Depresija

depresija foto attēls

Depresija - jautājumi un diskusijas

Rudens depresija (20)
Ar katru dienu laiks aiz loga kļūst arvien tumšāks, drūmāks, lietaināks un visādi citādi rudenīgāks. Un visā šajā situācijā lielu daļu no mums piemeklē nedaudz drūmais, nedaudz nomācošais un pat pesimistiskais ...
Kad ieraugu salijushu lauku ainavu veelaa rudenii, atceros cuuku beeres, savus lauku vecpapu, vecmammu un aizdomaajos par dziives iisumu. Bet taa nav depresija, taa sajuuta paariet nemanaami. Nepaziistu cilveekus, kam patiktu laiks no oktobra beigaam liidz pirmajam sniegam! vienas zāles,jāmauc uz gaišākām zemēm! Nav jau tik traki :) Vajag pašiem smadzenes pakustināt, lai tādai depresijai nebūtu vietas Tavā dzīvē :) Depresijas draudzējas ar rutīnu.Kaut kas jāpamaina.Jāsāk ar garderobi un krāsām. Draausmiigi!Kad redzu lapkritu,vienmeer uzmaacas domas,ka pumpurus vairs nesagaidiishu...un taa lidz pirmajam,kaartiigajam sniegam...brrr.Paliidz tikai viirietis,labs kino un sarkanviins uz nakti. ··· Depresija: Rudens depresija lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Antidepresanti - plusi un mīnusi (18)
Ir situācijas, kad cilvēks pats nespēj tikt galā un ir jāgriežas pēc palīdzības. Kāda pieredze? Vai ir paliekošas negatīvas sekas? Pašam nevajag, bet varbūt vajadzēs.
Pirmkārt, tie ir recepšu preperāti, tātad nevar būt situācija, ka lieto, ko pats iedomājas.
Otrkārt - ir pers. pieredze. Zinu, ka būs "gudrīšu" komenti, tādēļ uzreiz nedaudz aprakstīšu arī situāciju.
Bija ļoti tuva cilvēka slimības gadījums, tas ilga 3 grūtus gadus. Pats slimnieks ļoti smagi uztvēra šo situāciju, jo faktiski jau varēja tikai mēģināt atvieglot stāvokli un gaidīt, ka notiks nenovēršamais. Kļuva nervozs, viegli aizkaitināms, pārdzīvoja, slikti gulēja utt., nekādi nevarēja ar to samierināties. Tad dr. izrakstīja antidepresantus, ko, starp citu, devām kā sirds tabletes, jo viņa sakāpinātais pašlepnus nekādi nepieļāva, ka varētu lietot tāda veida zāles. Pēc pāris nedēļām viss iegāja dzudzmaz normālās sliedēs, viņs varēja normāli analizēt savu situāciju, pārgāja nenormālā nervozitāte, varēja gulēt un kopumā jutās daudz labāk. Šo 3 gadu laikā bija dažādi, brīžiem labāk, ar cerību, ka tomēr varbūt.. Kad ar viņu palika sliktāk, arī palūdzu, lai man dr. izraksta antidepresantus - nu nevaru taču es kopt nolemtu cilvēku un lai viņš manītu, ka raudu. Lietoju tos kādus 3 mēn. Nekāda pieraduma nebija, arī miegainuma vai apātijas nē. Pēc tam mierīgi pārtraucu tos lietot, nekādu problēmu tādēļ.
Tiesa, pēc tam sākās cits - sevis nostrādināšana n-tajos darbos, sporta zāle utt. Jā, fiziska slodze tiešām ir labākās zāles. Bet tas ir pēc tam. Tājā brīdī antidepresanti man ļoti palīdzēja tikt galā, un tieši ar to, lai būtu skaidra galva un vēss prāts tieši tad, kad neder ne sakāpinātas emocijas, ne jo vairāk- panika.
Viena pazīstama kundzīte uz savu roku iedzēra kaut kādu draudzenes dotu tableti. Tas joks beidzās ar ātrajiem, kurus saucu es.
Tā pati kundzīte no rīta iedzēra miega zāles un pēc tam brauca ar mašīnu. Šis joks beidzās (paldes Dievam) tikai ar mašīnas remontu.

Tad nu viņa tomēr atzina, ka ir problēmas un aizgāja pie daktera. Izdzēra savu kursu ar antidepresantiem un jau vairāk kā gadu man nav jātur telefons visu nakti kaujas gatavībā.

Morāle? Ja jūties traki, tad labāk tomēr pie daktera. Arī galvu var sadakterēt un dzīvot tālāk. Tak aklo zarnu ar gribasspēku nesadakterēsi. Ar ko galva ir sliktāka par kaut kādu piedēkli? :) Tās ir pilnīgas muļķības, ka meklēt kāda palīdzību šādās situācijās ir vājuma pazīme. Domāju, ka tas ir foršāk, nekā terorizēt savus tuvākos.
Uz savu galvu šitos jokus lūdzu ne. Ja svarīgs ir savs un apkārtējo sirdsmiers.
Protams ir citi varianti, kā tikt ar to galā, bet tas nav tik vienārši, kā dzert tabletes. Un prasa krietni vairāk gribasspēka un darba. Pie tam depresijas laikā tas gribasspēks ir vienā tumšā vietā...
antidepresanti neko īpaši sliktu cilvēkam nedara, tāpat kā šokolāde.... Bet trakvilizātorus gan lietot nevajadzētu. Un kāpēc tad cilvēks netiek galā? tāpēc ka baidās un netiC SEV! Ja ir mīlestība, tad visas bailes pazūd, jo nevajag NE-PAR-KO cīnīties, viss tāpat nokārtojas... Ja nav mīlestības, tad mīliet citus un tā radīsies arī sevī. Ja izdodas atrast vispiemērotākos antidepresantus ( bet reizēm jāizmēģina vairāki, kamēr pēc pašsajūtas zini, ka ir īstais) , pēc ilgākas lietošanas izdodas " dabūt sevi atpakaļ". Antidepresantiem ir arī blakusparādības. Jāizsver vai mierīgs prāts ir svarīgāks , nekā piem. aizcietējumi... :D ··· Depresija: Antidepresanti - plusi un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Depresijas pazīmes, ko darīt? (29)
Jūtu, ka izplēnu - dēlu zaudēju,draugs nodeva...Tīrākās depresijas pazīmes.Viena galā netikšu...Kur griezties? Pie psihiatra? dziednieka? vienkārši iesakiet, lūdzu. Varbūt ir kāds portālā ?
psihiatra!!!! sākt ar psihologu... Pie doka! Viennozīmīgi..... Es grieztos pie dziednieka.dziednieks vairak iedves uzticibu ne ka psihiatrs. Vispirms pie mīļiem draugiem. Tad varbūt baznīcā. Pie ģimenes ārsta. Pie psihologa. ··· Depresija: Depresijas pazīmes, ko darīt? lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
tikšanās ar patīkamiem cilvēkiem...:)) Pirts un saunas proceduuras, karstie dzeerieni, labs sekss, kino utt :)
Ja nu galiigi druumi, var uz dienvidiem aizlaizt.
Paskaties spogulī! :)))) teātris, grāmatiņas, mūzika un karsta vanna krasas apgerba,ediena..... ··· Depresija: Kā uzlabot garastāvokli ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā atpazīr depresiju? (19)
Ko lai dara, ja uzmācas depresija? Var jau būt, ka tā nav depresija? pēc darba dienas beigām tāds nogurums, ka negribas nekur iet neko darīt un nevienu redzēt...
varbut vienkarsi tev nepietiekams miegs!!!!sac ar vienkarsako....noperc vitaminus neiromultivit.... depresijai nekas cits neliidzot kaa zaales....es nopietni.
ESmu bijusi blakus cilvekam kam bija ļoti nopietna depresija un jaa... simptomi liidziigi arii raudaašana un veel viss kas cits.
Man vienos psiholoģijas kursos mācīja, ka mūsu Lavijas gada depresīvajā periodā, kad nav saulītes un viss apkārt ir pelēks, vajadzētu mugurā vilkt košas krāsas drēbes, sliktākā gadījumā palīdz arī sarkana seksīga apakšveļa - ķermenis atpazīs krāsu un jutīsies labāk. Arī uz darba galda var nolikt kaut ko košu - kādu sarkanu ābolu, apelsīnu vai kādu sveci u.t.t. - lai acīm ir prieks.
Protams, arī vitamīni + miegs un ziemā vispār pēc visiem dabas likumiem vairāk jāatpūšas.
Ja taa tishaam ir depresija, tad bez aarsta un zaaleem neiztikt.
Neviens draugs, ne tuvinieks nepaliidzees.
Kaut vai pavingro- kustības dod tādu kā bioloģisko optimismu. Par to veļu, krāsām un svecēm arī ir taisnība. Dažām palīdz arī solārijs. bet nekā labāka par labu mīlēšanos gan nav. ··· Depresija: Kā atpazīr depresiju? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ej taču pie ārsta Ir divi varianti mehāniķa dzīvē:
1) motors nestrādā un tad to soli pa solim pēc zināma algoritma pārbauda un ja nepieciešams izjauc, ja nepieciešams izjauc pavisam, ja arī tad nav rezultāta, tad iespējams jāmet ārā.
2) motors strādā, bet mehāniķis ir ieskatījies citā motorā un savējo atstūmis kritikai.
Ir trešais padomju laika ieliktais moments (dažreiz novērojams arī mūsu laikā). Strādā vai nestrādā motors, jādzer zem ozolu zariem un jāgaida, kamēr atnāk brigadieris un dod vadošu norādījumu ar spērienu pa pakaļu. Gadās arī, ka pats brigadieris mīl sēdēt zem ozola un vērpt tēlainas lidmašīnu svītras debess jumā - tad jāgaida iecirkņa vai struktūrvienības vadītājs (parasti vecākais agronoms), pēc tā seko zams un sams. Utt.

Tomēr pāri visam stāv lielais līdzsvars un ekvilibriums, kurš ir neatkarīgi no mehāniķa pozas un izvietojuma. Bieži vien mehāniķis kļūdās savā spriedumā un cenšas cīnīties ar līdzsvaru. Dabiski, ka tas ir Dona Kihota cienīgs skrējiens, taču ja blakus nav peizāžists, vitrāžists, bards vai trubadūrs, tad:
"Tas kā pelus, vējam ārdot, zūd no ļaužu piemiņas." (dziedams divas reizes - lielākam uzsvaram).
Kādreiz palīdz dūriens kaulā... Vismaz man palīdzēja un zinu vēl daudzus. kam tas palīdzējis. Nu tad krasi maini to! Sāc ar sevi! Aarsti neliidzees. Man ir liidziigi kaa tev bijis, diemzeel siis depresijas neizies galiigi liidz ar sakni nekad. ··· Depresija: Depresija. Nespēju kontrolēt ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā izpaužas depresija? (13)
Kā izpaužas depresija? Pēc ilgām pārdomām izdomāju ka varbūt man ir depresija - tkai pati negribu to atzīt :(He he mosh laiks aprunāties ar kādu ta saukto ārstu?
nu, vienkārši nomākts garastāvoklis nav depresija. Koroče, gari jāstāsta, bet tā ir baisa lieta Liekas, ka viss besii. Tu pats/-i sev nepatiic, taadeelj liekas, ka arii citiem nepatiic. Utt., u.tml.
:)
Depresija var izpausties dazaadi.... bet paarsvaraa, tas ir taa, ka cilveeks staigaa neapmierinaats, it kaa par kautko dusmiigs un neapmierinaats, gandriiz neeed vai arii visu laiku eed....
Tas, ka tu saac domaat, ka tev ir depresija, tas ir labi... ja tev ir depresija, tad tikai nelieto trankvilizatorus(fenazepaama grupa)... tad ir jaalieto antidepresanti...!!!

Lai tev veicas!!!
it kaa nejaushi te vienam cilv. iedevaam palamu "nedajoba", taada arii izskatiijaas un uzvedaas...bet izraadiijaas, ka vinjai depresija...jaamaina attieksme pret dziivi un viss nostabilizeesies... need galu, zivis, visu kas kustas, jo tas izraisa depresiju. nu es piem needu jau 6 gadus. nu kruta. nu tas jau nenoziimee ka viss kaa pa sviestu iet, nu bet. aarsti, tabletes - to visu var dirsaa iebaazt. neceri uz taadiem suudiem. ar laiku tikai sliktaak buus. no kaut kaa ir jaatsakaas, lai kautko ieguutu. ··· Depresija: Kā izpaužas depresija? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai dzīvniekiem arī mēdz būt depresija? (23)
Mani inetersē lūk kāds jaut. - vai dzīvniekiem arī mēdz būt depresija (un vēl kādas psihiskas slimības?), jebšu dīvaina uzvedība ir tikai fiziskas saslimšanas sekas? Un ja jā, tad kā to ārstē, ar antidepresantiem?
Un govju trakumsērga nav psihiska slimība? /Naivi tā pajautāju./
Bet ja nopietni - ved to savu sunīti vai kaķīti, vai putniņu pie daktera ar steigu, jo tas, ko tu uzskati par depresiju, ticamākais, ir kādas iekšējas kaites pazīme.
Kā viens no biežākiem gadījumiem, kāpēc mīļdzīvniekus ( suņus, kaķus, papaigaiļus ) piemeklē depresija ir:
1. saimnieks aizbrauc uz ilgāku laiku ceļojumā, un viņu atstāj pie svešiem cilvēkiem,
2. saimnieka nāve ( suņi, kas pamatā ir kā mīldzīvnieki ļoti pārdzīvos );
3. papaigaiļi ļoti pārdzīvo sava pārinieka aiziešanu;
4. saimnieka nežēlīga attieksme pret savu mīldzīvnieku;
Ja kādu no šādiem notikumiem dzīvnieka ikdienā nav bijis. Tad tikai un obligāti pie speciālista.
Trakumsērga ir akūta brūču infekcija, kas izpaužas centrālās nervu sistēmas darbības traucējumos. Saslimšanu ierosina neirotrops vīruss, kas ir mazizturīgs ārējā vidē un pret dezinfekcijas. Lai dzīvniekam konstatētu, ka ir inficējies "patiešām" ar trakumsērgu - ņem paraugu no galvas smadzenēm un atrodot tajos Babeša-Negri ķermenīšus, kā arī iegūstot pozitīvu bioraudzi ar baltajām pelītēm ( 30 dienu laikā ). Tā kā apmatojuma plūkāšana no kažokiem - tikai skaistā ziemas akota bojāšana. :). Slimība 99,9 % nav ārstējama !!!
ja kaķim ir jau 15 gadi, tad tas ir ļoti, ļoti cienījams vecums !!!!! ( pēc viņu gadiem, t.i. 76 gadi ). Viņai nav nekāda depresija, bet gan nemanot ir pienācis sirmais vecums. Suņi un kaķi pirms pamet šo pasauli, ļoti izjūt. Šādos gadījumos viņi cenšas pamest savas mājas, vai kaut kur paslēpties, lai saimnieki neatrastu. Suņuki un kaķi noteikti izjūt bēdas un, iespējams, depresiju, īpaši, ja viņi bijuši mīluļi kādam vienam noteiktam cilvēkam no ģimenes un tas, piemēram, devies uz citiem medību laukiem. Greizsirdība, kā jau te raxtīja, arī nav sveša viņiem.:) Pilnīgi viennozīmīgi ir arī depresijas un visas pārējās cilvēkam līdzīgās slimības, bet tak veterinārsts zinās par medikamentiem. Ļoti šaubos, ka dzīvniekam varētu dot cilvēkam paredzētās tabletes. ··· Depresija: Vai dzīvniekiem arī mēdz ... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Kā veidot attiecības ar cilvēku kurš sirgst ar maniakālo depresiju? (55)
Pāris gadu atpakaļ, kūrortā, iepazinos ar kādu meiteni no kaimiņvalsts. Sākās vētrains romāns ar visām klasiski banālajām izpausmēm, taureņi vēderā, lielisks seksiņš un tā. Vairākas reizes viņa brauca ciemos, vairākas es un šķita kad varētu izveidoties pilnvērtīgas attiecības. Kārtējo reizi kad viņa plānoja braukt ciemos jau uz ilgāku laiku, meitene sāka uzvesties neadekvāti, līdz pazuda pavisam. Ieprieķš viņa brīdināja kad ir pārslimojusi depresiju un pēdējā laikā viņas uzvedība liecināja kad tuvojās krīze, bet nedomāju kad vienā brīdī viņa vienkārši pazudīs. Meiteni esmu no sirds iemīlējis, bet nezinu kā šādā situācijā rīkoties. Runa iet tieši par maniakālo depresiju, turklāt diezgan smagā formā.
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010