Veģetārisms, vegānisms - cik tas ir veselīgi?

Veģetārisms, vegānisms - cik tas ir veselīgi?Vakar paziņu meita, vidusskolniece, tika nogādāta slimīcā, jo zaudēja samaņu. Meitene ir vegāne. Likteņa ironija-Vakar tieši bijusi pasaules vegānu diena. :) Man kaut kā liekas, ka visas šīs veģetāriešu un vegānu būšanas ir ārišķības, tiek paceltas reliģijas līmenī un liekamas vienā plauktā ar, piemēram, Jehovas lieciniekiem. Ēšana tomēr ir tik intīma padarīšana, ka citiem tur nebūtu jājaucas. Bet.

langstinsh  2 2 Slimnīcā iedos liverdesu-skuķis būs uz strīpas!

raima    3 Kas par daudz- tas par skādi. VISĀ.
Diez vai, ēdot tikai augu valsts produktus, var uzņemt visas nepieciešamās vielas jaunam, briestošam organismam. Diezin vai meitene pat ēda gana daudzveidīgi augu valsts produktus...

evodia76  1 5 Liekas, ka , ja ir sabalansētas uzturvielas tad problēmu nav, bet ja tikai "es neēdu dzīvnieku valsts produktus"bet tā vietā nedodu organismam ko citu līdzvērtīgu, tad tā arī notiek.
Piemēram neēdu gaļu, bet lietoju uzturā sojas pupiņas, neēdu olas, bet ēdu Tofu, lieto uzturā augļus un dārzeņus, tad ir savādāk. Vajag netā pameklēt veselīgas receptes, tās ir un daudz...

Mavs  2 4 Neatceros konkrēti detaļās, bet šogad bija laba "ilustrācija".
Viens zālēdāju pāris mēģināja uzkāpt Everestā, lai pierādītu, ka veģetārieši var.
Dāma nepierādīja.

Momo  1 3 to var darīt, bet tas jādara gudri. un noteikti jāsaprot, no kuriem dārzeņiem var iegūt kādas minerālvielas un aminoskābes. sojas pupiņās ir vairums no viņām, bet, diemžēl, trīs no neaizstājamajām ir tikai piena produktos. vēl būtu jāapzinās, ka no zemes, kurā nav tāda vai citāda mikroelementa, augušos dārzeņos tāda arī nebūs. zeme arī ir noplicināta.
kgan gaļas ēšana noteikti nebūs panaceja veselīgam uzturam kā daži cenšas ieborēt veģetāriešiem vai vegāniem.

vilks28  1   Man arī viens zināms cilvēks , vīrietis spēka gados tā teikt nobeidza kuņģi un tagad ir problēmas.

DanaL    6 Pirms gadiem 5 viens mans paziņa man centīgi klāstīja visas veģetārā uztura priekšrocības. Kādu laiku neesmu viņu redzējusi, bet satiku viņa sievu, kas pastāstīja, ka viņš jau sen atgriezies pie normāla uztura, jo bijis tuvu spēku izsīkumam, vienu reizi pat zaudējis samaņu.

vilks28    6 To ka var neēst gaļu es saprotu,jo gaļas kvalitāte ļoti biezi ir šausmīga,tad tiešām labāk kādus ceptus kartupeļus ar sieru vai ko citu. Bet nu visus šitos vegānus un svaigēdājus es tiešām nesaprotu. Man kaķis ir svaigēdājs ēd svaigu gaļu ka rūc.

neratni_stasti    5 Ēšana tomēr nav tik privāta lieta, lai tajā neiejauktos ārsts, dietologi etc. Un, lai cik privāta lieta tā nebūtu, sabiedrība mūždien iejaucas tajā ar tekstiem par resnumu, celulītu vai otrādi - kārnumu. oHo ir skaists piemērs.

Runājot par attiecīgo piemēru, fanātiska aizraušanās ar veģetārismu (vēl jo vairāk - vegānismu) daudzām jaunkundzēm rodas, manuprāt, dažādu psiholoģisku iemeslu pēc, nevis tāpēc, ka organisms tā prasītu. tāpēc pirmām kārtām ir jāārstē galva. Varbūt anoreksiķe parastā - tās vienkārši redz sevi resnas pat pie 170/40 kg svara, tāpēc pat lapas apēst ir grūti.

Gekis    6 2005. gadā Pasaules Veselības aizsardzības organizācija esot ierakstījusi klaji izteiktu veģetārismu psihisko slimību sarakstā. https://www.ir.lv/2011/9/7/dzivesbiedrs-briedim

Extra_Virgin    2 Nav tāda veselīgi/neveselīgi.. Mēs visi esam dažādi, visam savs laiks.. Pārejai uz citu enerģijas veidu jānotiek apzināti un pakāpeniski, vispirms galvā.. Ja parasts mirstīgais paķers olimpieša trenniņu, pārstieps saites, nokritīs ar sirdi vai ko tml, tiks nogādāts slimnīcā un paziņu mammas varēs apspriest jautājumu cik tad veselīgs ir sports.. :)

marselis  1 4 V.V.-nav religija,religijas iespejams to izmanto,
metode nakusi no jogas un citam psihofiziskam sistemam.

Vai veseligi? Mulkis,Mudi,Mudak jebkuru lietu profanes ,padarot to kaitigu.
Ta drizak bija " meitenes liktena ironija"-,no ta nekrir bezsamana!

Veģetārimam,vegānismam-,daudz prieksrocibu,kadas neuzskaitisu, nesaksu stastit par aminoskabem , biokimiju,fiziologiju utt..

Gan vieniem (galedajiem),gan otriem veganistiem nebutu jaaizmirst par produktu izcelsmi-,gala pilna ar horm,kim el.,tiesi tapat kolbas audzetie darzeni!+vel GM.

"liki"-,neiztur kritiku,tas ta ir augi reage uz emocijam , sevi ietver elementaras apzinas limeni,seit vairak iet runa par biokimiskiem procesiem,bioplazmu!

Ja runa par esanu,tad nesaubigi ta ir primara cilveka veseligai dzivosanai-,"tu esi tas,ko ed"....
ar esanas metodem praktiski var izarstet jebkuru slimibu (homeopatija,farmacija utl.,tie pasi kimiskie elementi).

CharlieH    5 Personiski pazīstu vegānus, kuri aktīvi sporto - izturības skrējieni utt, un ne par pēdējām vietām bet par godalgām cīnās. Var pārtikt tikai no vegāniska uztura, BET tā ir vesela zinātne un smags darbs sevi pareizi pabarot. Ja tam nepievērš pietiekamu uzmanību, tad iznākums ir bēdīgs.

fargo    5 kaut kas, kas ir pretdabisks nevar būt veselīgs. ne veģetārisms, ne vegānisms nav dabiski, tās ir cilvēka organismam pretdabiskas diētas. katra cilvēces rase ar laiku ir adaptējusies sava reģiona pārtikas bāzei. inuīti pārtiek no gaļas un dzīvnieku produktiem pa 98%. bet citā pasaules daļā tautas pārtiek no 98% augu valsts barības. ne viens, ne otras nav pareizi vai nepareizi, bet dabiski. bet! ja latvijā kāds cilvēks kā "dabisku" uzskata brazīlijas riekstu un tropisko augļu diētu, tad tas nav par uzturu, bet par dzīves uzskatiem.
ja nebūtu pieejamas tehnoloģijas, šo uzskatu paudējs nevarētu elementāri izdzīvot, jo nomirtu badā. tieši tāpat ir pretdabiski, ja cilvēkam ir jāseko ārstu noteiktai diētai, lai arī cilvēkam nav slimību, tikai tapēc, ka cilvēks grib savu ķermeni pakļaut eksotiskām prātā mājojošām filosofijām. pieaudzis cilvēks var ēst kaut vai egļu mizu, tas nu tā, bet kādu nedeļu vai divas atpakaļ, asv, pensilvānijā tika apcietināta 11 mēnešus veca zēna māte. vegāne. zēnam ir nopietni attīstības traucējumi motorikā, apziņā, kustību koordinācijā un vispārēja ķermeņa smaga novājēšana. kādu diētu māte bērnam izvēlējās? riekstus un eksotiskos augļus. ja ne apkārtējie, zēns būtu nomiris. nu bērns ir atdots tēva aizbildniecībā. bet vai kādreiz būs pilnīgi vesels un mātes "rūpes" neatstās mūža traumu attīstībā? redzēs.

Geisha  1 9 Nav pretenziju pa retam arī speķīti uzlikt uz rupjās maizītes. Un pa virsu vēl kādu ķiplociņu........ kas pievienojas?

Gekis  1 7 Kādu brīdi bija darbā jāsadzīvo kopā ar klaji izteiktu vegānu- nu reālais enerģētiskais vampīrs. To, ko viņš neieguva ēdot gaļu, viņš nosūca no saviem darba kolēģiem.
p.s.
Latvieša mīļākais ēdiens ir otrs latvietis.

janisb    1 Veģetārieši (kas ēd visu, izņemot gaļu) var svaākt nepieciešamās vielas ar olām, zivīm, jūras veltēm, bet vegāniem IMHO tā ir neiespējamā misija. Skatoties uz vegāni es redzu kādu zālēdāju, karbonādi, šķiņķīti, nevis saprātīgu cilvēku :D

daimond  1 8 Veģetārieši nogalina dzīvniekus humānāk- nevis nogalinot savai pārtikai, bet apēdot dzīvnieku barību un tā nolemjot viņus bada nāvei!;)

uusins  1 4 Tev neliekas. Tas tā arī ir. Piemēru ir bezgaldaudz, kad viņi cenšas zīmēties un uzspiest savu dzīvesveidu. Tāpat kā geji un lezbietes - redz, viņi ir tie pareizie. Jebkurš dzīvesveids ir labs un lielisks, kamēr netiek pacelts, kā Tu skaisti pielīdzināji - reliģijas līmenī. Un uzspiests citiem. Cilvēks, kurš nespēj atrast savu vietu Dzīvē, meklē to un citiem sludina kā vienīgo pareizo.
Latviski tas saucas - nepietiekamas uzmanības komplekss :)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu