Par smēķēšanas atmešanu. ..

Vēlējos parunāt par palīdzību no malas...
Kaut kā neizdodās saviem spēkiem tikt gala ar šo atkarību. Bez problēma ir tajā, ka nevaru saņemties aiziet pie terapeites, kas man varētu palīdzēt, jo..., man ir tāda sajūta, ka, ja kāds man palīdzēs, tad tā vairs nebūs MANA uzvara..., bet pašai nesanāk...
Kā būt šādā situācijā...?
p.s. no loģiskā viedokļa saprotu, ka, ja nesanāk pašai, tad jāaiziet līdz terapeitei, bet vai es spēšu justies priecīga, ka atteikšanās no nikotīna būs notikusi ar palīdzību no malas... Šī ir tā iekšēja pretruna...
Parunājiet ar manīm... :)

draboss (2013-11-27 23:29)      Smēķešana Tev būs jāatmet pašai, ar vai bez terapeites, taka droši vari doties pie viņas. Esmu dzirdējis dažādus stāstus no tiem kas atmetuši, vienotas receptes nav, tāpat kā pati atkarība cilvēkiem izpaužas dažādi.

haiku (2013-11-27 23:36)      ´Jāatver´ prāts un jāsaprot, ka smēķēšana ir visnejēdzīgākā nodarbe. Palasi Alena Karra "Kā viegli atmest smēķēšanu" - kaut trīs reizes izlasi. Nemet uzreiz nost - nebūs jēgas, bet gan momentā, kad tiešām gribi to vai, kad ir pavisam slikti (slima, emocionāli) - no sērijas: sliktāk jau nevar vairs būt. Jāmaina domāšana veselīga dzīvesveida virzienā - veselīgi ēst, sportošana - tad jau pats par sevi nāks saprašana, ka tas ir kaut kas pilnīgi lieks.

Polus (2013-11-27 23:38)      Smēķēšana gan ir tā lieta, kur pilnībā pietiek ar saviem spēkiem, ja ir adekvāta vēlme. Pats arī vienkārši izdomāju, ka vairs nesmēķēšu, un viss - nesmēķēju arī. Tā ir kā sevis pārbaude - "ja nevari tādu sīkumu, tad ko vispār vari?". Reizēm ir bijis, ka gribētos uzvilkt, bet, sajūtot to smaku, visa gribēšana noplok.

AivarsN (2013-11-27 23:39)      Ar gripu jau arī var mēģināt tikt galā paša spēkiem,bet var doties pie ārsta. Vai ir atšķirība? Es jau vairāk kā 30 gadus nevaru izlemt,vai atmest,vai tomēr nemocīt sevi un.turpināt smēķēt. Viens no maniem vectēviem nedzēra un nesmēķēja un nodzīvoja 95 gadus,bet otrs smēķēja no 14 gadu vecuma un arī regulāri iedzēra un tā pat mdzīvoja 95 gadus.

Andrejs1966 (2013-11-27 23:40)    3 Izpīpē 3 paciņas 3 minūšu laikā, iespējams nonāksi nikotīna komā, bet atmetīsi.

chentaluluu (2013-11-27 23:44)      Vienmēr esmu uzskatījusi, ka atmest smēķēšanu man neizdosies, jo patiesībā to tā pa īstam nekad neesmu vēlējusies. Tagad jau kādu neilgu laiciņu varu sevi pieskaitīt pie nesmēķētājiem. Izrādās, lai atmestu smēķēšanu viss, kas man ir jādara - jāpārtrauc to darīt. Protams brīžiem ir vēlēšanās paņemt cigareti, bet... es zinu ka katra cigarete rada vajadzību pēc nākamās cigaretes, tāpēc pagaidām atturos no tās vienas cigaretes, kas pārvilks strīpu visām pūlēm. Godīgi sakot par manu nesmēķēšanu pat mani labākie draugi vēl neko nezin, nenojauš, nevēlos iesaistīt līdzjutējus, atbalsta grupu vai vērotājus. Terapeitu noteikti neiesaistītu, zinu ka uzveltu uz viņu visu atbildību par savu nevēlēšanos atmest smēķēšanu, tagad varu paļauties vienīgi pati uz sevi.

brexe (2013-11-28 00:18)      Nevaru atmest un nekādīgi :(
Nelīdz nekas ..
Gribasspēks nav:D

AivarsN (2013-11-28 00:23)      Esmu vairākas reizes nopietni mēģinājis atmest. Ilgākais laiks cik noturējos,bija pusgads. Atkarību nosaka mūsu gēni. Citam atmest izdodas bez īpašām grūtībām,bet citam tā ir gandrīz neiespējamā misija. Tieši tas pats ir ar alkoholismu,-vieniem ļoti ātri rodas atkarība,bet citiem vispār nerodas.

Spicis (2013-11-28 00:53)      RasaR, te kļūdies (sakarā ar tēzi par nepīpēšanas korelāciju ar svētdienas pīpmaņiem). Pašā pamatā nepareiza pieeja - ne atmest vajag, bet pārtraukt! Tā ir liela starpība. Pārtraukšanas procesam ir vairāki etapi (ver teikt - fāzes).

Alison (2013-11-28 01:11)    3 Es, kad biju maza meitene, dzīvoju tālu laukos, un kad mācījos skolā manā klasē visiem bērniem vecāki, kā vecāki, bet manējie abi smēķēja. Man bija tik nenormāli kauns par to toreiz, reāli cietu :) Protams, ka mūžā dauzoties pāris dūmus ievilkusi esmu, bet vispār nesmēķēju - bērnības trauma. Katram savi putni :D
Šobrīd viedoklis par smēķēšanu man tāds - lai citi dara, kā vēlas - gribi smēķē, negribi - nesmēķē - bet smēķēšana varētu būt iemesls, kādēļ pavisam tuvos draugos cilvēku neizvēlētos :) Vai Tu - nebaidies, ka kāds, kas Tev ļoti svarīgs,Tevi neizvēlētos šī ieraduma dēļ??

susurs (2013-11-28 05:43)      Smeķēšanu var atmest vienā diena. Es to izdariju vienkārši.
Nevar tikai mikstčauli un cilvēki bez nopietnas apnemsanas un mīkstmiesi. Tada neesi viena mūsu zemīte.
Kaut kādas grāmatas lasot, ejot pie ārstiem tās visas ir muļķības un naudas izmešana.

breakdown (2013-11-28 07:16)      1.kaart - saaki ar to ka gribi atmest utt., bet peedeejos komentaaros jau juutama attaisnoshanaas ka "katram jau tas individuaali utt."bet nu tas taa.
2. kaart - kas tev ir svariigaak, atmest vispaar, vai atmest bez citu paliidziibas? mazliet taa kaa neaprotu to tavu stimulu. Kaada atskjiriiba, vai ar vai bez, ieguveeja ta buusi tikai tu, un ja saki ka pati nevari, nu tad k-kaada paliidziiba ir vajadziiga. Bet cik saprotu, tad esi jau izmeegjinaajusi visaadas metodes, taatad probleema diemzjeel ir ar tavu gribasspeeku.
P.S. Atmetu vienas dienas laikaa peec 12 gadu smeekjeeshanas. Paliidzeeja Tabex :) Nu jau driiz pusotr gads kaa nevelku, un galvenais, ka pat negribaas to atsaakt :)

av2 (2013-11-28 07:31)      Nu labi paliidzeetu, ja ( nu piemeeram tikai ) sex vislabaakajaa briidi viirietis pateiktu , ka smirdi un....viss apstaatos :( .
Un bez ironijas. Kadreiz tas baigi saapiigais "pa ausiim " liek izdariit lloti svariigu, pareizu soli savaa dziivee.

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu