Miegs

miegs foto attēls

Miegs - jautājumi un diskusijas

Miegs nāk pa dienu (19)
Man visu laiku nak miegs tiesi pa dienu, ta ka gandrir kritu no kajam nost. Lidz ar to ir nespeks , negribas neko darit. Kad ir brivdiena varu pagulet, bet reizem raujos no miega , itka butu bailes aimigt. Kur man giezties ar so problemu.
tipini pie endokrinologa Aizej pie ārsta pārbaudīt vairogdziedzeri. pie psihiatra... iespējams tā ir depresija... eh,...
iespeju ir simts un viena..
lidzigus stavoklus var izsaukt jebkura slimiba(izejot no ta,kad sakusies un cik ta jau sen
sac ar vienkarso-,asins analizes,biokimija
..
iesp.,..endokr.,sist.,izmainas,nieres,dziedzeri,veget.nerv.sist.,sirds nepietiekamiba,talamus,hipotalamus..
ta ka redzi-,iespeju ir daudz...
cik ilgi tas tā ir?? ··· Miegs: Miegs nāk pa dienu lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Cīņa ar bezmiegu (48)
Veiksmīga pieredze cīņā ar bezmiegu? PS. Tabletes rīt negribas.
Veselīgs dzīvesveids, stresa bloķēšana un fiziska slodze :) Kārtīgs fizisks darbs,un tad kā liksies gultā tā kā nopļauts būsi. sex ar tīkamu partneri :P) Režīms.
Dabiskās Latvijas pļavu tējas. Vīgrieze, piparmētra, kumelīte u.c.
Ja ir iespēja tikt līdz Jaunkalsnavai, tad tur medpunkta uzgaidāmajā telpā par baltu velti var paņemt gatavu zāļu tēju maisījumu "Miedziņam", kuru gatavo tautas dziednieks.
··· Miegs: Cīņa ar bezmiegu lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Obstruktīvā miega apnoja un CPAP aparāti (9)
Vai kāds/a ir saskāries ar diagnozi-Obstruktīvā miega apnoja? Vēlos pajautāt-kādi ir viedokļi par kādu no CPAP aparātiem- ? Vai ir jēga maksāt bargu naudu, lai tādu iegādātu, vai tomēr labāk piekrist operācijai??
tas nu atkarīgs no tā cik smaga tev tā pakāpe, operācijas parasti veic pie vieglas pakāpes tas ir OMA I ja AHI= 5-17 pie smagākāsm izmanto aparatūru jo, smagākai formai nepalīdzēs mandeļu izraušana vai žokļa atbīdīšana.
Šajā jomā ļoti labi speciļaisti ir veselības centrā 4, pakonsultējies ieteiks ko darīt
Man tieši šī pati problēma.
Biju VC4 uz pirmo konsultāciju,kur apstiprināja šo diagnozi.
Tālākais notiekas Miega Centrā,blakus Stradiņa slimnīcai.
Tev iedos par 50 Eur uz nedēļu speciālu aparātu,kurš fiksēs problēmas stiprumu.
Būs jāguļ ar masku.
Pēc tam tev piedāvās šādu aparātu nopirkt personīgai lietošanai.
Cena ar masku,apmēram 700 Eur.
Man tāds ir,ar tā palīdzību guļu drusku labāk,tak ne ideāli.
Galvenais traucēklis pati maska,pie kuras joprojam,nu jau pus gads,kā neesmu pieradis.
Kā arī tas,ka aparāts pūš gaisu,tb tas un troksnis ko viņš rada,man reāli traucē.
Nu lūk-mana personīgā pieredze.
Tas VC4 Miega centrs gan man rādījās baisīgakais naudas slaukšanas aparāts bez lielas jēgas. Tur ir labi pardomāts algoritms kā tādas slīdošās trepes, kuras Tevi ievelk iekšā, sākumā ir jāmaksā mazāk, pēc tam jau krietni vairāk, bet pats galvenais, tam visam nav nekāda saistība ar ārstēšanu - neviens tur pat necenšās Tevi ārstēt, tikai izlaist cauri konvejieram un noslaukt piķi. Pirmā "konsultācija" par 25.- Ls izpaudās tā, ka pusstundu klausījos lekciju par elementariem jautājumiem, kurus sen jau zināju un to pašu info inetā var atrast par velti. Kad centos noskaidrot kaut ko tiešām, kas bija neskaidrs - atbildes nesaņēmu, jo man atvēletās minūtes bija beigušās un aiz durvīm sēdēja jau nākamie salaucamie rindā. Man tika ieteikts nākt jau uz nākamo "procedūru" par 75.- Ls, kaut gan skaidrs nebija kļuvis nekas. Ja piedāvā operāciju un OMA dēļ nav radušās citas veselības problēmas, kuru dēļ to nevar veikt- piekrītiet operācijai. Bet kamēr gaidāt operāciju, nomājiet aparātu. Tam var būt dzīvības cena. Tā nu tas ir OMA pacientiem ir augsts risks mirt miegā. Labāks par visiem tiem CPAP aparātiem noteikti ir speciālie elpošanas vingrinājumi. Nekādi nebūtu noticējis ka ar tiem ko var panākt, sākuā caur degunu paelpot nevarēju nemaz, gan dienā, gan naktī nācās elpot caur muti. Taču katru vakaru pirms iemigšanas veicot vingrinājumus, esmu tomēr panācis ka tagad elpoju normāli, bez problēmam caur degunu. Nav tas bijis viegli un ātri, bet tas ir vienīgais pareizais ceļš, jo tas CPAP aparāts pēc būtibas jau ir kā protēze kurš Tev uz mūžu liek justies ka invalīdam, turklāt nav skaidrs vai vairak palīdz vai traucē, jo tāda mehāniska, rūcoša parikte pie sejas visu nakti jau nu arī nekādu kvalitatīvo miegu nedod. ··· Miegs: Obstruktīvā miega apnoja un... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cikos normāli ,parasti jāiet gulēt? (22)
Un ap cikiem jāceļas,lai būtu -labi?
Jaunībā varēju 1.5 sutkas negulēt un kalnus gāzt,tagad vajag 7.st diennaktī izgulēties,lai pilnvērtīgi dzīvotu! Man arii 6-7 stundas gana...nesaprotus tos tushnjus.Normaali ir taa,kaa pasham labaak. Man vajag 8 stundas, bet parasti dabonu 6.Bet esmu pateicīga arī par tām :) Kas tas par "parasti" un "normāli". Katram tak savs organisms. Vajadzētu būt jau sapratušam, kas esi - pūce, cīrulis un cik stundas miega vajag, lai justos optimāli. 22-23 un līdz 6-7? Protams, ne jau nakts maiņas strādniekiem. Kādreiz bija populārs teiciens, ka jāiet gulēt šodien. Pastāv uzskati, ka normāli ir gulēt 8-9 stundas, bet tas atkarīgs no vecuma un citiem apstākļiem. Un jāguļ tā, lai ir drusku par maz (man vismaz tā šķiet, sanāk labāka strādāšana). ··· Miegs: Cikos normāli ,parasti jāiet... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kā no rīta pamosties? (22)
Gulēt eju laicīgi, tomēr no rītiem esmu kā zombijs- miegojos līdz pusdienlaikam. Mana nelaime ir tā, ka pamostos es it kā normālā laikā, bet man ir nelāgs ieradums atlikt un atlikt modinātāja signālu- piemēram,pamostos (pati, bez...
Pūci par cīruli nepārtaisīsi... Man arii kaadreiz bija gruutiibas ar piecelshanos, tas bija
beerniibaa :D

Tagad pie modinaataaja skanjas uzreiz lecu augshaa un eju
mazgaaties. Zinu, ka tas nav iisti veseliigi uzreiz taadaa
tempaa uzsaakt dienu, bet nu man taa tas ir jau daudzus gadus.
Vieniigi, ja naktii esmu tuseejies un paguleejis dazjas stundas,
tad gan peec modinaataaja uzreiz celjos augshaa un eju
uz vannasistabu, bet tur mazliet pastaavu un censhos atjeegties
un saprast, kur atrodos :)

Nu nez, man liekas, ka piecelties viegli var, ja izpildaas sekojoshi nosaciijumi:
1) dienas gaitaa ir ljooti aktiivs dziives veids. Tas paaugstina asinsspiedienu
un arii no riita celjoties tas jau ir normaa.
2) modinaataajs atrodas istabas otraa galaa.
3) ir liela motivaacija aatri celties. Es uzlieku modinaataaju taa, lai
man nebuutu daudz laika domaat un kaveeties. Celjos veelu, bet
visu daru tempaa.
4) guleeshanai jaatveel vismaz 6 stundas. Katram tas protams ir
individuaali.
5) visi krenjkji un sirdsdeesti ir jaamet pie malas un jaadziivo ar
pilnu atdevi, tad arii miegs buus labaaks :)
..... Iiisumaa tas arii viss ..........
vakarā pēc 19/20 neēst, celties pie pirmā modinātāja. kaut gan ja vakarā neēd, tad organisms pats jau no rīta možas, ja vien nav miega bads Noliec modinaataaju taa pataalaak, lai nevari vairs tik vienkaarshi atlikt un gribot negribot vajadzees liist aaraa no gultas Liec modinātāju tā, lai gulēt sanāktu nx1,5 st. Tad ir seklā miega fāze un viegli atmosties. Piem. pēc 6 st daudz vieglāk pamosties nekā pēc 6,5 st u.tml. ··· Miegs: Kā no rīta pamosties? lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kā cīnīties ar bezmiegu? (24)
Diezgan bieži sanāk negulēt līdz pat 60st,var nojūgties.Šņabi un pārcilvēcisku darbu nepiedāvāt-mēģināju,ķīmiju arī nelietoju???
Paarstaaj lietot amfetamiinus. Nezinu nevienu, kas speej neguleet 60h. Labākais pie daktera, bet palīdz arī aptiekās nopērkamie dabīgie pretstresa līdzekļi un nomierinošās tējas. jau otro nedēļu lietoju un guļu kā zīdainis. Varu ieteikt ārstu, ja ir interese tad priv. Bezmiegs ir viena no alkoholisma pazīmēm. Ar to mokās pat nedzeroši alkoholiķi. Kā tev ar to lietu? es par to priecaatos - vairaak laika paliktu domaat par interesantaam lietaam un izgudrot jaunas. cilveeks jau taa paaraak daudz nogulj. Man ir bijis, ka pāris mēnešus pēc kārtas, diennaktī gulēju max. 4 stundas. Biežāk gadījās, ka tikai stundu. Bija "murgains laks", bet es pabeidzu projektus laikā un atskaites arī visas bija pilnīgā kārtībā. Cilvēks var daudz izturēt, ja tikai ir motivācija un mēķtiecība. Mani toreiz nesatrauca mana negulēšana, bet gan piezagās doma, kāpēc nav iespējams pastiept diennakti garāku...
Ja tā negulēšana ir nepārejošā posmā, tad kautkas dzīvē ir jāmaina! Sāc nodarboties ar kautko citu, vai maini apstākļus!
··· Miegs: Kā cīnīties ar bezmiegu? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Miegs - kā vislabāk aizmigt? (23)
Kāda ir vislabākā aizmigšanas metode? Izņemot tabletes...
Sekss vai alkohols... Hipnoterapija. pa dienu darīt to kas patīk:) kino. Grāmatas lasīšana. ··· Miegs: Miegs - kā vislabāk aizmigt? lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Bezmiegs. (49)
Kā gulēt visu nakti un nemosties ik pēc divām stundām?
vakarā iet gulēt ar tīru prātu, tīru sirdi un tīru kuņģi Pirmkārt,jā sakārtot domas pirms gulēt iešanas... Lai nekas nemoka.
Bet ja no praktiskiem padomiem- tad izvēdini telpas svaigs gaiss ļoti palīdz, padzer vakarā dabīgu piparmētru tēju, nepārēdies un ej laicīgi gulēt.. Domājot labas domas :)
Tevī ir kāds ´´trauksmes zvans´´. Padzer baldriāna pilienus 3x dienā pa 15. Pēc kāda laiciņa rezultātam vajadzētu būt. Ja nē, sliktāk arī nebūs. Seks,sekss,sekss,līdz vairs nav spēka.Tu taču to labi zini.KO jautā! Tad tev ir jāsakārto iekšējā pasaule nedaudz.. Relaksējies.. nododies tam kas tev sagādā baudu gan garīgu gan fizisku.
Sāk k-vai ar vannu un labu mūziku, grāmatu, filmu... Un tas pats seks arī ir laba meditācijas štelle :) Un viens no priekšnosacījumiem, ir kad ejot gulēt tu nesāc ar "es atkal nevaru aizmigt, nevarēšu pagulēt,utt" Radi sev mieru vārdos un darbos:)
··· Miegs: Bezmiegs. lasīt visu diskusiju (49 atbildes) –»
Miegs (18)
lieta tāda , hmm , no rīta piecelties - murgs , vnk besī celties agrāk par 12.00 pa nakti ātrāk par 03.00 gulet nēmsu gājis jau mēnešus četrus runā ka nēsot veselīgi šitā, vai aŗī tas ir vienalga guli pa nakti vai pa dienu ka tik dabūn...
Individuāli. Principā bez blakus faktoriem nekam nopietnam nevajadzētu būt, nu maksimums nelielam exhaustam ar tumšākiem lokiem zem acīm. Bet ja ir kāda slēpta kaite, it īpaši sirds vai asinsvadu, tad ar to kopā gan var izdot kādu simptomu. Man piemēram arī 3:00 skaitās normāli, taču pagājšgad vienu laiku biju sācis pavisam otrādi, no rīta gāju gulēt, vakarā cēlos, tā vajadzēja - tad gan sirds sāka izdot ritma traucējumus, tiklīdz nomainīju ačgārno režīmu uz vienk, nepareizo - visu noņēma kā ar roku. Principaa vienalga, tik jaaieiet ritmaa! Pats mostos 12 naktii, guleet eju ap 3-4 dienaa - normaali:) Normaali, es ar taa biju pasaacis ilgu laiku:) Tas nav normāli...atbildēšu individuāli. Vajag iet ātrāk gulēt, tad nebūs jāceļas 12 pa dienu! Ja tāds ritms jau ir 4 mēnešus, skaidrs, ka grūti kaut ko mainīt, bet nu tā jau var visu dzīvi nogulēt! :) ··· Miegs: Miegs lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Bezmiegs vakaros (25)
Ka atgut miegu ?
Ja es teikšu ka vīrieti vajag ieviest Tu tak neklausīsi... Pie jau minētā var pievienot kādu nomierinošu tējiņu,paskatīties kādu neinteresantu raidījumu,palasīt kādu garlaicīgu grāmatu un ja vēl nav pienācis rīts,kad gulēšana nav aktuāla,var to visu atkārtot.Jaukus sapnīšus! man arī bija miega problēmas.. nenāk miegs no 23-2.. varu normāli iemigt, ja tas ir līdz 22.30 vakarā.. ne vēlāk.. pēctam pāriet miegainība.. var mēģināt šo nakti nosēdēt augšā, dienu arī.. tad rīt ej gulēt ap 21.00. celies kaut vai 4 am, un turpini tādā garā, kamēr viss stabilizējās. Avei - ja nepatīk -neko- ieteiktais līdzeklis, aizstaigā līdz aptiekai, pajautā risinājumu farmaceitam :) silts piens ar kurkumu! ··· Miegs: Bezmiegs vakaros lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu