Ko dod arodārsta izmeklējumi, kurš jāapmeklē katru gadu?

Atvainojos, esmu mazliet "uzvilkusies", sen nebiju staigājusi pa poliklīnikas kabinetiem, izturēdama rindu spiedienu, ja tā var izteikties. Vai kāds man nevarētu izskaidrot, kāpēc man ir nepieciešams iziet ARODĀrstu, ar visām no tām esošām lietām, kāpēc atkal jāatkārto asinsanalīze, ja tikko nodevu prof.apskates grāmatiņu, kur man jau to darīja. Kāda tam visam jēga?

bru_nette    1 Man nekad arodārsts nav prasījis nodot asinsanalīzes. Ja vien darbs nav saistīts ar kādām bīstamām ķīmiskām vielām rūpnīcā, tad varbūt ka arī ir

salvis73    1 nauda,nauda!Visiem jādzīvo.

salvis73      Nebiju pie ģimenes ārsta 5 gadus.Bet tagad nācās,jo kāds likums izdots,ka reizi gadā jāapmeklē,pat ja vesels.Tad tagad pēc pilnas programmas.Tur 1.50,blakus vēl 1.50.aizej tur,a tur vēl 3.oo.Sūds par naudu,bet ko viņi cenšās sameklēt?

lasminaxxl      Nauda , nauda un vēlreiz nauda ..

Mums gan med apskati atmaksā firma , vismaz tas labi. Bet cik vērta viņa ? Neko jau tur neizmeklē, tikai "sakārto dokumentus" ..

SaintSin      Reāli, atkal kārtējais veids kā izspiest naudu. Vēl jo vairāk, ka cilvēks profilaktiskās pārbaudes jau nupat ir veicis.
Var jau būt, ka uzņēmumam noslēgts kāds līgumiņš...

Pikta      Arodārstu vispārējos gadījumos jāapmeklē reizi 3 gados. Ja asins analīze veikta mazāk kā nepieciešams saistībā ar arodārstu, tad varbūt, bet vispār jau uzrādot analīžu rezultātus nevajadzētu otrreiz prasīt, bet cik arodārstu tik prasību. Bet vispār arodārstu apmeklējums noder, es piemēram atklāju sev veselības problēmu, par kuru nebija ne mazākās aizdomas. Un par arodārstu apmeklējumu jāmaksā darba vietai.

Spicis    1 ine_sse, uzrādi analīžu rezultātus, ja to veikšanas datums un ainas pilnība apmierinās, tad OK.
Ja prof.ārsta apmaksā iekļauta asins analīze, tad no tās neizvairīsies. Apmaksātais jāatstrādā - neviens nevēlas nepatikšanas (saņemt par nepadarīto un tad kāds dīvainis pasūdzēsies).

straujaa    1 dokuments - MK noteikumi Nr. 219, no 10.03.2009. Likumi.lv atrodami. Ārsta apmeklēšanas biežums atkarīgs no darba vides riskiem. Vispārējos gadījumos - ik pēc 36 mēnešiem, taču ir gadījumi - šoferi, konditori, kam zināmi riski jāpārbauda reizi gadā. Arodārsta apskati un visu izmeklējumus jāapmaksā darba devējam. Jāatceras, ka veidlapu, ko aizpildījis ārodārsts un ko nodevāt darba devējam, pārtraucot darba attiecības esat tiesīgi bez atlīdzības saņemt no darba devēja atpakaļ.

wildangel      straujaa visu pateica.
Piebildīšu, ka darba devējam droši var atstāt veidlapas kopiju, nav jāiesniedz oriģināls.

sakuri      Arodārsts(ja vien Tavs ģimenes ārsts nav arodārsts-pārsvarā ir) ir jāapmaklē 1reizi gadā personām ,kas strādā nakts darbu vai kādu citu ar riskiem saistītu darbu.Reizi 3 gados jāiziet pilnā apskate +analīzes.Valsts iestādēs šos procesus apmaksā darbavieta vai apdrošinātājs,pie privātiem varbūt citi noteikumi.Analīžu rezultāti nav jāiesniedz darbavietā ,tikai izraksts.Vispār jau vajadzētu priecāties ,ka veselība jāpārbauda,jo kas zin...

janisb      Neviena pārbaude tos papīrus nečeko, arodārsts ar neko nečeko, tāpēc paņem kādu paraugu un uzcep līdzīgu, 5min un nekāda čakara :D

Spicis      ine_sse, raksti, ka: Lai viņi paši meklē tās analīzes, paņem klausuli un piezvana...
nesagaidīsi, bet bez arodārsta slēdziena vari zaudēt darbu - kurš būs ieguvējs?

natashka  1   Darba vietā decembrī izieta med.komisija: atbrauca divas sievietes, šuk-šuk-ņam-ņam apmērām stundu ar darba devēju kabinetā. Tad pa vienām saucā iekšā, izmērija asinsspiedienu, pajautāja, vai ir sudzības, pa to laiku visu kaut ko atzimēja savos papīros un atta. Punkts.
Mums nekas nebija jāmaksā. Nebija arī par ko))) Papīri kartība, jautājumu nav. Jā vēlies uzdot jautājumu, ņem slimības lapu pie ģimenes ārsta un staiga pa ārstiem , par savu naudiņu var jautāt cik grib un asinis arī drīkst atdot. ))
Un neviens jums neatzisies un neapstiprinās, ka tieši tas notiek daudzas darba vietās, jo likums ir likums, bet darbs ir darbs. Īpaši Latgalē.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu