Smēķēšanas atmešana

esmu smēķētāja jau 20 gadus. Tagad mēģinu atmest. Vai tas ir normāli ka dienā man vajag vismaz trīs dūmus ievilkt? Kā vispār lai ar to tiek galā?

Postremo  6 5 ja nav gribaspeeka, labaak nemaz necenties. Un nevajag atbildiibu...tagad uzvelt mums te.
Paziistu 2 cilveekus, kuri nogrieza, kaa ar nazi. Un nekuupina jau vairaak , kaa 10 gadus. Jo, dakteris pateica....taisniibu, par to, kas vinnus sagaiditu...ja turpinaatu zzavet gallu :( Vienu , nee, divus , zinu, kurss neklausiija nevienu, un..ir jau zem zemes.

mikeliene    5 Katrā gadijumā,labāk dienā ievilkt tos tris dūmus,jau progress nekā puspaku nopīpēt..Es ari biju ilgs pīpmanis,bet speciāli mest nost pīpēšanu nebij domājusi,man tā jocīgi pats organisms vairs to dūmu neprasīja..vispirms tā bij pa ziemām,kad vairāk pa mājam,ka esi garšigi paēdis un negribējās vairs to muti smirdināt..bet toties organisms pieprasija ko saldu,lidz ar ko sāku uzbaroties,nu jau nevelku 3 gadus vispār,mjā bet arī svariņu nost nedabūt..

Felde  6 1 Tiesi vakar darba sanaca saruna pas so... smeketaja-ar stazu,bija nogriezusi ka ar nazi,sakusi dzert kafiju,lielos daudzumos,kad sajutusi sirds klauves-pametusi ari to.Un tagad ,veiksmigi.jau gadu nesmekejot. Nekadigi nespeju saprast tas sievietes,kuras kupina-gaita,staja,balss un dzeltenie pirkstini,viss liecina par viriskam iezimem-krunkainas dzeltenas sejas...fu... Un te palasot anketas-viriesi pienem sievietes,kuras smeke-ar meru.:) Kads tad ir tas mers? Ka var skupstit sievieti,kurai no mutes nes...(protams tas attiecas ari uz viriesiem,kuri nekopj savus izputejus...) Mans virietis ari smekeja,un pec katras cigaretes nema kosleni,vai tirija zobus,ja tas bija iespejams. Lai Tev izdodas atmest! :)

Jason  1 5 "3 dūmi" dienā nav atmešana. Ja atmet, tad nesmēķē visas dienas garumā katru dienu.

leopardine  2 9 Nevis mēģini atmest, bet atmet un punkts! Vienkārši nesmēķē un miers! Un beidz te kā tāda mīkstā žēloties un žēlot sevi. Visu tu vari, ja dari. Bet tagad tu tikai mēģini un līdz ar to mēģini arī atrast iemeslus neatmest.

Drole  2 2 Ko patiesiibaa gribi - lai tevi te paglauda vai iesper?

P.S. viss pashas galvaa; ja buus griba, atmetiisi trijaas sekundees, ja ne - turpinaasi smirdeet.

Tessa      nav pieredzes, bet kas ar tam elektroniskajam cigaretem?
vispar, ta man vienmer ir bijusi miikla-ka var palikt no kka atkariigam, tas kaut kas nav labs un maksa dargi. galvenais, ka labpratiigi paliek.

Drole      -->> Tessa: iemesls - dopamiins.

https://www.youtube.com/watch?v=hER0Qp6QJNU

anis    1 Sākums parasti ir romantisks! Bet nav jau tik vienkārši-tā tomēr ir atkarība! Un visa pamatā ir paškontrole-ja esi vājš,kustības nostrādā reflektoriski... Mani pašu vilka vēl gadus trīs...
Un ,pašam dīvaini, patīk viegla smēķa dūmu smarža skujukoku mežā ... oža darbojas kā vilkam, bet nekas īpaši nekaitina.

Rondijs  1 4 Ja atmetīsi, vajadzēs ar kaut ko aizvietot.. vismaz sākumā. Jo vairums cilvēku nesmēķē tāpat vien, pie tam paši saprot, ka tādējādi nodara ļaunumu savai veselībai. Tāpat vien bojāt veselību - priekš kam? Neviens to nedarītu. Tad kāpēc smēķē? Jo no tā procesa gūst atvieglojumu. Atkarība veidojas nevis no smēķēšanas, bet no atvieglojuma sajūtas, ko tā sniedz. Kāpēc ir vajadzīgs atvieglojums? Jo ir nervozitāte, satraukums, stress - nav līdzsvara. Cilvēka psihe nespēj izturēt ilgstošu atrašanas zem stresa, tāpēc cilvēks apzināti vai neapzināti meklē atvieglojumu savam stāvoklim. Ko nu katrs atrod, citam tā ir smēķēšana, citam iedzeršana, citam sports utt. Bet būtībā tā ir neiroze vai tās sākuma stadija, kādam izpaužas vieglākā, kādam smagākā formā. Jāstrādā ir pie tā, lai saprastu cēloni - kas rada stresu? satraukumu? nervozitāti? Kāpēc ir izvēlēts tāds dzīvesveids, kas rada neirozes? Sakārtojot dzīvesveidu, arī neirozes atkritīs, līdz ar to arī iemesls smēķēšanai. Zinu, zinu -nevienam nepatīk, kad saku ka jāizdara piepūle. Bet ko lai dara - nav burju tabletes!

selnija_    7 Katrs atmetušais tiek galā kā pašam sanāk. Es atmetu vienā reizē, nogriezu kā ar nazi un nu jau janvārī var svinēt 10 gadu jubileju. Viss ir iespējams, vajag tik ļoti gribēt.

AivarsN  1 3 Tur jau tas joks,ka tas process rada tādu patīkamu atvieglojumu, nomierina,labāk domas raisās,ja kāds sarežģītāks uzdevums jāatrisina. Kamēr smēķēšana nerada nopietnus draudus veselībai,vai pat dzīvībai, vienkārši pietrūkst motivācijas atmešanai un ilgstošai cīņai ar šīs vēlmes apspiešanu,kā rezultātā nepārtraukts stress,uzbudinājums,aizkaitinājums. Cilvēks var uz ilgu laiku kļūt neciešams apkārtējiem un pat savai ģimenei,arī problēmas darbā,ja tas ir intelektuāls. Ilgākais laiks ko esmu izturējis nesmēķējot nemaz,bija 6 mēneši. Tad pārtraucu sevi mocīt. Zinu cilvēku,kurš 5 gadus cīnījās ar tieksmi uzsmēķēt. Kaut kas tur ir ar tiem gēniem. Kam rodas atkarība no alkohola,kam no nikotīna,bet kam šāda atkarība nerodās pat ilgstoši to lietojot. Esam tik dažādi, tāpēc viena recepte visiem nederēs.

zefiirinsh    2 Ir Alena Kāra grāmata ~ Vieglais ceļš atmest smēķēšanu vai tmlīdz. Laba, bet es kā sliņķis izvēlējos īsfilmu, pēc grāmatas... man ļoti palīdzēja, atmetu kā ar nazi nogriezu...
https://www.youtube.com/watch?v=xoz1Q38oEbs
Ir BET, man 3.-4. dienā sākās riktīga lomka vairāk psiholoģiska, bet arī fiziska... grūti bija 2 nedēļas... kaut kur netā atradu rakstu angliski par atmešanu, taja arī bija pieminētas 2 nedēļas... pirmā saucās hells week, otra devils week(kārdinājuma)... Izturi un viss būs ok! Kad iedzēru alko bija visgrūtāk, tādēļ tās 2 ned. atturējos.
Ja taisies ņemt vērā manu padomu, iesku nopirkt semočkas, un turi pa rokai kā cigaretes... brīdī kad šķiet viss, kur ir cigarete, pagrauz 2, 3 minūtes... atlaidīs... bet izmanto to kā emergency ...

zefiirinsh      P.S. Es 6 gadi kā off no pīpēšanas

Krasts13  1 2 Un kāda velna pēc jāatmet?Esi salasījusies tos stulbos pasūtījuma rakstus par smēķēšanas kaitīgumu?Mans vectēvs pīpēja līdz nāvei 96 gadu vecumā un nekādu vēzi nedabūja.Es arī netaisos mest nost.Tie apdauzītie kretīni var rakstīt ko grib,man tas ir pie vienas vietas.

Luusila  1   Smēķēju mežonīgi, bet atmetu vienā dienā. Vajag tikai nolemt.
Tomēr zinu, ka varētu atsākt jebkurā brīdī bez visādiem tur nelabumiem, bet kam man to.

samils  1 3 1) vajag cieti nolemt un saprast motīvus kāpēc to vēlies darīt.
2) iesaku nogriezt kā ar nazi - ja turpini vēl pa dūmam ievilkt, ieradums un atkarība nepāries.
3) nikotīna aizvietošanai var pamēģināt aptiekas plāksterus kādu nedēļu vai divas palietot.
4) izmet iesākto paciņu, lai nav pieejams vājuma brīžos.

Krasts13 - tas, ka 1 vai daži nopīpē līdz 100 gadiem un vēzi nedabū, nav rādītājs, ka smēķēšana neizraisa slimības. Statistika diemžēl ir ne visai šajā sakarā... bet izvēle ir katra paša ziņā.

Vēlu veiksmi atmešanā. Būsi ieguvēja daudzās jomās un pēc pavisam neilga laika jau būsi aizmirsusi, ka smēķēji.

Araabs  1 4 Ir meli,lieli meli,statistika un medidicīniskie pētījumi.Kas maksā tas pasūta mūziku:))

ferdanoibergs    6 Vispirms tiec skaidrībā, vai esi tik bagāta, lai stutētu krutkas ražotāju un izplatītāju biznesu. Ja nē, tas nodrošinās motivāciju atmešanai. Lai vieglāk atmestu, uz laiku (pusgadu) atturies no alkohola, kafijas, melnās/zaļās tējas un pārēšanās. Ņem vērā, ka vēlme uzvilkt dūmu kāpj un krīt ar regulāriem intervāliem, neatkarīgi no tā, vai uzsmēķē. Maksimālo gribuli vajag pārlaist, dūma vietā ik reizi iedzerot iemīļotu gardu augļu sulu/ limonādi. Nikotīns no organisma izskalojas 2 diennaktīs. Pirmās 2 dienas atmešanas procesā ir grūtākās. Lai mierinātu nervus šai laikā jāpastiprina B vitamīna deva. Plāksteri un e-garetes ir blefs, vienkārši paildzina mokas.

anis    2 Jā,MB ir cieņas vērts! Man ir 208d modelis no 93. gada! Bet ieteikt varu tikai entuziastiem...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu