Migrēna

Migrēna - jautājumi un diskusijas

Migrēna ar auru (29)
Kādam ir bijusi saskasme ar šo slimību? Kā jūs ar to sadzīvojat? Varbūt, zinat kādu labu specialistu, kas rubī fišku tieši par _migrēna ar auru_?
Rīgas 2. slimnīcā: dr. Daina Jēgere
neiroloģe, Latvijas galvassāpju biedrības vadītāja
Konsultatīvā poliklīnika, Tālr.: 6 7607243, 6 7607245
Senāk sievai bija trakas lēkmes,bet līdzēja adatu terapija. Tajos laikos par to runāja aiz slēgtām durvīm,turklāt dakteris bija praktizējošs psihiatrs. Divi cikli pa mēnesim un dzīve stabilizējās... Nezinu kā to sauca,bet iespaids fantastisks... Jā Liepājā ir daktere Madre,kas var palīdzēt.Viņa skaitās bērnu neirologs, bet pieņem arī pieaugušos. es arii iesaku Madri, vinja ir Metallurga.
pati pamocijos nedelju, sapes bija ka blaknes pie pamatdiagnozes un liidzeja Solpadeine, 2 ripas maza udens daudzuma. tad likvideju celoni un sapes pargaja.
varbut tev vajag kko citu parbaudiit. jo stipras galvassapes var but blakne.
Man tuvs cilvēks arī "ieguva" līdzīgu pieredzi. Vairākus gadus mocījās ar migrēnu (laikam bija arī aura). Kad bedzot aizgāja pie ārsta un izmeklējās - konstatēja tīklenes bojājumus (plīsumus). Tika nozīmēta lāzer oftamoloģija. (Tīklenes labošana ar lāzeru). Tā tika veikta regulāri reizi gadā. Un zīmīgi tas, ka tajos gados, kad bijušas vairāk migrēnas, bijuši arī vairāk tīklenes plīsumi. Tā nu iznāk ka migrēna, aura un tīklenes bojājumi ir savā starpā saistīti. Manuprāt lieta grozās ap galvas iekšējo asinsspiedienu, acu spidienu un tīklenes kapilāru caurlaidību. Kad mana paziņa sāka lietot asinis šķidrinosu līdzekli, par migrēnu nav sūdzējusies. ··· Migrēna: Migrēna ar auru lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Migrēna - kā tikt galā ar migrēnu? (26)
ja kādam te tāda mēdz būt, kā jūs tiekat ar to galā? man tāda ir ik pa laikam, bet vakar bija pavisam traka. tie , kuriem nekas tāds neatgadās, lūdzu pietaupiet dzēlības.
konkrēti par migrēnu nezinu, bet galvassāpes mitējās, kad sāku daudz un regulāri dzert ūdeni - tikai tīru ūdeni es izdzeru dienā ne mazāk par 2 litriem. kopār ar pāriejiem šķidrumiem tas sastāda jau vairāk par 3, vai pat 4 litri Dzeru ibuprofēnu. Ja iespējams guļu tumšā istabā. http://veseliba.jautajums.lv/1356459
http://veseliba.jautajums.lv/1340626
http://veseliba.jautajums.lv/1339296
http://veseliba.jautajums.lv/1348397
Logi aizvilkti, mājās kapa klusums, pie gultas ūdens. Ibumetīns un tamlīdzīgi neko nelīdz.
Mainīju darbu, migrēnas lēkmes kā ar roku atņemtas.
Īsta migrēna dienas laikā nepāriet.
Paskaties iepriekš rakstīto, te ne reizi vien ir apspriesta šī problēma, un pat ar ļoti sakarīgiem ieteikumiem. Man ļoti, ļoti sen arī bija ar to jāmocās, problēma bija mugurkaula augšējos skriemeļos, kad to atrisināju, arī migrēnas pārgāja. Cēloņi katram savi, tos arī jāmeklē un ar tiem jācīnās, jo pret šo zvēru tabletes ir bezspēcīgas. Elementārās lietas - kā ūdens, svaigs gaiss, fiziska aktivitāte utt. - protams, nāk par labu, bet ne vienmēr spēj tikt galā ar nelaimes sakni. ··· Migrēna: Migrēna - kā tikt galā ar ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Migrēnas ārstēšana (14)
vai kāda zin kādu labu paņēmienu kā var ārstēt migrēnu bez zālēm.Varbūt arī kāda zin kādu efektīvu paņēmienu no vecmāmiņu pieredzes.
man vislabāk palīdz vienkārši gulēšana. kad jūti, ka nāk virsū migrēna, jāmet pie malas darbi un jebkuras aktivitātes, jābrauc mājās un jāliekas gultā, tumšā klusā istabā...
bet principā te jau vairāki ieteica, ka galvenais priekšnosacījums, lai migrēna nesāktos - censties nestresot un nepārpūlēties.
Varu pat ieteikt vairaakus (no savas pieredzes, ne vecmaaminjas)
1. Labs sekss (uzlabo asinsriti un nav pamata migreenei).
2. Beigt stresot par lietaam, ko nevari izmainiit (parasti migreenas pamataa ir stress vai paardziivojums)
3. Iedzert stipru kafiju vai nedaudz konjaka(tiiri fisiolodjiski atver asinsvadus un nonjem spiedienu galvaa)
Jaaciinaas ar ceeloni - migreena ir tikai sekas, ne no kaa jau nepiemetaas, taa ka... karts piens ar cukuru vai medu. vispār vecmāmiņu recepte ir vēl arī pienā izvārīts sīpols / nopietni/, bet pati neesmu mēģinājusi, izklausās riebīgi :( samazinaat stresa faktorus un vairaak nodarboties ar sportu - aktivitaates liidz gandriiz visaam kaiteem... ··· Migrēna: Migrēnas ārstēšana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Galvassāpes - kā atbrīvoties no galvas sāpēm bez zālēm? (22)
Vai ir kādi ieteikumi galvassāpēm izņemot zāles un dakterīši??? Katru dienu ap pusdienām man sāk sāpēt galva un bez zālem nepāriet.
Viss ir atkarīgs no galvas sāpju iemesliem, taču esmu pārliecinājies (tas arī ir zinātniski apstiprināts), ka vīģēm ir tāda pati iedarbība kā aspirīnam, jo to ķīmiskais sastāvs ir ļoti līdzīgs. Tās vīģes gan ir jāēd vairāk profilaktiski. ap pusdienām? A brokastis ēd? Un pusdienas?
Kā ar acīm? Redzi labi vai ir brilles (vai lēcas)? Varbūt nepiemērotas?
Kāds ir kabinets, kurā sēdi? Vēdini pietiekami? ...utt...
Vispirms iemesls galvassāpēm jāatrod! Un jāmēģina tikt galā ar to!
:)
Ceelonji kaaskata. Zvaigziite neskaadee. Tu varbūt neticēsi, bet tas ir nopietni. Ja ir saglabājušās no padomju laikiem 2 lielās pieckapeiku monētas, tad tās līdz ļoti labi. Katru monētu piespiež savā pusē pie deniņiem un, ja ir galvassāpes, tās burtiski pielīp :). Kad galvassāpes pāriet, parasti tas ir 15-20 min.jautājums, tās pašas no sevis vienkārši atkrīt nost. Šito paņēmienu man savulaik ieteica kāds labs med.profesors.
Bet tomēr Tev vajadzētu noskaidrot, kāpēc ir tik biežas galvassāpes, varbūt zems asinsspiediens? Ieteiktu tad, kad sākas šīs sāpes, izmērīt asinsspiedienu un varbūt atrisinājums būs rokā, lai veicas :)
Gulēt iet pirms divpadsmitiem, dzert šķidrumu daudz pa dienu, vienkārši ūdeni, ap trīs litriem. No rītiem ēst pamatīgi, vakaros neest daudz, ieteicams reizi dienā sacirst kādu stīpu ar malciņu (saprast kā nelielu fizisku slodzi, uzskriet uz 8-o stāvu).
Rūpēties lai ir pieejams daudzmaz svaigs gaiss.
Nestrādāt tumšā telpā, ja darbs pie datora, rūpēties lai nav kontrasts pārāk liels acīm, arī tasl joti labi veicina galvas saapes. Arī kakla muskuļi var veicināt galvas saapes. Ja ir saspringti kakla muskuli kas traucee asinsriti. Pie ne īpaši kustīga darba ir nepieciešamas masaazhas/vingrojumi sad tad. Ja esi sasprindzis pārāk ilgu laiku, skatoties kaut kur - arī problēma.

Zāles ir simptomiem nevis cēloņiem. Vajag padomāt kā dzīvot veselīgāk. Stress, slikta pārtika, pārāk maz miegs, slikts gaiss. Bet ja šāda problēma pastaav ilgu laiku nedriikst aizmirst par varbūtību ka ir kāds bojājums ko var novērt tikai ar ārstēšanu vai ķiruģisku iejaukšanos, ieteiktu konsultēties ar ārstu ja problēma pastaav ilgstoši.
Ja man saap galva, man vienmēr paliidz, izbrauciens ar riteni, kaudze svaiga ūdens un svaigs gaiss.
··· Migrēna: Galvassāpes - kā atbrīvoties ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Migrēna (31)
Pas. to nebalt. dien. ar to kaiti, lai Jums katram noveicas, nekad ar to nesirgt, . .. lai veselībā, labā noskaņā, ar prieku, dienas savas tiek plānotas! Lūdzu Jūsu personisko pieredzi, kā esat iemācījušies ar migrēnu ...
sāpēs ir briesmīgas , bet pretsāpju drabes nelīdzēs, vajag paplašināt asinsvadus, tāpēc tas konjaks, tieši konjaks.
Lucy, ja nezini kas un kā tad turi muti kabatiņā un priecājies, ka Tev tā nav.
Migrēna ir briesmīga sāpe.
Tas ir ārējs sasprindinājums, kas nāk no iekšējā saprindinājuma.
Migrēna ir iekļāuta pirmajā psihosomatisku slimību grupā, ja interesē kas dziļāk. Ar to labi tiek galā psihoterapeiti, ja protams pats klinets ir ieinteresēts un šī metode viņam der. Bet rezultāts nav uzreiz, ar to jārēķinās.

Var vēl paserfot šeit:
http://mnashe.h1.ru/psych/bodymind/bodymind.htm
Pēdējā laikā šī neraža mani retāk piemeklē,bet no 35-45 gadiem 4-6 reizes gadā biju atslēgta no pasaules uz pāris dienām.Pēdējais,ko kaut kur lasīju bija,ka tas ir ģenētisks defekts.Laikam jāpiekrīt,jo arī mamma to piedzīvoja.
Gulēju,vēmu,atkal gulēju...kad jau viss gāja uz beigu pusi palīdzēja auksta colas pudele(citos gadījumos to draņķi nelietoju)Tagad meita no UK ved tādus kā zhelejas atvēsinošos migrēnas plāksterus-īsam laikam palīdz.
man viena daktere ieteica šādu metodi, jāteic, ka strādā ļoti labi- pāris nos -shpas tabletes, lai noņem tās mežonīgās spazmas, 20-50 gr, konjaka vai melno šokolādi, un kādus sirds pilienus vai balderjāņus, un mieru pāris stundas. Man pirmie simptomu ir redzes traucējumi, līdz ko kas tāds parādās, tā ieņemu nos-shpiņu un acis ciet.Tas tiešām palīdz. Gadās ik pa laikam, bet nekā neārstēju un zāles iedzeru tik tad, ja beidzas pacietība gaidīt, kad pāries. Cenšos ar ķīmiju neaizrauties. Dienas ritms netiek mainīts, jo variantu nav. Ja tās ir brīvdienas, tad cita runa: gultā kaut vai divas dienas pēc kārtas un ir ok. ··· Migrēna: Migrēna lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Migrēna - kā ar to cīnīties? (33)
varbut kads var pastastit ka lai cinas ar migrenu? nekadas tabletes nepalidz,bendeju ti kungi. Varbut ir kads dziednieks,kas spej so kaiti apkarot?
Kad man sāpēja jau otro nedēļu galva, es sāku atcerēties, ka bija TV reklāma galvas sāpju klīnikai. Meklēju googlē, bet neatradu. Kāds nezin kaut ko par to? Tur nosakot galvassāpju cēloņus.
Un tie kas domā, ka tādas sāpes var izārstēt ar seksu, tiešām laikam nezin kas tas ir. Tad pat pakustēties nevar, kur nu vēl kaut ko darīt.
Vajag pieversties Dievam un sakt par to lugt nopietni,Dievs jebkuru slimibu spej dziedinat,pasam bija epilesija,tagad esmu dziedinats,esmu dabujis atlauju lai tiesibas kartotu,ko sakuma domaju ka viss ta ari paliks uz muzigiem laikiem. Dievs dara brinumus ka Tev izpauzhas?ar vemshanu? vinjas hau visaada veida? Vai tik tev nav bieži negācijas ikdienā?...Man no tā bieži sāpēja galva, tad arī sapratu, ka tas ir galvenais, varbūt pat vienīgais cēlonis.
Katrā ziņā ir vērts padomāt , ar ko esi kopā.
..a nekā..pati sākas...tā pat ar beidzas...ja nu vienīgi kā karikatūrās...aukstu dvieli ap galvu...reizēm palīdz nevis stipras tabletes...bet pavisam banāls citramons...
edmunds!!!..da kāds seksis...katrs grūdiens kā ar naglu galvā:)))))
··· Migrēna: Migrēna - kā ar to cīnīties? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Galvas sāpes. (45)
Pēdējā laikā šad tad sāp galva- deniņu apvidū, it kā nekas traks, iedzeru citramonu un pāriet, kas varētu būt par vainu, varbūt ir kādi viedi viedokļi kā to novērst??, ieteikums doties pie ārsta neder, netaisos finansēt ...
...paēd! badoties ir kaitīgi :)) ja pats iemeslu atrast nevari, nāksies tomēr iet pie ārsta. Jo - galvas sāpēm var būt 100 un viens cēlonis. Idejas pa galvu klejo un smadzenes meklē.. :) Kad atduras kaut kur korpusā, tad sāp... ;)
Ko darīt - nezinu.. :)
vairāk šķidrumu lieto, un nevis viskiju, bet vislabāk tīru ūdeni. nevis aukstu, bet remdenu.
pavēro, ja pāriet galvassāpes, tad TU jau saprati - smadzenēm arī vajag "degvielu".
Tīri psiholiģiskam sirdsmieram,kā inteiģents inteliģentam teikšu, ka vismaz analīzes var sataisīt bez jebkādas tur slaukšanas biznesa finansēšanas.
Un spiedienu pamērīt -aptiekā pa 10-20 santīmiem.
Un redzi pārbaudīt.
Iesākumam.

Un padomāt, ko tu pēdējā laikā dari tādu, ko neesi darījis līdz šim.
··· Migrēna: Galvas sāpes. lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Migrēna (17)
Sveika tauta!!!! Visu nakti pa tālruni mierināju kā nu mācēju savu lielo meitu, atkal migrēnas lēkme, bet ļoti stipra, ar vemšanu ik pa 30 min, untt........nu jau ilgsts vairāk kā 20 stundas, visi pretsāpju medikamenti tiek ...
Aatros ebtw! Kadreiz saskaros es ar ar tadu lietu - migrena ! Arsts izrakstija nikotinskabi ! Padzeru kadu laiku un sapes tika aizmirstas uz visiem laikiem ! ir pretmigrenas aierosols, vienigi nosaukumu neatceros unnesmu parliecianat vai tagad jau nav par velu... Ja ir vajadziba, uzraksti privati - iedoshu dr. koordinates, kursh ar to stradaa... Migrena gan nav taa lieta, kuri var izarstet, var tikai ``apaarstet`` vai arii jamainit ko ``pa lielam`` dzivee! Shaadas leekmes gadiijumaa OBLIGAATI jaasauc aatraa paliidziiba, kas medikamentus ievada intravenozi.Injekcijas muskulii arii ir maziedarbiigas.Vienkaarshi izsaukts aarsts neko neliidzees.Pateiks, ka jaaiet pie speciaalista. Saus aatros un meitenei peec pusstundas buus labi.
Migreenas slimniekam liels kopeejs darbs ar neirologu, jo paiet labs laicinjsh, lai izzinaatu savu migreenu, to, kas migreenu provocee, kaadi medikamenti paliidz profilaktiski un leekmes laikaa. Jaaraksta dienasgraamata. Biezji vien migreenu izraisa visparastaakie paartikas produkti.
Ar tautas liidzekljiem mirgeenu nevar izaarsteet.Migreenu vispaar nevar izaarsteet.Ar to jaaiemaacaas sadziivot.Protams, kaa jau teicu, ar laba un pastaaviiga neirologa paliidziibu. Katraa zinjaa migreenu var "savaldiit" un padariit leekmes retaakas un ne tik smagas.
Veiksmi.Turaties!
p.s. es negaidu ne stundu, ja saakas leekme.Saucu uzreiz aatros.Jo ilgaak cilveeks cieshas, jo gruutaak leekmi kupeet /nonjemt saapju sindromu/.
Vienreiz aatrie mani pamatiigi sabaara, ka cieshos un nesaucu shos laiciigi.
Aarpraats, 20 stundas un veel ar vemshanu:(....nabaga beerns...
p.p.s. leekmes laikaa no saapeem var celties asinsspiediens.Respektiivi-var draudeet insults.Tieshi taadeelj aatros izsaucot, jaasaka, ka migreenas leekme, un jums neprasiis nekaadus paskaidrojumus un aatrie momentaa buus klaat.
··· Migrēna: Migrēna lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Migrēna (27)
Vai kāda (-ds) var par sevi teikt, ka ir pilnīgi tikusi galā ar migrēnu? Man kaut kā neizdodas... Vienmēr jāizdomā jauni līdzekļi, kas atkal pēc laika atkal vairs nedarbojas.
ir tikts galā ar šito lietu www.ziedu-energija.lv

ij vēl, ja nu galīgi nekādi, auru speciālists pavisam noteikti spēj sakārtot visu tā, ka migrēna izsīkst, i nepamani pa kuru laiku pazudusi.
netiku ar migreenu galā 4 gadus.kad izrādijas ka visa vaina nierēs.A visas analizes bija labas,nekas neuzrādijas,he he he-viltnieces:DKad izrādija ska iekaisums ir bijis pamatigs,bet analizes tiras,interesanti.Kad nieres saārsteju,pārgaja migrēna,lidz tam nekas nelidzēja,nevienas zāles,zāles tik bojāja nieres tālāk.manami mammai bija tieši tāpat jaunībā,arī bija migrēna,ari izrādija svaina nierēs,un ari analizes radija ka ar nierēm viss kārtībā.bet atradās neatlaidigi dakteri,ka satrada to vainu,kārtigi pameklējot:)
Mūsidneās labāk tomēr pie kāda dziednieka iet,jo ārsti ja uztaisa urinanalizes un ja ir viss kārtiba,neko tālak nedarīs.
Es vakar sāku domāt, ka ar migrēnām mokos jau vairāk kā 15 gadus un ir tieši tā, nekas nepalidz, 1 - 3 dienas no dzīves nost. Ieinteresēja tā doma par nierēm, jo zinu, ka tur nav viss kārtībā. Var ar osteorefleksoterapijas metodi. Homeopāts man diemžēl ar nepalidzēja,pusotru gadu gaju,nekā....
Dziednieks labs kas uz veselību strādā,ari brinumlietas pasaka,ko neviens ārsts nekad neatklāj.Tieši tāpat bērnam veselibu saveu kārtibaa,kad ārsti neko nevareja pateikt,arī dziednieks pateica ka ar nierītēm probl.un darot ko viņš liek,bērns vienkārši superīgs.Jāsaka ka bērnam tikai gadiņš,bet diemžēl ārsti negrib
eja neko meklēt,jo visas vainas noraxtija vai nu uz zobu nākšanu,vai nu uz kolikām,vai nu nervozu mammu:Daizgāju pie dziednieka un viss kartiba pa pāris menešiem:)Nierites ir viens smalks mehanisms,kas var slēpt savu vainu,parastas urinanalīzes nemaz neparāda ka nebutu kautkas labi.Laikam jāklausās vairāk savā sirdsbalsī,un jāmeklē tā vaina,jo mocīties gan nevajag,risinājums ir vienmēr;)tas ka galva sāp,reti vaina tiešām ir galvā;)99% gadijumu vaina ir meklējama citur.
··· Migrēna: Migrēna lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Migrēnai līdzīgas galvassāpes pusaudzim. (30)
Varbūt kādam ir līdzīga pieredze, kā tikt ar to galā?
Man personīgi palīdzēja masāžas :) nieru problēma atklājās ka ir..ārstēja nieres,un migrēna pārgāja....(var būt arī aknu probl.)
pati galva no sevis tāpat vien nesāp....
Palasi saakumaa Siņeļņikova grāmatu krievu valodaa par savas slimiibas atpaziishanu. BUusi paarsteikta atklaajot migreenas iemeslu citu pusi un zini es ilgi pati mociijos ar migreenu, bet kad pieveersos taas patiesajiem ceelonjiem un atrisinaaju tos, paargaaja kaa nebijusi... tik pat labi galvassāpes varbūt arī ja problēma ar kuņģi! bet, ja tās galvassapēs biežas, tad labāk griezties pie ārsta...no manis pašas pieredzes pusaudža vecumā! :) PIE AARSTA JAAIET!
Esi par taadu dzirdeejusi? Jaapanjem noriikojums no gjimenes aarsta un jaadodas pie neirologa.
··· Migrēna: Migrēnai līdzīgas ... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu