Cik ilgi diennaktī jāguļ? (veiksmīgie cilvēki guļ ļoti maz)

Cik ilgi diennaktī jāguļ? Man pašam darbdienās iegājies ir, ka gulēt eju nedaudz pirms pussnakts un ceļos 6.30, tātad labāka gadījumā sanāk 6-6.30 stundas. Vai tas ir pietiekoši? Saprāts tomēr saka, ka ir nedaudz par maz, jo dienā brīžiem nedomājas, nāk pat drūmie un apātija virsū.

Ko darīt - gulēt vairāk vai tomēr saņemties, iztikt ar tām pašām 6.30 stundām un spiest sevi būt aktīvākam visu dienu un nežēloties tik daudz. Varbūt pat lietot kādas zāles mundrumam (esot ar receptēm Noofen un bez receptēm Mildronāts)?

Cik daudz vai maz guļ normālie cilvēki, visas tās meitenes un biroju dāmas, kas prot smaidīt ar tādu enerģiju?

No vienas puses varētu jau miegam atvēlēt vairāk, bet tā var būt vājuma pazīme. Kā tie cilvēki, kas audzina mazus bērnus, kā tie iztiek ar maz stundām. Kā iztiek amerikāņi, kas ceļā no un uz darbu pavada 2-4 stundas dienā, laikam jau tas arī ir uz miega rēķina. Arī Margarete Tečere iztika ar 4 stundām dienām. Blērs esot gulējis 6 stundas. Un droši vien arī mūsu pašo Āboltiņa vai Straujuma guļ tikai labākā gadījuma 5 stundas dienā, lai paspētu visus darbus apdarīt, ko valsts prasa. Ja jau viņi var, tad jau ikvienam citam arī vajadzētu varēt?

No otras puses - man negribas ticēt, ka mazgulētāji strādā prasīgu biroja darbu, kur visu laiku ir jādomā un jāraksta. Varbūt tāda darba darītājiem miegs tiešam ir svarīgāks nekā citiem.

Parastais (2015-08-01 22:47)    1 :)birojos cik zināms ir 5 dienu darba cēliens un 8 stundu darbadiena....tā ka īsti nesaprotu, ko Tu te piemini biroja smaidīgās :D dāmas . Cits jautajums ir , cik kuram cilvekam daudz visādu darbiņu, nodarbošanos ir papildus darba stundām un tāpēc mazāk jāguļ -piem. par vecākiem kam mazi bērni. Bet ir tādi darbi, kur strāda piem no 10-2 naktī....viesmīļi, bārmeņi vasaras sezonā un tas nav darbs kur degunā urbinās, tad gan laikam bez dopinga vai relaksanta neiztikt. Ko nu kurš izvēlas. Veselīgi tomēr ir jāguļ un jāatpūšas. Ja jūti, ka par maz Tev, tad ej ātrāk gulet, vai diendusu pagulēt, ja tas iespējams.

Emma45 (2015-08-01 22:49)    2 8 stundas skaitās norma. Ja dienā miegs nenāk, jūties modrs, tad iztiec kā ir, bet ja miegs nāk, jāguļ 8 stundas.

peedas_rasaa (2015-08-01 23:02)    1 Jāguļ tik, cik organisms prasa. Man pietiek ar 5-6h, brīvdienās sanāk 6-7h.
Ja jūti, ka uz pēcpusdienu organisms "nevelk", jāguļ vairāk. Runā, ka palīdzot rezervi atjaunot, ja paguļ pēcpusdienā stundu, pat iemigt nevajagot, vienkārši mierā un klusumā aizvērt acis.
Man grūtības sagādāja tieši iemigšana, varēju visu nakti novārtīties. izdzēru kursu Somnolu (īpašā recepte). Tagad kā izslēdzu gaismu, tā pēc max 10min izslēdzos.

avenekazene (2015-08-01 23:04)  1 4 Gadiem ejot katrs pats labi izjut savu nepieciesamibu, cik stundas vajag, lai labi justos.Manuprat nevajag akli sekot citiem, bet izvertet sevi un sakartot dienu ta, lai iznak pilnvertigs miegs.
Savaa laikaa es guleju pat pa dienu, jo organisms to prasija,tagad pietiek ar 8-9st.

jasmina33 (2015-08-01 23:09)    1 Cilveekam miegs nepiecieshams, lai atpuustos, restarteetos un ieguutu energiju. Man taas ir astonas stundas. Ja ir neguleetas naktis, tas atstaaj iespaidu gan uz izskatu , gan ilgstoshaakaa laikaa uz veseliibu.

PatiesibasKalns (2015-08-01 23:19)      Domā mūsu priekšteči savās alās vārtijās pa 8 stundām?
Bet mēs esam te!

White`n`Naughty (2015-08-01 23:30)    1 Nu ja astoņas stundas ir jāstrādā, tad vēl kādas divas sporta klubā vai trīs četras augstskolā, mājas darbi jāsadara un vēl Oho kādam smukam zaķim jāpaseko līdzi, tad protams vajadzīgajām miega stundām laika neatliek :) Vispār 7 stundas gulēt vajadzētu, jo tādu unikumu kam pietiek ar mazāk kā 6-ām ir samērā maz.

I_am_so_ (2015-08-01 23:36)      6 - 7 vēl ir OK, bet vispār jau realitātē bieži vien sanāk 5 - 6, ko pēc kāda ilgāka laika jūt.

Deisa (2015-08-02 00:14)      Nezinu kā ar veiksmīgajiem, bet ar savu organismu sarunāt par vajadzīgo var teju ikkatrs, ja vien ir gribēšana un pārliecība. Tāpat kā suni var iedresēt konkrētas normas izpildīt, var iedresēt arī savu ķermeni. Cik nu tas veselīgi, tas jau cits jautājums... Biju kādu laiku atpakaļ ar savu miesu sarunājusi, ka gulēt 6h ir pilnīgi pietiekoši, ja vairāk - par daudz, ja mazāk, nu nav vēlams, bet var gadīties. Tāpat biju sarunājusi nejust badu, jo likās, ka kg par daudz. Un tas viss notika, taču tikko sāk parādīties kāda veselības problēmiņa, tā viss avansā izmantotais resurss par sevi atgādina.

SoulOil (2015-08-02 01:05)      Msn te vien gudra tante pagajushaa gadaa kolektiivo propogandas lekciju darbaa noalsiija . tjipa ja cilveekams diennaktii nav viens periodas kad vinjam ir VISMAZ 5 stundas nepaartraukta miega, tad KAPZDEJEC vinjam aatri vai veelu iestaasies ... varot gulet kaut vai 2x pa 4 stundaam - tam nav noziimes iipashas un tas no aatras nospraagshasn nepaglaabs :) Galveniasi tomeer ir kaut 1x dabuut dienaakti taas 5 stundas ... Nu es jau kaadu krietnu laicinju balanseeju uz shiis biistamas robezhas, un ja es kaadu ilgaaku laiku shiet neparaados un neko gudru nepasaku - tad laikam jau tomeer buushu devies uz labaakiem mediibu laukiem ... ;)

saule2009 (2015-08-02 05:16)      No savas pieredzes varu teikt, ka 22:30 eju gulet, ja vien nav dejošana, 06:00 ceļos, brivdienās ceļos 08:00. Noteikti ne mazāk kā 6 vai 7 stundas jāguļ. No bezmiega tiku vaļā ar ājurvēdas masāžas seansu apmeklēšanu.vēlu vakaros vairs nedrīkst ēst. No miega zālēm var rasties atkarība, neiesaku.

fargo (2015-08-02 07:43)      pirmkārt, es domāju, ka "veiksmīgajiem" cilvēkiem ir traucēts miegs, nereti. pārāk daudz visa kā. bet eju gulēt tad, kad manējie visi jau guļ. mostos tad, kad manējie visi vēl guļ. tās ir tās 4-5 stundas diennaktī.
bet gadās perodi, īsi gan, kad es guļu nedēļu. vairākas reizes gadā ir tāds laiks, kad es guļu kā susliks alā. paēd, paskatās mazliet kino un čučmuižā. un tā pa riķņķi. parasti pēc kādām jubilācijām tipa z-svētki>jaunsgads vai jāņi.
pēc šiem svinību maratoniem es nemaz nekāpju ārā dažreiz no migas. tam ir pat devuši vārdu. "nu, tev akal tava spjačka?" "mhm"
bet, ja es zinātu, ka šitā viņi ir tikuši pie veiksmes un bagatībām, varbūt man ir no šīm dienām jaatsakās.
ja bez sarkasma devas, tad es labāk gribētu gulet kā visi. es domāju, ka tas vnk tā sanāk, dažādu apstakļu dēļ. nereti piedzīvoju pie sīča, kā ir iespējams aizmigt runājot klēpī sēžot. vnk izrubīties un tik cieši, ka visa pasaule itkā izslēdzas. es to gribētu arī.

Geisha (2015-08-02 08:15)      Ar miegu ir tieši tāpat kā ar seksu, ēšanu. Katram tas ir individuāli. Man pietiek ar 6-7 stundām. Jaunībā gan varēju pat kājās stāvot aizmigt. Citreiz ir- tāds lūziens nāk ka šausmas. Jā, pēc stundas lietus sāk smidzināt. Rudeņos vairāk gribas gulēt. Kad pilna galva ir ar idejām vai problēmām nepagulēsi.

DanaL (2015-08-02 08:26)      Tas ir forši, ka ir labs miegs. Nav nekā briesmīgāka par bezmiegu. Gadiem ilgi esmu dzīvojusi un strādājusi ļoti atbildīgā darbā, kur cita starpā, arī jāsmaida ar enerģiju :), diennaktī guļot vien 2-3 stundas (labākajā gadījumā). Un nevis piespiedu kārtā, bet tāpēc, ka nevarēju aizmigt. Kad atbrīvojos no bezmiega, gulēju apmēram 6 stundas, tagad jau esmu iemācījusies gulēt arī 8 stundas, bet tas jau ir pat nedaudz par daudz. Man norma varētu būt 6-7 stundas, bet arī ar 5 nogulētām stundām vēl tīri labi.

juunijs6 (2015-08-02 09:17)      Man gan jaunībā vajadzēja 8-9 stundas, tagad izguļos ar 7-8, neesmu skaitījusi, bet- kad gribu, guļu, cik gribu! Ja ik pa laikam nevar izgulēties tā kārtīgi, tad no rītiem nāk miegs.
Piekrītu- nespēja aizmigt vai miega traucējumi ir baisas lietas. Cenšos izvairīties no tādiem darbiem, kad nevar aizmigt.
Veiksmīgs cilvēks, pirmkārt, raksturojas ar to, ka patīk pats sev! Ir jāizdara visu, lai ierakstītos TE un TAGAD, tad būs veiksme klāt!

Menesserdziga (2015-08-02 10:54)      Cilvēks atjaunojas miega laikā. Tāpēc viņš arī guļ. Tā ir iekārtojusi daba. Ja vajag maz miega un jūties labi, tas ir forši, bet tā nav visiem. Ja no neizgulēšanās paliek zili riņķi un paskats tāds nekāds, kāds tur var būt labums? Jāguļ ir tik, cik organisms prasa. Uz vecuma miegs vajag mazāk. Tad ir tās omas, kas 4 no rīta slauka istabu, jo miegs nenāk.

skabarga (2015-08-02 14:03)    1 JĀGUĻ TIK ILGI CIK GRIBĀS ..PROTAMS ,JA VAR ATĻAUTIES..:)

Muktiana (2015-08-02 14:37)  2   Varu pateikt, ka vēdu rakstos tiek teikts, ka ilgāk par 6 h guļ "cilvēks tumsībā" un ka tā ir dārgā dzīves laika bezatbildīga nogulēšana, bet ar vienu piebildi - jāiet gulēt vismaz 22:00, jo stundas pirms pusnakts skaitās kā 2 stundu vērtas.
Esmu notestējusi - ta ir, ja iet gulāt 22:00, tad 4:00 vairs miegs nenāk. Bet tas bija pēc kāda mēneša, kad organisms pārkārtojās jaunam režīmam. Ja eju gulēt 24:00, tad 6:00 varu piecelties, bet nav sajūta, ka ir pietiekama psihiskā atpūta saņemta.
Vēdu autoritāte - svēto rakstu pārtulkotājs uz angļu valodu, gulēt gāja ~21:00, cēlās 2:00 vai pat 1:00 un laikā no 2:00 līdz 7:00 pārtulkoja angliski n-tās vēdu grāmatas. N-tās! Sākot no 8:00 līdz 21:00 pieņēma viesus, mācekļus un nodarbojās ar sludināšanu un saimnieciskām lietām. Par savām pārtulkotajām grāmatām saņēma miljonus un visus ieguldīja tempļu celtniecībā daudzās pasaules valstīs. Tos visu viņš sāka darīt pēc 70 gadu vecuma,kad aizgāja pensijā un ar spieķi un grāmatu koferīti aizbrauca uz ASV sludināt vēdu mācību. Nodzīvoja varbūt līdz kādiem 90 gadiem, bet precīzi nezinu.
Cilvēks ir dzimis šajā pasaulē, lai gūtu garīgo izaugsmi,katra notērēta stunda bezdarbībā, vai izniekota virsstunda biznesa organizēšanā vai pa virsu nogulēta stunda ir "dzīve tumsībā" - cilvēks nesaprot, kāpēc vispār dzīvo un kā var gūt laimi un bagātību.

Muktiana (2015-08-02 18:23)  3   Tikko no tā paša Garīgā Skolotāja uzdzirdēju domu, ka strādājot materiālu darbu (naudas pelnīšanai bez Dieva apziņas) cilvēks nogurst pēc 8 h darba, bet strādājot garīgu darbu (visu, kas saistīts ar Dievu - rakstu studēšana, sludināšana, grāmatu rakstīšana, kalpojot kādam noteiktam labdarības mērķim un bez atlīdzības strādājot Dieva vārdā) cilvēks nenogurst, pat strādājot 24 h diennaktī.
Proti, vēdu svētie, kas sarakstījuši tūkstošiem grāmatu, esot diennaktī gulējuši vien 1,5 h.
Vispār no rīta ilgāk gribas gulēt arī tad, ja vakarā ir labi paēsts. Tā ka ir vēl visādi knifiņi - ir jāzin, kādos laikos ēst, ko ēst (jo katram produktam ir savs raksturs, ietekme saistībā ar diennakts stundu), lai organismam nevajadzētu pārāk daudz gulēt.
Nu tādas tās lietas. Bet cilvēkiem bez Dieva apziņas esot smagi jāstrādā, cīnoties par eksistenci un tāds cilvēks pārāk daudz guļ. "Bezdarbība, slinkums, ārprāts, maldi un pārāk liela gulēšana" raksturo cilvēku, kurš nākamajā dzīvē piedzimšot par dzīvnieku.
Vel viņš minēja, ka "sevi cienošs cilvēks" vispār nestrādā par algota darbu. To dara tikai "šudras" (zemākā kasta). Algotu darbu Indijā nekad nestrādās "brāmans" (augstākā kasta), nedz vadītājs, nedz tirgotājs (pēc aicinājuma, nevis profesijas). Jo Dievs parūpējas par to, lai visi būtu paēduši. Dievs ir tas, kas nodrošina cilvēku (ja vien viņš vispār kaut ko dara), nevis konkrētais darba devējs vai klients. Tikai neticīgajiem tā jācīnas. Bet arī ticīgajiem un ikvienam ir daudz jāstrādā, bet tas darbs nav smags - kā algots darbs.
Interesants domu gājiens. :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu