šizofrēnija

smagi,kad šī slimība piemeklē kādu no ģimenes locekļiem:(
slimais savu slimību neapzinas,smagi cieš pats un sagādā ciešanas pārējiem.
pie ārsta iet kategoriski atsakās.....
ko darīt,kā palīdzēt?
lūdzu padomus tikai tiem,kam pašiem ir personīga pieredze ar šādiem slimniekiem......

neratni_stasti      Ja pie ārsta neiet, kā tad ir zināms, ka cilvēkam ir šizofrēnija? Kur tad tā diagnoze ir grābta?
Un kā izpaužas tās smagās ciešanas? Principā no tā jau ir atkarīga tālākā rīcība. Ja paliek ļoti agresīvs pret apkārtējiem, tad rīcība kā jebkurā citā gadījumā - sauc policiju.

regular      Sizofreniju amatieri uzstada pie visam iespejamam divainibam, neertibam, saslimshanam, bet isto diagnozi var uzstadit tikai un vienigi arsts psihiatrs. Un ari ne pie viena apmeklejuma, bet vislabak pacientam esot slimnicaa noveroshanaa.
Pie agresijas sauc policiju, pie psihozas agresijas sauc abus, policiju un atros.

madarinjas      Var būt, ka iespējams uzaicināt psihiatru mājas vizītē?

Deisa      Diemžēl neko tur nevar padarīt, jo ārsti taču arī slikto pusē, kuri grib kkur iespundēt vai atņemt saprātu. Šādas kaites nereti ir tiem, kam trūkst uzmanības, savā ziņā viņi pat izbauda to pašu izdomāto vajāšanu, jūtas pamanīti. Pēc iespējas vairāk vajadzētu tam cilvēkam veltīt uzmanību un izolēt no iedomātās vajāšanas avotiem.

plikaaKAAJA      Deisa, nevar izolēt no paša galvas, diemžēl................

madarinjas      šizofrēnijas slimniekiem laikam pienākas invaliditātes grupa? Vai kāda kompetenta persona negribētu to pakomentēt? Protams, tā grupas esamība jau neko neatrisina, bet vismaz zāles, kas atvieglo stāvokli vajadzīgas.

plikaaKAAJA      Dīvaini izklausās--tipiska šizofrēnija. Lai nu kas, tā slimība nemaz nav tipiska, tik daudz paveidu nekam citam laikam nav!

inito4ka      ...esmu dzīvojusi kaimiņos vienam tādam slimniekam.
Saasinājumi pavasaros un rudeņos. Arī nebija agresīvs,tieši otrādi,savos ,,sliktajos,, laikos dalīja apkārtējiem visu,no savas mājas.(mēbeles,tehniku,apģērbus utt)
ja neviens neņēma-meta ārā pa logu.
Psihene katras ,,lēkmes,, gadijumā,atbrauca,savāca,paturēja dažas dienas uz zālēm un klients atkal bija mājās. Un tā apmēram 8 gadus-tik cik es redzēju.
īsāk sakot,nav ārstējama kaite :(

leduspukje_7      mūsu valstī ir tā, ka nevienu pret paša gribu uz psihiatrisko slimnīcu aizvest nevar. protams, ja ir kādi pierādījumi, ka cilvēks var apzināti nodarīt kaitējumu savai veselībai vai apdraud citus, tad policijas pavadībā piespiedu kārtā ātrās palīdzības brigāde ved. paradoksāli, bet... no malas liekas, ka viss ar cilvēku ir kartībā, arī pats slimnieks dzīvo savā pasaulē un noliedz problēmas. cieš paši tuvākie, kam naktīs ir jaklausās murgainus stāstiņus u.tt. u.tt.

LeoLess    1 A tas pirmais neiet pie ārsta vai otrais?

riks086      Ja tas cilvēks ir Tev tuvs un jau gados, nekādā gadījumā neliec psihenes stacionārā. Tur viņu neārstēs, bet palīdzēs ātrāk aiziet. Es to sapratu par vēlu :(

limonija    1 Ir jādabū zāles, tās regulāri lietojot, psihozes jeb akūtie stāvokļi virsū nenāk, cilvēks jūtas gandrīz kā normāls, pamazām varbūt arī varēs pierunāt aizvest pie daktera...Smags darbs ar šādu slimnieku, varat rakstīt man personīgi. Pienākas arī 2. invaliditātes grupa, tas ir jānokārto psihiatru komisijā.

piparbecinja      diagnozi var noteikt tikai klātienē un profesionāls psihiatrs. viss pārējais ir fantāzijas.
varat piedāvāt psihiatra vizīti uz māju.

bella_  1   psihiatrijas stacionārs neārstē....daudz ko no patiesības var izlasīt( grāmata "Blakusparādība-nāve" tā ir arī pie mums vienkārši farmācijas bizness.) laba psihiatre ir dr. Jorena, pieņem kaut kur pie Zemitāna tilta, ja palūdz brauc arī mājas vizītē, maksā aptuveni 35 lati, nesteidz drukāt zāles, bet meklē cēloni ....

Lucy      tādi cilvēki nedrīkst satraukties,pret viņiem jāizturās ar sapratni un pa labam jācenšās sarunāt

IipashaSieviete      Bezmaksas medikamenti pienakas. Kaut kur Jugla ir klinika

neiet      Šeit arī ir vismaz 1 persona ar šādu diagnozi,bet šie slimnieki to neapzinās.
Izārstēt nevar,tikai mazliet apārstēt.Un to jādara ārstiem.

limonija    1 bella_ (2013-06-04 08:05) viedoklis
psihiatrijas stacionārs neārstē...(c) Beidz, pat ļoti labi apārstē(pavisam izārstējama šī slimība nav), tur jāpavada vismaz mēnesis, ne jau dažas dienas vai nedēļa. Pavisam cits cilvēks no turienes iznāk, tikai nedrīkst pārtraukt lietot zāles(ko viņi nereti dara), tad ir atkal vecie "putni" atpakaļ...Jābūt savam psihiatram, kuram var uzticēties, tas visu atlikušo dzīvi izrakstīs zāles(piemeklēt atbilstošāko preparātu nav viegli, tāpēc arī vajadzīga uzturēšanās stacinārā zināmu laiku). Zāles ir bezmaksas, bet ar kādu "aploksnīti" jārēķinās. Piekrītu Lucy - ar ļoti lielu sapratni jāuzņem šī cilvēka problēmas, jo viņi jūtas briesmīgi savos murgos un nav vainīgi, ka saslimuši, tās ir gēnu kombinācijas, kas nostrādā. Viegli jau paņirgāties par visu, ko nesaprotam, bet tā nevajag darīt.

bru_nette      pa kluso iebaro zāles, ja jau pa kluso ir diagnoze noteikta.

šizofrēniķiem ir pieplūdumi un atplūdumi, tad tais mierīgajos momentos viņi ir pietiekami adekvāti, arī pie ārsta var aizvest

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu