Potītes

Potītes - jautājumi un diskusijas

Lauzta potīte ?! (10)
Vakar neveikli paklupu un nokritu . Kādas minūtes 5 nogulēju uz grīdas ar sāpošu potīti . Tad piecēlos un aizkliboju. Sajūta kā lauzta , bet neesmu pārliecināta. Tagad uz sāpošās kājas pastaigāt varu ,bet pagrozīt ar ...
Fiksi uz slimniicas uznjemshanu, kaut vai nakts laikaa! Ir risks palikt par kropli uz muuzhu!! Cerams prāta pietika doties uz slimnīcu, jo caur oho nav paldies Dievam nevienam rengena staru ;)...bet nakts laikā ja nav citas iespējas var saukt ātros...
Cerams viss labi...
Retngens ir jārtaisa obligāti. Drīzāk jau sastiepums. Es pat barjerskrējienā, krītot uz barjeras nesalauzu, bet tikai sastiepu potīti. Tas gan tik un tā nozīmēja problēmas ilgu gadu garumā.

Rentgens pateiks precīzāk.
Cerams kāja jau ir ģipsī? ··· Potītes: Lauzta potīte ?! lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Sastiepu potīti (7)
Spēlēju futbolu un nepiezemējos pareizi, labā kāja izmežģījās uz iekšpusi, neliels krakšķis dzirdams. Uztaisīju rentgenu - lauzts nav, noteica ka saites izstaipītas. Bija sāpes, kā tad bez tām, pirmo dienu sāpēja ...
Uzmeklē speciālistu, kurš līmē teipus! Ļoti laba un efektīva lieta! Turklāt nedārga! Es darīju šādi:

- pirmkārt - uzreiz, atkārtoju - UZREIZ!!! - jāliek karsta piena kompreses! (Junga metode) Parasti ārsti iesaka pirmās 24 stundas likt ledu vai citādi dzesēt. No nākamajām - sākt sildīt. Piena komprese darbojas pretrēji - tā "novāc" pampumu. Tik karsta, cik vari izturēt, protams. Nav jānoņem spalvas, ne āda ar verdošu kompresi.
- otrkārt - es liku pašfiksējošo elastīgo saiti. Tā ir plāna, salīp un labi nofiksē. izmantojama vairākkārtīgi. Nav jāuztraucas, ka sasaitēsi par stingru, kā ar parasto "elasteni".
- nākamais solis - "Dolobene". Var ziest arī pirms uztin elastīgo saiti.

Veseļojies! :)
Pusgadu staigaaju ar saiteem. Un veel joprojaam ik pa laikam juutu saapes.un ne katru vakaru,bet ir vakari,kad joprojaam ir sapampums. Nezinu gan ,ko lai iesaku,ja pati veel joprojaam mocos. Iztureet,un staigaat ar stingiem apaviem,ne sandeleem. Stiprais baltkrievu šnabītis palīdzēs,mūsējais ir par švaku.Uzliec pāris vakarus kompresi,palīdzēs,zinu pēc savas pieredzes. R.I.C.E. =

Rest
Ice
Compression
Elevate
··· Potītes: Sastiepu potīti lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Iztulkojiet, lūdzu, vienkāršā latv.val. (2)
Later.potītes lūzums apm.st.Apkaļkoj.zem med.potītes.Papēža k.ekzostozes.
Ārējās potītes lūzums apmierinošā stāvoklī-vai nu sadzijis, vai operēts un sadzijis.Apkaļķojums zem iekšējās potītes-tādi rodas pēc dažādām traumām. Papēža kaula ekzostozes ir saucamie radziņi, kas izveidojas zem pēdas. Gadu un traumu bagātība ··· Potītes: Iztulkojiet, lūdzu, ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Pec ikra muskuļa plīsuma- satūkusi potīte (3)
Pirms pusotra menesa arsts konstateja man ikra muskula daļēju plīsumu. Esmu bijusi pie ortopeda, uztaisijusi rtg, tagad gaidu terminu pec nedelas MTR. Kaja pietukst pie slodzes, staigajot saap iekseejaa potiite, grūti paarvietoties, ...
Es iesaku par medicīnu saistītos jautājumus uzdot medicīnas profesionāļiem - ārstiem!
Vai nu gluži tā var būt, ka pat ģimenes ārstam nevar piezvanīt?
Paprasi aptiekās zirgu balzāmu - ļoti labi palīdzot. Un dakteris nupat ieteica manai pavecakai radiniecei pie ļoti līdzīgas kaites Vai tas bija slodzes plīsums ? Piem. bobslejā, vai kartupeļu laukā. Vai kritiens? Vai kāds ar lauzni pa stilbu iebelza?
Tikpat labi var būt kādas plaisas kaulā, ko pirmajā rengenā neatklāja. Tās tad arī sāp. A pietūkst, tāpēc, ka nav sadzijusi. Jāšinē kāja, vai vismaz uz nakti ar slapju dvieli jānotin. Jāsmērē nevis zirgs (un noteikti ne sildoso variantu!!!), beT DOLOBENE
Cik ilgi vajadzēs, tik arī dzīs. Pacietību!
··· Potītes: Pec ikra muskuļa plīsuma- ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Plēsta potīte (8)
plēsta potīte, operacija, gipsis, ... kas talak???? vai kads var izskaidrot kas talak darams???
Pagaidīt, kad noņems ģipsi un uzsākt rehabilitāciju Nu nejau gultas..., bet gan smags darbs, lai atjaunotu saišu elastiibu un pēdas normālu darbiibu. Daudz jau atkarīgs kāds lūzums divpotīšu, trīspotīšu... Tagad laiks , vari strādāt ar kāju pirkstiem...spēlē klavieres tas veicina asinsriti un dzīšanu.... Ja netūkst pēc slodzes tad jau oko... skaiti dienas velams loti uzcitigi un nopietni pec tam trenet, lai atgutu visu kustibu amplitudu!
pateicoties latvijas medikjiem nav vairs visam locitavam pilnigi tas pashas kustibas, kas bija, pateicoties draugam medikjim no Holandes ,kas macija gan ar krukiem staigat, gan kadus vingrinajumus majas taisit, gan pats fiziski tos veica... tomer kustos taa nekas! rehabilitacija peec tam loooti svariga!!
līdzīgi-sadzīvoju ar to vēl šodien-pie lielakas slodzes uzreiz jūtu sāpes.:/ ··· Potītes: Plēsta potīte lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uztūkusi kāja, un ļoti sāp pie potītes (10)
Pēdējās 2 nedēļās biju sākusi praktizēt garus pārgājienus ar kājām. Apmēram 1.5-2h max dienā. Tad man vakar pēkšņi pasliktinājās stāvoklis un šausmīgi sāka sāpēt kāja. Un uztūkusi milzīga potītes ...
elementaari - need neko un dzer tikai uudeni 7 dienas. paaries 100%. es taa izaarsteeju savu potiiti un arii rokas izmezgjiijumu, katru savaa laikaa.
ieguvums buus uzlabotaas garshas un smazrju izjuutas :)
pārslodze
vajadzēja sākt ar biezpiena paciņu cilāšanu katrā rokā no rītiem un 3 pietupieniem, lēnām palielinot slodzi :)
...pamēģini ar etiķa kompresi..man ir palīdzējis.. Pie kāju, īpaši potītes pārslodzes man ļoti labi palīdz vienkāršs paņemiens - siltā ūdenī, bet ne karstā, tā, lai tiek apsegta visa potīte, ieliec 1-2 glāzes parastas sāls un paturi, kamēr ūdens atdziest. Pēc tam potītei uzliec tās pašas ūdens kompreses un apsien ar kaut ko ne pārāk siltu. Šo procedūru var atkārtot, labi iedarbojas ja to dara pirms gulētiešanas. Var arī uz potītes likt bezpienu sajauktu ar skābo krējumu(ne šķidru), apsiet un mierīgi pasēdēt mājās, palasīt grāmatu. Biezpiens un krējums visus nelabumus izvilks ārā, ar to ārstēju arī , ja brūce struto vai ir ievilkta skabarga, kuru nevar izvilkt ārā. Pamēģini. Kāpostu lapas noņem tūkumu (aptīt ap potīti). Bet, labāk jau ieplānot ārsta apmeklējumu. ··· Potītes: Uztūkusi kāja, un ļoti sāp ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Izmežģīta potīte... (23)
Tā..šodien nokritu...izmežģīju potīti... kādi ieteikumi sāpju mazināšanai?
Karbonāde no ledusskapja saldētavas. Ja nav karbonādes - līdzēs jebkurš cits gaļas klucis. Ar spirta kompresēm uzmanīgi. saapes mazinaas mazinoties tuuskai. tuusku, savukaart vslabaak nonjem vecaa labaa vecvecomiishu metode- iipaashaa cienjaa pie muusu tiklajaam marliitee churaataajaam nebuus vis. :)) jaa, pareizi saprati, uriina komprese.
unj pirms bljaun fuj veee uh ah pee, izmeegjini. nekad neko citu vairs nelietosi.
Man ļoti palīdzēja traumogēls un elestīgā saite. Es ar nesen tām sāpēm gāju cauri. Sāpošo kāju pēc iespējas mazāk kustināt un noslogot. Guļot vai sēžot palikt kaut ko zem pēdas apakšā, t.i. pacelt augstāk. Obligāti atvēsināt, tas mazinās iekaisumu- ledus celofāna maisiņā, vai jebko aukstu - tikai neturi ilgāk par 5-7 min, tad jāņem pārtraukums, savādāk dabūsi apsaldējumu. Var uz nakti uzlikt biezpiena kompresa - nu tāda neliela ķēpa un uzmanīgi jātaisa, lai palags nav jāmet ārā, bet biezpiens dzesē ļoti labi. Var pasmērēt ar pretiekaisuma / pretsāpju ziedēm - vislabāk ledusskapī turētām - voltarēns un Co. Ja baigi sāp, tad drusku ibuprofēnu vai ko citu ar pretsāpju/ pretiekaisuma iedarbību var pāris tabletes padzert. bet nu ar pašārstēšanos uzmanīgi. ja nepaliek labāk, bet iet uz otru pusi - dodies pie ārsta. Lai Tev ātri dzīst:) mjā, es ar vienreijz pamatīgi žāvos boulingā, ieskrienoties un pārkāpjot "zelta likumu" neuzskriet uz celiņa, domāju, ka vispār palikšu bez kājas, bet tad oficiantīte (liels paldies viņaij, dažreiz gadās starp viņām arī normāli skuķi) operatīvi atnesa ledusmaijsiņu no bāra, pampums drusku noplaka, neacceros kā bet pac aizvedu sevi uz mājām ar kreiso kāju spiezdams visus pedāļus, pēctam trīs dienas ar šņabja kompresi kunkstēdams nogulēju zem deķa, tā kāja vēlarvien brīžiem tāda "jocīga"...;DDD ··· Potītes: Izmežģīta potīte... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Pampst potītes (20)
Manai sievai dikten pampst potītes,ko lai viņa dara? Mož kāda var ko ieteikt
Jaatur ar galvu uz leju un kaajaam uz augshu. ir tāda lieta ,ka zeķes ,kas uzlabo mikrocirkulāciju...tikai aptirekā nopērkamas! nevajag lietot stipros dzeerienus un vispaar peec iespeejas mazaak lietot shkjidrumu...paliidz arii peedu masaazja itsevishkji, ja to veic miiljotais viirietis... Būtu `dikten labi,ja sieva Kalnos aizietu uz doktorātu un parunātos ar ārstu.Jo iemesli var būt daudz un dažādi. moni,iemesls esi Tu.beidz kost un sievai nebūs jāstreso&jāpārdzīvo.un viss nostāsies vietā. ··· Potītes: Pampst potītes lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
No skriešanas sāp potītes (11)
No skriešanas sāp potītes, kas varētu būt pie vainas? apavi? slodze?
Skriešana ir treicienslodzes visām locītavām...Velobraukšana ir daudz daudz saudzīgāka.
Nav arī ieteicams skriet ar nepiemērotiem (cieta zole) apaviem pa nepiemērotām virsmām (cieto ceļa segumu).
Pie vainas var būt daudz kas. Arī apavi un slodze. Bez vairāk info nav iespējams atbildēt, un ko atbildēt ja pat jautātāja nav? nav pat kam atbildēt.......... … skriešanas atsākšana pēc lielāka pārtraukuma (ziemas) neierasts skriešanas ceļa segums, novalkāti apavi, nepierasti liela slodze … Galvenais “ieklausies” savās sajūtās. Nevajag darīt to, kas sagādā nepatīkamas sajūtas. Segums (skrejceļa), apavi, skrējāja svars (liekais), skriešanas tehnika (būtisks faktors), iepriekšējā fiziskā (ne)sagatavotība....
P.S. varbūt tomēr pie daktera pēc svētkiem, ja pa to laiku nepāriet.
Par cik autors neredzams, tad varbūt vecums. ··· Potītes: No skriešanas sāp potītes lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu