Antidepresanti - plusi un mīnusi

Ir situācijas, kad cilvēks pats nespēj tikt galā un ir jāgriežas pēc palīdzības. Kāda pieredze? Vai ir paliekošas negatīvas sekas? Pašam nevajag, bet varbūt vajadzēs.

avanti13 (2013-01-07 01:07)    1 Antidepresantiem ir arī blakusparādības. Jāizsver vai mierīgs prāts ir svarīgāks , nekā piem. aizcietējumi... :D

la_mujer (2013-01-07 01:33)  1   stresa situācijas izraisa tak visas slimības...tos pašus aizcietējumus..un vēl veselu jūru slimibas....ar prātu jāsāk!!!!
tik vajag labu ārstu!un ir dažnedažādākie antidepresanti,kuri cilvēkam neliks justies apātiskam un t.t.!

Androvss (2013-01-07 06:24)    3 antidepresanti neko īpaši sliktu cilvēkam nedara, tāpat kā šokolāde.... Bet trakvilizātorus gan lietot nevajadzētu. Un kāpēc tad cilvēks netiek galā? tāpēc ka baidās un netiC SEV! Ja ir mīlestība, tad visas bailes pazūd, jo nevajag NE-PAR-KO cīnīties, viss tāpat nokārtojas... Ja nav mīlestības, tad mīliet citus un tā radīsies arī sevī.

Weejainaa_ (2013-01-07 07:25)  1   jāgriežas gan pie ārsta,jo ilgāk velk,jo grūtāk ārstēties...

violinn (2013-01-07 08:33)      Es saku, ka tos var lietot, ja tiešām medicīniski apstiprinātas izmaiņas smadzenu darbībā. Ja tie jālieto tik tādēļ, ka stress, es esmu Pret; un riktīgi pret. Staigā apdolbīta, bezzemocionāla un miegaina būtne,rekcijas ātrums zudis, domu asums arī.Būtne, kas uzsēdināta uz tabletes, jo netiek galā ar savām emocijām. Pie tām pierod, nevar strauji atmest; vienvārdsakot, nevajag. Dzer tēju. Mieram un miegam. Nejēgā.

Tessa (2013-01-07 08:42)      pieredzes nav,bet sirdzejam jebkura gadiijuma jaiet pie neirologa.iespejams,jauztaisa encefalogramma.un ,parliecinoties,ka iedomatas slimiibas nav,japadzer novopassits.
vai teju mieram un miegam,ka jau te rakstiija.

Lucy (2013-01-07 09:14)  1   Vaitad tādas zāles neizraksta dakters?
Pašrocīgi dzert kaut kādas peļuļas nebūtu prāta darbs!!

Lisbeta (2013-01-07 09:55)    3 Ja izdodas atrast vispiemērotākos antidepresantus ( bet reizēm jāizmēģina vairāki, kamēr pēc pašsajūtas zini, ka ir īstais) , pēc ilgākas lietošanas izdodas " dabūt sevi atpakaļ".

Jo9 (2013-01-07 09:56)      ja pats netiek galā, ir jāiet pie ārsta un jākonsultējas. ja ārsts uzskata, ka nepieciešami antidepresanti, tad tie ir jālieto.
nav tiem nekādas blakus parādības, kā uzskaitīja violinn. :) nav jau nekādi trankvilizatori un/vai miega zāles :)

karbonaade (2013-01-07 10:04)    4 Viena pazīstama kundzīte uz savu roku iedzēra kaut kādu draudzenes dotu tableti. Tas joks beidzās ar ātrajiem, kurus saucu es.
Tā pati kundzīte no rīta iedzēra miega zāles un pēc tam brauca ar mašīnu. Šis joks beidzās (paldes Dievam) tikai ar mašīnas remontu.

Tad nu viņa tomēr atzina, ka ir problēmas un aizgāja pie daktera. Izdzēra savu kursu ar antidepresantiem un jau vairāk kā gadu man nav jātur telefons visu nakti kaujas gatavībā.

Morāle? Ja jūties traki, tad labāk tomēr pie daktera. Arī galvu var sadakterēt un dzīvot tālāk. Tak aklo zarnu ar gribasspēku nesadakterēsi. Ar ko galva ir sliktāka par kaut kādu piedēkli? :) Tās ir pilnīgas muļķības, ka meklēt kāda palīdzību šādās situācijās ir vājuma pazīme. Domāju, ka tas ir foršāk, nekā terorizēt savus tuvākos.
Uz savu galvu šitos jokus lūdzu ne. Ja svarīgs ir savs un apkārtējo sirdsmiers.
Protams ir citi varianti, kā tikt ar to galā, bet tas nav tik vienārši, kā dzert tabletes. Un prasa krietni vairāk gribasspēka un darba. Pie tam depresijas laikā tas gribasspēks ir vienā tumšā vietā...

Balagan (2013-01-07 11:23)  1   griez tik iekshaa mistiskos klopikus... ar vodku... taa atdepresees, ka tup un turies... gljuki superiigaakie, seku nekaadu :)

violinn (2013-01-07 12:01)      Jo9..nu nav cilvēks pavisam normāls, lietojot tās zāles. Pie tam, tās jau nenovērš to stimulu kā dēļ cilvēks ticis līdz šādam stāvoklim.

elsa (2013-01-07 17:14)  1   Vot, kad vajadzees, gan jau psihiatrs visu izskaidros.

Latina_ (2013-01-07 18:21)      Antidepresantus vajag lietot, ja citādi ar savu dzīvi netiec galā. Nav nekādas būtiskas negatīvas blaknes. Labāks miegs, mierīgāks, nosvērtāks prāts. Nesen avīzē lasīju -- cilvēki Latvijā pārāk maz lietojot antidepresantus, bet dzerot miega zāles... Tā arī ir. Ja ārsts iesaka, droši lieto antidepresantus. Jutīsies labāk. Bet iedarbība sākas ne agrāk kā pēc 2 nedēļām.

lazdarr (2013-01-07 19:32)      ..esmu dzirdējis, ka vērmeļtējas kursu jāiziet....palīdzēs visam....Un ja tā padomā- kas gan tur slikts varētu būt no vērmelēm?....pļumpēt tēju, kad gribas dzert....

rihtigais (2013-01-07 20:57)      Protams, jāapmeklē ārsts! Lietot antidepresantus tikai galējā gadījumā, ja visi citi tautiskie līdzekļi nelīdz. No savas pieredzes varu ieteikt fiziskas slodzes arī darbs līdz pagurumam. Bet ja jau ir fāze, ka nevari saņemt sevi rokās, lai strādātu, skrietu, vingrotu, tad jau ir slikti un jādodas pie ārsta, BET vispareizkais ceļš nodot sevi pilnībā Dieva rokās... Šo ceļu cilvēki gan mēdz pieņemt, tad kad ārsti nelīdz, psihuškas bijušas veltīgas utt Pieņemot Dievu bez atlikuma, nekad nebūs jāpiedzīvo depresija. Ļaudis, kas izlasīs manā tekstā aicinājumu ´´atdot´´ sevi Dievam, nodomās, ka esmu kaut kāds reliģisks fanāts. Tā nav - tā bija mana izeja, jo ārsti nespēja man vairs palīdzēt. Padziļinātas depresijas gadījumos no ierindas iziet iekšējie orgāni un cilvēks nebūdams traks vienkārši nomirst.

aiva_15 (2013-01-07 22:28)      Pirmkārt, tie ir recepšu preperāti, tātad nevar būt situācija, ka lieto, ko pats iedomājas.
Otrkārt - ir pers. pieredze. Zinu, ka būs "gudrīšu" komenti, tādēļ uzreiz nedaudz aprakstīšu arī situāciju.
Bija ļoti tuva cilvēka slimības gadījums, tas ilga 3 grūtus gadus. Pats slimnieks ļoti smagi uztvēra šo situāciju, jo faktiski jau varēja tikai mēģināt atvieglot stāvokli un gaidīt, ka notiks nenovēršamais. Kļuva nervozs, viegli aizkaitināms, pārdzīvoja, slikti gulēja utt., nekādi nevarēja ar to samierināties. Tad dr. izrakstīja antidepresantus, ko, starp citu, devām kā sirds tabletes, jo viņa sakāpinātais pašlepnus nekādi nepieļāva, ka varētu lietot tāda veida zāles. Pēc pāris nedēļām viss iegāja dzudzmaz normālās sliedēs, viņs varēja normāli analizēt savu situāciju, pārgāja nenormālā nervozitāte, varēja gulēt un kopumā jutās daudz labāk. Šo 3 gadu laikā bija dažādi, brīžiem labāk, ar cerību, ka tomēr varbūt.. Kad ar viņu palika sliktāk, arī palūdzu, lai man dr. izraksta antidepresantus - nu nevaru taču es kopt nolemtu cilvēku un lai viņš manītu, ka raudu. Lietoju tos kādus 3 mēn. Nekāda pieraduma nebija, arī miegainuma vai apātijas nē. Pēc tam mierīgi pārtraucu tos lietot, nekādu problēmu tādēļ.
Tiesa, pēc tam sākās cits - sevis nostrādināšana n-tajos darbos, sporta zāle utt. Jā, fiziska slodze tiešām ir labākās zāles. Bet tas ir pēc tam. Tājā brīdī antidepresanti man ļoti palīdzēja tikt galā, un tieši ar to, lai būtu skaidra galva un vēss prāts tieši tad, kad neder ne sakāpinātas emocijas, ne jo vairāk- panika.

av2 (2013-01-08 11:35)  1   mana pieredze, cilvekiem pietiek tikai parunaaties ar dakteri, izdzert glaazi TIIRA UUDENs , lai pat asinspiediens paliktu normaals, kurn nu veel ...."strakojussies tarakaani" galvaa. Psihaloggiskas probleemas jaaarstee ..."ar galvu" , nevis ssaibaam.Cita lieta, padzert kaadas miega zaales, kaadus 100 gramus katru vakaru.

Līdzīgi jautājumi
Antidepresants Seroxat (Paroxetin) (18 atbildes)Antidepresanti (27 atbildes)Antidepresanti (48 atbildes)Kas palidz cina ar depresiju? (32 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu