāra,pastāv aukstā ūdenī,notecini un sāli,man gan viņas nepatīk,nelasu. Krimildes pielieto tuberkulozes gadījumā. To sastāvā ir konstatētas antibiotiskas vielas. Sēnes izmanto nieru saslimšanu un nierakmeņu slimības ārstēšanai. Sīvuma novēršanai baltā (un arī citas krimildes) iepriekš apmēram pusstundu jānovāra sāļā ūdenī, tad vēl ūdeni ikdienas mainot 2 – 3 diennaktis sāļā ūdenī jāmērcē. Tālāk pēc liekā ūdens notecināšanas sēnes sāla un tās kļūst izmantojamas pēc 1 – 1,5 mēnešiem.

tas no neta resursiem, pašai nepatīk krāmēties ar sīvajām sēnēm.
Vienīgās, kas skābējamas bez termiskas apstrādes ir rudmieses. Krimildes vāri,pāris dienas mērcē un tad sāli/skābē. ··· Sēnes: Krimildes lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Lāčpurni (murķeļi) (1)
Vai kāds zina, cik tirgū maksā lāčpurnu sēnes?
Viņi aug 2 gada neaizaugušos izcirtumos, saulītē - aizbrauc salasi, tagad izcirtumu pietiek. ··· Sēnes: Lāčpurni (murķeļi) lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Sēņu zupa (11)
Vai no tikko lasītām un uz pannas neapceptām bekām esat vārījuši zupu? Es tā nekad neesmu darījusi, bet varbūt, ka var arī tā?
vīra babiņa vārīja baraviku- piena zupu, vispirms sēnes novāra ūdeni, tad nolej to glumumu un liek vārīties ar kartupeļiem, mazā ūdenī, beigās pielej lauku trekno pienu, mēli var norīt:)) tas ir tāpat kā ar šampinjoniem - var tikai vārīt, var apcept un tad pavārīt. tīri no svaigām vārot, man šķiet, ka pastāv iespēja, ka zupa var būt "staipīga", ķīseļaina. Sanāk zupa kā zupa, ja noņem bekām to ``sēņu vati``. no bekām šūnas ir jānoņem jebkurā gadījumā - cepot, vārot, kaltējot. Tikai pavisam jaunām, miniatūrām sēnītēm to var atstāt, jo nav vēl izaugusi. ...bet par apcepšanu... manuprāt,tasir tīri gaumes jautājums, ja ir runa par baravikām, atmatenēm vai gailenēm. Pārējās sēnes tomēr ieteiktu apcept, jo ne jau visas bekas ir tik nevainīgas kā šķiet... tas būtu tīri paša veselības jautājums:) ··· Sēnes: Sēņu zupa lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Bekām švammi jāizņem jeb nē? (23)
Mana māmiņa teica,ka bekas ar visu švammi gatavojot,mērce kļūst gluma....tad kā darīt? Izņemt to,jeb nē?
Protams ka ņem nost, jo es glumas sēņu mērces ciest nevaru. Iedomājies vēl tanī mikstumā kāds tārps arī var būt.... skaidrs, ka jaanonjem, iipashi lielaaka izmeera seeneem. vēlams īsi pirms gatavošanas. Jaunām var neņemt, vecām jānoņem. Vispār jau gaumes lieta, var arī jaunajām noņemt, tad nebūs gluma. Tiem kam japerk tirgu senes par bargu naudu, tie lai nenjem nost...bet ta jau normali cilveki tomer attira to "shvammi". ··· Sēnes: Bekām švammi jāizņem jeb nē? lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Apšubeku pagatavošana (3)
Kā iesakiet vislabāk pagatavot apšu bekas?
Paldies par jautājumu!-atcerējos, ka man no vakardienas ledusskapī stāv 1 bērzubeka un 1 sviesta beka. Sacepu ar olām. Kopā ar svaigiem tomātiem bija labbbi!
Atbildi var rast identiskās jeb līdzīgās iepriekšējo gadu PA tēmās. Par internetu pat nerunāsim.
Tomēr. Tāpat kā visas bekas/bērzu, priežu, sviesta../. Labāk-kā vislabāk garšo un atkarībā no sēņu daudzuma. Personīgi visbiežāk cepu kopā ar citām sēnēm/Pierīgas mežos tās reti salasu lielos daudzumos/un izmantoju sacepumos ar gandrīz jeb ko/dārzeņi, olas, gaļa, siers/. Protams, arī mērcēs un zupās. Var kotletēs-taču tas, man šķiet, ir grēks attiecībā pret bekām. Var malt un likt pīrādziņos...
P.s marinējumu sakarā: vīriešiem pēc 45-50 nevajag pārāk aizrauties ar etiķi saturošiem ēdieniem. Tas samazina vīrišķā hormona testosterona daudzumu. :P
Vai tad jau ir?

es marinēju, vāru zupu vai sacepu ar dārzeņiem, mērcē u.c., bet zupa ir visgaršīgākā ;)
MARINĒT!!! Dzimteni pārdšu par gardi marinētam apšu beciņām... :)))) ··· Sēnes: Apšubeku pagatavošana lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kas tā par baravikai līdzīgu sēni? (21)
Salasīju baravikām līdzīgas sēnes, tīrot pamanīju, ka kātiņš tāds smuki dzeltens, bet pēc laika palika zilgans. Vārītas rūgtas pēc garšas.
Vienu vārdu sakot,nepazīsti,negriez. vajag uzsākt sēninga stulbingu, fočēt sēnes pirms ēšanas, iespējams vēlāk tas ārstiem palīdzēs noteikt pareizo ārstēšanu :)

p.s. Priekš kam ar vienu (vairākām) nepazīstamu sēni bojāt visas pārējās labās? Labāk taču izmest nevis ēst nezināmas ...
Btw - šitāda: http://lv.wikipedia.org/wiki/Velna_beka ? Rakstīts jau ka retas un aš aizsargājamas.. :D Tās ir indīgas sēnes.... noteikti neēd un ar tām visas sēnes sabojāji@@@@@ re,vairs nerunā!-būs galus atdevusi garšojot...?/ja jau zin,ka rūgtas/
Tās ir tautā sauktas vilkubekas-ļoti indīgas!!
··· Sēnes: Kas tā par baravikai līdzīgu... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu