Vai lieko svaru var ārstēt?

Protams, ka ir nozīme dzīvesveidam, uzturam, utt.. Bet grūti noticēt, ka lieko svaru var tā vienkārši kontrolēt. Nesen visai nopietnā ārstu padomu portālā nācās uzdurties jautājumam par hormonu terapiju priekš tīņam, kuram kaut kas bija ar krūtīm vai balss lūzumu, utt. Ja jau tādas lietas var kontrolēt ārstnieciski, tad jau liekam svaru arī varētu?

Arī žurnāla "Ir" maija numurā bija pamatīgs raksts par svaru mazinošā uztura bagātinātāju draudiem un tur bija minēti fizoloģiskie procesi, kurus ar šīm zālēm cenšas kontrolēt. Neticas, ka visiem uztura bagātinātājiem pretim nav arī nopietnās zāles. Raksturīgi "Ir", par tām nekas netika teikts (viņi vienmēr daudzas lietas noklusē). Var taču būt vielamaiņas problēmas un tās ir jāārstē.

Tinte (2014-05-18 18:12)      Varbūt pamēģināt mazāk un pareizāk ēst? Nevajadzēs savu organismu ar medikamentiem pičkāt.

Lusenite78 (2014-05-18 18:19)    1 Jē kāds murgs.Mazāk rīt un vairāk strādāt un aizmirst našķus.Būs ok.

Scarlett (2014-05-18 18:26)      Lieko svaru neārstē. Ārstē cilvēku. Un vispirms ir jāzina liekā svara iemesli. Ja tā ir negausīga, nekontrolēta ēšana, tad ārstēšana maz palīdzēs, kamēr smadzenes neizskalosi. Ja tā ir vielmaiņa, sirds slimības, kas ietekmē svaru, tad vajag iet pie ārsta un šos jautājumus uzdot ārstam, nevis lasīt dzelteno presi ("Ir" nav izņēmums) vai prasīt padomus iepazīšanās portālos!

veejpuuta (2014-05-18 18:31)      Var var ārstēt,ar plāksteri.Uzlīmē mutei,viss kārtībā.

Pelle (2014-05-18 18:45)      Protams, ka ārstē un to dara ārsti dietologi, tai skaitā noskaidro liekā svara iemeslu.

Tessa (2014-05-18 19:10)      muljkjiibas tas viss. ja svars ir stipri vairak par normu,ir jaapzinas,ka ne pie ka laba tas nenovediis un jasaka k-kas dariit lietas laba, bet pasacieniem ir jabut kompleksa-eshana, sports,galvas saturs.
vakar skatiijos finalu "взвешенные и счастливые" PBK, cepuri nost gan daliibniekiem,kuri nometa pat vairak par 50% no sakotneja svara,gan shova "dirigjentiem"-ir reals briinums,kad puisis,kursh svera 180 kg, gada laika nomet ap 100 kg,pat budams izbalsots. man liekas,neta var redzet ierakstus.
bet discipliinai jabut drakoniskai. un apnjemiibai arii. bet!! es runaju par tiesham biistamu svara pieaugumu,mazhoshanas neatbalstu gan.

labsa (2014-05-18 19:18)      izklausījās ka liekajam svaram iesnas, un ka nu šis svars jāārstē....

Tessa (2014-05-18 19:19)      nure,te,laikam,bus mazs gabalinjsh no ta,ko vakar redzeju.
https://www.youtube.com/watch?v=-yAyIE5ZsSU
sizhets par puisi 20:50 min.

Korneelija1958 (2014-05-18 19:37)      Es laikam arī viena no tām rijīgajām kurai vajadzētu muti aizlīmēt!!!Tās kuras te ir slaidas un gudras novēlu nekad nepalikt rijīgām!Vai tiešām tik vien ir saprašana,ka liekais svars var būt no ēšanas.Ir jau tādas veselības problēmas kur vienu ārstējot sākas citas(paliek sievietes apaļākas).Visus uztura bagātinātājus ko reklamē svara zaudēšanai ir tīrais peļņas avots zāļu ražotājiem.Sabiedrība arī tiek virzīta domāšanā uz to ,ka korpulents cilvēks nav nekas,lai mēs pirktu viņu apšaubāmos uztura bagātinātājus.

Palomino (2014-05-18 20:06)      Aizcilpo pie dakteriem, noskaidro savu pašreizējo veselības un fizisko stāvokli, tad ķeries klāt svara nomešanai. Ja jāievieš jauns paradums (šai gad., iespējams, veselīgāks uzturs+kustīgāks dzīvesveids), tad jārēķinās, ka pirmie 2-3 mēneši ir tie, kad sevi jāpiespiež, bet nākamajos jau vajadzētu būt tā, ka tā būs jau organiska nepieciešamība. Personīgā pieredze, tiesa, ne svara regulēšanas lietā.

adamsone (2014-05-18 21:03)      Droši vien, ka tas nav vienkārši, bet var un vajag. Var iet pie diētas ārsta, bet droši vien ir jāsāk ar ģimenes ārstu un vispārējo veselības stāvokļa pārbaudi.
Te laikam ir dažādas nianses, man kaut kad bija saruna ar kādu veselības speciālistu par šo jautājumu un viņš teica, ka vienīgā situācija, kad gandrīz neko nevar līdzēt, ir dzīve nepārtraukta stresa apstākļos. Ja cilvēks cīnās ar stresu ēdot, citi nevar ieēst, tad ir citas nelaimes.
Jaunos gados ir jātiek vaļā no liekā svara, obligāti un par katru cenu, nesen satiku klasesbiedreni, kas bija apaļīga kopš bērnības, tagad ir vienas šausmas, reāls ieslodzījums savā ķermenī, tikko staigā...

melon (2014-05-18 21:23)      Mazāk ēst, sekot līdzi ko ēd, kustēteis un vēlreiz mazāk ēst. Un ja vielmaiņas traucējumi - tad vieglāk ir pielāgoties vielmaiņai, nekā to izmainīt un tas nozīmē, ja vielmaiņa lēna, tad ēst vēl mazāk. Un nevajag muldēt par slimībām, kas svaru audzē! Ja ir medikamenti, kas to ietekmē (piemēram prednizoloni u.c.), ar to jārēķinās un jāēd vēl mazāk, ja kaut kas neļauj fiziski būt pilnvērtīgi aktīvam, ar to jārēķinās un jāēd mazāk! Un nevajag stāstīt, ka svars no zila gaisa parādās! Visvairāk aprij tie, kas apgalvo, ka vispār gandrīz neēd neko (tikai dienas gaitā tādus štruntus pa sīkumam pielasās, kas pārsniedz pilnu bļodu sakarīga ēdiena 3x dienā!), redzēti tādi un ne mazums!

Lusenite78 (2014-05-18 21:47)      Ja tas dēļ vielmaiņas,tad ir ļoooti jāpiedomā kad,cik un ko ēd.Man newiens te neiestāstīs,ka resnums ir slimība.Slimības rodas no resnuma.Zinu 100%.Neko darīt,gribi smuku augumu,ēd tomātus,gurķus paniņā.Piedzer ūdeni.Ja gribēs ēst sātīgas brokastis,pusdienas,launagu,gaļīgas vakariņas un pa vidu kūciņas un visādus draņķus var laicīgi pasūtīt xxxxl izmēra lupatas.Diemžēl piedzīt kuņģi un būt slaidai neiet kopā.

Korneelija1958 (2014-05-18 22:17)      Ūdens glāzi no rīta,salātu lapu pusdienās un ūdens glāzi vakarā!

andzipa (2014-05-18 22:24)      Lai piedod dietologi un vēl visi gudrie ar diētām uttt. Tikko pārbaudīju uz sevi, nejauši, vienkārši apstākļu maiņa un rezultāts fantastisks! REŽĪMS UN NE SĒDOŠS BIROJA DARBS!!!! ēst var visu- miltus, baltmaizi, ceptu utt, protams, saprātīgos daudzumos. Un vēl PASTAIGA SVAIGĀ GAISĀ NASKĀ SOLĪ!!!

DAfrika (2014-05-19 00:41)      Labi dzīvojam, ja jau našķus sev nevaraanm atteikt...

MaryClaire (2014-05-19 09:20)      atkārtošu sen zināmo frāzi - vai koncentrācijas nometnē arī bija problēmas ar lieko svaru? protams, nav jādzīvo kā Osvencimā (neesmu tur bijusi, ir tiaki lasīts), bet ēst mazāk kā gribas, strādāt vairāk kā gribas un veselība būs garants labam tikumam.

Lucy (2014-05-19 10:31)      Pazīstu vienu jauku jaunu sievieti,viņai bija pāri 80+kg,viņa sevi motivēja,ka vēlās būs skaista,pievilcīga un slaida,6menešu stigra uzraudzībā ko bāst mutē un katru rītu 40min vingrot,rezultāts fantisks,tagd ir 57kg un ir 2ivu jauku meitiņu māmiņa,ir atrasts labi atmaksāts darbs,viņa vnk staro,man prieks par viņu. a tievēja viņa pēc/ Dikāna diētas/
ļoti lielai apņēmībai jābūt un raksturam

Muukene (2014-05-19 10:31)      Viss sākas galvā un ir labi speciālisti, kas var palīdzēt sakārtot domāšanu!

Līdzīgi jautājumi
Liekais svars? (37 atbildes)Kā cīnīties ar lieko svaru? (65 atbildes)Liekais svars ! (41 atbildes)Liekais svars, ko darīt? (34 atbildes)
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu