Vai ģimenes ārsta u.c. dakteru izrakstītie medikamenti jums parasti palīdz?

Vai ģimenes ārsta u.c. dakteru izrakstītie medikamenti jums parasti palīdz?..jeb tomēr esiet piedzīvojuši veltīgu naudas izšķiešanu par medikamentiem, kuri vai nu nepalīdz, vai arī rada nevēlamas blakusparādības?

Rudensroze18    1 Palīdz gan. Es sevi neuzskatu par tik advancētu, lai it visās jomās visu zinātu pati. Protams, ja ir iesnas un neliels klepus, tad pati zinu, ar ko ārstēt, bet kopumā katram ir jādara savs darbs.

limonija      Ja jau nepalīdz, tad pastāv iespēja mainīt ārstu. Es par savējo nevaru sūdzēties.

neratni_stasti      Palīdz, lai gan ģimenes ārsts kaut ko izraksta reti. Un vispār, visbiežāk, ja kaut ko lietoju, tad homeopātisku.

fargo    1 palīdz. bet tā ir tāda kā palīdzība ar konservācijas metodi. sliktāk nav, bet arī labāk nebūs. būt nevar. arī par to paldies mediķiem.

Viirietis_V  1 5 Kad izlasīsi DŽona Virapena grāmatu-*Blakusparādība nāve*,tad sapratīsi,ka vispirmāmkārtām jātic SEV,nevis dažnedažādiem dakterīšiem un jārij saujām Viss,ko dakteri izraksta!!

Rudensroze18  3 3 Viirietis_V, varbūt tomēr nevajag uzreiz vispārināt un sviest visus pār vienu kārti? Cik ilgi ticēsi sev, reizēm arī zāles vajag un ne jau uzreiz kilogramiem...

piladzoga    5 Es pati parasti pasaku ārstei ,kādus medikamentus vajag ,tos arī izraksta

Momo    3 esmu nopirkusi zāles, kuras palīdzēt palīdz, bet ārstē simptomus. dakteris nebija tik gudrs, lai pateiktu, ko darīt, lai novērstu cēloņus. un par dažām lietām vispār pasaka, ka tas ir iedzimts, darīt neko nevar. kaut gan īstenībā var un to atklāju vnk vingrojot.

neko    4 Nelietoju medikamentus. Laikam pārāk daudz par viņiem zinu, jo vecāki savulaik nevienu vien medikamentu ir izstrādājuši.

plikaaKAAJA    1 mana ģimenes ārste arī man izraksta, ko lūdzu. Lai gan reizēm es jautāju- ko ieteiktu...tas gan paarsvarā neder:)
Speciaalisti gan zin, kas kam vajadzīgs.

AivarsN    2 Dakteri nav ieinteresēti nevienu izārstēt. Izraksta tā pavairāk līdzīgas iedarbības zāles,kuras uz laiku noņem slimības simptomus,tā tiekot pie kārtējā pastāvīgā klienta. Pats to izbaudīju uz savas ādas. Labi ka pietika prāta painteresēties,ar ko mani zāļo. No tā laika vairs ārstiem neuzticos. Tagad,informācijas laikmetā,taču nav grūti atrast labākās ārstēšanas metodes savai kaitei. Vienīgi diagnozi lai nosaka ārsts. Tiesa gan,arī šajā gadījumā labāk paklausīties vairāku ārstu slēdzienu. Sarežģītākos gadījumos viņi bieži kļūdās,vai vispār nespēj uzstādīt diagnozi.

Lemonate      Ir teiciens, ka aiz katra ārsta stāv kapsēta. Es to saprotu tā, ka ārsts var gribēt palīdzēt, bet ne vienmēr spēt. Arī mediķi mēdz kļūdīties. Mediķu kļūdas ir grūtak piedot, tīri cilvēciski...
ASV bijušas ne viena vien tiesas prāvas arī pret mediķiem.

riks086      Arī es neatceros, kad beidzamo reizi kādu tableti ieriju....

inaralaima    1 Medikamentus nelietoju,kad izlasu par to šausmīgajām blaknēm -insults,elpas trūkums,psihiski traucējumi,vislabākā blakne ir nepārejoša caureja antibiotiķa lietošanas gadījumā,man pāriet jebkāda vēlēšanās lietot zāles.

ponytail_PA    2 Man bija ģimenes "ārste", kura mierīgi varēja a) pajautāt, ko man izrakstīt; b) pateikt, ka viņa nezina, ko darīt, turklāt, bez mazākās vēlēšanas vismaz mēģināt noskaidrot. Tā kā problēmas bija vairāk kā nopietnas, ārstu mainīju, jo nevēlējos iepazīties ar kapsētu, kas manai dakterīšai aiz resnās pēcpuses. Diezgan ilgi apsvēru domu viņas ne-izdarības darīt zināmas kādām institūcijām, bet beigās nospļāvos un atradu ārstu, kas ir gan izglītots, gan pieredzējis, gan iejūtīgs, gan, gan, gan... Un arī mēdz man izrakstīt zāles, ko lietoju pēc ārsta norādījumiem - reti, bet pareizi. Un palīdz.
Ja nopietni - manuprāt, viens no Latvijas medicīnas krīzes stūrakmeņiem ir ģimenes ārstu bezatbildība, nolaidība un profesionalitātes trūkums. Esmu sastapusi dažus (!) izcilus ārstus tieši šajā sektorā, bet diemžēl tie ir izņēmumi, kas apstiprina ļoti bēdīgo likumsakarību.
P.S. Zāles vispār drīkstētu lietot tikai pēc ārsta norādījumiem. Atskaitot dažas placebo tabletītes, kas nav kaitīgākas par aqua destillata.

jadore    1 Arī zāles nelietoju, nav vajadzības.

janisb    1 Ārstus neapmeklēju, tāpēc joprojām sveiks un vesels...

Gripa      Kā reiz šodien ģimenes doks izraksta ko lietot pie manas tagadējās apaukstēšanās. Ļāvu viņam izpausties jauni medikamentu jomā , bet aizverot kabineta durvis, tomēr paliku pie savām vecajam šaibām.

vilx    5 Laimīgie zāļu nelietotāji - traumas pašas sadzīst, zobi kā zirgam, uz ārzemēm neceļo. Triperis ar i laikam pats no sevis pārietu.

Cik man nācies paslimot, vienmēr paklausīgi dzeru tās zāles, ko izraksta ģimenes ārsts. Mans ģimenes ārsts nebaidās noteikt diagnozes ārpus savas kompetences un arī zāles izrakstīt. Vai citas zāles palīdzētu labāk, nemāku teikt, bet vienmēr ir O.K.

av2      parasti ejot pie aarsts, es jau zinu, ko izrakstiis. Jaa , ir nianses, un uztaisiis ntos testus, un analiizes, un tik un taa izrakstiis topassu, ko es jau domaaju. Jo, manos gados, es savas vainas jau zinu pats.Nu, bet ja ir laika/iedevesmas/liidzeklli - labaak tomeer extra reizi paarbaudiities.

Līdzīgi jautājumi
Labs gimenes arsts Jelgava (4 atbildes)Iesakiet gimenes arstu Jelgava (7 atbildes)Atsauksmes par gimenes arstiem (7 atbildes)Gimenes arsts Jelgava (2 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu