Trauma

Trauma - jautājumi un diskusijas

Sāp sadurta kāja (19)
Varbūt kāds zina.... Sadūru kāju. Pirms mēneša. Nezinu ar ko... Tagad sāka sāpēt. Ko darīt?
Kamēr mēs te ārstēsim, kādam tā kāja būs jānopiļī. Par ārstiem laikam autore neko nav dzirdējusi. Un cik ilgi vēl gaidīsi, lai izlemtu iet pie ārsta ?
Cik vietnes cik padomus ir sadevušas?
Taču neviens neko par traumu nezin un neredz, kādu palīdzību ceri sagaidīt ?
Kamēr vēl nav palikusi melna, pie ārsta var neiet, paliks, tad gan vajadzētu - pašam grūti sev kāju amputēt... Pie ārsta bez vilcināšanās. Kā veterinārārste varu sacīt- "tur tikai vienas zāles der, un tās mums pašiem jāiedzer"!!! Nu jā...te jau viedie...saņemsi labākos padomu par "da jebko"!!! ··· Trauma: Sāp sadurta kāja lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai ir vērts meklēt traumatologa palīdzībua? (8)
Pirms 2,5 mēnešiem sasitu kājas mazo pirkstiņu, bet vēl sāp pie vienas konkrētas kustības, tāpēc uztaisīju rentgenu. SLĒDZIENS: 5. pirksta distālās falangas pamatnē margināls sīka kaula fragmenta atlūzums bez izteiktas dislokācijas.
Uz konsultāciju vajag aiziet, lai ārsts izvērtē - kādēļ vēl nav izveidojusies kaulu saķere (rumbējums) lūzuma vietā. Jo loģiski būtu, ka lūzums būtu jau sadzijis 6 nedēļu laikā, ja nepārtraukti lūzuma vieta netiek stipri noslogota. Kājas mazajam pirkstiņam noslogojums gan parasti rodas tikai šauru apavu dēļ. Kā tautā joko - kāju mazie pirksti paredzēti tikai tam, lai pārbaudītu vai mēbeles ir vietā noliktas! :D Kā tu dzīvoji 2.5 mēnēšus ar atlūzumu ?! Man bija izmēžgījums - sapēja visa kāja tā ka nevarēju uzkapt uz to kāju, uzlika ģipsu, ar krūķiem staigāju dāžas dienas. Tas jau tagad ir svešķermenis-ja vari,tad dzīvo. Ja ne-jāiet pie meistara! Ar jokiem nebūs līdzēts. Obligāti pie traumatologa. Cilvēkam pašam nav jāmin vajag vai nevajag, sadzīs vai nesadzīs, sāpēs vēl nedēļu vai gadu utt. Un domājams, ka nevajadzētu kāju slogot. Tas nozīmē, ja gribi staigāt, palīgā ņem kruķus, bet noteikti dodies pie traumatologa. Cilvēki dzīvo ar svešķermeniem-implantiem ,spridzekkļu atliekām u.t.t. Dažreiz,kad maz laika vai ķirurgs uzskata ka operēt pārāk riskanti tā arī paliek. Man teica-traucēs,paskatīsimies. Noteicošais ir pašsajūta.Bet meistars-šajā gadījumā ir ķirurgs,ne kosmetologs... ··· Trauma: Vai ir vērts meklēt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ko no dabas veltēm lietot pēc muguras traumas? (4)
Slimnīcā baro ar spēcigiem pretsāpju līdzekļiem, bet tiem ir ne mazums blakusefektu, jau teged jūtos kā narkomāns. Pametot slimnīcu noteikti maksimāli centīšos atteikties no ķīmiskajiem preparātiem. Ko iesakāt no dabiskajiem? Protams,...
jājautā omēm, kādus uzlējumus taisa. viņām ir visādi. ja nav omes, tad dziednieku žurnāliņos vai kādos praktiskajos izdevumos. es pērku zirgu ziedi vetaptiekā. lēti un nav sliktāka par visiem tiem dārgajiem ziežamajiem. protams, vingrošana. pie tam pareiza. kas ir muguras trauma? Ja esi Rīgā, varu Tev nodot kādu uzlējumu, ko viena draudzene pēc kkādas receptes piespēlēja un ko lietoju pats. Vēl daudz palika pāri... Man palīdzēja. Detalizētāk labāk privāti. ··· Trauma: Ko no dabas veltēm lietot pēc... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Nokritu, sasitu zodu. (8)
zobi bija sakosti kopā. Tagad sāp zobi uzpampis vaigs, kas varētu būt traumēts?
Galva. droshi vien buus jaalabo Nu tā, rentgens gatavs. Cietusi galva,žoklis, toties zobi veseli. Izrakstam aspirīnu galvai/ lieto 3x dienā pa 1 tabletei/, žokli dod sunim palaizīt, jo žokļa zāles vēl nav izgudrotas, zobus tīri akurāti, ar soft birstīti. Ja kāds sāk kustēties, apsaitē ar leikoplastu. To jānēsā 3 mēnešus. ja nelīdz, ņem drāti un stiprini pie mēles un ausīm.
Ja rodas vēl kādas veselības problēmas-welcomen, palīdzēsim.
Ļoģiski spriežot, krītot parasti ir bļāviens un mute vaļā.... grūti iztēļoties situāciju!
Visticamāk smadzeņu podam tika pa dulllo, nebūtu slikti aiziet pie daktera un izstāstīt visu nesakožot zobus!
Daudzkas. ··· Trauma: Nokritu, sasitu zodu. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Atveseļošanās pēc smagas galvas traumas (15)
Varbūt kāds varētu dalīties pieredzē ar atveseļošanās gadījumiem, pēc smagas galvas traumas (smadzeņu stumbra trauma); sekās ietilpst arī spastika!
miegs, miers, raamas pastaigas, svaigs gaiss. Manai māsai(auto avārijā smaga galvas trauma) atveseļošanās periods bija kāds mēnesis slimnīcā, tad ap trīs mājās, atmiņa nāca pamazām...katram domāju individuāli tas notiek, sekas īstās neviens jau nevar paredzēt... Mājās esot, tik pēc kādām divām nedēļām sāka apzināties kas un kā, līdz tam pamazām atpazina visus, bet ne ar pirmo reizi. Vārdus vispār jauca, ne tā runāja, gļuki arī bija u.c. vēl joprojām ir dīvainas reizes.. Cik zinu miers, zāles attiecīgās, nekāda staigāšana sākumā. Esi stipra, runā kā ar pieaugušu un palabo vārdus, stāsti, runā, rādi bildes... Viss būs labi. ko nozīmē spastika..pat man ,mediķei ,nav skaidrs!bet smadzeņu stumbra trauma visumā progresējoša .. Es domāju, ka ar to "darbs" viņa bija domājusi kā darbu-sadzīvošanu ar cilvēku, kuram bēniņos šobrīd caurvējš. espeshlii ``man ,mediķei``, kurai nav skaidrs.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spasticity

lasi un maacies, meit.
··· Trauma: Atveseļošanās pēc smagas galvas... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu