Obstruktīvā miega apnoja un CPAP aparāti

Vai kāds/a ir saskāries ar diagnozi-Obstruktīvā miega apnoja?
Vēlos pajautāt-kādi ir viedokļi par kādu no CPAP aparātiem- ? Vai ir jēga maksāt bargu naudu, lai tādu iegādātu, vai tomēr labāk piekrist operācijai??

Jautā tapatepat 2014-04-11 13:22

cholly (2014-04-11 13:28)    1 tas nu atkarīgs no tā cik smaga tev tā pakāpe, operācijas parasti veic pie vieglas pakāpes tas ir OMA I ja AHI= 5-17 pie smagākāsm izmanto aparatūru jo, smagākai formai nepalīdzēs mandeļu izraušana vai žokļa atbīdīšana.
Šajā jomā ļoti labi speciļaisti ir veselības centrā 4, pakonsultējies ieteiks ko darīt

annija005 (2014-04-11 14:04)      Jā...............dakteri nez ko sastaastiis lai tik tiktu pie naudiņas.

Edg (2014-04-11 15:58)  2   Vajag iet gulēt laicīgi un normāli izgulēties, tad nebūs nekāds apnojas ne ar ne bez šķērsliem. Kur nu vēl vairāk kādu liekēdi uzturēt maksājot par kautkādiem štruntiem.

labriit (2014-04-11 22:36)      Es nesapratu..., ja ir miega traucējumi, tad jaaveic operācija?

lubs (2014-04-11 23:33)      Man tieši šī pati problēma.
Biju VC4 uz pirmo konsultāciju,kur apstiprināja šo diagnozi.
Tālākais notiekas Miega Centrā,blakus Stradiņa slimnīcai.
Tev iedos par 50 Eur uz nedēļu speciālu aparātu,kurš fiksēs problēmas stiprumu.
Būs jāguļ ar masku.
Pēc tam tev piedāvās šādu aparātu nopirkt personīgai lietošanai.
Cena ar masku,apmēram 700 Eur.
Man tāds ir,ar tā palīdzību guļu drusku labāk,tak ne ideāli.
Galvenais traucēklis pati maska,pie kuras joprojam,nu jau pus gads,kā neesmu pieradis.
Kā arī tas,ka aparāts pūš gaisu,tb tas un troksnis ko viņš rada,man reāli traucē.
Nu lūk-mana personīgā pieredze.

aaaaaa (2014-12-24 08:21)      Tas VC4 Miega centrs gan man rādījās baisīgakais naudas slaukšanas aparāts bez lielas jēgas. Tur ir labi pardomāts algoritms kā tādas slīdošās trepes, kuras Tevi ievelk iekšā, sākumā ir jāmaksā mazāk, pēc tam jau krietni vairāk, bet pats galvenais, tam visam nav nekāda saistība ar ārstēšanu - neviens tur pat necenšās Tevi ārstēt, tikai izlaist cauri konvejieram un noslaukt piķi. Pirmā "konsultācija" par 25.- Ls izpaudās tā, ka pusstundu klausījos lekciju par elementariem jautājumiem, kurus sen jau zināju un to pašu info inetā var atrast par velti. Kad centos noskaidrot kaut ko tiešām, kas bija neskaidrs - atbildes nesaņēmu, jo man atvēletās minūtes bija beigušās un aiz durvīm sēdēja jau nākamie salaucamie rindā. Man tika ieteikts nākt jau uz nākamo "procedūru" par 75.- Ls, kaut gan skaidrs nebija kļuvis nekas.

aaaaaa (2014-12-24 08:29)  1   Labāks par visiem tiem CPAP aparātiem noteikti ir speciālie elpošanas vingrinājumi. Nekādi nebūtu noticējis ka ar tiem ko var panākt, sākuā caur degunu paelpot nevarēju nemaz, gan dienā, gan naktī nācās elpot caur muti. Taču katru vakaru pirms iemigšanas veicot vingrinājumus, esmu tomēr panācis ka tagad elpoju normāli, bez problēmam caur degunu. Nav tas bijis viegli un ātri, bet tas ir vienīgais pareizais ceļš, jo tas CPAP aparāts pēc būtibas jau ir kā protēze kurš Tev uz mūžu liek justies ka invalīdam, turklāt nav skaidrs vai vairak palīdz vai traucē, jo tāda mehāniska, rūcoša parikte pie sejas visu nakti jau nu arī nekādu kvalitatīvo miegu nedod.

Meistare (2014-12-25 14:21)    1 Ja piedāvā operāciju un OMA dēļ nav radušās citas veselības problēmas, kuru dēļ to nevar veikt- piekrītiet operācijai. Bet kamēr gaidāt operāciju, nomājiet aparātu. Tam var būt dzīvības cena. Tā nu tas ir OMA pacientiem ir augsts risks mirt miegā.

Līdzīgi jautājumi
Par daudz vai par maz miega. (6 atbildes)Tautas līdzekļi labam miegam (18 atbildes)Miegs nāk pa dienu (19 atbildes)Miegs pēc pusdienām (27 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu