Antidepresanti

Sveiki, labvakar. Kads no pieredzes var pastaastiit?- Vai antidepresanti jums reali ir paliidzejusi, ilgterminaa? arii peec tam kad beidz tos lietot, un vai nerodaas sava veida atkariiba??

Laurencia (2013-09-25 06:15)      Atkarība rodas no jebkuriem medikamentiem. Dzīvošana uz antidepresantiem ir kā acu aizmālēšana...Viss tik burvīgs, skaists...Tu laimīgs.. Kaut gan reāla iemesla tam nav...Vai Tev to vajag? Padomā! Turklāt nepietiek mēnesi dzert tos draņķus - tie jālieto visu dzīvi... (tā viena sabiedrībā pazīstama psihiatre esot izteikusies) Es domāju, ka var rast risinājumu citā veidā... Kādā? To noteikti pastāstīs visi pārējie iekš PA. ;) Lai izdodas!

JurisK (2013-09-25 07:03)    1 Ir pieredze ar alkoholu un gadiijuma miilas sakariem jauniibaa - ja nekljuust par atkariigo, tad ljoti pat iedarbiigi antidepresanti! Un taa kaa nosauktie sameeraa dabiski liidzeklji, vareetu pat teikt - homeopaatiski, tad atkariiba veidojaas tik no ljoti lielaam dozaam.

kljuska (2013-09-25 07:03)      taa ir atkariibaa ,,, saac pats veidot savu dziivi,,neviss ljauj citiem to dariit,,,, taadi vnk nebuus vajadziigi

Alison (2013-09-25 07:36)      Depresija vienkāršotā izpratnē ir stāvoklis, kad cilvēks grib kaut ko, ko viņš nevar dabūt, un kas viņam patiesībā nemaz arī nav vajadzīgs, un pats cieš no tā. Vispirms pamēģini atbrīvoties no uzmācīgās idejas par to, kas tas Tev vajadzīgs. Kad atbrīvosies - skumjās domas izgaisīs :)
Savukārt - ja Tev ir depresija kā psihiska saslimšana - zāles jādzer.

Ai_rina (2013-09-25 07:41)      Svarīgāk būtu apzināties,kas tev rada vajadzību pēc antidepresantiem un attiecīgi uzlabot savas dzīves kvalitāti.26 gadiņi...ja uzsēdīsies uz antidepresantiem,redzot tajos glābiņu no kkādām dzīves negācijām,ko darīsi vēlāk!?Ar sevi IR jātiek galā pašam!!

elsa (2013-09-25 08:25)      Ja depresantus lieto modes pēc, kā vienu brīdi izskatījās, tad neatbalstu. Bet , zinot, ka no neārstētas depresijas rodas daudz smagākas garīgas kaites, psihiatram izvērtējot situāciju, ļoti daudzos gadījumos ir pozitīvs rezultāts. Un nepiekrītu Laurencijai, nav jādzer visu mūžu, bet kurss, kurš ilgst apm. pusgadu, ir obligāts. Manu paziņu lokā ir neskaitāmi pozitīvi piemēri, kā antidepresanti ir uzlabojuši cilvēka dzīves kvalitāti. Nezinu, vai to var saukt par atkarību, bet mans pirts večuks , kuram ir 80+, uz vecumu ir kļuvis raudulīgs, mokās ar bezmiegu, tāpēc es viņam ieteicu nepārtraukt, jo kāda gan atkarība tādā vecumā? Lai savas vecumdienas nodzīvo pa skaisto, nevis psihenē. Bet draudzene pēcdzemdību depresiju izārstēja veiksmīgi , bez atkarībām un pēc sekām. Nu jau gadi 15 būs apkārt. Vēl viena paziņa tika galā ar pēcšķiršanās depresiju. Nu ir laimīgi precējusies un audzina divas mazas peciņas.
T
atad - to ļauj izvērtēt psihiatram, vai tev to vajag. Lai veicas!

Ai_rina (2013-09-25 08:26)    1 Paņem kādu antidepresanta zāļu anotāciju un izlasi,kā beigt viņas lietot.Domāju,ka visās būs rakstīts viens-atmest pakāpeniski.Tātad ,pieradums veidojās un tikai no paša cilvēka rakstura,gribasspēka ir atkarīgs,vai tālāk spēs dzīvot bez antidepresantu palidzības.

KarlisB (2013-09-25 08:54)  1 2 Tas ir farmācijas bizness uz kura adatas uzsēdināt lūzerus un pārējos tirliņus, kuriem pēc dabas likumiem, jau sen bija jābūt deletēiem, jo izdzīvot nav spējīgi, tikpat labi vari sākt dzert un tādā veidā aizbēgt no realitātes, nekāda atšķirība, nariks ar Ā frikā ir nariks.

Tapete (2013-09-25 09:26)    1 Pirmkārt, antidepresanti neizraisa atkarību... tas ir kārtējais medicīniski neizglītoto bullshits.... Atkarību izraisa trankvilizatori. Otrs, ilgstoši neārstēta depresija patiešām var radīt dziļākus psihiskus traucējumus, tapēc arī ir attiecīgi speciālisti, kuri izvērtē vai ir iespēja tik galā paša spēkiem, ar dabiskajiem antidepresantiem-zivs, rieksti, šokolāde, asinszāle, miegs, laiks u.t.t.... vai arī jābliež zāles, kuras sakārto bioķīmiskās izmaiņas cilvēka organismā...Tā lūk, Osīt L:))

Deisa (2013-09-25 09:35)    1 Zinu kādu sievieti, kurai ik pa laikam nākas uz antidepresantiem sēdēt. Iziet kursu, kādu laiku miers, bet pēc tam atkal sākas. Kapēc? Dzīvo ne savu dzīvi. Viņa pēc būtības radoša personība, bet aprakusi sevi mājas dzīvē kā daudzbērnu māmiņa bez pašizpausmes realizācijas. Antidepresanti palīdz nenojūgties pavisam, novērš galējas sekas, taču sakne netiek izravēta, līdz ar to var teikt - atkarība. Ja cilvēks lieto antidepresantus un depresijas iemesls ir novēršams, īslaicīgs, tad tam var tikt pāri bez atkarības.

Lucy (2013-09-25 09:41)  1 1 viena tāda paziņa lietoja stipri alkoholu+ antidepresantus,nu jau zem zemes būs vairāk,kā gads..

av2 (2013-09-25 11:43)      paariss glaaziites kaada laba dzeeramaa lieliski paliidz! Un bez kkiimijas utt. Bija taads ..posms mana dziivee. Nu ko, nenodzeeros tak, ahhaa :P :)

bubucis_agucis10 (2013-09-25 12:13)      labāk pat nesāc,pie visa pierod.,jo ja iepatīksies-netiksi vaļa!
.mēģini atrast citu alternatīvu-sports,atpūta,kino,teātris,tusi,busi

Jo9 (2013-09-25 12:16)      Antidepresnatu lietošanas iemesli var būt dažādi un neba nu ta vispārināti var spriest - vajag tos vai nē.
Ja psihiatrs nosaka, ka nepieciešami antidepresanti, tad tie ir jālieto.
Medikamentu lietošanas ilgumu arī nosaka ārsts, bet nu jāņem vērā, ka uzreiz tie nepalīdz, jālieto vismaz 3 mēneši minimums.
Mūsdienu antidepresanti neizraisa atkarību, kā jau minēja Tapete.
Un tie var palīdzēt tikt galā ar konkrētu problēmu konkrētā dzīves periodā.

Savulaik bija tāda nepieciešamība, tie palīdzēja sakārtot procesus organismā un atveseļoties, jo nepārtrauktu ilgstošu fizisku sāpju dēļ pēc autoavārijas sākās apburtais loks - visu laiku jutos slikti un nespēju tikt uz pekām...
Atkarību nav izraisījuši /ieķeksē pp/

selnija_ (2013-09-25 12:26)      Ilgtermiņā neesmu lietojusi, bet jaunībā ir gadījies iedzert ārkārtējās situācijās. Ko lai saka: neiesaku to necik un nevienam, it sevišķi vairāk par vienu tableti vienā reizē. Ja tik ļoti kaut ko vajag, tad jau labāk iedzert vai ko garšīgu apēst, izbļaustīties, pastrādāt fiziski daudz un smagi, passportot. Meklē alternatīvu.

Jo9 (2013-09-25 12:36)      Selnija, vai tu gadījumā nejauc trankvilizatorus ar antidepresantiem, kā te jau vairāki ir izteikušies?
Antidepresantus lieto regulāri kursa veidā, kā to ir noteicis ārsts. No vienas antidepresantu tabletes ne silts, ne auksts, un tas tiešām ir nevajadzīgi - tad jau labāk pasportot vai iemalkot glāzi alko nervu nomierināšanai! :)

selnija_ (2013-09-25 12:48)      Jo9, figviņzin, varbūt arī sajaucu:))

antikrize (2013-09-25 12:49)      Protams, kritiskās dzīves situācijās /auto avārija u.c./ antidepresanti ir vajadzīgi, atkarība no medikamentiem, diemžēl, bet iestāsies. Un tomēr pakāpeniski izejot no kritiskās situācijas, atkrīt vajadzība pēc zālēm. Lai veicas!

_Biezaa_oome (2013-09-25 17:27)      Noteikti neiesaku. "Jauniibaa peec avaarijas" panjeemu paaris tabletes, neko neatceros laika posmaa 3 dienu garumaa. Peec tam ljaudis naaca un staastiija, kur esmu bijusi, ko dariijusi... Viena mana drushka, arii radosha personiiba, jau ir 2. grupas invaliide ar galvu...a saakaas viss ar depresiju un aarsteeshanu gadu garumaa. Saakumaa - sanatorija kaa atpuuta, bet nu jau ir pilniigi diivaina... ja galvaa ir migla, tad vajag to galvu labaak izveedinaat ar citaam domaam utt., bet noteikti ne tableteem.

Līdzīgi jautājumi
Antidepresants Seroxat (Paroxetin) (18 atbildes)Antidepresanti (48 atbildes)Kas palidz cina ar depresiju? (32 atbildes)Antidepresanti - plusi un minusi (18 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010